• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כנסת ומדינה עם רוב חרדי

• פותח הנושא Shaz
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.
אף בנאדם לא יגיד שהוא לא מאמין באלוקים.

בכל מקרה,

איך דתיים אוהבים את הדוגמא המופרכת הזאת.
לא, חילונים לא ״מדברים עם אלוקים״.
הם מקסימום מבטאים תקוות או משתמשים במטבעות לשון מקובלות.

גם אני נזעק ״שמע ישראל״ כשאני רואה ג׳וק.
זה סתם הרגל תרבותי, אני לא אדם מאמין.
זה רק עניין תרבותי

בחיי שגם לי זה קורה ואין בי שמץ של אמונה בקיום של ישות עליונה
אני הבאתי דוגמא שהיא יחסית מצויה, וברור שלא כל פעם שנראה שאדם אומר שמע ישראל זה אומר שהוא מאמין, כי לפעמים זה מתחיל ונגמר בעניין תרבותי, אבל אם נראה שהוא מדבר כפשוטו אם אלוקים, או מאשים את אלוקים, בדרך כלל זה אומר שיש כאן משהו מעבר לרק עניין תרבותי.
ואין עניין להיתפס דווקא על דוגמא מסוימת תנסה לתפוס את הרעיון.... במיוחד שהבאתי לך דוגמא מאוד פשוטה בנוסה אחר, שאפשר לראות בקלות כמה ההגדרה העצמית של כל אדם לעצמו, זה חסר משמעות.

מדבר כפשוטו אם אלוקים, או מאשים את אלוקים, בדרך כלל זה אומר שיש כאן משהו מעבר לרק עניין תרבותי.
זה יכול לומר שהבחור שומע קולות, או סתם הוזה...

אבל לך תגיד לרב שמסביר לך מה חלם אתמול בלילה שה"ירוק" שעישן היה מעורבב.
או שחלומות זה נסיון של המח לשמור ולהתמודד עם אירועים שחווה.

אישית אני טוען שאני "נהנה מפיצול אישיות" - 3 שמות פרטיים - מדבר אחד עם השני בקול.
כמה חילונים יצא לך להכיר ברגעי משבר?
מניח שיצא לו הרבה...
כמו כל מסיונר טוב - להסתובב בבית חולים ולנסות ליפול על מישהו שחווה משבר ולמשוך אותו "אל האמת והגאולה".

נ.ב.
הכי כיף זה לדבר עם עצמך - הצד השני מבין אותך ולפעמים אפילו משלים לך משפטים.
(-;

יש קבוצות שנהנות מזה יותר ויש שפחות
אז אם בוודאת אקבל פחות מכמה שאשלם
למה שאשלם?
מה שחובה חובה אבל מה שאפשר בחוק אשתדל שלא לשלם
אני מבין את המטרה, פשוט טוען שאין לך שום שליטה לאן המס עובר.

אני מבין את המטרה, פשוט טוען שאין לך שום שליטה לאן המס עובר.
בברירת המחדל הוא יעבור למקום רע עבורי
בעיקר כי אין אף אחד שמייצג אותי בממשלה ובקבלת ההחלטות

נערך לאחרונה ב:
כמה חילונים יצא לך להכיר ברגעי משבר?
לי יצא, ואני לא חושב שהוא טועה.
באמת מעולם לא שמעת על חילוני שפתאום "התחזק" או טס ל"מסע רוחני" במזרח בעקבות משבר אישי?

גם לגבי הטענה הכללית -
האמונה זה לא הצהרת אמונים באלוקים... האמונה באלוקים זה "תחושה" שיש כוח חזק מכולנו שהוא מעלינו, והאם אתה מאמין או לא זה שאלה עמוקה ומורכבת, והתשובה היא כמעט תמיד לא בכן או לא.
אני בהחלט חושב שיש כאלו שמגדירים את עצמם חילונים, אבל בכל זאת מאמינים באיזשהו כוח עליון.
גם בלי משבר מיוחד, יצא לי לשמוע חילונים גמורים מדברים ברצינות על קארמה. איך לדעתם הקארמה פועלת אם לא על ידי כוח עליון?
יש גם אנשים שמאמינים שלכדור הארץ יש רצונות והוא יכול לגרום מגפות ואסונות טבע באופן מכוון, ועוד שלל אמונות בסגנון.

אני אישית לא כזה, אבל יש המון גוונים של חילונים. לא כולנו בדיוק אותו הדבר.

נערך לאחרונה ב:
באמת מעולם לא שמעת על חילוני שפתאום "התחזק" או טס ל"מסע רוחני" במזרח בעקבות משבר אישי?
וחסרים דתיים שאיבדו אמונה?
האם זו תופעה גורפת?
לא.
אמונה בקארמה, נשיפה על קוביות מזל, או מה שתקרא לו ״כוח עליון״ היא לא אמונה באלוהים במובן הדתי.

אני אישית לא כזה, אבל יש המון גוונים של חילונים. לא כולנו בדיוק אותו הדבר.
מסכימה איתך.
אני חושבת שהדתיים היהודיים שוכחים שבעולם יש מיליארדי מאמינים בכוח עליון אבל בלי תרי"ג מצוות וניענועי ראש בלתי פוסקים. מאמינים שנראים ומתנהלים כמו כל שאר תושבי המדינה.

בברירת המחדל הוא יעבור למקום רע עבורי
בעיקר כי אין אף אחד שמייצג אותי בממשלה ובקבלת ההחלטות
רוב תקציב המדינה הולך לדברים שמשרתים את כלל הציבור ולא קצבאות או ציבורים ספציפיים.
אבל בכל מקרה כאמור זה לא משנה, אין לך באמת איך להוריד את תשלומי המס (אלא אם אתה בוחר למשל להוריד את רמת ההכנסה שלך).

אז ליבסקינד כתב.
אם תרצה, אפנה אותך לאינספור מחקרים ולא אנקדוטות שמצאו אפלייה לרעה במערכת המשפט ושיטור יתר נגד ערבים. מי שעבד פעם עם המשטרה יצחק לטענה שהיא מפלה ערבים לטובה.
הטענה היא לא שיש אפליה לטובת ערבים. הטענה היא שהמערכת לא מגבה שוטרים שמנסים לאכוף שם את החוק, והשר לבטחון פנים לא עשה שום דבר בקשר לזה ולא דיבר על זה אפילו.

לא ראיתי נתונים השוואתיים. כל מגזר והבעיות שלו וסוג החריגות שלו והטיפול שנדרש לתיקון המצב. יש ישובים ערבים ויהודיים שכמעט אין בהם בית אחד בלי חריגת בניה.
היו פה ממשלות שלא עשו כלום לפתרון ה"כפרים השלמים הלא חוקיים" ועכשיו כולם מתפלאים איך הגענו למצב הזה.
ממשיך להיתמם. עבירות בנייה יש 800,000 בכל הארץ, אבל מה שבאמת פוגע בציבור - בנייה בלתי חוקית בשטחים פתוחים יש 100,000, כשרק הפזורה הבדואית מכילה חצי מהם, כלומר ההתפלגות ממש לא שווה בכל המגזרים.

מה שחובה חובה אבל מה שאפשר בחוק אשתדל שלא לשלם
זה נכון לכל אדם, לא? אני לא מכיר הרבה אנשים שמתנדבים לשלם יותר ממה שהם חייבים לפי חוק (אלא אם הם עושים זאת לא במודע) - בין אם היה תומכים במדיניות הממשלה ובין אם מתנגדים לה.

הטענה היא לא שיש אפליה לטובת ערבים. הטענה היא שהמערכת לא מגבה שוטרים שמנסים לאכוף שם את החוק, והשר לבטחון פנים לא עשה שום דבר בקשר לזה ולא דיבר על זה אפילו.
אתה נטפל לזוטות. אז היה מקרה בעיתון שלדעת הכותב לא היה מספיק גיבוי מהשר שבעוד רגע מתחלף. לא נראה לי שזה יעודד את הערבי העבריין שיודע שיש כלפיו שיטור יתר ואפלייה לרעה במערכת המשפט. ובוא לא נתמם, לפני השר הנוכחי שמונה באמצע השנה שעברה, המצב היה שונה באופן משמעותי לדעתך?
ממשיך להיתמם. עבירות בנייה יש 800,000 בכל הארץ, אבל מה שבאמת פוגע בציבור - בנייה בלתי חוקית בשטחים פתוחים יש 100,000, כשרק הפזורה הבדואית מכילה חצי מהם, כלומר ההתפלגות ממש לא שווה בכל המגזרים.
תודה על המקור. הוא תומך מאד במה שכתבתי.
לגבי עבירות בניה בתוך קו כחול בכלל אין נתונים וגם ההערכה של 800 אלף היא לא רשמית, כי כנראה המדינה הרימה ידיים בנושא. לגבי שטחים פתוחים, שהם שטחים במקומות שהמדינה לא טרחה להגדיר כישובים או מועצות אזוריות, מדובר במספר קטן בהרבה לפי המקור שהבאת. לא יודע לפי מה החלטת שאלו המקרים שבאמת פוגעים בציבור להבדיל ממקרים אחרים שבעיניך לא באמת פוגעים. יש לך סיבה להבחנה מלבד הזהות הלאומית של העבריינים?
וכמובן המקור שלך שכח עבירות בניה מעבר לקו הירוק כי זה פחות נוח פוליטית לדבר על זה
אם מעניין אותך הרקע לריבוי הבניה הלא חוקית בשטחים פתוחים, ראה במקור שהבאת החל מעמוד 26 על המחדל הממשלתי בטיפול בתופעה. מינו ועדות אבל לא עשו כלום עם מסקנותיהן ובעצם הזניחו כמו שהזניחו תחומים אחרים עד שקרה הפיצוץ. ואלו ממשלות ימין, לא כאלו שנחשדות באהבת ערבים.

רוב תקציב המדינה הולך לדברים שמשרתים את כלל הציבור ולא קצבאות או ציבורים ספציפיים.
אבל בכל מקרה כאמור זה לא משנה, אין לך באמת איך להוריד את תשלומי המס (אלא אם אתה בוחר למשל להוריד את רמת ההכנסה שלך).
תשלומי בריאות/חינוך לא משרתים את כלל הציבור באותה מידה

אפשר בקניות
יש מצב שקניה בחול תכניס פחות מס גם אם יעלה יותר כנראה זה יהיה עדיף

זה נכון לכל אדם, לא? אני לא מכיר הרבה אנשים שמתנדבים לשלם יותר ממה שהם חייבים לפי חוק (אלא אם הם עושים זאת לא במודע) - בין אם היה תומכים במדיניות הממשלה ובין אם מתנגדים לה.
יש כאילו שבוחרים לקנות כחול לבן גם אם זה יהיה יקר יותר
מבחינתי זה חלק מזה

הממשלה הזו לא תוכל לטפל בכלום דווקא בגלל ההרכב הקיצוני שלה.

גם אני חשבתי על התוצאות העגומות והמסקנה שהגעתי אליה, היא שאני ומשפחתי נעשה את המקסימום האפשרי (במסגרת החוק) לא לשלם מיסים שיממנו את המגזרים שלא עובדים ולא משרתים ולא תורמים דבר למדינה.

התחלנו..
וזה עוד לפני בכלל שקמה ממשלה

התחלנו..
וזה עוד לפני בכלל שקמה ממשלה

אין כאן הפתעות...חילוני משלם מיסים שהצביע ליכוד....זה מרשים...צריך כאן חתיכת תעלולים פסיכולוגיים בשביל לעשות את החרקירי הזה ולא להבין איזה נזק בלתי הפיך אתה עושה לעצמך.

מעניין מה הנקודה(אם קיימת) שבה אחוז מספיק משמעותי ממצביעי הליכוד חילוניים/מסורתיים יסתכלו על מה שהליכוד עושה ואיך החרדים משתמשים בהם בתור אידיוטיים שימושיים ויתעוררו על עצמם...מה יהיה הטריגר.

אין כאן הפתעות...חילוני משלם מיסים שהצביע ליכוד....זה מרשים...צריך כאן חתיכת תעלולים פסיכולוגיים בשביל לעשות את החרקירי הזה ולא להבין איזה נזק בלתי הפיך אתה עושה לעצמך.

מעניין מה הנקודה(אם קיימת) שבה אחוז מספיק משמעותי ממצביעי הליכוד חילוניים/מסורתיים יסתכלו על מה שהליכוד עושה ואיך החרדים משתמשים בהם בתור אידיוטיים שימושיים ויתעוררו על עצמם...מה יהיה הטריגר.
לא יבינו בקרוב כי ההצבעה מהרגש, לא מהשכל.
אמר באופן גס הרבה יותר האיש המקורב ביותר למנהיג, נתן אשל.

אין דרך להפחית מתשלום מס גבוה איכשהו ?
נניח לפרוץ את תקרת ההפקדה לקרן השתלמות יגרור תשלום מס נמוך יותר ?

לא יבינו בקרוב כי ההצבעה מהרגש, לא מהשכל.
אמר באופן גס הרבה יותר האיש המקורב ביותר למנהיג, נתן אשל.
אבל זה לא כולם...יש גם מצביעי ליכוד רבים שהם לא כאלו...ועדיין מצביעים לגוש החרדי....שאשכרה חוץ מלשים עמלת שורה בחשבון "מס חרדים" או בשכר ניכוי ליד "סיבסוד מוסדות תורה+ אברכים "? כשטוחנים מילואים?
באיזה נקודה מצביע ליכוד אומר...אוקי...מה הולך כאן....זה טירוף...אני לא מוכן לזה.
אולי עכשיו כשה"סמאל" מת? מי יהיה האויב הבא שאפשר להסיט את התשומת לב לזה ששודדים אותם? ודופקים אותם בצורה לא נורמלית?

מצב
הנושא נעול.
Back
למעלה