• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מצליחים להזדהות איתי בהרגשה שלי מול הבנק?

אתה מוזמן לענות לי עליה בפרטי
עידו סליחה, אני בטוח שכוונתך טובה, אבל פותח השרשור: לעולם אל תדון בעניינים כספיים עם אנשים בפרטי.
אתה תנוצל ויגנבו ממך.

מצטרף להמלצות להחליף את הבנק ולהתלונן על המנהלת המגעילה שמתייחסת ככה ללקוח כלשהו ובפרט לקוח עם הכרה רשמית בנכות.
תן למישהו אחר לזהות אותם ולגרום לסילוקם מהמערכת.
עצה שקשה לי לשמוע בתחום הזה ובתחומים אחרים. להפיל על הלקוח הבא או האדם הבא את האחריות לפתור את המחדל שנתקלת בו זו לא דרך להתנהל. לא הערה אישית כלפיך.

איך היית מרגיש אם היית יודע שהמחדל שבו אתה נתקלת, קרה לך רק כי האדם הקודם לא רצה להתלונן/להתריע/לשפר כדי לא לחשוף את עצמו?
לא צריך לחשוש להילחם באנשים כאלה כשהצדק איתך. להתעקש על המצב האידיאלי ולא להגיד "ככה זה, מישהו כבר יטפל". לא שזה פשוט.

עידו סליחה, אני בטוח שכוונתך טובה, אבל פותח השרשור: לעולם אל תדון בעניינים כספיים עם אנשים בפרטי.
אתה תנוצל ויגנבו ממך.
הכל בסדר, לא נעלב חלילה. למען הסר ספק רק רציתי לתמוך וללוות לבנק - כמו שהצעתי לו לשאול אם מתאמת הטיפול שלו (במידה ויש לו) יכולה אולי להתלוות אליו. אין פה שום קשר להמלצה או גבייה. ההפניה לפרטי הייתה רק בגלל שייתכן ולא מעוניין לחלוק עם כולם (וגם איתי בנפרד) איפה הוא גר :)

אני מקבל עקב כך קצבת נכות.
קרה פעם שהחלטתי ליישם את אחת מהמלצות שקראתי כאן - והלכתי לבקש הנחה בעמלות. הפקידה אמרה לי ללכת ולבקש אישור מהמנהלת.
הניחוש שלי הוא שיש הערה על החשבון שלך שמעבירה אחריות לבנק.
מציע שתברר האם יש הערה כזו על החשבון ואם כן מהיא בדיוק, שתדע איפה אתה עומד. אפשר לדבר עם הבנק או פשוט לחכות שיעשו שוב בעיות ואז לשאול באסרטיביות ורגוע ״למה?ֿ זה הכסף שלי ! ״ ולרשום לעצמך בדיוק את נוסח ההערה.
עכשיו- עשר ש״ח לחודש זה לא משהו ששוה להתרגש בגללו. אני משלם הרבה יותר אחרי שהרמתי ידיים בחשבון חסוי שאני אחראי עליו.

אם אין הגבלה על החשבון אז אין שום בעיה לפנות לעשרת הבנקים הקרובים, לבקש מכל אחד מהם הצעה על גובה העמלות ולעבור לטוב מבינהם.
אם יש הגבלה, ואם זה מספיק מעצבן אותך בשביל להתעסק, אז תפנה לבנק ותדרוש להוריד את ההגבלה, ואם זה לא יעבוד (ואם זה באמת הגבלה שמעבירה אחריות לבנק אז זה לא יעבוד) אז תפנה לאפוטרופוס הראשי - יש לי שם מייל של מישהי שעזרה, אם רלוונטי תפנה בפרטי.

בהצלחה, ובעיקר - אני יודע, מניסיון, שזה נורא מעצבן, גם כשזה לא אישי נגדך, וכניראה שזה באמת לא אישי נגדך.
תנסה לא להתעצבן יותר מדי.

נערך לאחרונה ב:
יש מגוון דרכים? דוגמאות בבקשה ;)
פנייה להנהלת הסניף \ בנק \ פניות ציבור הבנק
פנייה לרגולטור
פנייה לרשתות החברתיות \ כח ציבורי אחר

אבל שוב, כאילו חבל על האנרגיה, הלקוחות לא שבויים, הם רק לא יודעים איך להשתחרר בקלות ולאן הולכים משם

קודם כל אני מאוד שמח בשבילך שאתה עצמאי, לומד מקצוע ומתקדם. אני חושב שחשוב לחשוף מחדלים ולהתלונן, אבל רק אם יש לך כוחות להתמודד. וזה דורש כוחות. העצה שלי אליך, היא פשוט לעבור סניף/בנק. זה הכל. ובעיקר לנסות לא לקחת ללב את ההערות של האנשים בבנק. לעמוד על שלך בשקט.

להרבה מתמודדי נפש יש קושי בהבנת אינטראקציות בינאישיות. לא יודע אם זה המצב כאן או לא אבל בכל מקרה נראה שבמקרה שלך עדיף באמת לצמצם את האינטראקציה הבינאישית מול הבנק למינימום.
1. כרטיס אשראי חוץ בנקאי נותן לך מרחב תמרון ולפעמים שירות טוב יותר.
2. תהיה מודע שכל אדם שמבצע העברה כספית גדולה נדרש לציין את הסיבה כדי להילחם בהלבנת הון. השאלה הזאת עצבנה אותי בעבר. היום כבר לא כשהבנתי שזאת הדרישה שמוכתבת מהרשויות. אפשר להשתמש בתשובות גנריות שלא מסגירות דבר אם רוצים כמו "לצורך מחייה".
3. תוריד את אפליקציית הבנק ותשתמש בבנקאי טלפוני. הניסיון שלי מאוד חיובי.
4. בשביל 10 ש"ח תשלום קבוע חודשי לא הייתי עובר בנק.
5. לא הייתי מתעסק בשליחת קובלנות או תלונות. זה סתם יחשוף אותך להמשך אינטראקציה בנושא. אנשים מגעילים כמו שפגשת יתנהגו לא טוב גם לאנשים אחרים. תן למישהו אחר לזהות אותם ולגרום לסילוקם מהמערכת.
שיהיה בהצלחה!
משתף שהדפסתי את ההודעה שכתבתי כאן בכדי להקריא לסבא שלי. רציתי בנוסף לעצות שקיבלתי כאן לקבל גם עצה מהאדם שאני הכי סומך עליו והכי קרוב אלי.
אני אפגוש אותו ביום שישי הקרוב ואשתף מה הוא ייעץ לי לעשות. הוא האדם שמכיר אותי הכי טוב.
אולי בכלל כדאי שאדפיס את כל ההודעות שנכתבו כאן ואתן לו לייעץ לי על סמך מה שכתבתם לי פה.
אני אחזור לעדכן ותודה ישבתי וקראתי הכל.

היחס שאתה מתאר מחפיר ושכונתי. אשמח אם תכתוב פה או בפרטי באיזה בנק אתה. אני עובד במטה של אחד הבנקים הגדולים ואני מאוד מקווה שזה לא אצלנו. אם כן אז אדאג שזה יטופל פנימית, ואם זה לא אצלנו אדאג שיתנו לך הצעה טובה לצד יחס מכבד כפי שאתה ראוי לו., המעבר היום בין בנקים קל מתמיד ("מעבר בקליק")

@אלון ג. מצער לשמוע על היחס הזה. יותר ממצער, ממש מרתיח.
גם אני אשמח אישית להתלוות אליך לביקור בבנק, ולהוות חומת מגן בינך לבין היחס הנוראי שאתה מתאר.
אך כמו שכתבו פה בשרשור - זה רעיון רע לשתף פרטים אישיים ונתונים פיננסיים באינטרנט.
אולי האופציה הכי טובה כמו ש @עידו ג הציע היא להשתמש בשירותי המדינה לשם כך, אם קיימים. אתם חולקים את האות הראשונה של שם המשפחה, זה חייב להיות מסיבה טובה.

הרבה אנשים יגידו לך דברים בצורה לא נחמדה בחיים. הדבר הכי טוב לעשות זה לסובב את הלחי ולהמשיך בחיים. אין מספיק שנים בחיים כדי להתייחס לשטויות שאנשים אומרים.

@קפה שחור :O
ככה אתה חוזר בשקט אחרי מעל 3 שנים? שמחה לראותך שוב!
תודה, שמח להיות כאן , אולי יום אחד לאצבעות שלי יהיה מספיק כוח לספר את כל מה שעברתי בזמן הזה :lol:
מרגיש לי שמעולם לא עזבת אני פה בפורום קצת פחות משנה ובדיוק לפני שבוע התחלתי את השרשור "האם הקריסה הגדולה הגיעה" (עמוד 118 מתוך 323) ואתה מככב שם

אין מספיק שנים בחיים כדי להתייחס לשטויות שאנשים אומרים
זה לא אנשים רנדומלים, זה פקידי בנק שמתערבים לו בחייו בצורה גסה.
גם אני אשמח אישית להתלוות אליך לביקור בבנק, ולהוות חומת מגן בינך לבין היחס הנוראי שאתה מתאר.
לפני עשור התלוויתי לאמא צעירה ועניה ש"אימצתי" במשך שנה. נכנסתי איתה לבנק (אחד משני הגדולים) והפקיד דיבר אליה נורא. הוא קצת שינה את הטון כשאני התערבתי אבל לא היה מוכן לשמוע על הורדת ריבית וויתור על חלק משכ"ט של עורכי הדין שלהם. לפני שיצאנו, שאלתי אותו איך הוא מצליח לישון טוב בלילה אחרי התנהגות כזאת לצעירה אומללה. תשובתו: אנחנו אמורים להרוויח, זה לא מוסד צדקה.
רוצה לומר שכאשר אתה אוחז בדעות כאלו, לא תמיד רוצים לראות את האדם שמולך.
אני חושבת שההצעה של @אריקנבון היא נדיבה מאד, טוב לדעת שיש עוד אנשים אמפתים בבנקים. ליווי חד פעמי של זרים לא יעזור לדעתי.

דבר ראשון -
https://www.kolzchut.org.il/he/הנחה_בעמלות_הבנקים_לנכים

כשהמנהלת שמעה שההכנסות שלי הן מהקצבה, ושיש לי נכות, היא אמרה לי "אה יש לך בכלל נכות נפשית? אז אולי אני בכלל אשקול לבטל לך את הכרטיס שיש לך"
אין שום הצדקה, לא חוקי לבטל, ויש לא מעט ארגונים שיכולים לעשות לה בלאגן על אמירה כזאת. זאת בחירה שלך אם להבליג או לצאת למלחמה - אני בטוח שלא פעם ראשונה.

אני מחזיק סכום לא קטן בבנק. קרוב לחצי מיליון. ומרגיש שהכסף מוחזק כבן ערובה ואם אני ארצה לעשות משהו אז יערימו קשיים וינסו למנוע ממני.
זה לא עובד ככה. בשביל הבנק אתה רק מספר. החובה שלהם היא רק ל- 1. החוק 2. הרווח שלהם 3. רשויות רגולציה.
לא מערימים עליך קשיים יותר מאף אחד אחר, ואם כן, פשוט תעבור.

כשרכשתי את האוטו שלי, וביצעתי העברה בנקאית לסוכנות, התקשרה הפקידה ושאלה אותי בטון חוקר ולא נעים, אפילו מטיף
"למה אתה צריך להעביר סכום כזה? מה הסיבה? למה לך לקנות אוטו עכשיו? אני לא יודעת אם אני מאשרת לך"
ככה זה היום, הרגולציה מחייבת חיטוט. זה שערורייתי אבל זה לא נוגע אישית אלייך בכלל. פשוט לענות קורקטית.
הסגנון - ישראלי כמובן, אבל לא תשנה את אזרחי המדינה.
אתם מכירים אנשים שכשהם מבקשים לבצע פעולה שהיא לגיטימית, הבנק מערים קשיים ומנסה למנוע מהם? למשל העברת סכום כסף, שהבנק מנסה למנוע מהלקוח להוציא
כסף מהבנק בדרכים לא דרכים? למה זה ככה?
כי הבנק כפוף למיליון דרישות רגולטוריות ארכאיות שרק מתווספות מפעם לפעם, במטרה להצר צעדים של פושעים וכו', וגם אזרחים נורמטיבים נפגעים.
לא לכולם זה ככה, אבל זה גם לא שאם יש לך X כסף - אוטומטית היחס משתפר. כדאי לבדוק אופציה למעבר סניף. גם בסניף השני תהיה רק מספר - אבל לטובה. זה הרבה מזל.

תודה, שמח להיות כאן , אולי יום אחד לאצבעות שלי יהיה מספיק כוח לספר את כל מה שעברתי בזמן הזה :lol:
משתמש TOP 5 הודעות בפורום הסולידית שנעלם בדיוק ב-4 שנים המטורפות של ימי חיינו וחוזר עם הודעה כזאת... וואלה באמת סקרנת.

Back
למעלה