• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

הוא לא רצה לשלם מיסים, הוא היה חייב לשלם מיסים, הכסף צריך להגיע מאיפשהו.
כנ"ל לרכישת טוויטר, אגב הוא כנראה יצטרך הרבה יותר כסף ממה שהוא חשב בהתחלה.
הוא לא היה חייב לשלם מיסים אם הוא לא היה מממש את האופציות. הוא יכל לחכות עם האופציות לשנה הבאה. ברור שכשהוא כבר מימש את האופציות הוא היה צריך לשלם מיסים. אבל הוא טען שהוא מוכר כדי לשלם מיסים כי פוליטיקאים התחילו לטעון שזה לא בסדר שמיליארדרים במקום למכור מניות ולשלם מיסים פשוט לוקחים הלוואות כנגד המניות.

איך אתם תמיד קופצים ומגיעים בשיא המשבר זה מצחיק. איפה היית לפני שבועיים כשטסלה היו 40% מעל המחיר היום? למה לא עשית שורט
חפש את הפוסט שבו כתבתי שיש בועה בשוק המניות. בסביבות נובמבר שנה שעברה. מכרתי הכל באותו זמן. אולי אתה לא מאמין שמכרתי אבל אם תקרא את השרשור תאמין.

וחפש את הפוסט שכתבתי על חשש מחדלות פרעון של בורסות קריפטו. באותו זמן הוצאתי את הכסף מקראקן ( את הקאתריום מכרתי עוד קודם אבל השארתי דולרים בשביל לסחור). בשבועות שאחרי לונה קרסה, ועוד כל מיני חברות קריפטו זבל, והיו מספר רב של מקרים שבהם בורסות קריפטו הגבילו משיכות. זה היה בדיוק אחרי שקוינבייס הוסיפו בתשקיף הבהרה שבמקרה של חדלות פרעון הנכסים של לקוחות עשויים להיחשב נכסים של קוינבייס ולשמש כבטוחות לטובת הנושים.

איך סטנלי דרקנמילר אמר - “I would not short it because I don’t like to put out camp fires with my face”

הנה הפוסטים:

נערך לאחרונה ב:
הוא לא היה חייב לשלם מיסים אם הוא לא היה מממש את האופציות. הוא יכל לחכות עם האופציות לשנה הבאה. ברור שכשהוא כבר מימש את האופציות הוא היה צריך לשלם מיסים. אבל הוא טען שהוא מוכר כדי לשלם מיסים כי פוליטיקאים התחילו לטעון שזה לא בסדר שמיליארדרים במקום למכור מניות ולשלם מיסים פשוט לוקחים הלוואות כנגד המניות.
הוא מימש בסוף 21 כשהם פוקעות באוגוסט 22, מה זה משנה מתי הוא מימש? זה עניין של חודשים, לא שנים.

הוא מימש בסוף 21 כשהם פוקעות באוגוסט 22, מה זה משנה מתי הוא מימש? זה עניין של חודשים, לא שנים.
זה משנה כי הוא בברור מימש כי הוא הבין שזו שיא הבועה והמניות לא יחזרו למחירים האלה כשזה יתפוצץ. אם הוא היה חושב שזו לא בועה הוא יכל לחכות למחירים גבוהים יותר לאור כל הדברים ש״אוטוטו״ בדרך.

חפש את הפוסט שבו כתבתי שיש בועה בשוק המניות. בסביבות נובמבר שנה שעברה. מכרתי הכל באותו זמן. אולי אתה לא מאמין שמכרתי אבל אם תקרא את השרשור תאמין.

וחפש את הפוסט שכתבתי על חשש מחדלות פרעון של בורסות קריפטו. באותו זמן הוצאתי את הכסף מקראקן ( את הקאתריום מכרתי עוד קודם אבל השארתי דולרים בשביל לסחור). בשבועות שאחרי לונה קרסה, ועוד כל מיני חברות קריפטו זבל, והיו מספר רב של מקרים שבהם בורסות קריפטו הגבילו משיכות. זה היה בדיוק אחרי שקוינבייס הוסיפו בתשקיף הבהרה שבמקרה של חדלות פרעון הנכסים של לקוחות עשויים להיחשב נכסים של קוינבייס ולשמש כבטוחות לטובת הנושים.

איך סטנלי דרקנמילר אמר - “I would not short it because I don’t like to put out camp fires with my face”

הנה הפוסטים:

בנובמבר גם אני הרגשתי אי נוחות כשטסלה הגיעו ל1.3 טריליון
בדיוק פקעו לי הרבה אופציות קול והשארתי את הכסף מחוץ לשוק למזלי

היום אני חושב שהבורסה קרסה בהגזמה ולא באמת יהיה משבר שיצדיק מחירים ככ זולים

טסלה תמשיך לרדת אם הבורסה תרד, ותעלה אם הבורסה תעלה

זה משנה כי הוא בברור מימש כי הוא הבין שזו שיא הבועה והמניות לא יחזרו למחירים האלה כשזה יתפוצץ. אם הוא היה חושב שזו לא בועה הוא יכל לחכות למחירים גבוהים יותר לאור כל הדברים ש״אוטוטו״ בדרך.
לא נראה לי שאתה מבין או לוקח בחשבון את האפשרות שהמניעים של מאסק הם לא למכסם את הרווח האישי שלו או את מחיר המניה. אתה לא מסוגל ולא תהיה לעולם מסוגל להבין איך זה להיות אחד האנשים העשירים בעולם.
בין אם זה מאובססיה או הערצה או בידור או עניין כלכלי אנוכי, קראתי/ראיתי/שמעתי כל דבר שמאסק אמר ממקור ראשון, והרושם שלי הוא של אדם רחוק ממושלם, הוא לא אידאל ולא מודל לחיקוי, אבל הוא מנסה ומצליח לעשות יותר טוב בעולם משרוב האנשים היו יכולים לחלום. כמעט ללא יוצא מן הכלל האנשים ששונאים אותו או מבקרים אותו עושים את זה מבורות או מאינטרסים, ולא מתוך הבנה או כוונה כנה לביקורת. זה מצער אותי מאד לראות כי זה הפנים של האנושות לגבי הרוב המוחלט של הדברים.

בנובמבר גם אני הרגשתי אי נוחות כשטסלה הגיעו ל1.3 טריליון
בדיוק פקעו לי הרבה אופציות קול והשארתי את הכסף מחוץ לשוק למזלי

היום אני חושב שהבורסה קרסה בהגזמה ולא באמת יהיה משבר שיצדיק מחירים ככ זולים

טסלה תמשיך לרדת אם הבורסה תרד, ותעלה אם הבורסה תעלה
מחירים כל כך זולים? בדיוק פתחתי עכשיו פקדון בבנק לאומי שנותן לי 4.29% שנתי לשנה וחצי, ומעל 6% לאורך התקופה. לא חסר סיכון כי נראה לי שבנק לאומי זה מזבלה (ופתחתי היום שרשור על חשש מחדלות פרעון של בנק ישראלי גדול). אני יכול לקבל יותר באגח ארהב לשנה (!!!!) אבל לא רוצה חשיפה לדולר ומעדיף לסגור את הכסף כדי שלא אוכל להמר איתו כמו דגנרט בבורסה.

מה אתה חושב שמניות יעשו ברגע שהבנק הפדרלי יפסיק להעלות ריבית, ויהיה אפשר לקנות אג״חים בתשואות כאלה בלי לחשוש מעוד העלאות ריבית? פרמיית הסיכון על מניות ברמות התמחור האלה לא מצדיקה החזקה של מניות.

מחירים כל כך זולים? בדיוק פתחתי עכשיו פקדון בבנק לאומי שנותן לי 4.29% שנתי לשנה וחצי, ומעל 6% לאורך התקופה. לא חסר סיכון כי נראה לי שבנק לאומי זה מזבלה (ופתחתי היום שרשור על חשש מחדלות פרעון של בנק ישראלי גדול). אני יכול לקבל יותר באגח ארהב לשנה (!!!!) אבל לא רוצה חשיפה לדולר ומעדיף לסגור את הכסף כדי שלא אוכל להמר איתו כמו דגנרט בבורסה.

מה אתה חושב שמניות יעשו ברגע שהבנק הפדרלי יפסיק להעלות ריבית, ויהיה אפשר לקנות אג״חים בתשואות כאלה בלי לחשוש מעוד העלאות ריבית? פרמיית הסיכון על מניות ברמות התמחור האלה לא מצדיקה החזקה של מניות.
מי נותן 4.29 שנתי?

לא נראה לי שאתה מבין או לוקח בחשבון את האפשרות שהמניעים של מאסק הם לא למכסם את הרווח האישי שלו או את מחיר המניה. אתה לא מסוגל ולא תהיה לעולם מסוגל להבין איך זה להיות אחד האנשים העשירים בעולם.
בין אם זה מאובססיה או הערצה או בידור או עניין כלכלי אנוכי, קראתי/ראיתי/שמעתי כל דבר שמאסק אמר ממקור ראשון, והרושם שלי הוא של אדם רחוק ממושלם, הוא לא אידאל ולא מודל לחיקוי, אבל הוא מנסה ומצליח לעשות יותר טוב בעולם משרוב האנשים היו יכולים לחלום. כמעט ללא יוצא מן הכלל האנשים ששונאים אותו או מבקרים אותו עושים את זה מבורות או מאינטרסים, ולא מתוך הבנה או כוונה כנה לביקורת. זה מצער אותי מאד לראות כי זה הפנים של האנושות לגבי הרוב המוחלט של הדברים.
המטרה שלו היא לעשות טוב בעולם. זה עולה הרבה כסף וצריך לממן את זה איכשהו. אז מפמפמים את המניה בשיא של מאניה היסטורית בשווקים ואז מוכרים את הטופ. זה עדיין למקסם את הרווח שלו גם אם זה לא בצורה של מזומן בבנק אלא כסף לממן פרויקטים אחרים.

מי נותן 4.29 שנתי?
כתבתי, בנק לאומי, ללקוחות חדשים. גם אני לא ידעתי את זה עד הבוקר. יש איזה שפיץ שקוראים לו @פלפל שחור והוא עדכן פה בפורום של הסולידית אחרי שהוא עוקב חודשים אחרי הריביות על פקדונות.

שווה לעבור על השרשור שהוא מנהל בנושא

לדעתי אם לא היה לו חוש הומור ועור של פיל, הוא לא היה מצליח להתמודד כל המציאות שלו. תודה לאלים שיש בעולם אדם עשיר עם חוש הומור. אחרת היינו נשארים עם בזוס גייטס וצוקרברג. ממש חבורה מבדרת.

וידאו מעניין בשביל להרחיב את האופקים

האמת שאני אוהב את טוויטר ואני חושב שזה יכול להיות טוב אם הוא יקנה וישפר אותם. מקווה שיצליח לו.
לצערי אני לא חושב כך. זה דבר אחד כשהוא החשבון הכי פופולרי בטוייטר. זה דבר אחר כאשר הוא אחראי על הציוצים של כולם וללא הפסקה יאשימו אותו ויטילו עליו אחריות על כל ציוץ לא במקום שהוא לא מחק. זה אומר שכל מי שלא מסכים איתו לא ירצה להיות בפלטפורמה שזה הפסד לכולם בגדול ובפרט לפלטפורמה.

ואיך זה בהשוואה לחברות אחרות?
האם עובדים בטסלה לא צריכים לפזר את התיק שלהם על פני מספר נכסים / אפיקי השקעה?
שואל ברצינות, אין לי דעה בנושא.

ואיך זה בהשוואה לחברות אחרות?
האם עובדים בטסלה לא צריכים לפזר את התיק שלהם על פני מספר נכסים / אפיקי השקעה?
שואל ברצינות, אין לי דעה בנושא.
כל העניין הוא לא להשוות לחברות אחרות. העניין הוא שיש הטוענים שהחברה עדיין עומדת בפני צמיחה מטאורית בתקופה הקרובה כי ממש אוטוטו הדברים הבאים קורים:
1. טסלה פותרת את האתגר של נהיגה אוטונומית ומוכרת רשיונות תוכנה לבעלי מכוניות חדשות ולחברות רכב אחרות והופכת מחברת רכב לחברת תוכנה
2. טסלה מקימה לעצמה צי של מיליוני רובו טקסי ברחבי העולם והוםכת לחברת transportation as a service
3. טסלה מתחילה ייצור המוני של משאיות חשמליות אוטונומיות שיקטינו בהרבה עלויות של הובלה ולכן אפשר למכור אותן במאוד יקר
4. טסךה מתחילה בייצור המוני של סוללות קסם שעולות פחות ובעלות דחיסות אנרגיה גבוהה ממה שקיים היום בשוק
5. טסלה מתחילה לכרות ליתיום בעצמה כדי להגביר את הvertical integration שלה
6. טסלה מתחילה למכור טנדרים חשמליים הרבה יותר חזקים ועמידים מטנדרים על דלק מאובן, במחיר הרבה יותר זול מטנדרים סטנדרטיים. לאחרונה מתברר כי הם גם יהיו אמפיביים (מאסק צייץ)
7. טסלה הופכת לחברת הביטוח הכי גדולה בעולם בפער כי יש לה הרבה מידע על אופן הנהיגה של נהגים ולכן יכולה לעשות חיתום יותר חכם ולגבות פרמיות בצורה הרבה יותר חכמה
8. ואחרון חביב - טסלה הולכת לפתח רובוט אנושי שיחליף עבודה רפטטיבית של בני אדם במקצועות משעממים ומסוכנים

זה בנוסף לגידול מסיבי בכמויות הרכבים הפרטיים שהיא תמכור, מבלי צורך להוריד במחיר, כי יש אינסוף ביקוש לרכבים במחיר ממוצע של 60 אלף דולר.

אם כל זה היה נכון, היית מצפה לראות אינסיידרים קונים. אבל הם רק מוכרים.

ויש אנשים שמבחינתם העובדה שאינסיידרים רק מוכרים לפני כל ההתפתחויות האלה שאוטוטו הנה הן מגיעות כבר עשר שנים, זו אינדיקציה שכל מה שכתוב לעיל זה הנפצות מהתחת של אילון מאסק שלא יראו אור יום לעולם, או שלפחות יקח כל כך הרבה זמן עד שיגיעו שתזרים המזומנים המהוון שלהם להיום לא שווה כלום ובכל זאת איכשהו מתומחר במניה.

אגב, זה שניהל את הצוות של פיתוח הנהיגה האוטונומית עזב לא מזמן את החברה. משום מה לא רצה לחכות עוד יום יומיים עד שהם אוטוטו מפצחים את האתגר של נהיגה אוטונומית באמצעות ראיית מכונה בלבד.

בגדול אילון מאסק צריך להיות בכלא אבל אף אחד מSEC לא רוצה לקחת אותו לבתי משפט על ההצהרות האלה ולנהל קייס לגבי גבולות של חופש הביטוי בארה"ב לגבי מנכ"לים של חברות ציבוריות.

נערך לאחרונה ב:
גילוי נאות: קניתי עכשיו פוזיציה קטנה בטסלה בתור טרייד
(לא כזו קטנה...)

מקווה שהלמינגים יעשו קצת heavy lifting

עריכה: בחוץ

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה