• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשהחיים קופצים לבקר בלי להודיע מראש...

בשעה טובה קיבלתי אישור מהביטוח הלאומי שהם מכירים בפציעה שלי כ"תאונת עבודה".
במכתב היה כתוב שסוף סוף אני יכול לתבוע החזרים מקופת החולים שלי.

השאלה היא:

איך עושים את זה?
למישהו יש ניסיון בתביעה של החזרים מקופת החולים שלו עקב תאונת עבודה?

יוצא שמי שמתחיל גיל 18 (לפני זה זה עלות אפס) הסכום המהוון שהוא צריך להשקיע כדי לכסות סכום בסיסי של כ 5K ש"ח במונחים של גיל 18
הוא ...1000 ש"ח בערך
@ע.מדי איך הגעת ל 1000 ש"ח?

@ע.מדי איך הגעת ל 1000 ש"ח?
קצת היסטוריה, טעיתי כנראה בסדר גודל
יצא לי כ 100 ש":ח ממוצע, ולפי כלל 400 ז שוה כ 40000 ש"ח, אם מניחים שהערוע יקרה בגיל 67
אז זה יוצא לפי 3% תשואה שקול להוצאה חד פעמית של 10K בגיל 18, כדי לקבל 300K כשאתה סיעודי, או לשלם כל החיים עד 40K כדי לקבל 300K כשאתה סיעודי

ההחלטה האם היחס הנ"ל כדאי היא אישית לחלוטין, וצריך לזכור שאם חו"ח אתה חי במצב סיעודי 10 שנים וצורך 10K ולא 5K אז העלות תקפוץ בהתאם ל 1.2M ש"ח. ואני חוזר ואומר שבביטוח (מצד המבוטח הבודד) חישובי תוחלת הם חסרי תוחלת, השאלה היחידה היא עלות הסיכון כשיקרה.

ההחלטה האם היחס הנ"ל כדאי היא אישית לחלוטין, וצריך לזכור שאם חו"ח אתה חי במצב סיעודי 10 שנים וצורך 10K ולא 5K אז העלות תקפוץ בהתאם ל 1.2M ש"ח

אומנם קשה להעריך את הכמות אבל יש לתת משקל גם לאפשרות שחברת הביטוח תתנער מתשלום(בביטוחים מסוימים היא הרבה יותר גבוה)
בביטוח (מצד המבוטח הבודד) חישובי תוחלת הם חסרי תוחלת, השאלה היחידה היא עלות הסיכון כשיקרה
אומנם לא צריך להיות שיקול מרכזי אבל לא צריך להתעלם לחלוטין
ראיתי פעם טבלת תשלומים מסך הפרמיות של חברת ביטוח מסוימת
בביטוח רכב זה היה(בערך) 75%
ובביטוח סיעודי(בערך) 40%
אז אפשר להסיק ש"פחות משתלם" לעשות ביטוח סיעודי מביטוח רכב בחברה המסוימת הזאת.
כמובן שזה לא צריך להיות שיקול עיקרי!

חו"ח אתה חי במצב סיעודי 10 שנים וצורך 10K ולא 5K אז העלות תקפוץ בהתאם ל 1.2M ש"ח.
תבדוק אורך חיים ממוצע של חולה סיעודי, יש סיבה למה הפוליסות הן ל-3 ו-5 שנים.

תבדוק אורך חיים ממוצע של חולה סיעודי, יש סיבה למה הפוליסות הן ל-3 ו-5 שנים.
אתה יודע אם וכאשר תהיה סיעודי איפה תהיה בהתפלגות ? זה תלוי סיבה מצב בריאותי ומטען גנטי ואפילו מצב נפשי,
אחלה כדור בדולח

*** עריכה
בא נשחק משחק חד פעמי שבו אם אתה מפסיד 1.2 מליון שח, ואם את מנצח הרווחת k10 שח, והסיכוי לנצח הוא 0.99 האם תשחק ?

ויש וראיציה אתה משלם 10k ואם הפסדת לא הרווחת דבר ואם ניצחת הרווחת 1.2 מליון שח בהסתברות של 0.01 ?

נערך לאחרונה ב:
@ע.מדי כמה פעמים משחקים? אם אני בן 37 אז 30*12 = 360 פעם.
הרווח נשאר קבוע או שהוא עולה עם השנים... כי ככל שאני מבוגר יותר יש לי סיכוי גבוה יותר להיות סיעודי?
האם תמיד המצב הסיעודי הוא בהתראה של שניה, כלומר רגע אני בסדר ורגע אני סיעודי?
או שיש פעמים שיש לי התראה מראש, כלומר... מצב מדרדר?

נ.ב.
ממי אני מרוויח?

תסלח לי שאני לא אוהב סימולציות של בתי קזינו - הבית תמיד מרוויח.
למצוא כתבות על חברות ביטוח שהחליטו לבטל למבוטחים תשלומים אחרי שנה~שנתיים?

@ע.מדי כמה פעמים משחקים? אם אני בן 37 אז 30*12 = 360 פעם.
הרווח נשאר קבוע או שהוא עולה עם השנים... כי ככל שאני מבוגר יותר יש לי סיכוי גבוה יותר להיות סיעודי?
האם תמיד המצב הסיעודי הוא בהתראה של שניה, כלומר רגע אני בסדר ורגע אני סיעודי?
או שיש פעמים שיש לי התראה מראש, כלומר... מצב מדרדר?

נ.ב.
ממי אני מרוויח?

תסלח לי שאני לא אוהב סימולציות של בתי קזינו - הבית תמיד מרוויח.
למצוא כתבות על חברות ביטוח שהחליטו לבטל למבוטחים תשלומים אחרי שנה~שנתיים?
משחקים פעם אחת בגיל 18,
מה לעשות שחישובי כדאיות של אסטרטגיה יש להם משמעות הסתברותית
התוצאה של המשחק שעגדרתי היא שיש עדיפות בממוצע לאסטרטגיה השניה (ביטוח)
אם מדברים על פיצוי נמוך יותר 300 k אז האסטרטגיה של החסכון "מנצחת"

אבל בכל מקרה האסטרטגיה של החסכון מגלמת בתוכה הפסד של 300k או 1.2m
ולאסטרטגיית הביטוח יש הפסד חסום של 10k

מי שיש לו פי 10 כסף פנויברנולי, מההפסד יתכן
ויעדיף אסטרטגיית חסכון
אתה לא אוהב קזינו נכון , הבית מנצח, אבל למה אתה מתעקש להאחז ה תל בתוחלת חיים ממוצעת של 5 שנים כאילו היא ודאות ? זה בדיוק השיקול של הקזינו שבגללו הם מרוויחים על מאות אלפים של ניסויי ברנולי, כמה ניסויי ברנולי יש לאדם בודד ? ומלבד" ברית אקדח" איזו וודאות יש לך לגבי משך השרידות שלך כחולה סיעודי ?

עדכון חם מהתנור:

ביקשתי ועדה לקביעת אחוזי נכות (זמנית) מתאונת עבודה.
נקבעה לי ועדה כזו עוד שבועיים.

מה בדיוק אני אמור להציג מהצד שלי? מישהו כאן עבר ועדה כזו מתישהו?

(עזבו אתכם עכשיו מקשקושי "מיקסום רווח", אני רק רוצה להחזיר את כל ההוצאות שהיו בעקבות הפציעה ולא הוחזרו על ידי הביטוח שלי).

עדכון חם מהתנור:

(עזבו אתכם עכשיו מקשקושי "מיקסום רווח", אני רק רוצה להחזיר את כל ההוצאות שהיו בעקבות הפציעה ולא הוחזרו על ידי הביטוח שלי).
החלמה מהירה ובהצלחה.

לא מכיר את הועדה, אבל מהיכרות עם נושאים דומים לא הייתי מעז ללכת אליה בלי ייעוץ מקדים מעורך דין שעוסק בתחום, אלא עם אתה משוכנע במאה אחוז שאין שום השלכה רפואית עתידית ואתה מבקש החזר בסכום נמוך שלא מצדיק תשלום לייעוץ לעורך דין.

באופן מאד כללי, ולא כתחליף לייעוץ כמובן, מה שחשוב לזכור בעניינים מסוג זה, שהעיקר זה העתיד ולא העבר. קל יחסית לכמת הפסדי עבר ולשקול בהתאם מה לתבוע ומתי. קשה הרבה יותר לדעת מה צופן העתיד ולא תמיד ההשלכות המשפטיות של מעשים והצהרות בהווה לגבי העתיד ברורים למי שהדיוט בתחום.
אגב, על חוסר הידע הזה עובדות חברות הביטוח כשהן נותנות הצעות של אלפים בודדים לסילוק תביעות, ואחר כך אנשים סובלים שנים בלי אפשרות לקבל פיצוי הולם כי הם חתמו על ויתור על תביעה כשקיבלו את הכסף (נדמה לי שזה המונח).

לא אוהבת את התגובה שלי, מראש. אבל עדיף לך לבוא עם עו"ד, מניסיון.
עברתי ועדות רפואיות עם אבי.
זילזלו בו בצורה מחפירה.
נתנו לו לכחות בחוץ שעות, החולה במצב לא טוב, בקושי מתייצב לועדה הרפואית בין אשפוז למשנהו.
אחרי שמיבשים אותך מכניסים לכמה דקות, בקושי נותנים לדבר, ואז אומרים לך לצאת.
אני מנסה להשחיל מילה, לתת הסבר, לדבר, לא ישבנו פה חמש שעות לריק. דבר לקיר.

זו חויה קשה מאוד, רגשית.
הרגשתי שכל החיים אנחנו מנסים לצאת הכי בסדר מול המערכת, אבל בשעת מבחן היא דופקת אותך בגדול.
אז נכון, מניחה שזה לא כך בכל הסניפים ובכל המיקרים, אבל הייתי מוכנה לשלם לא מעט רק כדי למנוע את ההשפלה הזו.
ולאיש מקצוע שרגיל להסתובב בפרוזדורי הועדות הם לא מתייחסים כך.

לא מכיר את הועדה, אבל מהיכרות עם נושאים דומים לא הייתי מעז ללכת אליה בלי ייעוץ מקדים מעורך דין שעוסק בתחום, אלא עם אתה משוכנע במאה אחוז שאין שום השלכה רפואית עתידית ואתה מבקש החזר בסכום נמוך שלא מצדיק תשלום לייעוץ לעורך דין.
נשמע לי קצת מוגזם... זו לא תביעת נזיקין זו ועדה של ביטוח לאומי, השלכות רפואיות עתידיות לא אמורות לעניין אותם ולא חותמים שם על ויתור. אם חו"ח תהיה בעתיד החמרה במצב, פשוט יצטרכו לעדכן את אחוזי הנכות בהתאם.

נשמע לי קצת מוגזם... זו לא תביעת נזיקין זו ועדה של ביטוח לאומי, השלכות רפואיות עתידיות לא אמורות לעניין אותם ולא חותמים שם על ויתור. אם חו"ח תהיה בעתיד החמרה במצב, פשוט יצטרכו לעדכן את אחוזי הנכות בהתאם.
כאמור, אני לא מכיר את הועדה הזו ואם יש לך מידע אודותיה, טוב שאתה משתף.
באופן כללי, לאו דווקא לגבי הועדה הזו, אין רשות מינהלית שאינה מושפעת מהחלטות קודמות של רשות אחרת. בהגדרה, מי שמקבל מעט מועדה ומבקש אחר כך דיון נוסף עקב החמרה, גם בהנחה שהדיון הנוסף ניתן אוטומטית, מצבו פחות טוב ממי שמגיע בפעם הראשונה.

ועדה רפואית של ביטוח רפואי רואה בכולם שקרנים שמנסים ל"שדוד את הקופה".
שמעתי על מקרים של רופא עיניים שישב בועדה של אדם שנפגע בגב כי הפרוטוקול מחייב שיהיה רופא בדיון ולא היה כרגע אורטופד, עיניים זה קרוב לגב.

1. יש מכינה לועדה לרפואית שמועברת ע"י ביטוח לאומי שם מסבירים מה כדאי להביא ואיך להתכונן. תנסה לברר מתי יש.
2. סדר. גם בנושאים בראש, שיהיה כתוב כל הנקודות שאתה רוצה להגיד וכל המסמכים הרפואיים. שיהיה לך עותק מסודר לתת להם.
3. לגבי היחס, לא יודעת במה זה תלוי. עצוב לקרוא מה ש @Rachel כתבה.

נערך לאחרונה ב:
עברתי ועדות רפואיות עם אבי.
זילזלו בו בצורה מחפירה.
מזדהה :( עברתי משהו דומה עם אבי ז"ל. כל חייו עבד, עד גיל 80. בגיל 92 כשהוא במצב נורא, לא עבר את הועדה בבט"ל. היה שם רופא עם לב של קצין גרמני מלפני 75 שנה (מותר לי, בת של ניצולה). בסוף קיבלנו אישור שעתיים לאחר מותו.

עדכון נוסף:

קיבלתי אישור לנכות (זמנית).
בקרוב היא תפוג ואז אני משער שאקבל זימון נוסף לתענוג הזה של ועדה רפואית.

למישהו יש ניסיון עם הפיכה של נכות זמנית לקבועה? (הרי מצבה של הרגל שלי לא באמת השתפר, וכמו שזה נראה כרגע - its for life)

@בת העמק , רק לציין שבוועדה הרפואית הראשונה שהיתה לי היה רופא שלא החליף איתי מילה, רק אמר: "קום, לך, שב, שכב".
באתי מוכן למשהו ארוך ומתיש, אחרי 6 דקות הייתי בחוץ. מבחינת יעילות זמנים - כמו הנאצים. מבחינת אמפתיה וחום לב, אנטרקטיקה... (לפני שנכנסתי יצא משם זקן מבוגר לאללה, בקושי עמד על הרגליים, אני כל כך לא רוצה לראות את עצמי ככה עוד 40 שנה...)

למישהו יש ניסיון עם הפיכה של נכות זמנית לקבועה? (הרי מצבה של הרגל שלי לא באמת השתפר, וכמו שזה נראה כרגע - its for life)
יש לי חברה שיש לה בעיות במשך שנים בבלוטת התריס. לפני כמה שנים הוציאו לה אותה, כלומר חולה כרונית. ויש לזה גם השפעות גופניות וחוסר אנרגיה (יכולה לעבוד ברצף אולי שעתיים-שלוש). היא בגילי אבל נראית צעירה ופשוט צוחקים לה בפנים כשהיא מנסה להוציא נכות. נראית בריאה מדי...
אגב, מה המצב של הרגל שלך? זאת צליעה לתמיד? הם לא אומרים לך משהו על העבודה שלך, שאתה לא צריך את הרגל או משהו כזה?

@amidar האם זה מפריע ליכולת ההשתכרות שלך?
אם אני לא טועה זה הפרמטר העיקרי.

נושאים דומים

Back
למעלה