• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

אני חדש פה ולא קראתי את יתר השרשור.
היה מועיל לקרוא את השרשור. הוא רשום בשביל שיקראו.
אני חדש פה
ברוך הבא. מכיוון שאתה חדש, קבל טיפ, הפורום הזה מסתמך על הבלוג של הסולידית שהמוטו שלו הוא השקעה לטווח ארוך ולא הסתכלות על מחירים בנקודות זמן ספציפיות. כך ששאלות כמו שלך, במיוחד אם מתייחסות לכלי ה(מאד) לא פופולרי כאן, של ניתוח טכני, יזכה לתגובות עוקצניות (כמעט כתבתי כזו בעצמי).
כדאי מאד לקרוא את הפוסטים הרלוונטיים בבלוג ולבדוק אם הקונספט מתאים לך. לא תמצא פה דיונים על קנייה/מכירה של מניות ספציפיות, בטח שלא לטווחי זמן קצרים.
דעתי האישית על הפעולה שאתה הולך לבצע (לא המלצה, לא ייעוץ) הימור מטורף. אם הכסף הזה הוא 5% מההון שיש לך, סבבה. אם זה כל או רוב הסכום שיש לך, ויותר מזה אם הוא של אחרים, בעיניי זה שקול להתאבדות כלכלית.

סגירת המסחר אתמול. מדהים
צפה בקובץ המצורף 1622
אגב, למרות שכולם מבינים אני מניח שטסלה לא באמת פיספסו, ואין באמת בעיות ביקוש
בגלל שכולם דיברו על זה שהשוק יעניש, אז זו הייתה נבואה שהגשימה את עצמה והיה פה סוג של the greater fool רק הפוך.. (אני לדוגמא מכרתי קצת מניות טסלה בפתיחה במינוס 3.5% וקניתי אותן בחזרה בסוף היום)

סגירת המסחר אתמול. מדהים
צפה בקובץ המצורף 1622
גם היום יהיה כזה :)

בשלב מסויים עם כל האהבה שלי למאסק וטסלה אמכור הכל. לא כי אני לא מאמין בהם אלא כי חלקנו (משקיעי טסלה) שכחנו את מטרת ההשקעה מלכתחילה - להרוויח כסף ולא להיות צודקים בקשר לטסלה בויכוח עם הדובים.

קניית טוויטר בall time high יחד עם החובות שלהם בתקופת דובי בזמן ריבית גבוהה ובזמן שמניות כמו פייסבוק וסנאפ נפלו ב80% זו שערוריה, ביחוד שמאסק נאלץ למכור מניות טסלה בשביל זה

הרבה אנשים, ואני ביניהם מתחילים להרהר האם הסיכון להון שווה את זה… אני יכול להגיד שאישית לא קניתי טסלה אתמול גם בעיקר בגלל הדעה שלו על רוסיה

נערך לאחרונה ב:
(ממשיך בשרשור אחר כי נראה לי יותר מתאים לכאן)
דבר אחד שתהיתי לגביו כבר לפני כמה זמן הוא האם חברת טסלה היא בעצם תשתית של אילון מאסק לפיתוח טכנולוגיות ליישוב מאדים. מה נראה לכם השוק עכשיו לרובוט, שמחליף עובדים בעבודות פשוטות? רובוט כזה יהיה קשה מאוד לפתח והוא יהיה מאוד יקר. המקום היחיד שיש בו היגיון ברובוט כזה הוא מחוץ לכדור הארץ, לשם יקר מאוד להביא ולתחזק בני אדם.
לדעתי זה בדיוק להפך, כמו שכתבת רובוט "אנושי" מוסיף עלויות, אם יש בזה איזה יתרון זה האפשרות שלו לעשות מטלות כלליות בעולם שמתוכנן לבני אדם (ועדיין חושב בכללי שזאת שטות וכל עניין הרובוטים האנושיים הוא גימיק חולף).
במקום לא מיושב, אין תשתית שצריך להסתדר איתה, למה לא לפתח שם מאפס בצורה שמתאימה לרובוטים?

מאסק יצטרך למכור עוד מניות טסלה, תתכונן לקנות ממנו @adamshalev כי לא נראה לי שהרבה מעוניינים אחרי השבוע הזה

פשוט אידיוט.. קספרוב ענה לו יפה- מעשים טובים שעשית בעבר הם לא הצדקה למעשים טיפשים
מאסק יכל להיות טוב לטסלה הרבה שנים, אבל השנה הוא נטל

מאסק יצטרך למכור עוד מניות טסלה, תתכונן לקנות ממנו @adamshalev כי לא נראה לי שהרבה מעוניינים אחרי השבוע הזה

פשוט אידיוט.. קספרוב ענה לו יפה- מעשים טובים שעשית בעבר הם לא הצדקה למעשים טיפשים
מאסק יכל להיות טוב לטסלה הרבה שנים, אבל השנה הוא נטל
ה-cash flow של טסלה לא תלוי בכמה מניות מאסק מחזיק

ה-cash flow של טסלה לא תלוי בכמה מניות מאסק מחזיק
נכון
בנתיים זה לא משכנע משקיעים

אגב, אני איתך מאמין בטסלה והכל אבל בסוף צריך להחליט במה להשקיע כדי לעשות מקסימום תשואה. יש חברות מצויינות דוגמת גוגל עם pe של 17 כרגע
הרבה כסף יכול לנוע לשם לפני שיגיע לטסלה

לפחות תעיף את הTrillion מהשווי שוק שם, זה נראה מגוחך ואי אפשר להסתכל על הטבלה הזו ברצינות כשזה שם
אנחנו לא בפברואר 2021

9 ימים אדום ברצף. מינוס 20%
זה מה שקורה למי שמצהיר בטוויטר שהוא פוטיניסט

9 ימים אדום ברצף. מינוס 20%
זה מה שקורה למי שמצהיר בטוויטר שהוא פוטיניסט
אתה מתכוון שזה מה שקורה לחברה בגודל של אאודי שנסחרת בשווי של כל שוק הרכב העולמי כשהבועה מתפוצצת?

אתה מתכוון שזה מה שקורה לחברה בגודל של אאודי שנסחרת בשווי של כל שוק הרכב העולמי כשהבועה מתפוצצת?
אאודי מסרו הרבעון 50% רכבים יותר מרבעון קודם?
הקריסה בעיקר כי מאסק אידיוט ופוטיניסט שעכשיו מסתבר אפילו מנהל שיחות טלפון עם פוטין (המניה ירדה בחדות היום אחרי שזה התפרסם)

מה שמצחיק זה שמאסק הכחיש את זה, אבל אף אחד לא מאמין לו. גם אני לא

אאודי מסרו הרבעון 50% רכבים יותר מרבעון קודם?
הקריסה בעיקר כי מאסק אידיוט ופוטיניסט שעכשיו מסתבר אפילו מנהל שיחות טלפון עם פוטין (המניה ירדה בחדות היום אחרי שזה התפרסם)

מה שמצחיק זה שמאסק הכחיש את זה, אבל אף אחד לא מאמין לו. גם אני לא
אם מכרתי היום עוגיה אחת ומחר אני מוכר שתי עוגיות ומחרתיים ארבע עוגיות, בעוד שבוע אוכל להנפיק את החברה בשווי של כל שוק המזון?

אם אתה חושב שטסלה הולכת להשתלט על כל שוק הרכב העולמי למה לא לעשות גם שורט על כל יתר חברות הרכב? הן ידחקו החוצה אם שיעור הגידול של טסלה ימשיך

אף אחד לא מכר טסלה בגלל פוטין. או שגם המנכ״ל של אנבידיה דיבר עם פוטין?

אם אתה חושב שטסלה הולכת להשתלט על כל שוק הרכב העולמי למה לא לעשות גם שורט על כל יתר חברות הרכב? הן ידחקו החוצה אם שיעור הגידול של טסלה ימשיך
25% משוק הרכב כן
אנחנו לא מדברים על 4 עוגיות אלא על 1.5 מיליון בשנה

אתה מנסה להישמע חכם ומתוחכם, אבל העובדות נגדך - טסלה מרוויחה נטו מעל 10 מיליארד דולר בשנה (וגם הרווח הזה עולה בעשרות אחוזים כל שנה) ועם המחיר הנוכחי ולפי הguidance של השנה הpe יהיה 40. כמה אתה חושב שחברה שההכנסות שלה מוכפלות כל שנה, ואפילו בשנה כמו השנה הזו, אמורה להיות מתומחרת? אבל עזוב, ראיתי כמוך כל 4 שנות ההשקעה שלי בטסלה

אני לא צריך לעשות שורט על מניות רכב אחרות, אני לונג על טסלה (עם שורט לא הייתי עושה 2000% תשואה כמו שעשיתי בטסלה)

לגבי פוטין אתה מוזמן לבדוק שאיך שהתפרסם היום שמאסק דיבר עם פוטין המניה נפלה ב3% אבל בסדר

נערך לאחרונה ב:
25% משוק הרכב כן
אנחנו לא מדברים על 4 עוגיות אלא על 1.5 מיליון בשנה

אתה מנסה להישמע חכם ומתוחכם, אבל העובדות נגדך - טסלה מרוויחה נטו מעל 10 מיליארד דולר בשנה (וגם הרווח הזה עולה בעשרות אחוזים כל שנה) ועם המחיר הנוכחי ולפי הguidance של השנה הpe יהיה 40. כמה אתה חושב שחברה שההכנסות שלה מוכפלות כל שנה, ואפילו בשנה כמו השנה הזו, אמורה להיות מתומחרת? אבל עזוב, ראיתי כמוך כל 4 שנות ההשקעה שלי בטסלה

אני לא צריך לעשות שורט על מניות רכב אחרות, אני לונג על טסלה (עם שורט לא הייתי עושה 2000% תשואה כמו שעשיתי בטסלה)

לגבי פוטין אתה מוזמן לבדוק שאיך שהתפרסם היום שמאסק דיבר עם פוטין המניה נפלה ב3% אבל בסדר
זה שהרווח עלה לא אומר שהוא ימשיך לעלות, ובטח לא באותו קצב, אלא אם כן לדעתך השוק למכוניות במחיר ממוצע של שישים אלף דולר הוא בלתי מוגבל ושוק הרכב הוא לא מחזורי, וקורנה לא גרמה לעלייה ברכישה של רכבים פרטיים שעכשיו חןזרת לממוצע ההיסטורי, והשוק ויכול לתמוך בקצב גידול כזה. לפני חצי שנה היית מורווח 4000%. מעניין כמה תהיה מורווח בעוד חצי שנה. אני מקווה שהרבה יותר מזה. אין לי כלום נגדך והלוואי שתרוויח.

ואם טסלה תמכור דגם זול יותר הוא יגרום לקניבליזציה של הדגמים היקרים.

קנית מניות בחברה על סף פשיטת רגל, שהיה בה שורט סקוויז מטורף, בתקופה שבה היה 18 טריליון דולר של חוב שנסחר בתשואה שלילית, ועלייה מטורפת במסחר באופציות, ובגדול הבועה הכי גדולה בהיסטוריה בסדרי גודל, עם ריבית בנק פדרלי אפסית והדפסה של חמש טריליון דולר. כל זה נכנס לרברס עכשיו. ריביות ריאליות חיוביות לאורך כל עקום התשואה, במקום הדפסת כספים יש צמצום של המאזן וכו׳. טסלה זה עוד גיים סטופ. זו דעתי.

ורק לדייק, אני לא אומר שטסלה עכשיו על סף פשיטת רגל. אני אומר שכשקנית, לפני ארבע שנים, מאסק בעצמו אמר שהיא על סף פשיטת רגל.

לגבי הרווח והguidance, אני לא הייתי ממהר לסמוך על הדוחות בחברה הזו.

למה אינסיידרים מוכרים מניות בקצב מסחרר ויש אפס קניה של אינדייסרים אם החברה הולכת לגדול בכזה קצב? שאלת את עצמך פעם?

וגם אם ירדה שלושה אחןז בגלל פוטין, למה היא ירדה עוד 27% בשבוע האחרון? גם פוטין? שואל ברצינות.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה