• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כשהחיים קופצים לבקר בלי להודיע מראש...

החלמה מהירה חבר!

בהקשר לאחד מהגיגך, גם אני שאלתי את עצמי לא פעם שאלה דומה, לא בהכרח בייחס למצב סיעודי אלא באופן כללי ובדגש על הגיל השלישי: אם ישנו אדם נבון שהשווה יתרונות/חסרונות שבחיים בבדידות כנגד חיים בחברה, ומבחינת האופי שלו הוא הגיע למסקנה שעדיף לו לחיות בבדידות יחסית (זה שהוא מעדיף ללכת לישון לבד לא אומר שאת כל יומו הוא יעביר בבדידות וימנע ממסגרות חברתיות וקבועות כמובן) אבל בגלל משתנים אחרים (כמו אלו שציינת בין היתר: מצב רפואי, מפלות עמוקות לעתים שמצריכות תמיכה חברתית, צורך פסיכולוגי בחברים ובני משפחה מפעם לפעם..) הוא הגיע למסקנה שאין בידיי אפשרות בחירה ואין באפשרותו לחיות כפי שהוא מאמין שהכי מתאים לו לחיות ועליו להתפשר כל חייו ולסבול מחסרונות מהותיים הקיימים בחיים בצוותא.

האם על אדם כזה לקבל את רועה הגזירה?

אבא שלי היה בועדה ודחו אותו , אחכ פנו אלינו מחברת סיעוד, מלאו עבורנו את הטפסים הגיע אחות של ביטוח לאומי ואופסי יש 20 שעות סיעוד
נפלאו דרכי הביטוח לאומי

אגב, מה המצב של הרגל שלך? זאת צליעה לתמיד? הם לא אומרים לך משהו על העבודה שלך, שאתה לא צריך את הרגל או משהו כזה?

המצב של הרגל הוא שהיא כואבת לי מאד יום אחרי שאני עושה קצת פעילות ספורטיבית (ירדתי מאד במינון), הזווית שאני יכול לכופף את כף הרגל פחתה, וזה מפריע לי לבצע פעולות מסויימות (לנחות מקפיצה, למשל).
זה כרגע לא מראה שום מגמת שיפור, אז אני משער שזה ישאר איתי לעוד כמה שנים (מבחינתי, אני מוותר על זה היום...)
מבחינת העבודה ברור שאין שום קשר, אני יושב כל היום על כיסא.

האם זה מפריע ליכולת ההשתכרות שלך? אם אני לא טועה זה הפרמטר העיקרי.

אין לי מושג מה הפרמטר העיקרי. אבל לפי מה שאת מתארת גם קטיעה מלאה של שתי הרגליים שלי, אוזן אחת, איבוד חוש הריח וראיה בעין אחת לא היתה מזכה אותי בכלום, כי אין לי צורך בדברים האלו כדי לשבת כל היום מול מחשב ולתכנת.

איפה עובר הקו מבחינתך?

החלמה מהירה חבר!

תודה!

האם על אדם כזה לקבל את רועה הגזירה?

אני מודה שניסיתי להבין על מה אתה מדבר, ולא נפל לי האסימון... אנשים יכולים לחיות באופן מתבודד לחלוטין, הם כמובן צריכים לשאת בתוצאות של זה במידה והם נתקלים במצב קיצון כלשהו. אם מבחינתו מצב רפואי (למשל) גורם לו לרצות להיות ליד אנשים שיכולים לעזור לו, זה עומד בסתירה לבסיס של הרעיון שלו - התבודדות. לא?

אבל לפי מה שאת מתארת גם קטיעה מלאה של שתי הרגליים שלי, אוזן אחת, איבוד חוש הריח וראיה בעין אחת לא היתה מזכה אותי בכלום, כי אין לי צורך בדברים האלו כדי לשבת כל היום מול מחשב ולתכנת.

לדעתי כל עוד יש לך אצבע, עין, ישבן ומח מתפקד... אתה יכול לעבוד.

אבא שלי היה בועדה ודחו אותו , אחכ פנו אלינו מחברת סיעוד, מלאו עבורנו את הטפסים הגיע אחות של ביטוח לאומי ואופסי יש 20 שעות סיעוד
נפלאו דרכי הביטוח לאומי

מקווה לעולם לא להגיע למצב של הזדקקות לסיוע בסיעוד...

לדעתי כל עוד יש לך אצבע, עין, ישבן ומח מתפקד... אתה יכול לעבוד.
כן, דיברנו על זה פעם... מצד שני - על מה בדיוק היית נותן למישהו פיצויים על נכות? לפי מה שכותבים כאן חלק מהאנשים - כל עוד יש בגופך תא שמייצר אנרגיה, אתה "אחלה"... מרגיש קצת כמו במטריקס...:)

מקווה שבט"ל יפתיעו...

על מה בדיוק היית נותן למישהו פיצויים על נכות?
לא מבינה למה צריך להתנצל.
אתה משלם כל החיים ביטוח לאומי בדיוק בשביל זה.
רפואה שלמה, ובהצלחה בוועדה.

נפלאו דרכי הביטוח לאומי
מקווה לעולם לא להגיע למצב של הזדקקות לסיוע בסיעוד...
לא רוצה להיות מורבידי אבל קווה לטוב אבל נתכונן גם לפחות טוב.
לשמחתי מדובר בעזרה בבית ובליווי מחוץ לבית (סכנת נפילות)

בשנה הקרובה הם יצטרפו לבועת הנדלן וישדרגו לבית עם מעלית ...

אין לי מושג מה הפרמטר העיקרי. אבל לפי מה שאת מתארת גם קטיעה מלאה של שתי הרגליים שלי, אוזן אחת, איבוד חוש הריח וראיה בעין אחת לא היתה מזכה אותי בכלום, כי אין לי צורך בדברים האלו כדי לשבת כל היום מול מחשב ולתכנת.

איפה עובר הקו מבחינתך?
אם אתה מרוויח מעל חמש או שש אז כן, זה לא משנה אם שתי הרגליים שלך קטועות.
ע"ע חוק לרון

כן, דיברנו על זה פעם... מצד שני - על מה בדיוק היית נותן למישהו פיצויים על נכות? לפי מה שכותבים כאן חלק מהאנשים - כל עוד יש בגופך תא שמייצר אנרגיה, אתה "אחלה"... מרגיש קצת כמו במטריקס...:)

מקווה שבט"ל יפתיעו...
למדתי משהו שלא ידעתי קודם (חוק לרון). מוזר שדווקא באתר של זכותי מצאתי תקציר על הנושא:
http://m.zhuti.co.il/חדשות-ועדכונים/מלכודת-חוק-לרון/

נושאים דומים

Back
למעלה