• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוזי SWAP ומדדי עומק בארה"ב

sy4321

משתמש רשום
דירוג
3
הבנתי שבאמצעות חוזי SWAP ניתן להשקיע במדדי עומק בארה"ב (כגון: S&P500, נאסד"ק 100, ראסל 2000 וכו') בפטור ממס דיבידנדים.
כיום אני משקיע (ישראלי) ב VTI (קרן סל שמשקיעה בכל שוק המניות האמריקאי לרבות המניות הקטנות).
להבנתי זה לא מדד עומק ומדובר בקרן פיזית ולכן אני משלם מס דיבידנדים.
בהנחה ואני מעוניין להמשיך להשקיע במדד זה אך בצורה יעילה יותר (בפטור ממס דיבידנדים),
האם ניתן וכדאי להחליף את VTI בשתי ETF סינטטיות זולות על מדדי עומק ?
אם כן, באילו ETF ?

* אני מעוניין להשקיע רק בברוקר זר (אינטראקטיב העולמי) ולא מעוניין לפתוח חשבון בברוקר ישראלי, אז אל תציעו לי בבקשה תעודות סל שנסחרות בבורסת ת"א.
** מעדיף ETF אמריקאיות זולות (לא חושש ממס ירושה), יש בכלל ETF אמריקאיות שמשקיעות במדדי עומק באמצעות חוזי SWAP ?
אם אין אז אני מוכן להתפשר על ETF זרות איריות.
*** אני מודע לסיכון מנפיק ועדיין מעדיף להשקיע ב ETF סינטטי כדי להגדיל את התשואה.

** מעדיף ETF אמריקאיות זולות (לא חושש ממס ירושה), יש בכלל ETF אמריקאיות שמשקיעות במדדי עומק באמצעות חוזי SWAP ? אם אין אז אני מוכן להתפשר על ETF זרות איריות.
חוזי SWAP אינם נסחרים בבורסות, הם נתפרים אישית מול בנקים.
יש ETFים שנעזרים בSWAPים, לאינווסקו יש אחת כזו וגם חלק מהישראליות לדעתי עושות שימוש גם בSWAPים ובכל מקרה הן כולן סינטטיות.

יש ETFים שנעזרים בSWAPים, לאינווסקו יש אחת כזו
קרן אמריקאית ? מה הסמל שלה ?
אילו שני מדדי עומק אמריקאים יהיו לדעתך תחליף דומה למדד שאחריו עוקבת קרן VTI ?
גם חלק מהישראליות לדעתי עושות שימוש גם בSWAPים
קרנות ישראליות ואפילו קרנות זרות שנסחרות בבורסת ת"א לא רלוונטיות במקרה שלי.

הבנתי שבאמצעות חוזי SWAP ניתן להשקיע במדדי עומק
מה זה מדדי עומק? יש כל מיני מדדים וכל אחד כולל כל מיני מניות, לא מכיר את המושג מדד עומק.

** מעדיף ETF אמריקאיות זולות (לא חושש ממס ירושה), יש בכלל ETF אמריקאיות שמשקיעות במדדי עומק באמצעות חוזי SWAP ?
אם אין אז אני מוכן להתפשר על ETF זרות איריות.
יתכן שבפורום אמריקאי תקבל יותר תשובות.
כאן יש הרבה מיקוד במה שמתאים למשקיע הישראלי.

מה זה מדדי עומק? יש כל מיני מדדים וכל אחד כולל כל מיני מניות, לא מכיר את המושג מדד עומק.
מדד עומק למיטב הבנתי זה מדד שעומד בקריטריונים שהגדיר הרגולטור האמריקאי שהבנקים האמריקאים פטורים מלשלם עליו מס דיבידנדים.
הבנקים האמריקאים מנפיקים חוזי SWAP על מדדי עומק וכך עוזרים לקרנות סל וקרנות גידור להימנע ממס דיבידנדים על מדדי עומק.
לאיזה פורום אמריקאי אתה מתכוון ? אשמח לקישור.

מדד עומק למיטב הבנתי זה מדד שעומד בקריטריונים שהגדיר הרגולטור האמריקאי שהבנקים האמריקאים פטורים מלשלם עליו מס דיבידנדים.
הביטוי "מדד עומק" בעברית לא מופיע בשום מקום. גם depth index" באנגלית לא ממש.
האמת שאין לי מושג איך קורה הקסם ש-swap פוטר ממס דיבידנד - מישהו מחזיק את המניה ממש ומקבל את הדיבידנד ממש, אז למה הוא לא משלם מס?
לא יודע אם זה משנה על מה בדיוק מוגדר ה-swap.

גם ה-swap שעושה אינווסקו הוא לא ממש על מדד. הם מחזיקים סל מניות כלשהו, שדומה אך לא זהה למדד שהם מחקים, ועושים עסקת החלפה על ההפרש בין הסל הזה למדד הרצוי. זה לא חוזה סטנדרטי.

לאיזה פורום אמריקאי אתה מתכוון ? אשמח לקישור.
אין לי מושג. אני ישראלי ומתעניין בהשקעות שנוחות לישראלים. אבל השאלה שלך רלוונטים יותר לאמריקאים, ואני בטוח שיש הרבה מאוד אמריקאים שמחפשים לחסוך במס.

כאן יש הרבה מיקוד במה שמתאים למשקיע הישראלי.
לא מצאתי במילון הפיננסי 'מדדי עומק'.
אם אתה יכול להפנות להגדרה הזו?
Hire act מגדירה Qualified indices("מדדי עומק") אשר עבורם בנקים אמריקאים יכולים להגדיר עסקות SWAP שבהן הבנק יהיה פטור מניכוי מס דיבידנד. אחד מהמדדים הללו הוא S&P 500.

חברות כמו אינווסקו עושות עסקות SWAP מול הבנקים האלו ומעבירות את ההטבה הזו בעצם למשקיעי הקרן.

הביטוי "מדד עומק" בעברית לא מופיע בשום מקום. גם depth index" באנגלית לא ממש.
האמת שאין לי מושג איך קורה הקסם ש-swap פוטר ממס דיבידנד - מישהו מחזיק את המניה ממש ומקבל את הדיבידנד ממש, אז למה הוא לא משלם מס?
לא יודע אם זה משנה על מה בדיוק מוגדר ה-swap.

גם ה-swap שעושה אינווסקו הוא לא ממש על מדד. הם מחזיקים סל מניות כלשהו, שדומה אך לא זהה למדד שהם מחקים, ועושים עסקת החלפה על ההפרש בין הסל הזה למדד הרצוי. זה לא חוזה סטנדרטי.
זה כבר מבנה העסקה מול הבנק. הבנק נותן להם את התוצאה של עסקת הSWAP בתמורה לעמלה + מעביר לאינווסקו סל של מניות שמהווה ערבות עבור אינווסקו.

אין לי מושג. אני ישראלי ומתעניין בהשקעות שנוחות לישראלים. אבל השאלה שלך רלוונטים יותר לאמריקאים, ואני בטוח שיש הרבה מאוד אמריקאים שמחפשים לחסוך במס.
תיקון: לא מומלץ לאמריקאים להשקיע בתעודות סל איריות שלא מנכות מס במקור...ההשקעה בתעודות כאלו רלוונטית רק ללא אמריקאים.

נערך לאחרונה ב:
אמריקאים לא רשאים להשקיע בתעודות סל איריות שלא מנכות מס במקור...ההשקעה בתעודות כאלו רלוונטית רק ללא אמריקאים.
רשאי רק מאד לא מומלץ. מאד.

Hire act מגדירה Qualified indices("מדדי עומק")
אשמח אם תוכל לצרף קישור להגדרה המדוייקת ולרשימה של מדדי עומק.
בנוסף אולי אתה יודע מדוע אין (למיטב ידיעתי) תעודות סל אמריקאיות סינטטיות שמשקיעות במדדי עומק באמצעות חוזי SWAP (ובכך חוסכות למשקיע מס דיבידנדים) ?

בנוסף אולי אתה יודע מדוע אין (למיטב ידיעתי) תעודות סל אמריקאיות סינטטיות שמשקיעות במדדי עומק באמצעות חוזי SWAP (ובכך חוסכות למשקיע מס דיבידנדים) ?
כי התנאים שה- SEC מציב לקרנות סל סינטתיות מאוד מחמירים. אמריקאים משלמים פחות על דיבידנדים (אם הם qualified) וחלק גדול מהחסכונות שלהם נמצא בחשבונות שאין עליהם מס על דיבידנדים מקרן מחלקת ( 401k, ROTH IRA, ROTH 401k, HSA, לדוגמא)

אשמח אם תוכל לצרף קישור להגדרה המדוייקת ולרשימה של מדדי עומק.
לא חפרתי בזה מספיק...אתה מוזמן לקרוא את Hire Act...אני חושב שיש הגדרות מה נדרש על מנת שמדד יחשב כמדד עומק.

אני לא חושב שיש ETFים אמריקאים צוברים בצורה הזו...כולם מחלקים דיבידנד...אין שום כוונה לאפשר למחזיק תעודה כזו(ולאזרח אמריקאי) לא לשלם מס מלא במקור...
האפשרות הזו קיימת בשל חוקי מס/משחקי מס של מדינות זרות מול ארה"ב ובעיקר עבור משקיעים שאינם אמריקאים.

Non-US investor's guide to navigating US tax traps

Your major problem when investing will be the US's PFIC tax regime. This draconian law punishes holdings of non-US domiciled funds and ETFs with heavy taxes that can, if left long enough, rise to consume 100% of your gains,[1] something you would want to avoid at all costs. For you then, the most obvious way to defuse this problem is to use only US domiciled funds and ETFs for your index tracker investing.

NonUS_flowchart.png

נושאים דומים

Back
למעלה