• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור

נראה שזה בדיוק הפוך מלהשאיר את הפתרון לשוק הפרטי.
אני לא בדיוק חולק עליך, אבל,
זה פתרון שמניח שהקלת מימון תשאיר איזשהו שיקול דעת לשוק וככה תכניס פחות עיוותים.
האם זה מה שקורה בשטח? קשה לי לומר.
מה שהכי מדאיג זה שהם באמת חושבים שהם יכולים לשלוט בשוק\כלכלה\אינפלציה בצורה טובה ע"י מניפולציות כאלה בכמות הכסף בלי קשר לכלכלה עצמה ולאנשים שמרכיבים אותה
אם לשפוט לפי המעשים הייתי אומר שהם חושבים שזה הרע במיעוטו.
כמובן שבטווח הארוך בדומה לרכישת מט"ח בישראל, זה מסיר לחץ המהממשל לתקן בעיות מבניות מסוימות ולכן נהיה נורמה חדשה ובסוף זה עלול רק לדחות את הבעיה ולהגדיל אותה.

1. יש לדעתך לאפל איזה ייתרון לקבל תשלום בקריפטו בנוסף לפיאט? הרי היא מוכרת בעולם הראשון איפה שלכל הלקוחות יש חשבון בנק וכרטיסי אשראי.
2. מדוע חברה צריכה מליארד דולר בקריפטו כדי *לקבל* תשלום בקריפטו?

לדעתי מדובר כאן נטו על ספקולציות על עליית ערך עתידית של הביטים. אבל אם יש לך תשובות טובות לשאלות האלה, אז אני אשמח להשכיל זה לא התחום שלי בכל מקרה.
1. קטונתי מלדעת מה טוב לאפל ומה לא, אני רק הפצתי שמועה ששמעתיD: אבל אם את שואלת אותי אני חושב שכן.
אם ביטקוין יהיה צורת תשלום מקובלת, כל חברה שמתעסקת בתשלומים ותיכנס יותר מוקדם תרוויח יתרון על פני חברות תשלומים אחרות, אני מזכיר לך ש-PayPal כבר בפנים.
אגב, זו הסיבה היחידה שזה נשמע לי איכשהו הגיוני, קשה לי להאמין שאפל הייתה הבאה בתור אם תשלומים לא היו חלק מהתחום שלה, אם מדברים על חברות שלא מתעסקות בזה כמו טסלה אז השמועה על Oracle הרבה יותר הגיונית.

2. מדוע הם צריכים ביטקוין? כי אם הם מאמינים שביטקוין יהיה צורת תשלום מקובלת מה שגורם להם לפעול כמו בסעיף 1, אז יוצא מזה שסעיף 2 משתלם להם כהשקעה - במיוחד שהם קודם כל קונים ביטקוין ורק אחרי זה מכריזים מה שיגרור רווחים מידיים.
אבל כל זה בהנחה שהם מאמינים בביטקוין, כי אני לא חושב שאפל זו חברה שתשתתף במזימות פאמפ אנד דאמפ.

עריכה:
הנה בנק ראשון (?) בארה"ב שהתחיל לאפשר קנייה של ביטקוין בכספומטים שלו.
https://richmond.com/business/charl...al&utm_source=twitter&utm_campaign=user-share

נערך לאחרונה ב:
זה התמיה גם אותי
קראתי ספקולציה שזה ספין (לפחות התזמון) שיועד להסתיר כל מיני בעיות מול הרגולטור בסין שצצו לאחרונה.
זה היה ציוץ של דר מייקל ברי(ביג שורט) שנמחק.
כאמור, ברי בשורט על טסלה כבר כמה זמן והוא אומר שטסלה זו בועה יותר גדולה מבועת הדיור...
כאמור2, ברי גם חזה את גייםסטופ והחזיק כמה מיליוני מניות כבר ב2019.
רק הזמן יגיד אם הוא צודק, אבל בהחלט אפשר לומר שיש לו רפרטואר מרשים ;)

כן קרה. שניכם ממשיכים לנפח באופן מלאכותי את המחיר של חתולון ואז יותר ויותר משקיעים נכנסים להשקעה בחתולון כי זה נראה להם עדיף על כל אפיק השקעה אחר. אף אחד לא מבין ממש את ההגיון הכלכלי, אבל יוצאים המון מתעשרי חתולון שמבצעים רציונליזציה להשקעה שלהם ומספרים על הכלכלה החדשה ואיך חתולון יכול רק לעלות. לאט לאט מנהלי השקעות גם משקיעים את הכסף של העמיתים בחתולון, בתחילה מאוד בשוליים אבל הקרנות השקעה שהשקיעו בחתולון רושמות תשואה עודפת וכל המשקיעים שרודפים אחרי תשואה נוהרים אליהן ואז שאר קרנות ההשקעה לא יכולות להרשות לעצמן שלא להשקיע בחתולון כי הן יפגרו אחרי כולם. בשלב מסויים אחרי שחתולון נהפכת להשקעה לגיטימית, גם מוסדות פיננסים רוצים קצת חתולון, מי לא רוצה לטוס לירח? אז הבנקים מאפשרים הלוואות למען השקעה בחתולון, או ממש מחזיקים חתולון בעצמם.

יום אחד שני החתולים שהתחילו את העסק מחליטים לצאת החוצה ולממש רווחים. פתאום המחזור בחתולון יורד ב90% והמחיר יורד לרצפה. חברות רבות שהימרו על חתולון רושמות הפסדים קטסטרופאלים, הממונפות מבינהן פושטות את הרגל מה שמגדיל את האבטלה ומצמצם את הצמיחה במשק. הבנקים עצמם רואים שהלוואות חתולון הפכו לחוב אבוד ומשמידים חלק מההון העצמי שלהם, פתאום אסור להם לחלק הלוואות חדשות כי הם לא עומדים ביחס הרזרבה ועסקים שמעולם לא נגעו בחתולון מוצאים את עצמם במחנק אשראי. הממונפים מבינהם נסגרים מה שמגדיל עוד יותר את האבטלה. בכאוס שנוצר, הציבור הרחב מבין שאפילו הפנסיה שלו נפגעת מחתולון כי החברות המצליחות של השנים האחרונות אלה שנכנסו למדדים הגדולים היו אלה שהימרו על חתולון. אנשים רבים מאבדים את הפרנסה שלהם, אחרים מאבדים את כל ההון שלהם - חלק מהם מתאבדים כמו בשיר של שלום חנוך.

לבועות ולהונאות משקיעיםיש השפעה על הכלכלה האמיתית ואי אפשר באמת להתחמק מהן גם אם בוחרים לא להיכנס לבועה. היה לנו מקרה של חתולון בהרצה של מניות בנקים על ידי הבנקים עצמם אגב בארץ. זה לא נגמר כלכך טוב.
אכן מאוד דומה, אבל עם כמה פרטים חסרים, שמשפיעים מאוד על התוצאה. תחשבי שיש גם חתולים שמרוויחים הרבה כסף מכריית החתולון וחתולים נוספים שמרוויחים הרבה כסף מהפעלת בורסות למסחר בחתולון. אם החתולון יתרסק, הם יפסידו הון עתק. למזלם אין ממש פיקוח על הבורסות למסחר בחתולון. לכן כל פעם שהחתולון מתחיל ליפול, הם יכולים להריץ עסקאות פיקטיביות, שיעלו את מחירו. כך החתולון לא יכול ליפול מעצמו בשום תרחיש, אלא רק עם יאסרו את השימוש בו.

ועוד נקודה:
אפשר גם להחליף את החתולון במניות ואג"ח ואת הכורים והבורסות למסחר בחתולון בבנקים הגדולים והבנקים המרכזיים.

תחשבי שיש גם חתולים שמרוויחים הרבה כסף מכריית החתולון וחתולים נוספים שמרוויחים הרבה כסף מהפעלת בורסות למסחר בחתולון.
לא הבנתי... אבל אם ויזה, פייפאל, מאסטרקארד מסכימים לקבל את חתולון? אז חתולון הוא לא סתם חתולון שכורים ונכרה אלא יש גם מטבע חתולון שהם "מכבדים אותו".בדיוק כמו הדולרון/אירון.
ואז זה כבר שם אותו במיקום אחר משאר החתולונים שאפשר לכרות. זה חתולון מובחר!

* חושב שחתולון זו פירמידה.

לא הבנתי... אבל אם ויזה, פייפאל, מאסטרקארד מסכימים לקבל את חתולון? אז חתולון הוא לא סתם חתולון שכורים ונכרה אלא יש גם מטבע חתולון שהם "מכבדים אותו".בדיוק כמו הדולרון/אירון.
בתור מטבע הוא בעייתי ולא נוח לשימוש בצורה קיצונית. הסיבה היחידה שמתעסקים בו היא עליית ערך.
* חושב שחתולון זו פירמידה.
לדעתי הוא לא פירמידה. הוא הסיפור שתיארתי.

דוג'קוין: ממציא המטבע הדיגיטלי המטופש בעולם לא מבין למה הוא כל כך מצליח
המטבע עבר בשלב מסוים שווי שוק של 10 מיליארד דולר. יוצרו, שיצר אותו כבדיחה בכמה שעות, מכר את המטבעות שהיו לו אחרי שפוטר מהעבודה ב-2015 וקנה בכסף הזה הונדה סיוויק משומשת. הוא לא מבין איך הבדיחה שהוא יצר שווה כ"כ הרבה.

רק אני מבטא את זה דוג-אי-קוין?
דוג'י נראה לי הזוי כמו ג'יף
@Leo1

זו הבעיה שאני צורך את רוב הממים שלי בצורה כתובה...
@Leo1

זה מדהים ברמה בלתי נתפסת איך ממציא הביטקויין הצליח לתכנן אותו בדיוק עם התכונות הנכונות כדי שיתפוס ככה, וזה מדהים לא פחות איך הוא לא מכר את האחזקות שלו. הוא צריך להיות היום בין האנשים העשירים בעולם.
הנה רעיון לפרק במסע בין כוכבים:
הפרנגי מגלים דרך לשלוח מסרים לעבר לאינטרנט של כדור הארץ וזוממים איך להשתמש ביכולת הזאת כדי להשתלט על האוצרות של האנושות. הם מתחזים ליפני תמים ושולחים בחזרה בזמן את הקוד של הביטקויין עם כל התכונות הנכונות כדי שיתפוס ויהפוך למטבע העולמי של כדור הארץ ויחליף את כל המטבעות. אז בעתיד במאה שלהם יש להם את כל הביטקויינים שהם כרו והם משתמשים בהם כדי לקנות את כדור הארץ.

מה שאותי הכי מדהים זה איך הוא בכלל בקושי משרת את מטרתו המקורית:
להיות אמצעי סחר
@Leo1

הביטקוין הוא אניגמה מושלמת,
לכן אני לא מאמין באמירות נחרצות בנושא.
ימים ושנים יגידו..

לגבי השקעה, אני רואה 2 תרחישים:
1. הביטקוין מצליח תוך עשור למלא את יעודו והופך להיות מטבע עובר לסוחר, ברור שמי שנכנס מוקדם זכה בלוטו (עדיין תהיה למשקיע דילמה לא פשוטה מתי לממש במהלך השנים הללו)
2. הביטקוין קורס.
יש 2 אפשרויות איך הביטקוין יקרוס, זה או רגולציה או "פיצוץ של הבועה-המלך הוא עירום",
לכל אחת מהאפשרויות צריך טריגר, הרי הממשלות לא עשו שום צעד משמעותי נגד הביטקוין עד היום וגם למרות ירידות מחירים חדות הביטקוין לא חווה "פיצוץ" (12 שנים- פרק זמן מכובד), מכאן, ש50K לביטקוין ושיעור האדפטציה הנוכחית עדיין לא מספיקים למסה קריטית בשביל פיצוץ או פחד ממשלתי מספיק בשביל נקיטת צעדים.
המספר הגדול הבא הוא 100K, מי שמסוגל לקנות בירידה הבאה (לא קל) ולמכור לפני ה100K (שוב לא קל) יכול למצוא כאן יחס סיכון/תשואה לא רע בכלל.

זה מדהים ברמה בלתי נתפסת איך ממציא הביטקויין הצליח לתכנן אותו בדיוק עם התכונות הנכונות כדי שיתפוס ככה
ניסוי וטעייה, ביטקוין הוא לא המטבע הדיגיטלי הראשון.
הרעיון לכסף דיגיטלי התחיל בשנות ה-80 וכבר היו מספר פרויקטים כמו ecash ו-bit gold, אחרי שכולם נכשלו הגיע ביטקוין.

כמובן שזה ממש על רגל אחת (אפילו לא) וזה נושא מאוד מעניין, ממליץ להעמיק.

המלצה ראשונה זה לקרוא את המאמר הזה של ניק זאבו מ-2008, יש שם קטע ממש יפה שהוא מסביר על ההקבלה לזהב:
http://unenumerated.blogspot.com/2008/04/bit-gold-markets.html

עריכה:
וגם למרות ירידות מחירים חדות הביטקוין לא חווה "פיצוץ" (12 שנים- פרק זמן מכובד)
חשוב לציין שביטקוין נסחר 24/7 לעומת הבורסה שפתוחה בראשון עד חמישי בשעות מוגדרות, לא כולל סופ"שים וחגים.
תעשה את הנרמול ותראה שביטקוין נסחר הרבה יותר מ-12 שנה בהקבלה לשוק שאנחנו מכירים.

נערך לאחרונה ב:
חשוב לציין שביטקוין נסחר 24/7 לעומת הבורסה שפתוחה בראשון עד חמישי בשעות מוגדרות, לא כולל סופ"שים וחגים.
תעשה את הנרמול ותראה שביטקוין נסחר הרבה יותר מ-12 שנה בהקבלה לשוק שאנחנו מכירים.
אני לא חושב שמעבר להיבט הטכני זה יוצר הבדל.
לצורך העניין אם מישהו מכניס כל חודש 10% ממשכורתו לביט זה לא ישנה לו במיוחד.

זו חתיכת החלטה. 25% לשלטונות לא הולך בכיף.
אולי יש לו מגן מס, אולי יש לו הוצאות ריבית מוכרות
זה מאוד סובייקטיבי

אגב, @אורי ג. בעבר לא התייחסת לשילר ברצינות, מה השתנה ?
סתם דוגמה אחת (ויש עוד הרבה)
סלחו לי אבל אני לא יודע מה הביג דיל במדד הזה, הוא פועל תחת כ"כ הנחות שבהכרך חלקם לא נכונות.
מי קבע שcycle הוא של 10 שנים? גם הוא הוא כן (נניח) 10 שנים האם לכל העסקים והתחומים יש אותו זמן cycle?
אם זו חברה בצמיחה מהירה (לא חסרים כאלה) מה אכפת לי מה היה הE שלה לפני 10 שנים? איך זה רלוונטי בכלל?
פרופ' שילר כבודו במקומו מונח אבל לא הייתי נותן למדד הזה איזה חשיבות מיוחדת.
אני מאמין בKISS = מכפיל רווח, מכפיל רווח חזוי, ולעיתים מכפיל FFO.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה