• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הארד ריסטרט

היי חזרתי, בשם אחר, הייתם עדים להודעות שנכתבו במצב פסיכוטי, תודה על ההבנה.
אז עידכון, מאז הסטארטאפ, עבדתי בעוד שתי עבודות שלא הצלחתי להאריך בהן מעבר לחצי שנה.

עוקב אחרי הבלוג הזה כמעט מראשיתו, ועדיין לא עברתי את המיליון הראשון, נו שוין, פרישה מוקדמת במצב של נכות זה מורכב יותר.

יש לי עוד חודש חודשיים לחתום אבטלה ומקבל גם קצבת נכות 4K. (מדהים שאפשר את שניהם לקבל)
ואז מתחיל הלחץ. הוצאות בחודש כרגע 8K לעומת הכנסות 6K .

ההכנסה הנוספת מיח דיור שבניתי אצל הורי והם מעבירים לי את רוב השכירות.

השקעתי בפפר אינבסט שנה, עברתי לאיי בי איי לאחרונה, בדקתי גם את בלינק, ועכשיו כנראה עובר לאינטאקטיב ישראל (מבצע יותר מדי פעולות, משעמום בעיקר, אבל לפחות הצלחתי להרויח כמו הסנופי בערך בשנה האחרונה.) שווי התיק 80K.

פנסיה 280K במנורה, העברתי למסלול צמוד סנופי. משלם יותר מדי שם, צריך לבדוק אחרים או להתמקח.

בתהליך של תביעת אובדן כושר עבודה מול קרן הפנסיה, אבל זה כנראה קרב ארוך עם סיכויים לא מעולים. כנראה אתחיל לחפש עבודה בקרוב ונקווה לטוב.
ניסיתי תרופות רבות וטיפולים רבים ללא הואיל, אבל נרשמתי לטיפול פסיכולוגי ברשת ב200$ בחודש, נראה איך זה..

פה, מקשיבה לך...

תודה ממש הנועזת וכולם. המון תודה לסולידית גם.

חוק ה 4% בהנחה לנכים : 8.25%* :) הנה אני בא.

התחלתי פילאטיס, הרגשתי טוב מדי והחלפתי פנסים באוטו לבד ונתפס לי הגב שוב!!! שיעור זול.

והשקעתי ב SMCI שלשום, בלי לשים סטופ. עקבתי כמו פסיכי, ופיספסתי את הירידה מפלוס 10% אתמול למינוס 10%. למדתי עוד שיעור זול יחסית.. LLY מפצים כפרה עליהם. לא אוהב את התרופות שלהם אבל את הביצועים לאחרונה כן.

שבוע טוב

יכול קצת לשתף מה סוג הנכות איתו אתה מתמודד, כמובן רק אם זה מתאים.

מותר לי עצה ברשותך? מה שתיארת במסע שלך נשמע מאוד לא בריא, כלכלית ונפשית.
אם אתה רוצה להשקיע לטווח ארוך, ולא מצליח לשלוט בעצמך, שווה לך אולי לשקול שתי תיקי השקעות.
תיק אחד לדוגמא במיטב, ותיק שני לדוגמא באקסלנס.
באחד תשקיע באופן סולידי עם 90% מההשקעה שלך, ובשני תסחור במניות. אבל שיהיה בו הקצאה נמוכה משמעותית. למשל 10% ממה שאתה מתכוון להעביר לתיק ההשקעות.

כך תיהיה יותר בשליטה על "ההרפתקאות". אולי גם יהיה לך יותר שקט נפשי. וכמובן לא תתפתה לקנות מניות בסכומים גבוהים

יכול קצת לשתף מה סוג הנכות איתו אתה מתמודד, כמובן רק אם זה מתאים.
פחות מתאים, כתבתי בפורומים לתמיכה נפשית בעבר וזה תמיד לא נעים וחושפני, בלי תועלת אמיתית. צריך להסתכל על חצי הכוס המלאה.
אם בכל זאת לצייר תמונה, אני חושב שהייתי נועז מדי, פיזית ונפשית, וזה גרם לי להפצע המון. ואם בכל זאת הבחנה : hsp אבל זה לא באמת מדויק או מאפיין או מאפשר תכנית. נגיד חפשי בגוגל עבודות ל HSP.
מותר לי עצה ברשותך? מה שתיארת במסע שלך נשמע מאוד לא בריא, כלכלית ונפשית.
תודה אתה כמובן צודק. התכוונת להודעה האחרונה או בכלל ?
אני מאוד מאמין בגישה הסולידית, לא רואה לנכון ליישם תמיד.
התיק קטן מאוד לכן זה מפתה לנסות להגדיל אותו ככה.
LLY לדוגמא ירדה אתמול אז מכרתי הכל.
אבל כן בגדול 90 10 או 80 20 נשמע יותר בריא, בעיקר שזה בחשבונות נפרדים, צודק אחלה עצה. התיק קטן מאוד לכן זה מפתה לנסות להגדיל אותו ככה.
מודע שאי אפשר להכות את השוק (S&P), ללטף אפשר ?

לקחתי גורת כלבה בתור אומנה, שוקל לאמץ. כזאת חמודה.

נערך לאחרונה ב:
התכוונת להודעה האחרונה או בכלל
סוג של בעיטה בהכל, כמו שם השירשור, אני מכור לריסטארטים :)
בנוסף הנטייה להתמכרויות שציינת. סחר במניות יכול להיות מאוד ממכר. אדרנלין מטורף לעיתים.
הייתי מגביל את החשיפה שלי לאדרנלין מהסוג הזה, להחלטות פזיזות. אנחנו מנסים להשקיע, להשקיע סולידית, לא להמר. לא? :)

האידיאל הוא שתשלוט בעצמך, אבל אם זה לא המצב הקצאה מוגבלת ו"הסכם שבעל פה" יכול להיות פתרון. שלא תמצא את עצמך בטעות מהמר את כל התיק שלך בשביל החוויה.

צודק, אבל בדרכ אני בשליטה על הכסף. לא נמשך להימורים.
אבל מתי מתחיל ההימור או חוסר סולידיות באמת . בסנופי במקום עולמי ? או אולי נאסדק (או 10/20/30 הגדולות שם), ראה שרשור לאחרונה על קרן צוברת אירית מחקה נאסדק. (מה זה?! מה רע ב QQQ?)
אהבתי מאוד את ההצגה הגרפית של המגזרים ב50 או 100 שנה אחרונות, איך התעשייה ירד ואז מתחזק שוב, לא זוכר באיזה שרשור מצאתי את זה פה.
אבל שם כמדומני אפשר לראות איך הטכנולוגיה עולה לעומת כל השאר אבל כאמור, זה העבר לא העתיד.

פגשתי פסיכלוגית אנגלית און ליין, היה אדיר, בטח יחסית לטיפול רגיל.

ערב בנעימים

נגמלתי ממיכה סטוקס ושאר יוטיוב פיננס קריפטו.

סכום פיצפון של ETH שיושב בקראקן בSTAKING.
שוקל להעביר את זה לTRUST WALLET, אפליקציה בטלפון.
1K$ ב -QQQ. נמצא ב IB ישראל.
21K$ ב -QQQ, מנסה להבין אם לטווח ארוך זה פחות טוב ממה שמייק עושה.ב IBI.
276K שקל בפנסיה מסלול צמוד S&P. במנורה.

מאוד מפתה לראות את הכורות והביטקוין ואת'ר קופצות/ים אתמול. נושם.

הכלבה קיבלה שבב, זהו היא שלי. ממש כיף סה"כ אבל הרסה כבר כמה דברים. לעסנית קטנה.

מתחיל לשלוח קורות חיים.

נערך לאחרונה ב:
מזג האוויר משתפר ממש והציפורים מצייצות.
טיולים עם הכלבה עושים לי ממש טוב, מאוד שמח שהיה לי את האומץ להתחייב.
השער שבניתי עובד מעולה, בא לי לבנות עוד משהו.

קראקן -- 200$ ETH
עדיין שוקל להעביר את זה לTRUST WALLET, אפליקציה בטלפון.

IB ישראל -- 1K$ ב -QQQ.

אז כמובן, אקדח שרואים במערכה הראשונה..
איי,בי,איי -- 21K$ ב -(צריך לשיר את זה : CLSK (AMERICAS BITCOIN MINER (ירד ב30% ועלה חזרה)
בנתיים מחזיק. אני יודע שזה סיכון גבוה מאוד מאוד.

276K שקל בפנסיה מסלול צמוד S&P. במנורה.

אני מנסה להפריד כמה תרחישים בחיי (הסכומים לחודש):
1.WORSTCASE - נכות קבועה מבט"ל מבלי להצליח לתבוע את או"כ - הכנסות יהיו 4K מקצבה ועוד 2K משכירות. עדיין חסר כ 3K לשימור רמת החיים כיום.
2.מצליח למצוא ולהחזיק בעבודה שתכניס יותר מ 10K.
3.ממשיך לעבוד /לחתום/ לחפש עבודה מה שקרה עד עכשיו ומקשה על בניית תוכנית מסודרת לעצמאות כלכלית.

מבאס שאף אחד לא מגיב, אני לא מעניין ? או אולי מפחיד ? או אולי פגיע מדי ?
בכל אופן אני מזמין אותכם "לקטול לוגית", כמו שראיתי בשרשור של מישהו חכם פה.

במצב חרא, כללי.

כלכלית - סיבולת הסיכון שלי עומדת להסתיים עם המינוס של 3.5K דולר מההשקעה CLSK. עריכה (4K) אוף זה קשוח.

ועוד דברים כמובן שאין לי חשק לפרט.

דברים חיוביים :

1.יצאתי לטיול עם הכלבה
2.תיקנתי דברים להורי בבית/גינה
3.התווכחתי עם אבא לגבי ריבית מפיקדון, אם הרווח מפצה על האינפלציה או לא. 4.5% בשנה מתרגמים ל 2% בהנחת אינפלציה/מדד 2.5%. אני צודק נכון ?
הוא נעלב מאוד, לא הייתי צריך לעשות את זה ליד אחרים בדיעבד. בעסה.

כלכלית - סיבולת הסיכון שלי עומדת להסתיים עם המינוס של 3.5K דולר מההשקעה CLSK. עריכה (4K) אוף זה קשוח.
חבל שבשביל סכומים כלכך קטנים אתה מטריד את עצמך. גם אם תפסיד 100% וגם אם תרוויח 100% על כמה אלפי דולרים זה לא ישנה בהוא זה את מצבך הפיננסי. ניכר אבל שזה מטריד את מנוחתך אז לדעתי חבל. תקדיש את האנרגיה המנטלית המוגבלת שלנו לדברים אחרים.

תקדיש את האנרגיה המנטלית המוגבלת שלנו לדברים אחרים
תודה ממש על התגובה.
יש לי מה לכתוב אבל עדיף שלא. אני לא במצב, לא ישנתי ואכלתי טוב.

אין לי ארץ אחרת
גם אם אדמתי בוערת
רק מילה בעברית חודרת
אל עורקיי, אל נשמתי
בגוף כואב, בלב רעב
כאן הוא ביתי

לא אשתוק, כי ארצי
שינתה את פניה
לא אוותר לה,
אזכיר לה,
ואשיר כאן באוזניה
עד שתפקח את עיניה

אין לי ארץ אחרת
גם אם אדמתי בוערת
רק מילה בעברית חודרת
אל עורקיי, אל נשמתי
בגוף כואב, בלב רעב
כאן הוא ביתי

לא אשתוק, כי ארצי
שינתה את פניה
לא אוותר לה,
אזכיר לה,
ואשיר כאן באוזניה
עד שתפקח את עיניה

אין לי ארץ אחרת
עד שתחדש ימיה
עד שתפקח את עיניה

אין לי ארץ אחרת
גם אם אדמתי בוערת
רק מילה בעברית חודרת
אל עורקיי, אל נשמתי
בגוף כואב, בלב רעב
כאן הוא ביתי

בגוף כואב, בלב רעב
כאן הוא ביתי

אל תהיה עצוב בגללי, הכל בסדר.
פשוט השווי שלי כבן אדם לפעמים מתערער. זה בעיקר כי אני מסרב להשלים עם ה"נכות הנפשית" שלי.

כנראה השעמום לא מספיק כדי להוציא אותי מאדישות ו"דיכאון", אז אני צריך איזה לילה טוב בלי שינה ושה"פוסט טראומה" תתעורר כדי באמת לזוז ולהזיז.
רק אני צריך לזכור בזהירות, רגישות ולהתרכז בעצמי!

המרכאות כי אני חייב להפריד בין הז'רגון הפסיכיאטרי המגביל, שאותו אני חייב כדי לקבל קצבה, לבין איך שאני באמת מרגיש שמישהו מייעץ לי (או לאחר שנראה לי במצב דומה לשלי) "לטפל" בזה.

בוקר טוב יום שלישי,
נתקלתי אתמול בשרשור הראשון או השני שלי : 2015

הלוואי ש @הנועזת ו @בת העמק הייתן רואות. ניסו לתמוך/לאפשר בהתחלה ,אבל בסוף זה שובר @c881 תודה על זה. נמנעתי מהפורום 4 שנים אחרי ההודעה שלך.
ן. @raz מת

סקר לא תמים (מקניט, אולי עוקצני) של אדם שזרקו אותו מביתו לאותו מקום שזרקו את כלבתו ושם התאבדה (רצועה ארוכה מדי וגדר, בדיק במרחק להיתלות :()
ואתמול אחי הציע לבוא אלי. הוא בא, דיברנו, בכיתי וכעסתי, הוא לא הסכים להתנצל על זה שזרק אותי מיחידת הדיור באלימות שאני בניתי אצל ההורים וגרתי 3 חודשים ברחוב אה כן וסיימתי הפעם בכלא לא במוסד נפשי. כמו שחשבתי, הרבה יותר קל.
אז השרשור הזה נפתח, מתוך יחידת דיור שבניתי אצל הורי.@WILLIAMSBURG בשרשור הזה, הודעה עוקצנית. נעלמתי לעוד 4 שנים זה קרה ו @bitcoinbits מת נעלם.

הוא כן הסכים כמובן להתחבק ואני אוהב אותו ואת שאר האחים וההורים מאוד. אני בטוח שמשפטית אני צודק אבל יש הרבה סיבות לא להיכנס לשם. הירושה זה לא העיקרית בהן.

אוהב אותו מאוד, אבל ואבא ואמא לא שומרים מספיק טוב על הכספים, ועלי לא סומכים מספיק, אז כן זה הוא שצריך לקחת את התפקיד של הבכור.
קצת מהחומר שלי :)

נערך לאחרונה ב:
הלוואי ש @הנועזת ו @בת העמק הייתן רואות.
ראיתי בזמנו, אבל לא היה לי מה להגיד.
גם עכשיו קשה לי למצוא מילים, אבל אני רואה את הסבל שלך ומצטערת בכל ליבי.
אני שמחה שאימצת כלבה, התחייבות למישהו אחר זה דבר חשוב מאד ליציבות נפשית.

נערך לאחרונה ב:
מבאס שאף אחד לא מגיב, אני לא מעניין ? או אולי מפחיד ? או אולי פגיע מדי ?
באופן אישי, כמתמודד נפש בעצמי, לפעמים קשה לי לאגור כוחות ולתמוך באחר.
אני משתדל להיות חיובי עד כמה שניתן, לעזור ולתמוך באחר, לראות את הטוב.
אבל - הרבה פעמים שאני קורא על מצב רע של אחר, זה גורר אותי לדיכאון. אז לפעמים אני פשוט נמנע.
נמנע מקריאה או מתגובה.
אני חושב שזה צעד מאוד חיובי לשתף בפורום, לא להתבייש, ולהפנים שזה בסדר להיות מתמודד נפש. עצוב לי לראות שאתה לא מקבל את המצב שלך, הצעד הראשון להחלמה ושיפור המצב הוא הקבלה לדעתי.
באופן אישי, אחרי עשור ויותר שהייתי במצב נוראי, רק לאחר שהפנמתי שאני בצב חרא ושהמשך התעלמות מהמצב, או גרוע מכך זה שהתחבאתי בחדר ולא הסכמתי להתמודד איתו (גר בעיר קטנה, התביישתי שיראו אותי בעיר אנשים שלמדתי איתם ביסודי וכד'. לא הייתי יוצא לסופר, לרחוב, שהייתי מטייל עם הכלב הייתי בחרדות שיראו אותי וכד').

רק אחרי יותר מעשור הסכמתי להתחיל לקבל טיפול. תחילה רק תרופתי - לאחר כמה שנים של השהיית המצב הבנתי שאני צריך יותר מזה. הכדורים עשו לי טוב, אך לא מספיק טוב.
הם כן גרמו לי לא לרצות להתאבד, אך הם לא גרמו לי לצאת מהבית ולהתמודד.

חברי הפורום יכולים לרצות לעזור עד מחר, אבל אף אחד מאיתנו לא באמת מכיר אותך, או מוסמך לעזור לך. ולכן מאוד יכול להיות גם שאין תגובות, כי כמו שיש דיסקליימר "לא ממליץ או מייעץ", על אחת כמה וכמה אנשים נמנעים שזה קשור לנפש של אדם.

אני לא אמליץ לך על טיפול כזה או אחר כי אני לא מוסמך לכך - אני רק אשתף מה עשה לי טוב ומה עשה לי רע. השאר - לשיקולך.
אני חושב שחשוב שתקבל את עצמך ואת המצב שלך.
אני חושב שחשוב שתלך לקבל אבחון רפואי כלשהו, על ידי פסיכיאטר, תפנה לפסיכולוג וכד'.
גראס - לדעתי לא הפתרון. כלי עזר ולא יותר מזה.

ראיתי גם ששלחת קישורים לשירים של ליג אוף לג'נגס - אשתף שבעצמי הייתי מכור למשחקי מחשב, ביניהם המשחק הזה ספציפי. מאז ש"פרשתי" - מצבי השתפר מאוד (נפשית).
ממליץ למתן או אפילו לקטוע שימוש בסם הממכר הזה - משחקי מחשב.
הוא תורם המון לקפאון המצב שלנו - אם המצב טוב והכל טוב, אחלה דרך להעביר את הזמן.
אבל כשמצבנו בכי רע, הוא חוסם אותנו מלהתקדם הלאה, הוא חוסם אותנו מלשפר אותו.

דעתי בלבד. תעשה מה שאתה רואה לנכון. רק אל תוותר ותמשיך הלאה, יש אור בקצה המנהרה 3>

אני חושב שחשוב שתקבל את עצמך ואת המצב שלך.
אני חושב שחשוב שתלך לקבל אבחון רפואי כלשהו, על ידי פסיכיאטר, תפנה לפסיכולוג וכד'.
גראס - לדעתי לא הפתרון. כלי עזר ולא יותר מזה.
תודה על התגובה מקסים אחד!!!
-אני מקבל את עצמי ומצבי. אתה מתבלבל.
-הלכתי המון פעמים, גם וגם. האבחונים הם גנרים בהתאם לשאלונים וקרטריונים ברורים וידועים. הטיפולים שווים לתחת, הרבה נזק, אפס תועלת. חוץ מכדור שינה, שהוא לא פסיכיארי במהותו, וגם איתו אני נזהר מאוד, התמכרתי אליו פעם אחד. אתה יודע כמה מבוגרים לוקחים אותו סתם (יש ממנו נזק פצפון כנראה, אבל בכל זאת , למה ?).

מבחינתי זאת משטרת המחשבות ואם תקרא קצת על לובוטמיה תבין קצת על ההיסטוריה של הגילדה המחליאה הזאת. באותה נשימה, אני מאוד מעריך את הפסיכיטרים שעושים חייל בשירות המדינה, ומחליפים בעצם סוהרים. זה תפקיד קשה, הכרחי ולא מתגמל.
שוב לדעתי ולדעת עוד הרבה שאני מכיר לא עצה רפואית כמובן ולא המלצה.

-מעולם לא טענתי שמשהו הוא הפתרון. כי אם אין בעיה, אז איו פתרון נכון ? אני קצת מוטרד מהמחיר שלו, וזה הדבר הראשון שמוריד אם הכסף יגמר. בקטנה.
יותר נכון אמצא כל עבודה שתממן את זה. ההפרש בין ההכנסות להוצאות הוא בדיוק זה. אבל נראה לי שארויח קצת או אולי הרבה יותר מזה. זה לא הרודיאו הראשון שלי, מה שכן, זה נהיה יותר קשה במדינה עם שוק קטן.

זה סה"כ אדוות במוח המוגבל שלנו, כמו חלומות וסיוטים.
משחקי מחשב (אני ב WOT)זה אחלה סימולטור אפילו לתוכנות מחשב שאני עובד איתן במקצוע. ההקלדה פה גם עוזרת לשמור על יכולת שלא תדדרדר, יחסית לבהות פה בפורום או YNET או פייס. מסכים שעדיף לצאת לאויר כמה שיותר. ויותר מזה.

שירים של ליג אוף לג'נגס - אשתף שבעצמי הייתי מכור למשחקי מחשב
אהבתי את הפניקס שקם לתחייה. זה הקונספט. כל בוקר אני קם, בד"כ עם מחשבות רעות, ואז מתחיל לבנות את היום והחיים שלפני. מסביב לטראומות, וכן, חובה להתחכך בהן לפעמים אז היום ללא שינה חוזר. בקטנה. פעם בשבועיים או אפילו חודש.
שם לב שהז'רגון הטיפולי בא כדי להקל על התפתחותו. בלי לקרוא לדברים בשם קשה מאוד לדבר על משהו בכלל. לנו, המתמודדים הוא רק מזיק.
אני מאמין שכולם מתמודדים. ואין לפסיכיאטריה או לפסיכולוגיה (מסייג מאוד, כי למי שאין הרבה מסביבו לדבר זה קריטי- הפורום הזה למשל נותן עוד תמונה, ובד"כ יותר מציאותית מפסיכולוג בחדר) מה להציע. התכנים הנכונים מטפטפים למורים ושם קורה החינוך (אולי בעצם ההיפך, משם הם הופכים את החינוך, לטיפול)
מכיר אם לא תאכל יבוא שוטר ?
אז לא תהיה שמח/נורמלי/ סוציאלי יבוא פסיכאטר (חבל שלא הסבירו לי שזה בעצם התפקיד שלהם.)
הרבה מהמתמודדים גם עובדים בפחות משכר מינימום. כן ואני מכיר סל שיקום ועוד מלא תכניות לחזרה לעבודה עם תמיכה. לא מציאותי בדיוק כמו אתר/אפליקציה למפגשים רומנטים למתמודדים (יוזמה מקסימה של צביאל רופא, מתמודד שאשתו נדמה לי הובילה בג"ץ לבחירת בית חולים שלא לפי איזור המגורים למתמודדי נפש.)
הכוונה נכונה אבל זה לא עובד (לי ולאדם הסביר, לדעתי!).
אבל ספציפית מכור זאת מילה מאוד מגבילה. ואותו דבר כמו, גם כאן הטיפול שווה לתחת (מרכזי הגמילה של המדינה מאוד מזכירים טרום כלא). גם הפרטיים והיקרים גרועים באותה מידה. אין לוגיקה בטקטיקות להפסקת עישון וכו כי פשוט הבנאדם רוצה לעשות את זה והוא יעשה.

אני לא מוותר אף פעם, אולי קצת, אבל בד"כ עובר לי מהר מאוד. אח יקר אתה על הדרך הנכונה גם כן. חייב להיות טוב. אין אפשרות אחרת.

נערך לאחרונה ב:
מבחינתי זאת משטרת המחשבות ואם תקרא קצת על לובוטמיה תבין קצת על ההיסטוריה של הגילדה המחליאה הזאת. באותה נשימה, אני מאוד מעריך את הפסיכיטרים שעושים חייל בשירות המדינה, ומחליפים בעצם סוהרים. זה תפקיד קשה, הכרחי ולא מתגמל.
לא חייב לשתף אם לא רוצה אבל אשמח לשמוע למה אתה נגד פסיכיאטריה ופסיכולוגיה?
מכיר אנשים שזה עשה להם פלאים, בין אם טיפול פסיכולוגי או טיפול תרופתי על ידי פסיכיאטר.

מכיר אנשים שזה עשה להם פלאים, בין אם טיפול פסיכולוגי או טיפול תרופתי על ידי פסיכיאטר.
חשוב לציין שאני מדבר מנסיוני האישי בלבד. עלי זה לא עבד, להפך, הזיק, ולא מעט (לא רק הכסף והזמן). אין שום ביטוח הבטחה או מדידה כמותית.
אני לא מכיר. מכיר הרבה "שמכירים"
מבחינתי זה כמו הומואפטיה, שיהיה להם לבריאות.

יש המון חומר, הבעיה שאתה לא מוכר כלום אין גדילה.
תקרא על פרויקט סאטריה נדמה לי בירושלים (לא מוצא את זה, כנראה נגנז) או מאמר מפורסם הכי מקיף שאני מצאתי. הכותבת נפטרה בנתיים (פסיכולוגית)

לגבי הפסיכולוגיה, תקרא על יאנג

לגבי אורטופדיה וסרטן ערמונית, שאל ואשמח לענות. אבל זה אותו עיקרון אתה מבין, מוכרים לזקנים ולחולים את הסיכוי להבריא, הביקוש הוא עצום, וההיצע מתגבר בהתאם. מנסיוני האישי (בתחום הרפואי גם בתור חולה וגם מהנדס שמתכנן שתלים אורטופדים ועוד)

אנקדוטה, נותחתי בשחזור ACL בברך בגיל 24, הם לקחו שני גידים מחלק אחר משריר ליד הברך כדי לבנות את הרצועה החדשה. בתור מהנדס חדש הייתי בעננים.
שהברך חזרה לתפקד פחות או יותר, החוסר בגידים שהם קצרו היה נוראי. רשמתי פטנט אפילו על רצועה מחומר סינטטי אבל ירדתי מזה.
10 שנים אחרי, קרעתי גם בברך שמאל, עברתי 5 אורטופדים עד שמצאתי מישהו שמסכים לקחת GRAFT מגוויה ולא ממני שוב. וגם הוא אחד שהכרתי דרך העבודה ולא כמטופל.
ברך שמאל לא מושלמת, אבל פי 100 יותר טובה. תלונות לקוח לא באמת עובדות שם.

נערך לאחרונה ב:
Back
למעלה