• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדרסים מורכבים

שםלאמקורי

משתמש סולידי
דירוג
12
הי
פניתי עקב הפנייה של אורטופד למכון מדרסים ואמרו לי שבגלל צורת הרגל שלי מדרסים מהסוג היקר יותר (ברמת האלפיים ש"ח). משהו פה עשה קצת מחקר בנושא? ברור שבנושא בריאות לא חוסכים אבל בכל זאת זה הוצאה די כבדה. פעמים קודמות עשיתי מדרסים ב-180 שקל (שאחרי הסיבסוד של קופת חולים מחירם הוא אפסי) אבל לכאורה זה לא מספיק עזר...

מה הבעיה - קשת גבוהה/נמוכה? כאבים ב...?

הי
פניתי עקב הפנייה של אורטופד למכון מדרסים ואמרו לי שבגלל צורת הרגל שלי מדרסים מהסוג היקר יותר (ברמת האלפיים ש"ח). משהו פה עשה קצת מחקר בנושא? ברור שבנושא בריאות לא חוסכים אבל בכל זאת זה הוצאה די כבדה. פעמים קודמות עשיתי מדרסים ב-180 שקל (שאחרי הסיבסוד של קופת חולים מחירם הוא אפסי) אבל לכאורה זה לא מספיק עזר...
אני עשיתי מדרסים בהתאמה אישית שמסובסדים ע"י מכבי. מרוצה מאד. לא הייתי משלמת סכומים כאלה לפני שמיציתי את המדרסים שיכולתי לקבל במימון קופת חולים. וגם אז, אם הם לא היו טובים לי, הייתי חוזרת לאורתופד שיכתוב שאני צריכה מדרסים מסוג אחר. לא חסרים מכונים שלוקחים הון שלא לצורך.

אני עשיתי מדרסים בהתאמה אישית שמסובסדים ע"י מכבי. מרוצה מאד. לא הייתי משלמת סכומים כאלה לפני שמיציתי את המדרסים שיכולתי לקבל במימון קופת חולים. וגם אז, אם הם לא היו טובים לי, הייתי חוזרת לאורתופד שיכתוב שאני צריכה מדרסים מסוג אחר. לא חסרים מכונים שלוקחים הון שלא לצורך.

הסבסוד הוא בכל מקרה אותו דבר (החזר למדרסים בסכום X פעם בשנה לפי דעתי הוא בכל קופות החולים ככה עם X טיפה שונה)...
אני יכול ללכת לאורטופד עוד פעם אבל אני לא בטוח כמה הוא מבין בזה בעצמו.

למכון יש אינטרס ברור.
אם מדרסים במימון קופח עוזרים לתחושתך- סבבה
אם לא- שווה את הכסף. אבל אז הייתי הולכת לאחד המומחים הגדולים אם כבר מוציאים סכומים כאלה .

גובה, משקל, גיל?

הסבסוד הוא בכל מקרה אותו דבר (החזר למדרסים בסכום X פעם בשנה לפי דעתי הוא בכל קופות החולים ככה עם X טיפה שונה)...
אני יכול ללכת לאורטופד עוד פעם אבל אני לא בטוח כמה הוא מבין בזה בעצמו.
לכל הפחות הייתי הולכת לעוד מכון לראות אם גם הם חושבים שזה הכרחי. נשמע לי סכום מופקע. וכמובן למכון שבהסדר עם קופת חולים.

אני הלכתי לאיזה מכון כביכול מומלץ שרצה 1500 ש"ח על חצי מדרס. בסוף קיבלתי את ה מדרסים המלאים במקום אחר שעולים במחיר מלא 700 ש"ח ובמחיר מסובסד 100 ש"ח. והם מצוינים. הם הצילו אותי ממצב שבקושי יכולתי ללכת בגלל כאבים. הוא טוען שצריך להחליף מדרסים כל שנה (נניח. לא יודעת אם חייבים). אז בכלל תחשוב מה זה הוצאה כזו כל שנה, עדיף לוודא שהיא אכן נחוצה.

לכל הפחות הייתי הולכת לעוד מכון לראות אם גם הם חושבים שזה הכרחי. נשמע לי סכום מופקע. וכמובן למכון שבהסדר עם קופת חולים.

אני הלכתי לאיזה מכון כביכול מומלץ שרצה 1500 ש"ח על חצי מדרס. בסוף קיבלתי את ה מדרסים המלאים במקום אחר שעולים במחיר מלא 700 ש"ח ובמחיר מסובסד 100 ש"ח. והם מצוינים. הם הצילו אותי ממצב שבקושי יכולתי ללכת בגלל כאבים. הוא טוען שצריך להחליף מדרסים כל שנה (נניח. לא יודעת אם חייבים). אז בכלל תחשוב מה זה הוצאה כזו כל שנה, עדיף לוודא שהיא אכן נחוצה.
אני העשה את זה :)

אסכם בקצרה את הספר 'נולדנו לרוץ': כיום הנעליים המודרניות משופעות כך שתחתית הנעל אינה מקבילה לקרקע. מה שגורם לנו לדרוך על העקב ובטווח הארוך לכל מיני בעיות ופציעות רפואיות וזאת במקום שנדרוך על הצד הקדמי של כף הרגל, על הכריות שיספגו את הזעזוע בעת ריצה. עד כאן הבסיס עליו מושתת הספר. ובהמשך מסופר גם על שבט באזור הררי בדרום אמריקה שאנשיו אף רצים יותר מ100 קמ בריצה אחת, וגם מספר על אורח חייהם. מדרסים פותרים לחלק מאנשים את הבעיה, וחלק מאיתנו כבר התרגל לדרוך כך כי כל חיינו רגלינו היו בתוך הנעליים המודרניות. בכל מקרה יש עוד חלק, מסיפורים של אנשים שכשניסו להתרגל באופן הדרגתי לנעליים מינימליסטיות ששיפוען שואף ל0 ממ, פציעות ספורט ובעיות רפואיות הקשורות לכף הרגל נעלמו כלא היו. מאז חברות נעליים התחילו לייצר ולשווק מגוון של נעליים מינימליסטיות וכל מיני מאמנים החלו להעביר שיעורים פרטיים ובקבוצות לתרגול הדרגתי למעבר הזה.

תחתית הנעל אינה מקבילה לקרקע. מה שגורם לנו לדרוך על העקב
מוזר, לא נראה לי שזה כך בנעליים שלי (באף אחת מהם). אם כבר, נראה שיש יותר שיפוע שגורם לדריכה על הכריות מאשר על העקב. שלא לדבר על נעלי עקב (שאני לא נועלת), שם זה בודאי כך. גם בהרבה סנדלים לנשים יש עקב (מאד קטן, אבל קיים). אולי זה בנעלי גברים בעיקר?

כשיש שיפוע, את יכולה לעמוד כל היום על קצות האצבעות או להשען אחורה על העקב.
הרוב נשענים על העקב.

בנוסף למדרסים, רק אציין שבקשת ברגל יש שריר שאפשר לפתח, ובכלל לעשות תרגילים שעוזרים ליציבה כמו לעמוד על פיתה או לחפון משהו עם האצבעות, ולפתח מודעות לצורה הנכונה. רוב האנשים זה לא מעניין אותם אבל עם כל העניין של השענות עצמית..תרתי משמע

נערך לאחרונה ב:
יש בחור שקוראים לו ארי ברנס, רמת השרון. אני עושה אצלו מדרסים אחת לשלוש שנים, הם מצויינים ועברתי איתם כבר הכל- צבא/דרום אמריקה. המחיר היה סביב ה-800 שקל וכל מדרס כזה מחזיק לך 2/3 שנים, תיקונים והתאמות חינם. ממליץ מאוד.

אז רק ללכת. גם אני לא רץ.
אף אחד מהלינקים הללו נכתבו על ידי.
מבחינתי ריצה=הליכה מהירה מאוד ולכל מקום שמישהו יגיע בריצה... אני אגיע כמה דקות אחר כך בהליכה.
אבל יש לך כל כך הרבה שרירים בכף הרגל, למה לא להשתמש בהם? אל תשכחי... שריר שורף קלוריות.

נ.ב.
האמת שגם האצבעות בכף הרגל הן שאריות מהקופים, אם אנחנו מחליטים לתת להכל להתנוון, שמעתי שיש בנות שמורידות אצבע כדי שכף הרגל תכנס לתוך נעליים מעוצבות, אז אולי להוריד את כל ה-5?
יש גם מצבים רפואיים שהבוהן הגדולה מתחילה לבלוט החוצה מכף הרגל, בגלל שמפעילים עליה משקל רב, פרקי זמן ממושכים.
ייתכן ושרירים חזקים ידחו את הופעתה.

Back
למעלה