• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

באוקראינה
איפה כתבתי משהו על המלחמה?
למד נא לקרוא.
ראשית, זה שנולדת שם לא אומר כלום ולא הופך אותך למבין. אם אתה חושב ההיפך אז אפשר ללמוד מזה שאתה חושב שכל ביביסט שנולד בארץ לפני 20 שנה הוא מומחה בסכסוך הישראלי פלסטיני.

שנית, אני אמרתי שהיציאה שלהם נגד מאסק היא מוצדקת, כי המלחמה לא מוצדקת, ומאסק לא מגנה את פוטין, ועוד אומר שצריך לתת לו לשמור את השטחים. כלומר, זה לא כפיות טובה לצאת נגד מישהו שלא מגנה מלחמה בלתי צודקת ועוד טוען שצריך לתת לפוטין לשמור את ה״פרסים״. אתה, מנגד, אמרת שאתה מכיר את פרטי הסכזוך מצוין ושזו כן כפיות טובה. אז אפשר להבין שאתה חושב שהמלחמה היא כן מוצדקת ולכן הגיוני שמאסק לא מגנה אותה ותומך בהשארת השטחים אצל רוסיה.

אם זה לא מה שהתכוונת לומר, אז למה רלבנטי שנולדת שם ושאתה חושב שאתה מבין את הסכסוך? מה רלבנטי הסכסוך אם אתה לא טוען לגביו כלום? ואם לא רלבנטי, אז למה כתבת?

אולי תלמד לכתוב ולהתבטא?

ויותר חשוב, תלמד לחשוב בשביל עצמך ובאופן ביקורתי. חברות ענק בינלאומיות יוצאות מרוסיה כמפגן תמיכה באוקראינה וגינוי לאלימות. מדינות בכל העולם אומרות שהרוסים צריכים לעוף משם. מאסק טוען שרוסיה צריכה לשמור את השטחים, במקום לגנות בעצמו. אם אתה חושב שבדיפלומטיה זה לא נחשב לתמוך בפוטין אז יש כסיל בחדר אבל זה לא אני.

ראשית, זה שנולדת שם לא אומר כלום ולא הופך אותך למבין. אם אתה חושב ההיפך אז אפשר ללמוד מזה שאתה חושב שכל ביביסט שנולד בארץ לפני 20 שנה הוא מומחה בסכסוך הישראלי פלסטיני.

שנית, אני אמרתי שהיציאה שלהם נגד מאסק היא מוצדקת, כי המלחמה לא מוצדקת, ומאסק לא מגנה את פוטין, ועוד אומר שצריך לתת לו לשמור את השטחים. כלומר, זה לא כפיות טובה לצאת נגד מישהו שלא מגנה מלחמה בלתי צודקת ועוד טוען שצריך לתת לפוטין לשמור את ה״פרסים״. אתה, מנגד, אמרת שאתה מכיר את פרטי הסכזוך מצוין ושזו כן כפיות טובה. אז אפשר להבין שאתה חושב שהמלחמה היא כן מוצדקת ולכן הגיוני שמאסק לא מגנה אותה ותומך בהשארת השטחים אצל רוסיה.

אם זה לא מה שהתכוונת לומר, אז למה רלבנטי שנולדת שם ושאתה חושב שאתה מבין את הסכסוך? מה רלבנטי הסכסוך אם אתה לא טוען לגביו כלום? ואם לא רלבנטי, אז למה כתבת?

אולי תלמד לכתוב ולהתבטא?

ויותר חשוב, תלמד לחשוב בשביל עצמך ובאופן ביקורתי. חברות ענק בינלאומיות יוצאות מרוסיה כמפגן תמיכה באוקראינה וגינוי לאלימות. מדינות בכל העולם אומרות שהרוסים צריכים לעוף משם. מאסק טוען שרוסיה צריכה לשמור את השטחים, במקום לגנות בעצמו. אם אתה חושב שבדיפלומטיה זה לא נחשב לתמוך בפוטין אז יש כסיל בחדר אבל זה לא אני.
ביי

מאסק פשוט זיהה פה הזדמנות לחלוב עוד כסף, מהממשלה, זה הכל.
זאת טענה לא מופרכת.
אין שום דרך לדעת מה העלויות האמיתיות שלה
יש לא מעט הערכות ופרסומים בנושא. התשתיות מסביב עולות הרבה יותר מהצלחות.

בכל מקרה, הרעיון, שהכל היה תרגיל בשביל להפוך לספק שירותים dual purpose , הוא רעיון מאוד סביר. ועדיין מאסק תרם להם 80-120 מיליון....

בכל מקרה, יש עכשיו מלא אנשים בעולם שלא יעשו עסקים עם פוטיניסטים מפרנציפ. הוא איבד מלא לקוחות טסלה פוטנציאלים עם ההבעת עמדה פוליטית ההזויה שלו

הוא פגע בטסלה בצורה יוצאת דופן הפעם, הביצועים בהתאם
מישהו שם צריך לאפס אותו, זה לא משנה איך הוא תרם למשקיעי טסלה בעבר אם היום הוא משמיד במן ידיו את כל הערך

@adamshalev
קנית עוד? אתה מסכים עכשיו שההבעת דעה של אילון מאסק גרמה למניה להיחתך ב40% בשבועיים?

@adamshalev
קנית עוד? אתה מסכים עכשיו שההבעת דעה של אילון מאסק גרמה למניה להיחתך ב40% בשבועיים?
ירדה 23% בשבועיים. וזה לא קשור לדעה שלו. שהוא חרטט שטויות על דוג'קוין - זה נראה למישהו סביר? והסאגה עם קניית טויטר? כל מניות הרכבים החשמליים ירדו חזק מאוד (לוסיד, ריביאן, ניו, לי וכד'), טסלה ירדה פחות. משלימה פערים.

ירדה 23% בשבועיים. וזה לא קשור לדעה שלו. שהוא חרטט שטויות על דוג'קוין - זה נראה למישהו סביר? והסאגה עם קניית טויטר? כל מניות הרכבים החשמליים ירדו חזק מאוד (לוסיד, ריביאן, ניו, לי וכד'), טסלה ירדה פחות. משלימה פערים.
כן אני גם לא מבין מה הקשר לדעה שלו. כל הבועות קורסות עכשיו גם בלי שהמנכלים/מייסדים/בעלי מניות מביעים דעה. ברקשייר האתוואי בקושי זזה כי היא לא הייתה חלק מהטרלול הזה. אנבידיה וטסלה נחתכות, וכל הזבל ההזוי של קתי ווד כבר מזמן על הקרשים וחזר לרמות של לפני הבועה.

חירטוטי דוגקויין לא מעניינים אף אחד
המלחמה באוקראינה נוגעת בנקודה רגישה אצל מאד הרבה אנשים (אני ביניהם) שרואים בפוטין היטלר מודרני.
להיות פוטיניסט בימינו זה big no no וכן, אני חושב שזה יכול להרחיק אנשים מטסלה ומוצרי טסלה בכל מחיר.. ברור שרוב הירידה באשמת הנאסדק אבל מאסק amplified אותה

כן אני גם לא מבין מה הקשר לדעה שלו. כל הבועות קורסות עכשיו גם בלי שהמנכלים/מייסדים/בעלי מניות מביעים דעה. ברקשייר האתוואי בקושי זזה כי היא לא הייתה חלק מהטרלול הזה. אנבידיה וטסלה נחתכות, וכל הזבל ההזוי של קתי ווד כבר מזמן על הקרשים וחזר לרמות של לפני הבועה.
נבידיה חברה מצויינת, המחיר עכשיו מגוחך והזוי.

אגב אתה אומר בועות

אינטל נפלו ביותר מטסלה ונבידיה (לדעתי ב65%) כם הם היו בועה לפני? או פייסבוק

חירטוטי דוגקויין לא מעניינים אף אחד
המלחמה באוקראינה נוגעת בנקודה רגישה אצל מאד הרבה אנשים (אני ביניהם) שרואים בפוטין היטלר מודרני.
להיות פוטיניסט בימינו זה big no no וכן, אני חושב שזה יכול להרחיק אנשים מטסלה ומוצרי טסלה בכל מחיר.. ברור שרוב הירידה באשמת הנאסדק אבל מאסק amplified אותה
לא הבנתי. טסלה שווה טריליון דולר או חצי טריליון בגלל כמה ציוצים של מאסק? מי שקונה טסלה צריך לעקוב אחרי הציוצים שלו כדי לבחון אם זו השקעה טובה או לא? נשמע כמו עסק מאוד פריך. חשבתי שטסלה שווה את הסכום כי המכוניות שלה הכי טובות, תתרחב לביטוח, נהיגה אוטונומית וכד'. קיצר, שהשווי שלה נגזר מרווחים עתידיים צפויים. אם מחר מנכל מיקרוסופט יתחיל לצייץ גם שאלוני טוויטר על מה לעשות במלחמה בניסוח שיכול להתפרש לטובת הרוסים, אז מיקרוסופט תרד בעשרות אחוזים בגלל זה? לך לבנאדם הממוצע ששוקל לקנות טסלה, זה השיקול שלו? אנשים עכשיו יתחילו למכור את הטסלות שלהם ולהחליף לרכב אחר בגלל זה? לא יודע מה לגבי ארהב, כי חי פה ולא שם, אבל יש לי תחושה ש-95% מבעלי טסלות או כאלו שחושבים לקנות טסלות בכלל לא מודעים למה מאסק מצייץ, והם לא קנו טסלה בגלל איילון מאסק, אלא בגלל המותג הנפרד שהוא טסלה (גם אם מאסק עזר לייצור אותו).
זה כמו שמי שקונה נייק בגלל המותג לא יודע מי המנכל, ומי שרואה נטפליקס לא יודע מה המנכל שלהם מצייץ, ומי שאוכל במקדנולס לא יודע מה המנכל אמר או לא, וזה לא שיקול גם אם אמר משהו שערורייתי. בכל חברת רכב אחרת אנשים בכלל לא יודעים מי המנכל, כולל חברות בולטות בארץ כמו ג'ילי או חשמליות אחרות כמו לוסיד או ריביאן. מאסק מעניין בעיקר את מי שנמצא בטוויטר (מעט מאוד אנשים תכלס, רשת חברתית קטנה יחסית), ומי שמשקיע בטסלה, לא חושב שהוא מעניין יותר מדי את מי שקנה טסלה.

לא הבנתי. טסלה שווה טריליון דולר או חצי טריליון
נו באמת, אפילו אינטל נחתכו ב65%
טסלה שווה מה שהיא שווה היום.
לדעתי היא oversold, וגם עוד מאות חברות אחרות

מאסק דמות מאוד פופולרית ברוסיה/אוקראינה ויש תהודה הרבה יותר גדולה למה שהוא אומר מאשר איזה מנכל מייקרוסופט. אתה צודק ש95% לא שמעו על זה בחיים, אבל מתוך ה5% שכן שמעו קיים אחוז של לקוחות פוטנציאלים שיזכרו לו את זה וחבל.

לא קניתי עדיין מניות טסלה מאז הציוץ המפגר שלו אבל מכרתי קצת מניות שבהפסד וקניתי TSLL (טסלה פי 1.5) עכשיו בafter

נו באמת, אפילו אינטל נחתכו ב65%
טסלה שווה מה שהיא שווה היום.
לדעתי היא oversold, וגם עוד מאות חברות אחרות
אתה טענת לקשר בין הציוצים שלו על המלחמה לשווי. אפשר לטעון שאין סיבה חוץ מסנטימנט כללי של השוק. לגיטימי. אינטל אכן ירדה 65% (תכלס, קצת פחות, כי חלק מזה זה דיבידנד), אבל זה בגלל תנאים מאקרו כלכליים שהשפיעו על הערכת המצב העסקי העתידי שלה בעיקר לעומת הצפי שהיה קיים בשוק. לדעתי, זה המצב בטסלה, רק שהצפי בטסלה היה עוד יותר לא סביר, ולדעתי עדיין לא סביר (ולכן תרד עוד), בעוד שאינטל לדעתי הרבה יותר קרובה לתחתית מטסלה. אבל זה דיון מאקרו כלכלי על הערכת שווי חברות שאפשר לנהל. הערכת שווי חברות דרך ציוצים זה לא טענה שאני חושב שהיא תקפה..

לא קניתי עדיין מניות טסלה מאז הציוץ המפגר שלו אבל מכרתי קצת מניות שבהפסד וקניתי TSLL (טסלה פי 1.5) עכשיו בafter
למה לא לקנות אופציות Call במקום?

@adamshalev
קניתי בימים האחרונים מניות ואופציות קול רחוקות.
טסלה oversold אבל לא בגלל הציוצים של מאסק.
השוק ירגע, טסלה תמשיך לצמוח. יהיה בסדר.
מאסק הוא לא השטן שאנשים בפורום או לוחמי טוויטר עושים ממנו, אבל הוא גם לא יודע לשמור על הפה שלו.

נבידיה חברה מצויינת, המחיר עכשיו מגוחך והזוי.

אגב אתה אומר בועות

אינטל נפלו ביותר מטסלה ונבידיה (לדעתי ב65%) כם הם היו בועה לפני? או פייסבוק
ברור שהיא חברה מצוינת. גם טסלה. המחיר עכשיו הזוי ומגוחך באמת. היא צריכה לרדת עוד עשרות אחוזים. בשיא בשנת 2019 לפני הקריסה בגלל הקורונה היא נסחרה ב70 דולר והשיא לפני הקורונה היה בועה אחרי 12 שנים של ריבית אפסית וqe וכשכולם קנו כרטיסים גרפיים כדי לכרות ביטקוין ובזמן שמיקרוסופט ואמזון בנו דאטא סנטרים עצומים לענן במשך עשר שנים. היום כבר אי אפשר לכרות ביטקוין עם כרטיסים גרפיים באופן משתלם, ובגדול הבועה המטומטמת של ביטקוין גוססת, והדאטא סנטרים של אמזון ומיקרוסופט כבר גדולים מאוד. כמובן שיגדלו אבל לא באותו קצב כמו בעשור שלפני הקורונה. מכירות של מחשבים אישיים ירדו ב20% השנה. הריבית עלתה מאפס ל4.5 ותמשיך לעלות. עברנו מqe לqt. בנוסף האינפלציה הורגת לאנשים את המשכורות וזה משפיע על הוצאות של צרכנים. מה הbull case? אל תגיד לי מטא וורס. זו לא מניית צמיחה.

אינטל - אפל התחילה לעצב ולייצר לעצמה מעבדים. אינטל בתחרות גדולה מול amd וכל יצרן סיני יכול לקנות רשיונות למעבדי ARM. מכירות של מחשבים אישיים בירידה. עננים עוברים להשתמש במעבדי arm במקום אינטל. מיזוגים ורכישות נוראיים שהרסו המון ערך כמו לקנות את מקאפי ומוביילאיי. וירטואליזציה מאפשרת להריץ מספר ״מחשבים״ במקביל על אותה חומרה ויש פחות ביקוש למעבדים. הנהלה שפספסה לגמרי את המעבר למובייל. ושוב, שבבים זה עסק מחזורי ונכנסים למיתון. אבל אני מוכן לקבל שאינטל זולה. אל תשווה אותה לאנבידיה או טסלה. היא נסחרת במכפיל 5. מה הbull case כאן? זו לא מנית צמיחה. לא כל מניית טכנולוגיה היא מניית צמיחה ולא כל מנית טכנולוגיה מצדיקה מכפילים דו ספרתיים.

פייסבוק - מתי בפעם האחרונה נכנסת לפייסבוק? מתי לחצת על פרסומת בפייסבוק? יש לך אחים קטנים? תשאל אותם אם הם בפייסבוק. וואטסאפ לעסקים זה אחלה. לא יודע כמה כסף זה כבר מכניס. זה בטוח עולה הרבה להחזיק את וואטסאפ. איסנטגרם אומרים שטוב אני לא שם ולא יודע. אפל הקשיחה את מדיניות הפרטיות שלה והם יכולים לעקוב פחות טוב אחרי משתמשים ולהתאים להם פרסומות. שורפים מיליארדים על המטא וורס שהשוק לא מאמין שיהיה מי שישתמש בזה. לאמזון יש עסק גדול של פרסום, אפל ומיקרוסופט התחילו להכניס פרסומות ועוגת תקציבי הפרסום מתחלקת בין יותר שחקנים. זה לא סיפור של חברת צמיחה. איזה מכפיל אתה רוצה שיהיה לה?

נראה לי שלאנשים קשה להבין את המשמעות של העליה בריבית. אני מניח שאתה יודע לעשות dcf. תעשה אחד לטסלה על בסיס כמה מכירות שאתה צופה. תשחק עם הריבית חסרת הסיכון. כל אחוז עליה בריבית מוריד את השווי הנוכחי של תזרים המזומנים ב10-15%. עלינו ב4 אחוז והריבית תמשיך לעלות. אז שווי תזרים מזומנים מהוון ל15 שנים צריך לרדת ב60%. זה מה שיקרה בכל החברות שהן long duration, כלומר חברות צמיחה שהתזרים החזוי הוא בעוד הרבה שנים. זה רק אריתמטיקה. עכשיו תוסיף השדולר מאוד יקר, ואינפלציה גבוהה, זה יפגע גם ברווחים עצמם, לא רק בהיוון שלהם.

כל המכפילים שרואים היום בשוק מתבססים על מכירות עד היום. אם המכירות יפגעו בגלל אינפלציה, מיתון, דולר חזק וכיו״ב, הe במכפיל ירד והמכפיל יעלה.

בנוסף צריך לקחת בחשבון ששנים היינו בריביות אפסיות ושליליות (הזוי). קרנות פנסיה היו צריכות לייצר תשואות לחוסכים. אין תשואה באג״חים אז הכסף הגדול גם קונה מניות ומגיעים למכפילים הזויים. הכסף הזה חוזר לאג״חים. שוק האג״ח גדול עשרות מונים משוק המניות.

אני כן עם ראש פתוח לגבי זה שהזריקה של מניות לשוק בימים האחרונים היא כל מיני forced sellers שאוכלים תחת עכשיו בגלל העלאות הריבית והעליה בדולר, כמו הסיפור עם קרנות הפנסיה בבריטניה. אז אולי שווה לאסוף דברים, אבל זה נראה לי יותר עניין של טווח קצר. בטווח הארוך יותר אני חושב שיש עוד דאונסייד במניות צמיחה. בנוסף כל החברות גמפא האלה שהתכסחו עכשיו, המשקל שלהם במדדים משתנה, והמדיים צריכים לעבור איזון. למכור אנבידיה ולקנות אקסון מובייל לדוגמא. יש הרבה כזף בקרנות אינדקס האלה.

זה מכפיל cape העדכני

נערך לאחרונה ב:
, ולדעתי עדיין לא סביר (ולכן תרד עוד), בעוד שאינטל לדעתי הרבה יותר קרובה לתחתית מטסלה.
לדעתי אתה לא בכיוון
במצב שוק כמו היום הכל זה מאקרו
כשכל המדדים יהיו ירוקים הכל יעלה

ובוא, שבוע הבא טסלה מדווחת דוח רבעוני על הרבעון הטוב בהיסטוריה שלה

כמה ירד עוד לדעתך? לpe חד ספרתי?

לדעתי אתה לא בכיוון
במצב שוק כמו היום הכל זה מאקרו
כשכל המדדים יהיו ירוקים הכל יעלה

ובוא, שבוע הבא טסלה מדווחת דוח רבעוני על הרבעון הטוב בהיסטוריה שלה

כמה ירד עוד לדעתך? לpe חד ספרתי?
קונצנוס האנליסטים זה 1.01 דולר למניה. זה מכפיל 50 שחברות רכב ותיקות שצומחות לאט נסחרות במכפיל 5. טסלה זה חברת רכב כל עוד כמעט כל ההכנסות שלה מגיעים ממכירת רווחים. מכירת אפליקציות או ביטוח או רחפנים או לא יודע מה - שתהיה נדבר. כל הכבוד לאיילון שמוכר יכולות נהיגה אוטונומיות עתידיות, חבל שלא כל החברות עושות את זה. לפי ממוצע תחזית האנליסטים כפי שמופיע בסיקינג אלפא, אם מחיר המניה הנוכחי לא יזוז (204 דולר למניה), בדוח שתפרסם בתחילת 2031 על 2030, מכפיל הרווח יהיה 18. וזה שמחיר המניה כאמור צריך להשאר במקום בשביל זה. פולווגסאן היום במכפיל 3.5, פורד 4.
. ב-2030, גם עם הצמיחה האיטית שלהן, זה יהיה 2 ומשהו אם מחיר המניה שלהן יישאר גם ללא שינוי. טסלה לא תסחר במכפילים כאלו הרבה זמן, כל עוד החלום נשאר חלום - חלום של רבע מהמכוניות בעולם יהיו טסלה, נהיגה אוטונומית רווחית (נהיגה תהיה, לא רק לטסלה), רווחים של מיליארדים מביטוח - המחיר יכול להישאר במכפילים הזויים. ו-50 זה הזוי לחברת רכב. היא לא תצמח לנצח. לא חסרות חברות שצמחו בטירוף, עד שלא צמחו. נחכה ונראה. אני מוכן לשקול לקנות את טסלה שתגיע למחיר מניה דו ספרתי (בלי פיצולים מניות וכד)

נושאים דומים

Back
למעלה