• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הנועזת

אני רוקדת שנים שיטה שנקראת חמשת המקצבים וקונטקט אימפרוביזציה.
הסתכלתי ביוטיוב, נראה מעניין!
גם נראה דווקא שבגלל השחרור שם יש בזה משהו מרגיע תודעה..

השמנים בiherb לא מומלצים (יש כמה פרמטרים) המילניום אפשר להזמין בארץ:)
כעקרון לבנדר זה הכי בסיסי, נעים מרגיע (מנסיון של הלמידה, במריחה מדוללת על העור לפחות שבועיים יש לו השפעה מרגיעה לא פחות מכדור פסיכיאטרי, אבל גם רק במבער זה מעולה)
אולי תפוז/אשכולית/לימון גם מומלץ, לא יקרים
מנטה טוב במבער אבל לא יודעת אם נעים, אותו דבר לגבי עצים כמו אורן ברוש אקליפטוס ו
יש ריחות מדהימים ויקרים כמו ורד יסמין

זה עולם שלם (יש מאות שמנים), יש על זה ספרים מקסימום אם זה מעניין
אבל אם צריך רק אחד אז לבנדר:)

*עריכה*
נזכרתי שהייתי שבוע שעבר בשיעור נסיון של ריקודי עם.. למטרת סיבולת לב ריאה, פוטנציאל יש בזה אבל נראה בהמשך כמה כיף זה באמת

נערך לאחרונה ב:
תתחילי קרוספיט, כל שנה של התמדה = איכות חיים מטורפת.
אני בכושר הכי טוב שהייתי בחיי ואני כבר מזמן לא זוכר את הצבא.
מרבית הסובבים אותי מגדלים כרס כחיית מחמד :)

הסתכלתי ביוטיוב, נראה מעניין!
גם נראה דווקא שבגלל השחרור שם יש בזה משהו מרגיע תודעה..

השמנים בiherb לא מומלצים (יש כמה פרמטרים) המילניום אפשר להזמין בארץ:)
כעקרון לבנדר זה הכי בסיסי, נעים מרגיע (מנסיון של הלמידה, במריחה מדוללת על העור לפחות שבועיים יש לו השפעה מרגיעה לא פחות מכדור פסיכיאטרי, אבל גם רק במבער זה מעולה)
אולי תפוז/אשכולית/לימון גם מומלץ, לא יקרים
מנטה טוב במבער אבל לא יודעת אם נעים, אותו דבר לגבי עצים כמו אורן ברוש אקליפטוס ו
יש ריחות מדהימים ויקרים כמו ורד יסמין

זה עולם שלם (יש מאות שמנים), יש על זה ספרים מקסימום אם זה מעניין
אבל אם צריך רק אחד אז לבנדר:)

*עריכה*
נזכרתי שהייתי שבוע שעבר בשיעור נסיון של ריקודי עם.. למטרת סיבולת לב ריאה, פוטנציאל יש בזה אבל נראה בהמשך כמה כיף זה באמת
חמשת המקצבים זו שיטה שמחברת בין מוזיקה תנועה ורגש...למסתכל מבחוץ זה יכול להראות כמו ריקוד חופשי, למי שמתעמק זה עולם ומלואו הכולל לא מעט עבודה פנימית. קונטקט אימפרוביזציה כולה מגע רציף עם פרטנר זו שיטה מאוד פיזית למטיבי לכת שגולשת לאקרובטיקה. ריקודיי עם זה בקוטב השני, לימוד צעדים ללא מימד של הסתכלות פנימה. השאלה איפה את ממקמת את עצמך.

עשית לי חשק מרימה את הכפפה ...לבנדר, אקליפטוס ויסמין...המשך יבוא:)

תתחילי קרוספיט, כל שנה של התמדה = איכות חיים מטורפת.
אני בכושר הכי טוב שהייתי בחיי ואני כבר מזמן לא זוכר את הצבא.
מרבית הסובבים אותי מגדלים כרס כחיית מחמד :)
ספר לי על זה, כרס כחיות מחמד זו ברירת המחדל:)
קרוספיט זה בדיוק השער לפיתוח מיומנויות כמו קואורדינציה, שיווי משקל, כח, גמישות... כל מה שהרלינג מדבר עליו. איך נכנסת לזה? כמה פעמים בשבוע מתאמן?

נערך לאחרונה ב:
אצלי זה היה מחקר מקיף למצוא סאונה נורמלית, בסוף זה בא כחלק ממנוי לחדר כושר, לא הייתה ברירה, לא סולידי יותר מדי, אבל על בריאות לא חוסכים.
יש לי רתיעה קצת מחדרי כושר אוהבת להיות בחוץ, מה החוויה הפיזית של הסוואנה נתנה לך תאכלס, או שזו מן הבנה אינטלקואלית שזה סוג של ניקוי רעלים...

ספר לי על זה, כרס כחיות מחמד זו ברירת המחדל:)
קרוספיט זה בדיוק השער לפיתוח מיומנויות כמו קואורדינציה, שיווי משקל, כח, גמישות... כל מה שהרלינג מדבר עליו. איך נכנסת לזה? כמה פעמים בשבוע מתאמן?
בטעות :)
אישתי נכנסה ואני בהתחלה זילזלתי בספורט הזה ומאז הכל היסטוריה.
אני מתאמן 4 פעמים בשבוע.
זה אימון אירובי ואנארובי עצים מאוד בשעה אחת.
מבחינתי זה הטוב מכל העולמות.
ממליץ בחום. הכניסה יכולה להיות קצת קשה אבל כמו בהשקעות צריך להחזיק חזק ולהמשיך להתאמן.

יש לי רתיעה קצת מחדרי כושר אוהבת להיות בחוץ, מה החוויה הפיזית של הסוואנה נתנה לך תאכלס, או שזו מן הבנה אינטלקואלית שזה סוג של ניקוי רעלים...
בגדול מאוד, לא אכנס לפרוט כי יש מחקרים מקיפים וטובים בנושא, הסאונה גורם להפעלת הורמוני שוק חום (זה תרגום חופשי מאנגלית) כשהגוף נחשף לטמפרטורה גבוהה מהרגיל לאורך זמן, לפי המחקר מינימום 20 דקות, אז הוא משחרר את ההורמונים האלו שאחראים למספר תהליכים בגוף בין השאר לאוטופיה, כושר אירובי, הורמוני גדילה שיפור מערכת החיסון, טיפול בדלקתיות ועוד.
עצם החשיפה מאפשרת לגוף לתקן את עצמו ומעצימה את האימון האירובי, כמו סוג של אימון אירובי בפני עצמו.

מעבר לזה, אני מנצל את השקט והניתוק לסוג של מדיטציה, אז עוד יתרון.

אני גם לא אוהב חדרי כושר, אבל זה הרע ההכרחי, על הדרך גם עושה אימוני כוח בסיסים כי אין לי יותר מדי סבלנות חחח.

ממליץ לך בחום בקרוא את הסקירה שלה ולעקוב אחריה

https://www.foundmyfitness.com/topics/sauna

בגדול מאוד, לא אכנס לפרוט כי יש מחקרים מקיפים וטובים בנושא, הסאונה גורם להפעלת הורמוני שוק חום (זה תרגום חופשי מאנגלית) כשהגוף נחשף לטמפרטורה גבוהה מהרגיל לאורך זמן, לפי המחקר מינימום 20 דקות, אז הוא משחרר את ההורמונים האלו שאחראים למספר תהליכים בגוף בין השאר לאוטופיה, כושר אירובי, הורמוני גדילה שיפור מערכת החיסון, טיפול בדלקתיות ועוד.
עצם החשיפה מאפשרת לגוף לתקן את עצמו ומעצימה את האימון האירובי, כמו סוג של אימון אירובי בפני עצמו.

מעבר לזה, אני מנצל את השקט והניתוק לסוג של מדיטציה, אז עוד יתרון.

אני גם לא אוהב חדרי כושר, אבל זה הרע ההכרחי, על הדרך גם עושה אימוני כוח בסיסים כי אין לי יותר מדי סבלנות חחח.

ממליץ לך בחום בקרוא את הסקירה שלה ולעקוב אחריה

https://www.foundmyfitness.com/topics/saun
תודה, מעניין...אשב גם לקרוא.

• אהבתי
Reactions: Roi
איך מקפידים על זה לאורך זמן?
אותי הפחמימות משביעות
אני רחוקה להיות יועצת תזונה או משהו כזה, אבל עקרונית סוכר ופחמימות זו סוג של התמכרות של התרבות בה אנו חיים וזו הסיבה להרגשה שלך. כדיי לצאת מהלופ, זה דורש מאמץ משמעותי בעיקר בהתחלה.
יש הטוענים כי פחמימות ניתנות להחלפה כמקור אנרגיה על ידי שומן, תוך כדיי הקפדה על צריכת חלבון טובה בהעדפה מהחי. ישנן אין סוף תיאוריות בנושא. היופי בסיפור הזה של תזונה דלת פחמימה וצום לסירוגין שהתוצאות מהירות מאוד,
כשמוציאים פשוט מהתפריט פחמימות מתועשות, פסטה, אורז, לחם על סוגיו, מפחיתים את הפירות המתוקים והירקות המתוקים. וצורכים כמויות מתונות של אבוקדו, בשר, סרדינים, אגוזים, זיתים וכו'
התוצאות ניכרות ישר, אם במשקל ואם בתחושה הכללית . חשוב להתייעץ עם גורם רפואי וחובה לעשות בדיקות דם תוך כדיי תהליך- בכל זאת לכל אחד יש את הסיפור שלו.

נ.ב. הניק ניים שלך..הייתי מנסה לחשוב על כיוון יותר אופטימי :)

נערך לאחרונה ב:
יעילות בהכנסות
מעולם לא הבנתי את העיסוק האובססי של של אנשים בקופונים הנחה, מבצעים ורכישות על בסיס כמות בסופרים יעודיים.
ההתעסקות הזו צורכת זמן בעייני יותר מאשר מביאה תועלת כלכלית.
בסופו של דבר המטרה היא לייקר את השכר השעתי הרעיוני שלנו, ולא לסוע יותר משעה וחצי לצורך הנחה של 20 ש"ח במחלקת הבשר.
חשוב להיות יעילים בהוצאות, רק לא להפוך את זה ל"מקצוע".

חשיבת שפע טמונה בעייני באפשרות להכניס יותר.
להבדיל מהמאמץ בהגדלת מקורות הכנסה,
לעיתים המשאב הפיננסי כבר קיים לנו מתחת לאף במצבת הנכסים,
רק אינו עובד בפול קאפסיטי מסיבות שנעות על הטווח שבין עצלות, חוסר ידע ופחד משינוי.

נכון לאוקטובר 2022 לפי נתוני בנק ישראל בחשבונות העו"ש של הציבור במדינת ישראל מצויים 521.5 מיליארד שקל!!!
נכון להיום קרן כספית נזילה הכי פשוטה ליישום, צמודה לריבית בנק ישראל ומייצרת תשואה הסובבת סביב 4.5 אחוז במיסוי ועמלות השואפים בסופו של יום לאפס, ומייצרות יותר מתשואת התזרים הממוצעת מנדל"ן בישראל והפק"מים. ובכל זאת רבים מהאנשים שיש להם מושג לא לוחצים על הכפתור, ועושים את מה שנדרש.
אני יצרתי ממש לאחרונה מנגנון לפיו בעו"ש יש לי סכום קטן לכיסוי הוצאות שוטפות וכל השאר עובר לקרן כספית כחניה, עד אשר תהיה כתובת קבועה לכסף.

יותר מידי אנשים שסובלים מבעיית תזרים עדיין ממשיכים להפנות את כספם לאפיקים פנסיוניים או חצי פנסיונים שאינם חובה, או חשבונות מנוהלים גרעוניים ו/או כושלים, במקום לסגור מינוסים ו/או לחילופין לייצר הכנסות סופר סולידיות, נזילות ומניבות במינימום מס.

בחודש האחרון עשיתי מהלך משמעותי של העלאת שכ"ד בחידוש החוזים, בכ- 15 אחוז, והמדהים הוא שהדיירים לא הלכו לשום מקום, להיפך חיזורים מדיירים פוטנציאלים הבהירו לי שכנראה לא מיציתי את השכ"ד לכדי המקסימום.

ההתייעלות הפשוטה הזו במהלך החודש האחרון הניבה לי עוד 10% לתזרים. רק מגרדת בראש איך לא עשיתי את זה קודם.

כמובן כל אחד עם המקרה הפרטי שלו, ולא מייעצת שום דבר לאף אחד.

נערך לאחרונה ב:
שכנראה לא מיציתי את השכ"ד לכדי המקסימום.
בעל הבית רצה להעלות לנו את השכ"ד לאחר שגילה שהארנונה עלתה כבר לפני כמה שנים והוא לא שם לב (מאמינה לו, הוא מפוזר).
הוא רצה העלאה של 200-300 ש"ח אבל בעלי דרש להעלות ב-500 ש"ח :>
* 9 שנים לא העלה לנו אפילו בשקל
** לאחר הנדיבות שהפגין, אמרתי לבעלי שצריך לעדכן את מחירון היעוץ שלו. לא משהו שהיה עולה על דעתו לבד...
בסופו של דבר המטרה היא לייקר את השכר השעתי הרעיוני שלנו, ולא לסוע יותר משעה וחצי לצורך הנחה של 20 ש"ח במחלקת הבשר.
חשוב להיות יעילים בהוצאות, רק לא להפוך את זה ל"מקצוע".
+1
גם אני מתעייפת מקופונים ומבצעים. וההנחה בבשר אצל מי שזורק אוכל מבושל אחרי יום-יומיים זה כאב לב. עדיף בשר יקר וכמות מדודה על השולחן.

בעל הבית רצה להעלות לנו את השכ"ד לאחר שגילה שהארנונה עלתה כבר לפני כמה שנים והוא לא שם לב (מאמינה לו, הוא מפוזר).
הוא רצה העלאה של 200-300 ש"ח אבל בעלי דרש להעלות ב-500 ש"ח :>
* 9 שנים לא העלה לנו אפילו בשקל
** לאחר הנדיבות שהפגין, אמרתי לבעלי שצריך לעדכן את מחירון היעוץ שלו. לא משהו שהיה עולה על דעתו לבד...

+1
גם אני מתעייפת מקופונים ומבצעים. וההנחה בבשר אצל מי שזורק אוכל מבושל אחרי יום-יומיים זה כאב לב. עדיף בשר יקר וכמות מדודה על השולחן.
חמוד בעלך, תקשיבי אנשים בעליי נכסים לא פעם מנותקים מהמציאות, וזה כסף על הרצפה פשוט.
אם בזה זה היה נגמר אז מילא, אבל מרבית האנשים אפילו המתוחכמים לא עושים את המינימום.

מעולם לא הבנתי את העיסוק האובססי של של אנשים בקופונים הנחה, מבצעים ורכישות על בסיס כמות בסופרים יעודיים.
ההתעסקות הזו צורכת זמן בעייני יותר מאשר מביאה תועלת כלכלית.
נכון להיום קרן כספית נזילה הכי פשוטה ליישום, צמודה לריבית בנק ישראל ומייצרת תשואה הסובבת סביב 4.5 אחוז במיסוי ועמלות השואפים בסופו של יום לאפס, ומייצרות יותר מתשואת התזרים הממוצעת מנדל"ן בישראל והפק"מים. ובכל זאת רבים מהאנשים שיש להם מושג לא לוחצים על הכפתור, ועושים את מה שנדרש.
ממליץ על Scarcity: Why Having Too Little Means So Much

עזר לי להבין משהו שלא הצלחתי להבין ושיגע אותי. למה אנשים מוכנים לשלם על מונית ספיישל הלוך וחזור, כדי פיזית לנסוע לסופר ולעשות קניות גדולות, תוך בזבוז שעות על הנסיעה, איסוף מוצרים ועמידה בתור, במקום להזמין משלוח באינטרנט ב 10 ש"ח או אפילו בחינם. או למה אנשים לא מוכנים להשקיע 5 דקות בשיחת טלפון לחברת כרטיסי אשראי כדי לבטל עמלת כרטיס או לבקש פטור מעמלות בבנק, וכך לחסוך מאות שקלים בשנה, אבל כן יהיו מוכנים להתרוצץ בכל העיר כדי לממש קופון הנחה של 2 ש"ח על שמפו שעולה 19 ש"ח.

ממליץ על Scarcity: Why Having Too Little Means So Much

עזר לי להבין משהו שלא הצלחתי להבין ושיגע אותי. למה אנשים מוכנים לשלם על מונית ספיישל הלוך וחזור, כדי פיזית לנסוע לסופר ולעשות קניות גדולות, תוך בזבוז שעות על הנסיעה, איסוף מוצרים ועמידה בתור, במקום להזמין משלוח באינטרנט ב 10 ש"ח או אפילו בחינם. או למה אנשים לא מוכנים להשקיע 5 דקות בשיחת טלפון לחברת כרטיסי אשראי כדי לבטל עמלת כרטיס או לבקש פטור מעמלות בבנק, וכך לחסוך מאות שקלים בשנה, אבל כן יהיו מוכנים להתרוצץ בכל העיר כדי לממש קופון הנחה של 2 ש"ח על שמפו שעולה 19 ש"ח.
יפה המסקנה שלך משתלבת היטב עם
זוכי פרס הנובל בכלכלה טברסקי וכהנמן שטענו, כי אנשים במיוחד במצבים של אי וודאות אינם רציונליים ולא ממקסמים את תועלתם.
יותר מכך קבלת החלטות שלהם נעשית באופן סטריאוטיפי, תלוי הרגלים, אינטואיטיבי, או על פי כללי אצבע, מה שמייצר הפסדים כלכליים.

יותר מכך קבלת החלטות שלהם נעשית באופן סטריאוטיפי, תלוי הרגלים, אינטואיטיבי, או על פי כללי אצבע, מה שמייצר הפסדים כלכליים.
אכן, הכותבים מתמקדים בנישה יותר ספציפית ומראים כיצד מציאות של מחסור ודלות (כלכלי, תזונתי, של זמן וכו') יוצרים חסם קוגניטיבי מפני אפשרות לשקול באופן רציונלי אפיקי פעולה אחרים, שאובייקטיבית יותר נכונים, פשוטים והגיוניים. זה לא דטרמיניסטי, ואפשר לשבור את מעגל הקסמים, רק צריך להיות מודעים לתופעה וכמובן שינוי הרגלים, הרבה כח רצון וכו'.

אני לא שופט ואני מעריך את הדברים שאת כותבת, אבל מודה שצרם לי לקרוא חלק מהמשפטים שכתבת:
בחודש האחרון עשיתי מהלך משמעותי של העלאת שכ"ד בחידוש החוזים, בכ- 15 אחוז, והמדהים הוא שהדיירים לא הלכו לשום מקום, להיפך חיזורים מדיירים פוטנציאלים הבהירו לי שכנראה לא מיציתי את השכ"ד לכדי המקסימום.
ההתייעלות הפשוטה הזו במהלך החודש האחרון הניבה לי עוד 10% לתזרים. רק מגרדת בראש איך לא עשיתי את זה קודם.
תקשיבי אנשים בעליי נכסים לא פעם מנותקים מהמציאות, וזה כסף על הרצפה פשוט.
1) יכול להיות שלדיירים שלך לא הייתה ברירה והם נאלצו להישאר בדירה. אני מתאר לעצמי שהם לא שמחו שמעלים להם את שכר הדירה ב-15% (1,000~ ש"ח אם הדירה במרכז), בטח במצב השוק הנוכחי.
2) אני מאמין שאם רוצים עדיף להעלות לדיירים קיימים את שכר הדירה בסכום קטן יחסית כל שנה (למשל מדד כרף תחתון) מאשר להעלות אותו ב-15% כל כמה שנים.
3) יתכן שלא עשית את זה קודם כי הבנת שיותר חשוב שיהיו לך דיירים טובים שמשלמים בזמן ושומרים לך על הנכס מאשר להעלות להם שכ"ד כל שנה כאילו מדובר במניית דיבידנד אריסטוקרטית.
4) ברור שאת כותבת מפוזיציה של בעלת נכסים ושאת מאושרת שהצלחת להעלות את התזרים, אבל לא הייתי קורא לזה "כסף על הרצפה" שרק מחכה שתאספי אותו. בסופו של דבר מדובר בכסף שיוצא מכיסם של אדם/משפחה שגרים בנכס שלך (ושלרוב הושג בעמל רב) ואת לא אמורה, לדעתי לפחות, לחשוב רק במונחי מיקסום הרווח מהם.

ואת לא אמורה, לדעתי לפחות, לחשוב רק במונחי מיקסום הרווח מהם.
למה לא... שואל ברצינות, זה עסק כמו כל עסק אחר, מה ההבדל בין קוקה קולה שמעלה מחירים לפחית קולה לבין בעל בית שמעלה מחיר שכירות?

אני מסכים איתך עדיף לעשות את זה בהדרגתיות... מצד שני... זה נחמד שאתה יודע שיש לך מחיר קבוע ל איקס שנים ואז עלייה.

למה לא... שואל ברצינות, זה עסק כמו כל עסק אחר, מה ההבדל בין קוקה קולה שמעלה מחירים לפחית קולה לבין בעל בית שמעלה מחיר שכירות?
ההבדל הוא שמדובר בבני אדם שגרים בנכס שלך ובטח לא תשווה מעבר דירה עקב העלאת שכ"ד משמעותית למעבר מקולה לפפסי עקב התייקרות של פחית.
לדעתי חשוב לשמור עם הדיירים שלך על מערכת יחסים שמושתתת על אמון והוגנות, לא רק על כסף. ככה אני פעלתי לפחות, אבל אולי זה לא חשוב לכל אחד.
אני מסכים איתך עדיף לעשות את זה בהדרגתיות... מצד שני... זה נחמד שאתה יודע שיש לך מחיר קבוע ל איקס שנים ואז עלייה.
אם זה תוכנן כך מראש ושני הצדדים מודעים לזה - אין בעיה. אני לא חושב שזה המקרה המדובר כאן.

בסופו של דבר מדובר בכסף שיוצא מכיסם של אדם/משפחה שגרים בנכס שלך (ושלרוב הושג בעמל רב) ואת לא אמורה, לדעתי לפחות, לחשוב רק במונחי מיקסום הרווח מהם.
כל הכסף בעולם מחליף ידיים ומה ההבדל לדעתך בין שכירות למיסים/חשמל/מים/אוכל/חניה/רכב/צרכנות וכדומה שכולם יוצאים מ-"כיסם של אדם...". גם כסף שיוצא מחברה (נניח בנק שנתן הלוואה) יוצא למעשה מבעלי המניות שהם הרבה "כיסים של אדם...".

אם אתה טוען שמחירי השכירות גבוהים הבעיה זה של הממשלה (לטעמי, כי היא למעשה יוצרת כשלים בגלל השתלטות על קרקעות במקום הפרטה). יש כל מיני פתרונות:
היא יכולה להגביל מחירי שכירות או להעלאות מאוד מס על שכירות מעל רף מסוים (נניח 99 אחוז מהשקל הראשון מעל סכום X) או לאסור על אנשים לגור במקומות שהשכירות עולה 3 שנים ברצף (בשביל לפזר את האוכלוסיה במרחב) או לחלק מענקי עזיבה מהארץ או מס על ילודה של 1M פר ילד (מחולק חודשים על פני 18 שנה) או להגביל שירותים לאזרח בשיטות מתוחכמות (נניח חשמל לא יעבוד יותר מ4 שעות ביום במקומות שהשכירות עלתה יותר מדי/ או לא לתת טיפול רפואי לאנשים שגרים במקום שהשכירות עולה בשביל לעודד תמותה) ושאר פתרונות שיורידו את מחיר השכירות (לדעתי חלק מהפתרונות פה יקריסו את מחירי השכירות והדירות ומספר התושבים), אבל אנשים לא מעוניינים בכך ומעדיפים שוק חופשי ככל הנראה.

[נ.ב. למעשה, רב הכסף היום יוצא במקור מבנק ישראל והוא לא עמל אפילו שניה על הכסף (פשוט המציא אותו) ומשם הוא מגיע ל"כיסם של אדם..."]

Back
למעלה