• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקודות לימיט

avi90

משתמש סולידי
דירוג
42
לפי מה שאני יודע למידע שמוצג במערכות של הברוקרים (אני אישית ב-IB) יש דיליי של 15 דקות לכן אם ברצוני לשלוח פקודת לימיט, איך אני אמור לקבוע את ה- bid/offer שלי אם בכל רגע נתון אני לא יודע מה ה best bid/offer הנוכחי?

לפי מה שאני יודע למידע שמוצג במערכות של הברוקרים (אני אישית ב-IB) יש דיליי של 15 דקות לכן אם ברצוני לשלוח פקודת לימיט, איך אני אמור לקבוע את ה- bid/offer שלי אם בכל רגע נתון אני לא יודע מה ה best bid/offer הנוכחי?
תעשה מנוי לREAL TIME, עולה 3$ בחודש.

או לפי tradingview, מישהו יכול לוודא שtradingview הוא בreal time מול משהו באמת RT?
תודה!

Tradingview הוא real time

שאלה נוספת:

נראה שב-tradeview הוא נותן מידע על נייר לפי exchange ספציפי, מה קורה אם IB יחליטו לשלוח את ההוראה שלי לexchange אחר ממה שראיתי ב-tradeview? ובגלל שה-exchange שהם בחרו לא מייצג כרגע את הNBBO אז יש בעצם סיכוי שזה יפגע לי בסיכויי ביצוע של פקודת הלימיט?

שאלה נוספת:

נראה שב-tradeview הוא נותן מידע על נייר לפי exchange ספציפי, מה קורה אם IB יחליטו לשלוח את ההוראה שלי לexchange אחר ממה שראיתי ב-tradeview? ובגלל שה-exchange שהם בחרו לא מייצג כרגע את הNBBO אז יש בעצם סיכוי שזה יפגע לי בסיכויי ביצוע של פקודת הלימיט?
למניה סחירה, לא אמורה להיות סטיה משמעותית
ואם יש סטייה משמעותית, אני מניח שארביטרז זה יסגר "מיידית"

ברור לי שהסטייה לא אמורה להיות יותר מ-tick יחיד וזה דיי זניח, סתם שאלתי מתוך סקרנות

ראה שב-tradeview הוא נותן מידע על נייר לפי exchange ספציפי, מה קורה אם IB יחליטו לשלוח את ההוראה שלי לexchange אחר ממה שראיתי ב-tradeview? ובגלל שה-exchange שהם בחרו לא מייצג כרגע את הNBBO אז יש בעצם סיכוי שזה יפגע לי בסיכויי ביצוע של פקודת הלימיט?
כאשר אותו נייר נסחר בארה"ב במספר בורסאות שונות, כלפי חוץ המערכת אמורה להתנהג כאילו מדובר בבורסה יחידה עם ספר ציטוטים יחיד. פרקטית זה אומר שבמקרה של פקודה רגילה (LMT או MKT נגיד) שנשלחת לבורסה מסוימת - הבורסה בתורה תבדוק את המחיר גם מול ספרי הפקודות בבורסות האחרות בהן נסחר אותו הנייר לפני הביצוע, אלא אם נתת פקודה ייעודית שמורה להתעלם מכך באופן מפורש.
שים לב שזה תקף לבורסאות (exchanges) במסגרת תקנות ה-Reg NMS (זה National Market System) ולא לזירות המסחר האלטרניטיביות השונות (ATS - דברים כמו Dark Pools ועוד).

תודה רבה, האם IB יכולה להחליט לשלוח את הפקודה שלי ל-ATS או Dark Pool שלהם בלי ליידע אותי?

@avi90 עבורך, כלקוח פרטי המבצע פעולות מסחר מזדמנות - בגדול מעניין אותך רק ה-spread על הנייר ערך שבו אתה סוחר כי פער בין הדקויות השונות של היישום הטכני המדובר זניח למדי מבחינת המחיר שאתה מקבל בפועל, ורלוונטי יותר לגופים שמבצעים עסקאות במיליוני דולרים ומעלה.

לשאלתך - IB בעצמם למשל מוגדרים כ-ATS (שזה Alternative Trading System) כי יש להם זרם פקודות משמעותי שעובר דרכם ויש להם אפשרות לעשות matching של הפקודות של הלקוחות שלהם עוד לפני שאלו שודרו לבורסה אם זה משפר את המחיר עבור הלקוחות (ומקטין את העלויות). אבל - כשאתה סוחר בממשק המסחר, יש לך שליטה על הניתוב (routing) של הפקודה שלך. אתה יכול למשל לבחור לשלוח את הפקודה שלך ישירות לבורסה מסוימת, או לחלופין להשתמש באלגוריתם ניתוב "חכם" של IB שינסה להשיג לך את המחיר האופטמלי, ועוד הרבה מאוד אפשרויות אחרות.
אבל, שוב - מעבר לעניין האקדמי, זה לא מאוד חשוב לך ברמה הפרקטית בהנחה שאתה סוחר בנייר ערך הפופולריים שהם בעלי סחירות מאוד גבוהה ו-spread קטן כי ההשפעה הכספית זניחה.

נושאים דומים

Back
למעלה