• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נשים באקדמיה

יתכן שדוקא שכ"ל של מדמ"ח יעלה, מתוך מחשבה שגם אחרי מיסים תרויח יותר ממי שלומד מקצועות אחרים, ובצורה של ביקוש והיצע פשוט לתת למי שמוכן לשלם ללמוד מה שהוא רוצה ללמוד. (זו לא המלצה או גינוי, פשוט להראות שיש שני צדדים לכל מטבע)
אם מקבלי ההחלטות חכמים בריחת המוחות שזה יביא לא תהיה קרובה למשתלמת להם, גם ככה כבר עכשיו ממה שהבנתי המצב מחריף כל שנה ולמדינה שהפרה החולבת שלה מתחילה לברוח ועם אחוזים גבוהים מאוד של חוסר עבודה בקרב מגזרים חרדים וכדומה לא נשמע לי כמו מתכון למדינה מבוססת כלכלית ל20 שנה הקרובות...
בכל מקרה לא חושב שארה"ב זאת דוגמה לשאוף אליה בנושא ההשכלה אז השוואה למדינות אירופאיות מערביות וסקנדינביות אמורה להיות המטרה של ישראל

אתה נכנס פה לאזור הרבה יותר מורכב ממה שאתה חושב. מזמין אותך לקרוא מחקרים של פרופ' דפי יואל מאוניברסיטת תל אביב.
וזה אכן לא הנושא שדנים בו
תאמין לי שקראתי חומרים בעניין. קשה לקרוא את המחקרים של דפי יואל כי היא קבעה משהו בראש לפני המחקר שעשת בכלל. היא פמינסטית עוד מציערותה וכל המחקר שלה הוא לשרת את האג'נדה שלה. הטענה שאין מוח גבר ומוח נשי כנראה נכונה, נשים וגברים הרבה יותר דומים מאשר שונים, אך ההבדל נמצא בקצוות ובקיצון. כמו שאמרתי, נשים מתעניינות יותר באנשים, מי שממש מתעניין באנשים הוא לדומגה מקצועות כמו אחיות ועבודה סוציולוגית שם נשים שולוטות. גברים מתעניינים בדברים, כדי להיות מתכנת או בתחום מדעי אתה צריך ממש להתעניין בדברים, ושם גברים שולטים. לכן הקיצון הוא מה שמחליט ומה שנראה בחברה.

, נשים מתעניינות יותר באנשים, מי שממש מתעניין באנשים הוא לדומגה מקצועות כמו אחיות ועבודה סוציולוגית שם נשים שולוטות. גברים מתעניינים בדברים, כדי להיות מתכנת או בתחום מדעי אתה צריך ממש להתעניין בדברים, ושם גברים שולטים. לכן הקיצון הוא מה שמחליט ומה שנראה בחברה.

תסלח לי שאני אומר את זה, אבל זה ממש שטויות מה שאתה כותב. אתה באמת חושב שנשים מתעניינות יותר באנשים? ושגברים ממש מתעניינים בדברים ולכן הם שולטים בתחום המדעי? באמת?
שוב, בוא לא נכנס לעניין אם יש הבדלים בין נשים לבין גברים. כי יש, וגם אין. אבל הסיבה של חוסר הדומיננטיות של נשים בדרגות הגבוהות באקדמיה לא קשורה לכך. והטענה שחלק מהאנשים שכותבים פה בשרשור היא שמסיבות תרבותיות, נראה כאילו יש הבדלים בין גברים ובין נשים- ז"א לחצים תרבותיים גורמים לכך. ואני חושב שהאקדמיה זה מקום טוב לתקן בו. וכמו שכבר כתבתי, מערכת החינוך בשכבות הנמוכות היא מקום עוד יותר טוב. והאם אתה חושב שיש יותר מורות כי נשים יותר מתעניינות באנשים ולא ממש בדברים? לא. יש יותר מורות כי משרות הוראה מאפשרות גמישות במשפחה. ולחצים מסוגים שונים יוצרים מציאות שכזאת.

תסלח לי שאני אומר את זה, אבל זה ממש שטויות מה שאתה כותב. אתה באמת חושב שנשים מתעניינות יותר באנשים? ושגברים ממש מתעניינים בדברים ולכן הם שולטים בתחום המדעי? באמת?
שוב, בוא לא נכנס לעניין אם יש הבדלים בין נשים לבין גברים. כי יש, וגם אין. אבל הסיבה של חוסר הדומיננטיות של נשים בדרגות הגבוהות באקדמיה לא קשורה לכך. והטענה שחלק מהאנשים שכותבים פה בשרשור היא שמסיבות תרבותיות, נראה כאילו יש הבדלים בין גברים ובין נשים- ז"א לחצים תרבותיים גורמים לכך. ואני חושב שהאקדמיה זה מקום טוב לתקן בו. וכמו שכבר כתבתי, מערכת החינוך בשכבות הנמוכות היא מקום עוד יותר טוב. והאם אתה חושב שיש יותר מורות כי נשים יותר מתעניינות באנשים ולא ממש בדברים? לא. יש יותר מורות כי משרות הוראה מאפשרות גמישות במשפחה. ולחצים מסוגים שונים יוצרים מציאות שכזאת.
אתה נכנס פה לאזור הרבה יותר מורכב ממה שאתה חושב. אם אתה חושב שהכל תוצאה של הסביבה אתה טועה ובגדול. במדינות סקנדיביה בהן החברה הכי אגליטרית בעולם, דחפו במשך שנים חוקים של שוויון, מה מצאו? ככל שאתה נותן לנשים וגברים חופש בחירה יותר גדול, כך הם בוחרים מקצועות שונים. שם יש רוב מוחלט של אחיות הן נשים ורוב מחולט של מתכנתים הם גברים. ותאמין לי חוקרי סוצילוגיה שרובם נותים פוליטית שמאלה בלשון המעטה הם האנשים האחרונים שרוצים להראות את תוצאות אלו.

אני מסכימה. אבל זו בדיוק הנקודה (ההפוכה).
למה זה נכון ולזה צריך לשאוף, ולעומת זאת לפעול כמו שאני פעלתי, ולצפות ששני בני הזוג יהיו אחראיים הן על פרנסת המשפחה והן על רווחת הילדים, זה לא נכון?
כמובן, אבל הנקודה שאת מתעלמת ממנה היא שנשים משחקות כאן את "אנחנו צוות" וגברים משחקים את "מה שטוב לי, טוב לזוגיות ולמשפחה". המצב המקצועי הוא כזה שלעתים קרובות (שלא בצדק, אבל זה סיפור אחר לגמרי) יש צורך שאחד מבני הזוג ישחק במגרש הביתי כדי שהשני יוכל לגעת בכוכבים מבחינה תעסוקתית. היה נחמד אם זה לא היה משחק סכום אפס, ועל זה את צודקת, בעיני, שצריך להתעקש, אבל כל עוד זה לא המצב, ניתן לראות שאחוז הנשים שמשחקות במגרש הביתי בנסיבות האלה הוא גבוה מאד, אסתכן ואומר מעל 90%. זה בכלל לא משנה אם לאשה המדוברת יש דוקטורט והיא עמיתת מחקר, כי בסוף מאחורי הדברים לה יש עבודה ולראש הקבוצה שלה יש קריירה. כששואלים נשים רבות למה הן לא רוצות להיות ראש קבוצה התשובה היא שהן לא רוצות את האחריות להחליט החלטות, את הלחץ להשיג כספים והישגים, וזה מצחיק אותי כי אותן הנשים לא היו מוכנות שבבית מישהו יחליט להן על הכספים, על חינוך הילדים. אז בעניני הבית הן לביאות (והן מצופות להיות כאלה! כמה אמהות לילדים עם צרכים מיוחדים ננטשו על ידי האב? מישהו נותן להן מדליה? כמה הפוך? מקרים מעטים ביותר), כלומר יכולות להיות אסרטיביות, אגרסיביות, תחרותיות, כל התכונות הרלבנטיות.

אתה נכנס פה לאזור הרבה יותר מורכב ממה שאתה חושב. אם אתה חושב שהכל תוצאה של הסביבה אתה טועה ובגדול. במדינות סקנדיביה בהן החברה הכי אגליטרית בעולם, דחפו במשך שנים חוקים של שוויון, מה מצאו? ככל שאתה נותן לנשים וגברים חופש בחירה יותר גדול, כך הם בוחרים מקצועות שונים. שם יש רוב מוחלט של אחיות הן נשים ורוב מחולט של מתכנתים הם גברים. ותאמין לי חוקרי סוצילוגיה שרובם נותים פוליטית שמאלה בלשון המעטה הם האנשים האחרונים שרוצים להראות את תוצאות אלו.
מענין, שבסקנדינביה, ולמשל בשבדיה, שם יש חוקים מאד מתקדמים בעד נשים, יש אלימות מאד גבוהה נגד נשים. מקרי? רוב החוקרים לא חושבים כך.
יותר מכך, יש האומרים שהחוקים שמאפשרים שנים של חופשת לידה לנשים בסקנדינביה עובדים לרעתן, כי מוציאים אותן משוק העבודה. אפילו יותר מזה, כשנתנו לגברים את ההזדמנות לחלוק חופשת לידה עם נשים, גם שם מעטים לקחו את ההזדמנות. כשחופשת הלידה לגברים ניתנה באופן בלתי תלוי, כלומר - אתה יכול להמשיך לעבוד ולשלוח את הילדים למסגרת, אבל אשתך לא תקבל את הזמן הזה בתשלום, פתאום עלה משמעותית מספר הגברים שבוחרים בלקחת חופשת לידה. שוב, רגולציה היא בעלת משמעות בשינוי ערכים תרבותיים וחברתיים.

תאמין לי שקראתי חומרים בעניין. קשה לקרוא את המחקרים של דפי יואל כי היא קבעה משהו בראש לפני המחקר שעשת בכלל. היא פמינסטית עוד מציערותה וכל המחקר שלה הוא לשרת את האג'נדה שלה. הטענה שאין מוח גבר ומוח נשי כנראה נכונה, נשים וגברים הרבה יותר דומים מאשר שונים, אך ההבדל נמצא בקצוות ובקיצון. כמו שאמרתי, נשים מתעניינות יותר באנשים, מי שממש מתעניין באנשים הוא לדומגה מקצועות כמו אחיות ועבודה סוציולוגית שם נשים שולוטות. גברים מתעניינים בדברים, כדי להיות מתכנת או בתחום מדעי אתה צריך ממש להתעניין בדברים, ושם גברים שולטים. לכן הקיצון הוא מה שמחליט ומה שנראה בחברה.

סרטון שראיתי בנושא
https://m.youtube.com/watch?v=wKpulRZmcTI

לא יודע אם הוא נכון או לא אבל עדיין מעניין

נערך לאחרונה ב:
אני אומר דעה לא פופולרית אבל היא צריכה להאמר לדעתי - הרבה פעמים המכשול בפני חוקרת זה הבעל שלא מאפשר לה לנסוע לפוסט או דורש ממנה לאסוף את הילד 5 פעמים בשבוע ולא הממסד המפלה.
לא חייב לעשות פוסט דוקטורט כדי להיות פרופ'/חבר סגל, אני כותב את זה מהכרות אישית.
ומי שרוצה, שיבדוק בגוגל :מגילת המועמד, מובטח לו לצחוק
תודה על זה.

כמו שאמרתי, נשים מתעניינות יותר באנשים, מי שממש מתעניין באנשים הוא לדומגה מקצועות כמו אחיות ועבודה סוציולוגית שם נשים שולוטות. גברים מתעניינים בדברים, כדי להיות מתכנת או בתחום מדעי אתה צריך ממש להתעניין בדברים, ושם גברים שולטים. לכן הקיצון הוא מה שמחליט ומה שנראה בחברה.

למקרה שתהיתן ותהיתם למה נשים מתקשות להשתלב בהייטק, חלק מהתשובה היא הגברים שמראיינים אותן ויוצאים מנקודת הנחה דומה לזו של כותב הפוסט.

למקרה שתהיתן ותהיתם למה נשים מתקשות להשתלב בהייטק, חלק מהתשובה היא הגברים שמראיינים אותן ויוצאים מנקודת הנחה דומה לזו של כותב הפוסט.

למקרה שתהיתן ותהיתם למה אנשים באופן כללי מתקשים להצליח במקומות כאלה ואחרים, חלק מהתשובה היא שהם מאשימים את הסביבה ויוצאים מנקודת הנחה דומה לזו של כותבת התגובה. (במקום לעבוד קשה ולבדוק איפה הם יכולים להשתפר)

למקרה שתהיתן ותהיתם למה אנשים באופן כללי מתקשים להצליח במקומות כאלה ואחרים, חלק מהתשובה היא שהם מאשימים את הסביבה ויוצאים מנקודת הנחה דומה לזו של כותבת התגובה. (במקום לעבוד קשה ולבדוק איפה הם יכולים להשתפר)

I rest my case. זה לא שאבי קרא בתשומת לב את קורות החיים שלי, ככלות הכל.

יכול להיות שהבנת מההודעה שהכוונה אלייך?

אני זו שכתבה את ההודעה המקורית, אבי, כלומר, הביקורת שלך כוונה כלפיי. אני מניחה שיכולתי להשיל את מעטה האנונימיות, לתרגם את קורות החיים שלי מאנגלית כדי שתבין את המסמך, ולהראות לך שאתה טועה, אבל אני לא רואה את הטעם. יום טוב.

אני זו שכתבה את ההודעה המקורית, אבי, כלומר, הביקורת שלך כוונה כלפיי. אני מניחה שיכולתי להשיל את מעטה האנונימיות, לתרגם את קורות החיים שלי מאנגלית כדי שתבין את המסמך, ולהראות לך שאתה טועה, אבל אני לא רואה את הטעם. יום טוב.
לא הבנת.
זה שהשתמשתי בהודעה שלך בשביל טענה למקרה הכללי, לא אומר שהתכוונתי אלייך.
אחרי הכל אני באמת לא יודע מי את וזה גם לא מעניין אבל בכל אופן המגננה שלך מתקבלת בהבנה.
מה שמעניין אם כבר זה על מה התבססת אם לא על תחושת בטן בטענה שלך.
יום טוב.
עריכה:
אגב, השתמשת באותו הגיון כדי להסיק שאת צריכה לתרגם לי את הקורות חיים שלך מאנגלית כדי שאבין?

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה