• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

החלטת האו״ם האחרונה, מישהו מוכן להסביר ?

• פותח הנושא Zorg
  • פורסם בתאריך

Zorg

משתמש בכיר
דירוג
2,581
לדעתי ההחלטה מעולה לנו,

קראו להפסקת אש של שבועיים (למשך הראמדן) והחזרה מיידית ללא תנאים של החטופים.

אני חושב שיותר מ 90% מהמדינה היו חותמים על הסכם כזה מחר.

למה לא לקבל את ההחלטה הזו ולהצהיר ״ברור, אנחנו מקבלים את ההחלטה, עושים הפסקת אש של יום אחד לראות אם הם משחררים את החטופים ללא תנאים, אם זה לא קורה אזי המבצע ממשיך, אם הם משחררים את החטופים ללא תנאים, אזי ממשיכים בהפסקת האש של שבועיים במטרה לראות האם אפשר להגיע לשלטון בעזה ללא החמאס״

למה לצאת בהכרזות ולהרוס יחסים כאשר זאת החלטה מאוד טובה לנו ? מה קורה כאן, מה קרה לשכל שלנו ?

צריך ללכד את הבייס מול הסכנה הפוליטית שבגיוס המשתמטים. את סינאוואר לא מצליחים להביא (לצער כולנו), אז הולכים על הראש של ביידן.

נערך לאחרונה ב:
צריך ללכת את הבייס מול הסכנה הפוליטית שבגיוס המשתמטים. את סינאוואר לא מצליחים להביא (לצער כולנו), אז הולכים על הראש של ביידן.
יענו, לדעתך הממשלה עושה את זה בכוונה ? לא סתם מטיפשות ? הורסת את היחסים של ישראל עם בעצם כל העולם בכוונה, והכל כדי להיראות גברים בטלוויזיה ?

זה לא אומר טובות על האינטליגנציה של הישראלים אם בממשלה חושבים שאנשים לא יבינו מה הם עושים. כנראה חושבים שם שכולנו מטומטמים.

לפי הכותרות בעיתונים, אולי הם צודקים.

לדוגמא,

״ינון מגל: "אתם לא מבינים בכלל מה קורה פה, ארה"ב זרקו את החטופים מתחת לגלגלים"

הפוך על הפוך. או שמישהו יסביר מה אנחנו מפספסים.

״ברור, אנחנו מקבלים את ההחלטה, עושים הפסקת אש של יום אחד לראות אם הם משחררים את החטופים ללא תנאים, אם זה לא קורה אזי המבצע ממשיך, אם הם משחררים את החטופים ללא תנאים, אזי ממשיכים בהפסקת האש של שבועיים במטרה לראות האם אפשר להגיע לשלטון בעזה ללא החמאס״
תראה זה נכון אבל נכון חלקית. המטרה של הפסקת האש הזמנית הזו היא להוביל ,בסופו של דבר, להפסקת אש קבועה כלומר- הפסקת המלחמה.
מבחינת ישראל היעדים טרם הושגו כיוון שחמאס עדיין בעזה.
ההחלטה האחרונה הייתה מנוסחת בצורה בעייתית, היא לא קשרה את התנאי להפסקת האש בהחזרת החטופים (כמו אותה ההצעה שארה''ב הציעה וסין ורוסיה הטילו וטו). ובכך למעשה נותנת עוד רוב גבית ולגיטימציה לחמאס (שהחל לחשוב שלא הכל אבוד לראייתו).
כל זה ועוד עשיית מו''מ עם ארגון טרור (שרק נותן לו עוד לגיטימציה) רק מחליש (ומחילש) את ישראל ואת הריבונות שהיא מתיימרת להשיג.
הדברים הללו כלל נותנים לגיטימציה עולמית לארגון החמאס שנהנה מהטוב של שני העולמות- מצד אחד לא שופטים אותו כיוון שהוא לא מדינה, מצד שני האמבוש על ישראל בזירה העולמית שרק מחזק אותו. כל זאת וגם מעמצי הענק של ארגונים לייצר תמונת מצב כוזבת של המצב בעזה רק בכדי להביא להפסקת האש הזו.

יענו, לדעתך הממשלה עושה את זה בכוונה ? לא סתם מטיפשות ? הורסת את היחסים של ישראל עם בעצם כל העולם בכוונה, והכל כדי להיראות גברים בטלוויזיה ?

זה לא אומר טובות על האינטליגנציה של הישראלים אם בממשלה חושבים שאנשים לא יבינו מה הם עושים. כנראה חושבים שם שכולנו מטומטמים.

לפי הכותרות בעיתונים, אולי הם צודקים.

לדוגמא,

״ינון מגל: "אתם לא מבינים בכלל מה קורה פה, ארה"ב זרקו את החטופים מתחת לגלגלים"

הפוך על הפוך. או שמישהו יסביר מה אנחנו מפספסים.
המלחמה לא יכולה להסתיים בניצחון, כי הממשלה מסרבת להגיד מהו ניצחון (ליתר דיוק - מי ישלוט בעזה כשישראל תצא ממנה).
ולכן צריך למצוא אשמים.
כלפי מטה, המטרה כבר הושגה. הבייס משוכנע שהצבא מחליט לבד על מדיניות בטחונית והממשלה לא קשורה לארוע.
נשאר לסגור פינות כלפי מעלה. זה יותר קשה, אבל כבר בונים נרטיב שבגלל הסנילי לא ניצחנו.
אגב, גם לביידן יש בחירות השנה והוא לא פוליטיקאי טירון.

תראה זה נכון אבל נכון חלקית. המטרה של הפסקת האש הזמנית הזו היא להוביל ,בסופו של דבר, להפסקת אש קבועה כלומר- הפסקת המלחמה.
מבחינת ישראל היעדים טרם הושגו כיוון שחמאס עדיין בעזה.
ההחלטה האחרונה הייתה מנוסחת בצורה בעייתית, היא לא קשרה את התנאי להפסקת האש בהחזרת החטופים (כמו אותה ההצעה שארה''ב הציעה וסין ורוסיה הטילו וטו). ובכך למעשה נותנת עוד רוב גבית ולגיטימציה לחמאס (שהחל לחשוב שלא הכל אבוד לראייתו).
ההחלטה במפורש אומרת, הפסקת אש לשבועיים ושחרור כל החטופים ללא תנאים. היא אכן לא אומרת קודם שחרור ולאחר מכן הפסקת אש. אבל למה ללכת עם הראש בקיר ? אתה לא היית חותם על הסכם כזה ? הפסקת אש לשבועיים ושחרור כל החטופים ללא כל תנאים אחרים ?

כל זה ועוד עשיית מו''מ עם ארגון טרור (שרק נותן לו עוד לגיטימציה) רק מחליש (ומחילש) את ישראל ואת הריבונות שהיא מתיימרת להשיג.
ישראל מנהלת משא ומתן עם ארגון טרור כל הזמן על שחרור החטופים.

הדברים הללו כלל נותנים לגיטימציה עולמית לארגון החמאס שנהנה מהטוב של שני העולמות- מצד אחד לא שופטים אותו כיוון שהוא לא מדינה, מצד שני האמבוש על ישראל בזירה העולמית שרק מחזק אותו. כל זאת וגם מעמצי הענק של ארגונים לייצר תמונת מצב כוזבת של המצב בעזה רק בכדי להביא להפסקת האש הזו.
אז לא מובן לי יותר מדוע להיכנס לאמבוש הזה ופשוט לא לעקוף אותו בשכל.

נערך לאחרונה ב:
המלחמה לא יכולה להסתיים בניצחון, כי הממשלה מסרבת להגיד מהו ניצחון (ליתר דיוק - מי ישלוט בעזה כשישראל תצא ממנה).
ולכן צריך למצוא אשמים.
כלפי מטה, המטרה כבר הושגה. הבייס משוכנע שהצבא מחליט לבד על מדיניות בטחונית והממשלה לא קשורה לארוע.
נשאר לסגור פינות כלפי מעלה. זה יותר קשה, אבל כבר בונים נרטיב שבגלל הסנילי לא ניצחנו.
אגב, גם לביידן יש בחירות השנה והוא לא פוליטיקאי טירון.
כלומר, לפי דעתך אם אני מבין נכון, הממשלה ביודעין מוכנה להקריב את טובת המדינה כדי להישאר בשלטון. אין קשר בין טובת המדינה לבין החלטות הממשלה.

אני מקווה מאוד שאתה טועה.

כלומר, לפי דעתך אם אני מבין נכון, הממשלה ביודעין מוכנה להקריב את טובת המדינה כדי להישאר בשלטון. אין קשר בין טובת המדינה לבין החלטות הממשלה.

אני מקווה מאוד שאתה טועה.
ודאי. אבל הם חיים בפנטזיה שבלעדיהם הכל כאן יתפרק במקביל לאפס מודעות עצמית בקשר לאחריותם למצב.
ההדלפה על אשת המנהיג שמתלוננת שהחטופים שחזרו לא אמרו תודה לממשלה, משקפת היטב את הלך הרוח הזה.
שים לב שכל עוד נמשכת המלחמה בקושי דנים על ועדת חקירה, קשה לקיים בחירות, המשפט מעוכב דה פקטו ועוד כמה הישגים.

אני מרכז באידאולוגיה הפוליטית וימני במישור הכלכלי.
אני חושב שניתנה לנו הזדמנות פז ולרדת מהעץ הגבוהה ש"שנשבור את החמס", בלה, בלה.
את החמס לא השמדנו ולא נשמיד. כן גרמנו לו נזק עצום וכשיצאו מהמחילות יראו שמה שקרה בדחיה היה משחק ילדים לעומת עזה..
ביבי מתנהג כמו ילד קטן והורס כל חלקה טובה במערכת יחסי החוץ שלו שלקח כמה עשורים לבנות.
לאן הולכים מכאן? אני לא יודע. כולי תקווה שחברי הליכוד יהיה ה מובילאיי ויחזירו אותו לשפיות.
אני לא מאמין שאני מגיב לפוסט פוליטי... אבל זה בוער בי.

ההחלטה במפורש אומרת, הפסקת אש לשבועיים ושחרור כל החטופים ללא תנאים. היא אכן לא אומרת קודם שחרור ולאחר מכן הפסקת אש. אבל למה ללכת עם הראש בקיר ? אתה לא היית חותם על הסכם כזה ? הפסקת אש לשבועיים ושחרור כל החטופים ללא כל תנאים אחרים ?

ישראל מנהלת משא ומתן עם ארגון טרור כל הזמן על שחרור החטופים.

אז לא מובן לי יותר מדוע להיכנס לאמבוש הזה ופשוט לא לעקוף אותו בשכל.
1) ברור לי שזה מה שההחלטה אומרת, אבל אין סיבה לקוות (וגם לצפות) שחמאס אכן ישתפו פעולה, חוץ מזה. נניח שכן, איזו לגיטימציה תהיה לנו אח''כ על ראשיהם של הארגון ?
הרי חלק מהמטרות שהצבנו בהתחלה היא למצות איתם את הדין.

2) נכון, לצערי, וזו טעות של ה"מנהיג'' שלנו מר ''ביטחון''. זה שעשינו את זה בעבר לא אומר שלא טעינו.

3) איך אתה היית עוקף אותו בשכל ? אתה מדינה קטנה וגם ככה רוב העולם נגדך על תמונות AI של ילדים רעבים. (שאגב היה יותר טוב אם הם היו לוקחים מתימן, לפחות משהו אמיתי) אין לך סמכות להוסיף כוכביות להחלטה - זה לא אני מקבל אבל רק בתנאי. התנאים נוסחו בהחלטה וזהו.

לפני שאני יכול לדון בהחלטה - וזה נראה נושא מעניין... (קצת) חיפשתי ולא מצאתי את הנוסח הרשמי שלה.
יש למישהו קישור אליו או משהו כזה?
אני רוצה לקרוא אותו...
תודה

לפני שאני יכול לדון בהחלטה - וזה נראה נושא מעניין... (קצת) חיפשתי ולא מצאתי את הנוסח הרשמי שלה.
יש למישהו קישור אליו או משהו כזה?
אני רוצה לקרוא אותו...
תודה
"Resolution 2728 (2024), adopted with 14 votes in favour and one abstention (United States), “demands” an immediate ceasefire for the remainder of Ramadan, respected by all parties and “leading to a lasting sustainable ceasefire”.

It also demands the immediate and unconditional release of all hostages and calls for ensuring humanitarian access to address their medical and other humanitarian needs.

The Council further demands that the parties comply with their obligations under international law in relation to all persons they detain."​

1) ברור לי שזה מה שההחלטה אומרת, אבל אין סיבה לקוות (וגם לצפות) שחמאס אכן ישתפו פעולה, חוץ מזה. נניח שכן, איזו לגיטימציה תהיה לנו אח''כ על ראשיהם של הארגון ?
הרי חלק מהמטרות שהצבנו בהתחלה היא למצות איתם את הדין.
ברור שהם לא ישתפו פעולה. כלומר אנחנו ניצא בסדר הם יצאו הפושעים שהם. זה יעלה לנו אולי ביום או יומיים של הפסקת אש. זה הרעיון.

אפשר למצות את הדין גם בעוד שנה או בעוד חודשיים.

2) נכון, לצערי, וזו טעות של ה"מנהיג'' שלנו מר ''ביטחון''. זה שעשינו את זה בעבר לא אומר שלא טעינו.

3) איך אתה היית עוקף אותו בשכל ? אתה מדינה קטנה וגם ככה רוב העולם נגדך על תמונות AI של ילדים רעבים. (שאגב היה יותר טוב אם הם היו לוקחים מתימן, לפחות משהו אמיתי) אין לך סמכות להוסיף כוכביות להחלטה - זה לא אני מקבל אבל רק בתנאי. התנאים נוסחו בהחלטה וזהו.
אני לא מוסיף כוכביות, אני אומר,

מדינת ישראל מצהירה ש-
״ישראל מקבלת את ההחלטה, ישראל מתחילה הפסקת אש של שבועיים כמו שנאמר בהחלטה, כמו כן כמו שנאמר בהחלטה, החטופים אמורים להשתחרר ללא תנאים מוקדמים באופן מיידי. ישראל תחכה 12 שעות. אם חמאס לא יציית להחלטת האו״ם וישחרר מיידית את החטופים, אזי עקב הפרת החלטת האו״ם של חמאס, נחזור מיידית למלחמה. ״

פשוט. בשכל. לא ללכת עם הראש בקיר. לשחות עם הזרם, לא נגדו.

נערך לאחרונה ב:
ברור שהם לא ישתפו פעולה. כלומר אנחנו ניצא בסדר הם יצאו הפושעים שהם. זה יעלה לנו אולי ביום או יומיים של הפסקת אש. זה הרעיון.

אפשר למצות את הדין גם בעוד שנה או בעוד חודשיים.

אני לא מוסיף כוכביות, אני אומר,

מדינת ישראל מצהירה ש-
״ישראל מקבלת את ההחלטה, ישראל מתחילה הפסקת אש של שבועיים כמו שנאמר בהחלטה, כמו כן כמו שנאמר בהחלטה, החטופים אמורים להשתחרר ללא תנאים מוקדמים באופן מיידי. ישראל תחכה 12 שעות. אם חמאס לא יציית להחלטת האו״ם וישחרר מיידית את החטופים, אזי עקב הפרת החלטת האו״ם של חמאס, נחזור מיידית למלחמה. ״

פשוט. בשכל. לא ללכת עם הראש בקיר. לשחות עם הזרם, לא נגדו.
מבין את מה שאתה אומר, אבל משום מה יש לי תחושה שהעולם יתן לחמאס לעשות מה שבראש שלו + בזמן הפסקת האש, הוא יכול לנסות להעביר חטופים למצריים ומשם למי יודע איפה.
אני לא נגד מה שאתה אומר, למרות שאני יודע שזה משתמע. אישית, אני פשוט אוהב להציג את המצב מכמה נקודות וכיוון שאתה הצגת נקודה אחת אני מציג את המנוגדת בכדי לראות לאיזה עומק מחשבתי אפשר להגיע.

אני לא מבין לאן כל הדבר הזה הולך, נראה שהכל בהולד וכרגע מתנהל מבצע מצומצם ולא מלחמה.
1. אין לחץ צבאי משמעותי כמו בהתחלה, משמע רק פשיטות פה ושם על בתי חולים ושכונות, אחרי שיוצאים הם חוזרים לשם.
2. מאבדים לגיטימציה מהעולם
3. המחסנים של חמאס מלאים בדלק ומזון אין שום לחץ בנושא ההומניטרי
4. אין שום תוכנית להמשך, הסטטוס קוו הנוכחי גרוע לנו וטוב לסינוואר
מה אתם אומרים?

נושאים דומים

Back
למעלה