• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חיסכו ואימצו - מהייטק לפרישה מוקדמת

אני מגלגל כבר כמה וכמה רעיונות לסטארטאפ, אני חושב לשים בצד כסף ל-2-3 מחייה ופשוט ללכת על זה, אבל כרגע אני ממתין עד שהריבית בעולם תרד למספר שפוי.
תצטרך יותר מ2-3 חודשי מחייה אם תרצה להקים סטארט אפ.

תרד ארוך ומלא בתובנות מוכרות אבל חשובות.
מכיוון שאתה בשלך, הרשה לי לאחל בכל זאת בהצלחה ולעודד : בלי אמונה צסק"א לא הייתה אוכלת אותה.

במקרה של פותש אני חושש שאתה טועה
שנתיים-שלוש

עדכון לאוגוסט:
עו״ש - 23K (וביחד עם המשכורת של ספטמבר אני מתכנן לשלם עוד 30-40 אלף שקל מההלוואה על הרכב)
פנסיה - 756K
קרן IRA בשווי 302K, היו ירידות בשוק באוגוסט
תיק השקעות זמני: 12K
תיק השקעות זמני נוסף: 37K

שנתיים-שלוש

עדכון לאוגוסט:
עו״ש - 23K (וביחד עם המשכורת של ספטמבר אני מתכנן לשלם עוד 30-40 אלף שקל מההלוואה על הרכב)
פנסיה - 756K
מה עם ההלוואות?

שנתיים-שלוש

עדכון לאוגוסט:
פנסיה - 756K
מאז שפתחת את השרשור ב2018, נראה שרק הקה"ש (שבה אתה סוחר) עלתה בשווי.
(וכמובן שגם פנסיה)
ההפקדות לשם הם רק הפקדות מעבודת שכיר? או שאתה מפקיד לשם גם חיצונית?

העדכון נועד כדי להראות התקדמות כלשהי למטרה כלשהי? או נטו תמונת מצב כלשהי? מה אתה לוקח מהעדכונים האלה בסוף ליום-יום?

מה עם ההלוואות?
יש רק אחת, על הרכב, על סך 136K, שאותה אני רוצה לצמצם. כרגע המחירון של הרכב עומד על 165K והריבית שאני משלם כל חודש היא 780 שקל ואת זה אני רוצה לצמצם.
מאז שפתחת את השרשור ב2018, נראה שרק הקה"ש (שבה אתה סוחר) עלתה בשווי.
(וכמובן שגם פנסיה)
ההפקדות לשם הם רק הפקדות מעבודת שכיר? או שאתה מפקיד לשם גם חיצונית?

העדכון נועד כדי להראות התקדמות כלשהי למטרה כלשהי? או נטו תמונת מצב כלשהי? מה אתה לוקח מהעדכונים האלה בסוף ליום-יום?
העדכון נועד לעדכן את הפורום, ממשיך כרגיל בתוכנית.

יש רק אחת, על הרכב, על סך 136K, שאותה אני רוצה לצמצם. כרגע המחירון של הרכב עומד על 165K והריבית שאני משלם כל חודש היא 780 שקל ואת זה אני רוצה לצמצם.

העדכון נועד לעדכן את הפורום, ממשיך כרגיל בתוכנית.
תוכל לפרט על מבנה ההכנסות וההוצאות שלך במצב הנוכחי?
כולל הרכב

תוכל לפרט על מבנה ההכנסות וההוצאות שלך במצב הנוכחי?
כולל הרכב
הכנסות:
משכורת 27500
עסק - בד״כ 0, לעיתים כמה אלפי שקלים, לעיתים יותר.
הוצאות:
שכירות 3700
הלוואות 3900 (עבור הרכב)
טעינה של הרכב - 300-200 שקל בממוצע
מים חשמל ארנונה - 900
אשראי (אין תשלומים, חיובים מחו״ל משולמים מיד) נע בין 7000 ל-12000. חלק מההוצאות הן עבור העבודה או העסק וחודש אחרי יש החזר

כרגע העודף נצבר לטובת כיסוח ההלוואה, אח״כ העודף יעבור ל-IRA.

הכנסות:
משכורת 27500
עסק - בד״כ 0, לעיתים כמה אלפי שקלים, לעיתים יותר.
הוצאות:
שכירות 3700
הלוואות 3900 (עבור הרכב)
טעינה של הרכב - 300-200 שקל בממוצע
מים חשמל ארנונה - 900
אשראי (אין תשלומים, חיובים מחו״ל משולמים מיד) נע בין 7000 ל-12000. חלק מההוצאות הן עבור העבודה או העסק וחודש אחרי יש החזר

כרגע העודף נצבר לטובת כיסוח ההלוואה, אח״כ העודף יעבור ל-IRA.
נראה שגם בחודש הכי פחות טוב אתה אומר לחסוך בערך 6(וחודש אחרי זה החזר(מה זה החזר? הכנסות?איזה סוג החזר?)
בחודשים אחרים אפילו למעלה מ10.
אפשר לשאול במה אתה עוסק שהשכר שלך (נטו) כל כך גבוה?

נשמע שאתה אמור לגמור את ה12 חודשים הבאים עם בערך בין 100 ל150 בעוש.(בהנחה ולא תשקיע)

החזר -
נניח רכשתי משהו עבור העבודה (הייטק) או העסק (ייעוץ בהייטק בקטנה וכמה אתרים שמניבים כסף)
אני יוכל לתת דוגמא, רצינו בעבודה לאבזר מקום שמטפל בשיקום של ילדים באיזור הצפון שעזר לאחד הילדים של עובד, למחרת בבוקר הייתי שם עם כמה טלוויזיות, סוני, אקסבוקס ומשחקים.

כל רכישה בעבודה מתבצעת מהאשראי של אותו עובד, הוא מגיש בקשה להחזר עם קבלות ומקבל את הסכום בחזרה במשכורת. הכסף תמיד נכנס לפני ה-10 לחודש (יום חיוב האשראי) ולכן לעובדים אין בעיה עם זה.

אני עובד כשכיר בחברת הייטק ומייעץ לכל מיני סטארטאפים, חברות enterprise ועוד.

החזר -
נניח רכשתי משהו עבור העבודה (הייטק) או העסק (ייעוץ בהייטק בקטנה וכמה אתרים שמניבים כסף)
אני יוכל לתת דוגמא, רצינו בעבודה לאבזר מקום שמטפל בשיקום של ילדים באיזור הצפון שעזר לאחד הילדים של עובד, למחרת בבוקר הייתי שם עם כמה טלוויזיות, סוני, אקסבוקס ומשחקים.

כל רכישה בעבודה מתבצעת מהאשראי של אותו עובד, הוא מגיש בקשה להחזר עם קבלות ומקבל את הסכום בחזרה במשכורת. הכסף תמיד נכנס לפני ה-10 לחודש (יום חיוב האשראי) ולכן לעובדים אין בעיה עם זה.

אני עובד כשכיר בחברת הייטק ומייעץ לכל מיני סטארטאפים, חברות enterprise ועוד.
מה אתה מתכנן לעשות עם הכסף הלאה? נגיד וסגרת תוך שנה את ההלוואה על הרכב, ולא תקנה רכב חדש עד אז.
אתה רוצה לחסוך כסף? את הכסף שתחסוך - איך אתה מתכנן לשמור? בעו״ש? השקעות כלשהן?
יהיה נחמד לראות שבעוד שנתיים תגיע לשווי של כמה מאות אלפי שח(מחוץ לפנסיה וקה״ש)

אני חושב שיתכן שאתה מפספס חלק מההוצאות שלך על ידי זה שהן הוצאות חד פעמיות ואתה לא מחשיב אותם בהוצאות החודשיות.

כמעט כל החיסכון כרגע נמצא בקרן השתלמות (אני מפקיד כעצמאי), אני צריך להתחיל להפקיד לקרן חירום ולאחר מכן נראה.

ההוצאות בטווח דיי קבוע ואני משתדל לא למנוע מעצמי שום דבר ואם יש רכישה גדולה לתכנן אותה חודש חודשיים מראש כדי לא להיכנס להתחייבויות.

כמעט כל החיסכון כרגע נמצא בקרן השתלמות (אני מפקיד כעצמאי), אני צריך להתחיל להפקיד לקרן חירום ולאחר מכן נראה.

ההוצאות בטווח דיי קבוע ואני משתדל לא למנוע מעצמי שום דבר ואם יש רכישה גדולה לתכנן אותה חודש חודשיים מראש כדי לא להיכנס להתחייבויות.

אין לך הפקדה מהעבודה לקרן השתלמות?

גם מהעבודה והעודף מתלוש המשכורת נכנס גם לקרן השתלמות
אבל אם זה בניהול אישי למה לך לשלם לחברה דמי ניהול על כסף שאתה מנהל? יש איזשהו יתרון בדבר? הרי אני מניח שאתה מפקיד מעל התקרה.

כי יש לי פטור ממס, ריבית דריבית ואם השוק החליט לקרוס אני יכול לצאת ולחזור בלי קנס יציאה.

כי יש לי פטור ממס, ריבית דריבית ואם השוק החליט לקרוס אני יכול לצאת ולחזור בלי קנס יציאה.
עד כמה שאני יודע, הפטור ממס הוא עד התקרה. אשמח אם מישהו יתקן אותי , אבל זה מה שאני מכיר בדעתי הלא מקצועית.

נושאים דומים
Back
למעלה