• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הרגל למידה לפים בשבוע- רעיונות לנושאים?

יוני חלומות

משתמש סולידי
דירוג
5
אהלן, אני בן 23
יש לי עסק קטן לשליחויות.
עוד לא התחלתי ללמוד שום תואר או קורס רציני,
והחלטתי להקדיש לפחות 8 שעות בשבוע ללמוד משהו חדש.
הייתי מאוד שמח לשמוע על קורסים אינטרנטיים שעשיתם, שנתנו לכם כלים ופתחו אתכם לכיוונים חדשים. אין בעיה גם קורסים באנגלית ואין הגבלה לתחום.
בנתיים עשיתי קורס באקסל כתיבה שיווקית ועכשיו מתחיל פוטושופ.

נערך לאחרונה ב:
קמפוס.גוב

Udemy אתר מעולה עם מגוון תכנים במחיר מאוד זול

מה חשוב לך ?שכר? לעבוד עם אנשים? לעבוד עם הידיים יש כל כך הרבה תחומים.

בעיקרון תכנות תמיד יכול להיות טוב כי אם זה מעניין אותך זה תחןם מאוד משתלם כלכלית ככה שמבחינה פיננסית זה כבר מעולה.

מה חשוב לך ?שכר? לעבוד עם אנשים? לעבוד עם הידיים יש כל כך הרבה תחומים.

אני מצטרף לנדב. שווה להתמקד בתחום ספציפי אחרת קל ללכת לאיבוד.

יש המון ספרים שבעיניי הם השקעת זמן משתלמת כמו כל קורס.

DEEP WORK
SO GOOD THEY CAN'T IGNORE YOU

המדריך למיומנויות למידה של תומס פראנק (מכוון לסטודנטים אבל יש שם כלים שימושיים לכל אדם)

ועל הדרך קורס שמלמד איך ללמוד כל נושא ביעילות רבה יותר

לא רוצה לבאס אבל להחליט שתקצה פרק זמן שרירותי מדי שבוע לכל מיני תחומים שאין ביניהם שום קשר ושלא תעשה איתם יותר מדי אחר כך זה די בזבוז זמן. אם תלמד שיווק ואז לא תעשה שיווק ואז תלמד פוטושופ ובמקום להקדיש לזה כמה שבועות ישר תקפוץ לקורס הבא, אז עדיף כבר לא להתחיל, גם ככה הכל הולך לפח. אם פוטושופ במקרה מעניין אותך, רק על זה אתה יכול לשבת חודשים טובים, ואם כל מה שנתת לזה זה שבוע וקפצת לנושא הבא אז בשביל מה נכנסת לזה מלכתחילה? בן אדם לא יכול להחזיק 100 תחביבים ולתת לכל תחביב 16 דקות בשבוע...

בקיצור, כל הכבוד על הרצון, מציעה לך להתמקד בדברים שאתה אוהב ו/או טוב בהם ולהתמקצע בהם, או להתחיל תחום חדש שתמיד עניין אותך ולעוף עליו בכל הכח, בעיקר אם זה יכול לעזור לך כלכלית בהמשך

לא רוצה לבאס אבל להחליט שתקצה פרק זמן שרירותי מדי שבוע לכל מיני תחומים שאין ביניהם שום קשר ושלא תעשה איתם יותר מדי אחר כך זה די בזבוז זמן. אם תלמד שיווק ואז לא תעשה שיווק ואז תלמד פוטושופ ובמקום להקדיש לזה כמה שבועות ישר תקפוץ לקורס הבא, אז עדיף כבר לא להתחיל, גם ככה הכל הולך לפח. אם פוטושופ במקרה מעניין אותך, רק על זה אתה יכול לשבת חודשים טובים, ואם כל מה שנתת לזה זה שבוע וקפצת לנושא הבא אז בשביל מה נכנסת לזה מלכתחילה? בן אדם לא יכול להחזיק 100 תחביבים ולתת לכל תחביב 16 דקות בשבוע...

בקיצור, כל הכבוד על הרצון, מציעה לך להתמקד בדברים שאתה אוהב ו/או טוב בהם ולהתמקצע בהם, או להתחיל תחום חדש שתמיד עניין אותך ולעוף עליו בכל הכח, בעיקר אם זה יכול לעזור לך כלכלית בהמשך

מבין אבל לא מסכים עם הנאמר.
לדעתי (ולפי דעות ומחקרים שראיתי) למידה של משהו חדש מ0 היא הרגע בלמידה שהכי תורם להתפתחות של המוח.
חוץ מזה, ללמוד הרבה דברים חדשים מפקס אותך מה אתה יותר אוהב משאר הדברים, ולהעריך את התחביב הזה יותר בעיקר בשלבים הפחות מהנים שלו.
דוגמא שלי: אני כתחביב מנגן בגיטרה. בלי להפיל על דברים אחרים, למידה של טכניקות חדשות בגיטרה לדעתי זה משהו מעיק, לעיתים מעורב בכאב (של המפרקים שלא רגילים) והמוח עובד על 200% עד שמגיעים לתוצאה הרצויה. כמובן שאני יכול פשוט לא ללמוד טכניקות חדשות בשלב מסוים (רוב הנגנים לא משתמשים ביותר מ3-4), אבל האופק שזה פותח לי בשירים חדשים, בסוגי מוסיקה שונים שאני יכול ללמוד ולנגן, ובכללי בפוטנציאל להוסיף טכניקה חדשה לרפרטואר, שווה לי את המאמץ, גם אם יקח לי חודשיים ללמוד טכניקה ואני אשתמש בה פעמיים.
-------------------------
אני בגדול מפנה לי בלוז אחהצ פעם/פעמיים בשבוע לקרוא ספר כלשהו, ללמוד קורס כלשהו, או סתם לקרוא על דברים חדשים.
אם הדבר הזה שאני רוצה לעשות לוקח יותר מהזמן הזה , אני פשוט ממשיך מאותה הנקודה בפעם הבאה.
בשבילי זה דרך מאוד אידיאלית להתקדם.

לכותב הפוסט, הייתי מחפש משהו שיכול להיות מעניין אותי ללמוד, ובגדול מחפש ספר שיכול להתאים כדי לקרוא עליו (אם אני ממש לא יודע כלום). אח''כ אפשר לשלב גם סרטונים ביוטיוב (הכלי לימוד החינמי הטוב ביותר לדעתי) ושאתה מגיע למצב שאתה רוצה ללמוד משהו מתקדם יותר בתחום, אני שוקל לקנות ספר או לקנות קורס אינטרנטי שיכול להתאים.
בדרכ עד שאני צריך להוציא כסף אני מגיע למצב שאני בשלב מתקדם בתחום מסוים.

נושאים דומים

Back
למעלה