• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טסלה

אתמול סנופי סיים בעליה של 2.64% וqqq בעליה של 2.35%. ווליום יחסית גבוה. טסלה סיימה בעליה של 2%. הבטא של טסלה היא מעל 2. אני קניתי בציפייה שהיא תעלה כפול מהשוק. אולי לא אומר כלום ואולי אומר הרבה.

אתמול סנופי סיים בעליה של 2.64% וqqq בעליה של 2.35%. ווליום יחסית גבוה. טסלה סיימה בעליה של 2%. הבטא של טסלה היא מעל 2. אני קניתי בציפייה שהיא תעלה כפול מהשוק. אולי לא אומר כלום ואולי אומר הרבה.
הנה היום היא מחזירה לבורא 4% כבר

מאסק הפוטיניסט פתאום מתחרט על התנקנות starlink שלו באוקראינה
הדביל הזה צובר לעצמו עוד ועוד אוייבים, בעיקר אויבים שעד לפני שבוע אהבו אותו

מאסק הפך לנטל על טסלה

טסלה היא לא טסלה רק בזכותו?

טסלה היא לא טסלה רק בזכותו?
היא כן
זה לא אומר שמשלב מסויים הוא לא יכול להפוך לנטל.
אצביע נגדו בshare holder meeting הבא.. זה המעט שאני יכול לעשות

אני חושב שההתעסקות שלו ברובוטים מטופשים ובטוויטר פוגעים בי כמשקיע ובטסלה כחברה

היא כן
זה לא אומר שמשלב מסויים הוא לא יכול להפוך לנטל.
אצביע נגדו בshare holder meeting הבא.. זה המעט שאני יכול לעשות

אני חושב שההתעסקות שלו ברובוטים מטופשים ובטוויטר פוגעים בי כמשקיע ובטסלה כחברה
הרובוטים המטופשים זה מה שהביא את המניה למחיר ההזוי שבו היא נמצאת. כל ההכרזות החסרות בסיס.

הרובוטים המטופשים זה מה שהביא את המניה למחיר ההזוי שבו היא נמצאת. כל ההכרזות החסרות בסיס.
בלי אלון מאסק לא הייתה טסלה(בגלל היכולות השיווקיות לא פחות מהיזמיות) ולא היו מתעשרים ורוכבים על טסלה.

1.FSD השנה...בעצם השנה הבאה...בעצם שנה הבאה...אוטוטו..שנה הבאה...אה...
2. "הכסף שלי הוא הראשון שנכנס והאחרון שיצא"...קיבל אחוזים משמעותיים מאד באופציות...ואז בפחות משנה מכר מעל 32 מילארד דולר במניות. By far , ללא תחרות או משהו שמתקרב אליו, המוכר הכי גדול של מניות מכל מנכ"לי ובעלי המניות הגדולים בביג טק.(תצטרך לחלק ביותר מ10 בשביל להגיע למשהו שנגיד בזוס, צוקרברג או נגיד סרגי/לארי בגוגל מכרו).
3. פעל בצורה חוזרת ונשנה של פימפום חלומות לאנשים. ואז מכר.

הוא אחד מהמובילים שניצלו את הבועה של הכסף הזול, הבין כמה האמת היא משהו "נזיל", שאפשר וכדאי למכור חלומות בעת כסף זול, שיש המון אנשים בלי הבנה בהשקעות אבל שמחפשים "משיח" עם כסף...ואם תחבר לזה סיפור...תצליח בענק.
על אותו Playbook של שקרים ועל ההצלחה שלו רכבו רבים...Ark ודומיהם....אותו Playbook, פימפום של חלומות לכסף טיפש.
הוא איש שיווק אדיר, הוא יזם מרשים...והוא גם, לפי דעתי, ניצל בצורה צינית טיפשות ותאבת בצע של אחרים...
הוא לפחות יצר משהו שאפשר להתווכח לכאן או לכאן על מידת חשיבותו אז אולי "אפשר לסלוח לו"...לעומת ARK ושות שסתם גנבו כסף לעצמם.

אין לי מושג לאיפה המניה של טסלה הולכת ולא היה לי מושג בעבר...ואני עדיין בעמדה של מי שמשקיע בה משוגע ומי שעושה לה שורט לא פחות.

לא נראה לי שאתה מבין או לוקח בחשבון את האפשרות שהמניעים של מאסק הם לא למכסם את הרווח האישי שלו או את מחיר המניה. אתה לא מסוגל ולא תהיה לעולם מסוגל להבין איך זה להיות אחד האנשים העשירים בעולם.
בין אם זה מאובססיה או הערצה או בידור או עניין כלכלי אנוכי, קראתי/ראיתי/שמעתי כל דבר שמאסק אמר ממקור ראשון, והרושם שלי הוא של אדם רחוק ממושלם, הוא לא אידאל ולא מודל לחיקוי, אבל הוא מנסה ומצליח לעשות יותר טוב בעולם משרוב האנשים היו יכולים לחלום. כמעט ללא יוצא מן הכלל האנשים ששונאים אותו או מבקרים אותו עושים את זה מבורות או מאינטרסים, ולא מתוך הבנה או כוונה כנה לביקורת. זה מצער אותי מאד לראות כי זה הפנים של האנושות לגבי הרוב המוחלט של הדברים.
רוב האנשים בעולם הם כלומניקים, חסרי חשיבות, וחסרי מסוגלות.

האוקראינים חצופים וכפויי טובה במידה בלתי נתפסת.
הוא אמר שצריך לתת לרוסים את השטחים שהם כבשו מאוקראינה תוך ביצוע פשעי מלחמה. יש להם מאות אלפי הרוגים ומיליוני פליטים וחורבן מוחלט שיקח כמה עשורים לשקם. הכל כי פוטין פסיכופט. ומאסק תומך בו. אבל הבעיה אצל האוקראינים? מאסק פסיכופט ועם שגעון גדלות וחוב שהאינטרנט שלו זה הדבר שיכריע את המלחמה והוא מחפש שיתחננו ויאדירו אותו כי זה הדבר היחידי שמעניין אותו בחיים.

אבנר סטפק, הבעלים של מיטב נמצא חלק מהזמן בשנה האחרונה בפולין ותורם כסף זמן וקשרים בשביל להזרים לאוקראינה מזון ותרופות ולחלץ פליטים. ככה תורם מי שרוצה לתרום ובאמת אכפת לו. מאסק יכל לעשות הרבה יותר בהרבה פחות רעש. הוא לא חייב כמובן ולא חייב כלום לאף אחד אבל שיפסיק לזיין תשכל.

הרבה מהרעש שהוא עושה עכשיו זה להסיט את הדיון מהרובוט המגוחך שהוא הציג לאחרונה ומהקריסה של הבועה שהוא ניפח.

נערך לאחרונה ב:
רוב האנשים בעולם הם כלומניקים, חסרי חשיבות, וחסרי מסוגלות.

אתה מודע לכך שכל ערכות הסטארלינק שנשלחו לאוקראינה נרכשו בכסף של ממשלת ארה"ב?
אין פה שום פילנתרופיה, הבן אדם שקרן ומניפולטור פתולוגי.

הוא אמר שצריך לתת לרוסים את השטחים שהם כבשו מאוקראינה תוך ביצוע פשעי מלחמה. יש להם מאות אלפי הרוגים ומיליוני פליטים וחורבן מוחלט שיקח כמה עשורים לשקם. הכל כי פוטין פסיכופט. ומאסק תומך בו. אבל הבעיה אצל האוקראינים?
נולדתי שם, ואני מכיר את פרטי הסכסוך מצויין. האוקראינים הם כפויי טובה, שחושבים שהכל מגיע להם, וכולם צריכים להקריב הכל בשביל לעזור להם.
מאסק תרם להם בסביבות ה 120 (בעלויות תפעול) . ההצעה של מאסק לשלום עם הרוסים אכן אווילית. אבל לא כך נוהגים באדם שתורם לך תשתיות תקשורת.

להגיד שמאסק בעד פוטין זאת פשוט כסילות.

ההודעה שציטט נכתבה, ללא קשר למקרה הקונקרטי שלפנינו.

לגבי מה שכתבת, זה פשוט לא נכון. וזה בולט במיוחד כשמשווים ליצרני נשק אחרים.

נולדתי שם, ואני מכיר את פרטי הסכסוך מצויין. האוקראינים הם כפויי טובה, שחושבים שהכל מגיע להם, וכולם צריכים להקריב הכל בשביל לעזור להם.
מאסק תרם להם בסביבות ה 120 (בעלויות תפעול) . ההצעה של מאסק לשלום עם הרוסים אכן אווילית. אבל לא כך נוהגים באדם שתורם לך תשתיות תקשורת.

להגיד שמאסק בעד פוטין זאת פשוט כסילות.

ההודעה שציטט נכתבה, ללא קשר למקרה הקונקרטי שלפנינו.

לגבי מה שכתבת, זה פשוט לא נכון. וזה בולט במיוחד כשמשווים ליצרני נשק אחרים.
נולדת ברוסיה או באוקראינה?

אתה מכיר את פרטי הסכסוך? כלומר טוען שהמלחמה מוצדקת? אולי זה מוצדק לטבוח בעם כי הם כפויי טובה? מה אני יודע

לגבי מה שכתבת, זה פשוט לא נכון

זה בהחלט נכון. מאסק לא תרם כלום לאוקראינה, להיפך, הוא מינף את המלחמה כדי לחלוב כסף מהממשל האמריקאי ועכשיו הוא פשוט רוצה עוד כסף, זה הכל.

באופן כללי למאסק יש הרבה מה ללמוד על תרומה לאנושות מאנשים קצת יותר צנועים ממנו, כמו באפט וגייטס.

הבנאדם יזם, גאון, חלוץ ואיש שיווק מעולה, עם בעיות פסיכולוגיות לא מעטות שמשליכות על החברה, אמינות בעיתית, ילדותיות (קצת מזכיר לי את טארמפ בנושא הזה) ומניעים לא ברורים (פסיכולוג יכול לנתח אותם אולי).

זה שיש משקיעים שמעריצים את המניה - טסלה - זה כנראה בזכות האופי של מאסק, וזה דומה לאופי של קטי ווד ו-ARKK.

שניהם אנשי שיווק מעולים, שמשקרים - אבל אני מניח שהם באמת מאמינים לעצמם, וזה מה שהופך אותם לרק יותר מסוכנים למשקיעים. לא סתם אין דיונים מלאי יצרים על כדאיות ההשקעה בחברה כמו TSM, גוגל או אפילו זום - המנכ"ל שלהם לא מצייץ כל יום והם לא מבטיחים חלומות על העסק.

לא במקרה 2 המניות הכי מדוברות בפורום פה זה TSLA ו-ARKK, ולא GOOGLE וברקשייר.
מעניין זה מעניין, זה בידור. להשקיע, לא הייתי מתקרב גם אם טסלה הייתה נסחרת בחצי מהמחיר היום.

נערך לאחרונה ב:
נולדת ברוסיה או באוקראינה?

אתה מכיר את פרטי הסכסוך? כלומר טוען שהמלחמה מוצדקת? אולי זה מוצדק לטבוח בעם כי הם כפויי טובה? מה אני יודע
באוקראינה
איפה כתבתי משהו על המלחמה?
למד נא לקרוא.

זה בהחלט נכון. מאסק לא תרם כלום לאוקראינה, להיפך, הוא מינף את המלחמה כדי לחלוב כסף מהממשל האמריקאי ועכשיו הוא פשוט רוצה עוד כסף, זה הכל.
מציע לך לרדת לפרטים, ולהבין מה העלויות של כל הסיפור, מעבר לצלחות עצמן, ולהבין בדיוק כמה הוא תרם. מדובר על סכום דיי גבוה, במיוחד עבור חברה במצב של סטארלינק.

איכסוש.

ולהבין מה העלויות של כל הסיפור,

אי אפשר, SpaceX היא חברה פרטית ששורדת רק בזכות החוזים השמנים של ממשלת ארה"ב. היא לא מפרסמת דוחות, אין שום דרך לדעת מה העלויות האמיתיות שלה.
מאסק פשוט זיהה פה הזדמנות לחלוב עוד כסף, מהממשלה, זה הכל.

נושאים דומים

Back
למעלה