• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשמצחצח הנעליים מדבר איתך על מניות חמות, הגיע הזמן למכור

מה עושים בקשר לבועה הפוטנציאלית, ואיפה בכלל היא מגיעה לידי ביטוי במדדים?

שאלה אם יש משהו מנופח במיוחד, שכדאי לעשות עליו שורט. בעבר הייתי טוב בלזהות דברים כאלה, אבל כרגע אין לי שמץ של מושג.

שאלה אם יש משהו מנופח במיוחד, שכדאי לעשות עליו שורט. בעבר הייתי טוב בלזהות דברים כאלה, אבל כרגע אין לי שמץ של מושג.
תשמע כמו שראית לאחרונה שורטים זה משחק מאד מסוכן, ואם אתה אמיץ אז יש לGME עוד דרך ארוכה למטה (לא ממליץ!!).
לגבי מדדים, אני אישית לא רואה איזה מדד בועתי, גבוה כן אבל לא בועה.
אולי הנסדק אבל אני לא יודע מה הFPE שלו.
https://siblisresearch.com/data/nasdaq-100-pe-ratio/

תשמע כמו שראית לאחרונה שורטים זה משחק מאד מסוכן, ואם אתה אמיץ אז יש לGME עוד דרך ארוכה למטה (לא ממליץ!!).
אין מצב שאני עושה על זה שורט. אנחנו לא באמת יודעים מה מצב הפוזיציות הגדולות ולאן זה ילך מכאן. הסיכון בשורט על GME לחלוטין לא שווה את זה לדעתי.

ותמחור לא זול
אם אני מבין נכון הוא אמנם די יקר אבל עדיין סביר.
באופן כללי התרשמתי שיש לך עוד אלטרנטיבות השקעה גם מחוץ לשוק ההון, השכלה רלוונטית וניסיון רב במיזמים ועסקים שונים כך שמנקודת מבטך בהחלט יש היגיון להקטין חשיפה למניות.
אבל בשביל הייטקיסט שעובד 100% משרה, בלי משאבים לבחון השקעות או להקדיש להם זמן במשך היום,
אתה חושב שיש עוד חלופות בלחיצת כפתור בלי לצאת מהבית ?

• אהבתי
Reactions: ITS
אם אני מבין נכון הוא אמנם די יקר אבל עדיין סביר.
לא יודע מה זה סביר. יקר, לא בועתי לדעתי (אם מדברים על המדד).
באופן כללי התרשמתי שיש לך עוד אלטרנטיבות השקעה גם מחוץ לשוק ההון, השכלה רלוונטית וניסיון רב במיזמים ועסקים שונים כך שמנקודת מבטך בהחלט יש היגיון להקטין חשיפה למניות.
לא רק זה אני ממונף, כל הקטנת חשיפה אצלי זה להחזר חובות, אז זה לגמרי בסדר מבחינתי לרדת מ150% ל100% (סתם זורק אחוזים).
אתה חושב שיש עוד חלופות בלחיצת כפתור בלי לצאת מהבית ?
תמיד יש חלופות, גם מזומן או פק"מ זה חלופה.

יקר, לא בועתי לדעתי (אם מדברים על המדד).
זה מה שהתכוונתי
תמיד יש חלופות, גם מזומן או פק"מ זה חלופה.
תמיד אפשר לדגור על מזומן ודומיו אבל בכל מקרה כשמקטינים חשיפה צריך אסטרטגיה די ברורה מתי להקטין/להגדיל חשיפה, אחרת זה מתכון לשגיאות. לא?

מצאתי זמן להעביר הכל ל IRA. אבל נראה לי שזה שווה פוסט נפרד.

תמיד אפשר לדגור על מזומן ודומיו אבל בכל מקרה כשמקטינים חשיפה צריך אסטרטגיה די ברורה מתי להקטין/להגדיל חשיפה, אחרת זה מתכון לשגיאות. לא?
מסכים.
אצלי זה די פשוט: רוב התיק המנייתי לטווח ארוך++, לא נוגע עד אחרית הימים, אא"כ מקרה קיצון שבקיצון, אם הCAPE יגיע לסביב 40 אשקול הנזלה מלאה.
טווח בינוני: חודשים עד שנים, מגיע למחיר יעד או צועק לי שלא נשאר הרבה בשר על העצם, מוכר. יש אחד כזה בקנה.
טווח קצר: חודשים עם אופציה ליותר: מגיע למחיר יעד ומשחרר, יש אחד כזה בקנה.

אני חושב שבעתיד אוכל להשתמש בו ככסף אז אני נכנס
בדיונים מקבילים כאן בפורום משתמשים אחרים *משוכנעים* שמדובר בנכס. זה הטיעון המרכזי שלהם.
תחליטו בבקשה, שנדע עם מי להתפלפל.

בדיונים מקבילים כאן בפורום משתמשים אחרים *משוכנעים* שמדובר בנכס. זה הטיעון המרכזי שלהם.
תחליטו בבקשה, שנדע עם מי להתפלפל.
למה אתה מדבר אליי בלשון רבים? ולמה אתה מדבר על עצמך בלשון רבים? מה יצרת לעצמך בראש?

בעקבות ההשקעה בביטקויין של טסלה אני תוהה למה חברות בכלל צריכות לפתח ולמכור מוצרים. כולם יכולים פשוט לקחת הלוואות בדולרים בריבית אפסית או ביורו בריבית שלילית, להשקיע את הכסף בביטקויין, ולהציג רווחים שבחיים לא היו מגיעים אליהם עם פעילות עסקית של פעם. בעזרת הרווחים מביטקויין הן גם יוכלו להצדיק את התמחור הגבוה של המניות שלהן.

נערך לאחרונה ב:
בעקבות ההשקעה בביטקויין של טסלה אני תוהה למה חברות בכלל צריכות לפתח ולמכור מוצרים. כולם יכולים פשוט לקחת הלוואות בדולרים בריבית אפסית או ביורו בריבית שלילית, להשקיע את הכסף בביטקויין, ולהציג רווחים שבחיים לא היו מגיעים אליהם עם פעילות עסקית של פעם. בעזרת הרווחים מביטקויין הן גם יוכלו להצדיק את התמחור הגבוה של המניות שלהן.
נכון. לאט לאט נראה את כל החברות בעולם מתחילות להפעיל את המודל ולאט לאט לסגור פסי יצור, שינוע, הפצה, פיתוח, שיווק ומכירות ולהשאיר צוות מצומצם שיהיה אחראי ללחוץ על buy לביטקוין וכך בעצם הם יפיקו תשואה גבוהה יותר על הכסף המושקע כי הביטקוין עולה תמיד בטווח הארוך וכבר לא יהיה להם משתלם לייצר מוצרים ו/או שירותים. למען האמת אני דיי בטוח שדלויט ו-KPMG ושאר הפירמות הגדולות יציגו בקרוב את ה-metric החדש בעולם החשבונאות אשר יעזור למדוד את זה -
BEBITDA - Bitcoin Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation, and Amortization

בהצלחה לכולנו לחברים.

נכון. לאט לאט נראה את כל החברות בעולם מתחילות להפעיל את המודל ולאט לאט לסגור פסי יצור, שינוע, הפצה, פיתוח, שיווק ומכירות ולהשאיר צוות מצומצם שיהיה אחראי ללחוץ על buy לביטקוין וכך בעצם הם יפיקו תשואה גבוהה יותר על הכסף המושקע כי הביטקוין עולה תמיד בטווח הארוך וכבר לא יהיה להם משתלם לייצר מוצרים ו/או שירותים. למען האמת אני דיי בטוח שדלויט ו-KPMG ושאר הפירמות הגדולות יציגו בקרוב את ה-metric החדש בעולם החשבונאות אשר יעזור למדוד את זה -
יתרה מכך, הם יוכלו לעשות הסבה ולהתחיל גם לכרות ביטקוינים בעצמם.

אנקדוטות לא מעניינות.
הנפקות בקצב מטורף, שוק שרק עולה, התעלמות מוחלטת מהבעיות הכלכליות והבריאותיות בעולם, הדפסה מטורפת של כסף, כל זב חותם נהיה מבין בהשקעות, נהירה המונית לתחומים טרנדיים, קיום בועות ללא התכנות כלכלית כלשהי, SPACים כמו זבל ועוד ועוד, כל אלה כבר כן מעניינים, אותי לפחות.
אה ותמחור לא זול.
מסכים וחושש בעצמי,
אבל מצד שני הבנקים המרכזיים ממשיכים להזרים כספים ותוכניות ומצהירים על השארת ריבית נמוכה (ושינוי ההתייחסות לאינפלציה) ככה שלא נראה שהמצב הנ"ל ישתנה בטווח הקצר-בינוני (חודשים עד שנה שנתיים נגיד).
ולגבי הביטקוין,
גם אם הוא בועתי, הסכנה היחידה שנשקפת לו (בטווח הקצר-בינוני) בעיני היא השלטונות - ז"א בדמות צעדים נקיטת כגון הוצאה מהחוק או רגולציה משמעותית.
אז נכון שהשלטונות אמורים "לשנוא" אותו כי הוא עלול להוציא מידם את הכוח או לפחות להקטין אותו משמעותית אם הביטקוין כמטבע/SOV יהיה נפוץ ופופולרי, אבל עדיין, אני לא רואה כרגע מצב ששלטונות מרכזיים (ארה"ב, אירופה וכדומה) ינקטו צעדים חזקים כאלו כנגדו מכיון שאם הביטקוין יצנח חזרה למטה, הוא עלול לזעזע את כל השוק (ביחוד עכשיו שחברות גדולות רציניות ומוסדיים נכנסים אליו גם כן) וזה בדיוק הפוך ממה שמדיניות הבנקים המרכזיים מנסה לעשות כבר תקופה לא מבוטלת:
לתמוך לעודד ולהרים את השווקים (ובתקווה את הכלכלה כולה).

אז בעצם, אני רואה תמונת מצב שבה השוק כרגע אכן נראה יקר/בועתי (לא בטירוף),
אבל מצד שני גם אין לו איך לרדת כרגע כי השלטונות לא יתנו לזה לקרות ובעצם הם אלו שמלכתחילה יצרו תנאים שגורמים לכסף רב נוסף להיכנס לשוק (בכוונת תחילה) ובייחוד כסף "טיפש" או כזה שלפני כן לא היה מעולם בשווקים הללו.

בעצם השאלה היחידה הרלוונטית היא מתי הFEDים למיניהם יתחילו להוריד את התמיכה או אפילו רק לתת רמזים על הצהרת כוונות עתידית כלשהי להוריד אותה - אז יתחיל לצאת האוויר מהבלון... וזהו בעצם סוג של "תזמון שוק" אחר.
"תזמון פד".

סיטואציה מוזרה...
אבל מצד שני - אין ממש אלטרנטיבות לכסף.
מצב די טריקי, אבל כאמור בעיני הוא (מצב הבועה/תמחור יקר) עדיין "מוגן" לטווח הבינוני-קצר וימשיך לעלות (חודשים עד שנה נניח בגסות).

לא אומר שזו סיבה לחכות לרגע האחרון כדי להקטין חשיפה!

לא ממליץ, לא מייעץ.
רק חומר למחשבה ואשמח לתיקונים/סתירות אם משהו בראייה שלי לא עושה הגיון.

למה אתה מדבר אליי בלשון רבים?
מפני שזו צורת פנייה מכובדת. היסטורית ובדרך כלל מדברים בלשון רבים לבני מלוכה, נשיאים, רבנים וכדומה או פשוט בני אדם חשובים. בשפות לטיניות הצורה אף נשמרה ומקובלת, אך בעברית בת ימינו זה נשכח או התנוון.
בכל מקרה פניתי גם אליך וגם לחברים אחרים שקוראים וכותבים כאן הטוענים שביטקוין הוא נכס (ולא כסף), ורציתי לקבל את תגובתם גם כן.
אני (בלשון יחיד) מעוניין לדעת עם מי ועל מה הדיון.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה