• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מתן הרשאה לרואה חשבון - סיכונים?

Tsachi01

משתמש בכיר
דירוג
1,441
שאני נותן לרואה חשבון שני דברים מרכזיים:
- מתן לנהל את התיק מול הרשויות
- מתן לחייב אותי להוראת קבע כדי שיגבה את התשלום החודשי ממני

במידה והתברר לי חודשים קדימה בהתנהלות איתו, שרואה החשבון לא ישר/מתנהל לא נכון מקצועית, האם הוא עלול לגרום לי נזק? והאם אפשר להתנתק ממנו כל רגע ללא בעיה?

נערך לאחרונה ב:
בדרך כלל אתה לא חייב, אפשר לשלם לו מדי חודש בחודשו או עם צ'קים דחויים.
ככה אני עובד.
האם הוא עלול לגרום לי נזק?
כן בהחלט.
והאם אפשר להתנתק ממנו כל רגע ללא בעיה?
אפשר, אבל זה כרוך בסגירת חשבון מולו, הוא רשאי לעכב את מסירת החומר שלך לרו"ח החדש עד שלא תסגור איתו חשבון.

בדרך כלל אתה לא חייב, אפשר לשלם לו מדי חודש בחודשו או עם צ'קים דחויים.
ככה אני עובד.

כן בהחלט.

אפשר, אבל זה כרוך בסגירת חשבון מולו, הוא רשאי לעכב את מסירת החומר שלך לרו"ח החדש עד שלא תסגור איתו חשבון.

תודה רבה על המענה .
רואה חשבון שאני שוקל לעבוד איתו מתעקש אך ורק על הוראת קבע, זו נורה אדומה? כי לפי מה שאתה אומר זה כלל לא חובה אז לא ברור למה הוא מתעקש.

תודה רבה על המענה .
רואה חשבון שאני שוקל לעבוד איתו מתעקש אך ורק על הוראת קבע, זו נורה אדומה? כי לפי מה שאתה אומר זה כלל לא חובה אז לא ברור למה הוא מתעקש.
אני עובד עם כמה רואי חשבון, חלקם עם הוראת קבע וחלקם עם שיקים...בסופו של דבר זו "משרת אמון"...יותר חשוב לקבל עליו המלצות ולראות שהוא באמת מתאים לך ולסוג העסק שלך...צורת התשלום היא בקטנה...בכל מקרה תצטרך לשלם לו עד לסיום ההתקשרות

האם לדעתכם אפשר להגיש דוח שנתי לבד אם אני עוסק פטור ובקושי יש לי הוצאות? גם קבלות, רק בודדות כל חודש. אין הרבה ניירת בקיצור.
תוהה אם משתלם הכסך שאחסוך על רואה חשבון או שזה יהייה יותר מדי כאב ראש

אין שום בעיה להגיש דו"ח לבד. אתה צריך להחליט אם השקט הנפשי שווה את השכ"ט שרואה חשבון מבקש.

יום אחד התגלגל לידי הספר "ארבע שעות עבודה בשבוע"
אחת ההמלצות שזכורות לי מרפרוף בספר הייתה להשאיר כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס למזכירה, היא תוכל לשלם מה שצריך בלי להציק לך ולדבריו הם אלו שהכי ילכו לטובתך במקרה של מעילה או משהו כזה, נראה לי אפשר להפעיל את הרעיון הזה גם כאן
אני אישית נתתי לרואת חשבון שלי פרטי כרטיס אשראי לחיובים מולה ותשלומים לרשויות, לא חשבתי על זה אז אבל זה כרטיס אמריקן

* לא יודע אם זה עובד באותה צורה בישראל, פה היה לי ניסיון טוב עם מקרה של חיובים בעייתיים במקס וניסיון גרוע עם כאל (של קרובת משפחה שעזרתי לה מולם)
בשני המקרים לא היה מדובר במעילה של מישהו שהחזיק את הכרטיס בהסכמה או משהו דומה לזה
* לא ממליץ או מייעץ, רק מעלה רעיון, תעשה את המחקר שלך (נשמח לשמוע פה מה עשית ומה היו השיקולים, כמובן)

יום אחד התגלגל לידי הספר "ארבע שעות עבודה בשבוע"
אחת ההמלצות שזכורות לי מרפרוף בספר הייתה להשאיר כרטיס אשראי של אמריקן אקספרס למזכירה, היא תוכל לשלם מה שצריך בלי להציק לך ולדבריו הם אלו שהכי ילכו לטובתך במקרה של מעילה או משהו כזה, נראה לי אפשר להפעיל את הרעיון הזה גם כאן
אני אישית נתתי לרואת חשבון שלי פרטי כרטיס אשראי לחיובים מולה ותשלומים לרשויות, לא חשבתי על זה אז אבל זה כרטיס אמריקן

* לא יודע אם זה עובד באותה צורה בישראל, פה היה לי ניסיון טוב עם מקרה של חיובים בעייתיים במקס וניסיון גרוע עם כאל (של קרובת משפחה שעזרתי לה מולם)
בשני המקרים לא היה מדובר במעילה של מישהו שהחזיק את הכרטיס בהסכמה או משהו דומה לזה
* לא ממליץ או מייעץ, רק מעלה רעיון, תעשה את המחקר שלך (נשמח לשמוע פה מה עשית ומה היו השיקולים, כמובן)
לא ככ הבנתי מה אתה ממליץ שורה תחתונה חבר

לא ככ הבנתי מה אתה ממליץ שורה תחתונה חבר
אני לא ממליץ, רק אומר מה אני עושה
נתתי לרואת החשבון כרטיס אשראי, שתחייב בהתאם לסיכום בינינו ולצרכים המתעדכנים מול הרשויות בלי שאני אצטרך להתעסק עם זה יותר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D מתן משקל יתר לVWO על חשבון VEA בתיק VTI+VEA+VWO שוק ההון 0
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
tagidken מתן הלוואה לחבר שוק ההון 21
Liron2035 למה חל איסור על מתן ייעוץ השקעות? שוק ההון 1
ס דעתכם בנושא מתן הלוואות בבנק אופק שוק ההון 10
הסולידית חל איסור על בקשת/מתן ייעוץ השקעות אישי! שוק ההון 1
V בעת בקשה לניוד קופת גמל חברת ההשקעות מתעקשת לקבל ממני הרשאה למסלקה הפנסיונית שוק ההון 14
S טפסים לרואה חשבון להגשת דוח שנתי מברוקר זר מיסים 2
Y המלצה לרואה חשבון שמתמחה במיסוי בינלאומי צרכנות פיננסית 6
א רגע לפני שאני מרים ידיים והולך לרואה חשבון -- אשמח לעזרה צרכנות פיננסית 5
G המלצה לרואה חשבון בענייני הגירה ומיסוי אוף טופיק 0
A מחפש המלצה לרואה חשבון לעסק בענייני מחשבים צרכנות פיננסית 0
א כמה זמן לוקח לרואה חשבון [מיסוי לאזרחי ארה"ב] מיסים 13
ה המלצות לרואה חשבון? צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה