• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האקזיט, faang ורוח הקודש

הגעתי מאוחר..

אמזון ונטלפיקס
אה..
אמזון?
כאילו משלוחים? מליון אלטרנטיבות. בחיים לא קניתי מהם.
ענן? יש את אז'ור ואת גוגל.
אלכסה? היא באמת משהו.

ונטפליקס? יש המון ספקים מקומיים בכל מדינה, והמון שירותי אונליין מצויינים אחרים כמו דיסני פלאס והשירות של HBO ששכחתי איך מיתגו אותו.

אמזון?
כאילו משלוחים? מליון אלטרנטיבות. בחיים לא קניתי מהם.
ענן? יש את אז'ור ואת גוגל.
אלכסה? היא באמת משהו.

ונטפליקס? יש המון ספקים מקומיים בכל מדינה, והמון שירותי אונליין מצויינים אחרים כמו דיסני פלאס והשירות של HBO ששכחתי איך מיתגו אותו.
איפה את מזמינה מוצרים אונליין?
את רוב הקניון אונליין בחו"ל בשנים האחרונות עשיתי באמזון, אייהרב ואליאקספרס.

הייחודיות של אמזון היא בשירות לקוחות שלהם ובאמינות (משלוחים מגיעים בזמן וכו'). אני לא מכיר אתר משלוחים עם אמינות גבוהה כל כך.

לגבי נטפליקס, זה אתר התוכן הבינלאומי המוביל. נכון שיש אתרים מקומיים פה ושם, אבל אם תיפגשי עם מישהו ממדינה אחרת אז סביר להניח שתמצאו שפה משותפת בשיחה על סדרת נטפליקס.

יכול להיות שבעתיד יהיו מתחרים רציניים יותר לשירות אבל כיום זה לא המצב. לדעתי יש סיכוי גבוה יותר לתחרות לנטפליקס, מאשר לאמזון.

איפה את מזמינה מוצרים אונליין?
יינות ביתן?

בגדים בנקסט לפעמים, משתדלת להשיג יד 2.
לפעמים איביי.
אליאקספרס.

הבנזוג לפעמים מזמין מאמזון, אבל לטובת רמת העצבים שלי, אני מעדיפה שהוא לא ישתף אותי.

בכל מקרה הנקודה היא שיש המון אפשרויות אונליין.
אז סביר להניח שתמצאו שפה משותפת בשיחה על סדרת נטפליקס.
זה עדיין לא צורך קיומי..
כשהייתי נערה כולם דיברו על אמ טי וי..

גוגל לעומת זאת..
הם שולטים בכל היבט משמעותי בחיים שלי.
לא יודעת מה אעשה בלעדיהם.

זה נכון שהתחום הזה הולך ונעלם בישראל וכבר אין עבודה בחומרה לבוגרי הנדסת חשמל (אני לא מדבר על תכנות) ?
יש הרבה חברות שמפתחות חומרה בארץ. אינטל, אפל, אמאזון, ואווי, מלנוקס, ועוד הרבה.

אבל רובן לא מציעות משרות לג'וניורים, אלא מגייסות אנשים שכבר עבדו באינטל כמה שנים.
מרוב תיסכול המון מהנדסי חשמל עוברים לתחום התוכנה.

גוגל לעומת זאת..
הם שולטים בכל היבט משמעותי בחיים שלי.
לא יודעת מה אעשה בלעדיהם.
יש פתרונות:
https://www.reddit.com/r/degoogle/

קוואלקום, ברודקום, והמון סטארטאפים כדוגמת האבאנה שנמכרה לאחרונה לאינטל. ודרך אגב מלנוקס הפכה להיות אנבידיה.

קוואלקום, ברודקום, והמון סטארטאפים כדוגמת האבאנה שנמכרה לאחרונה לאינטל. ודרך אגב מלנוקס הפכה להיות אנבידיה.
אני לא מהתחום, אבל @השפוי כתב שהחברות הנ"ל לא מציעות משרות לבוגרים חסרי ניסיון.

זה נכון שהתחום הזה הולך ונעלם בישראל וכבר אין עבודה בחומרה לבוגרי הנדסת חשמל (אני לא מדבר על תכנות) ?
הרושם שלי הוא שרבים מבוגרי הנדסת חשמל בשלב כלשהו מכוונים לתוכנה. זו מגמה שראיתי שמתגברת בשנים האחרונות בקרב חברים, חברים ללימודים (שלמדו גם הנדסת חשמל) וחברים לעבודה.

אני לא מהתחום, אבל @השפוי כתב שהחברות הנ"ל לא מציעות משרות לבוגרים חסרי ניסיון.
לא נכון. מכיר אנשים חסרי נסיון שהתקבלו ומתקבלים לשתי חברות מאלה שהוזכרו לעיל.
**עריכה** - אם מדובר בתחום החומרה אז אני לוקח בחזרה את מה שאמרתי. התכוונתי לחסרי נסיון בתוכנה בחברות האלה.

נערך לאחרונה ב:
כל החברות הגדולות מגייסות סטודנטים ובוגרים צעירים. החברות הגדולות מגייסות באמצעות ירידים ומבצעי חבר מביא חבר. מאגר המועמדים קטן ויש המון ביקוש. רבים על המועמדים החל מתחילת השנה האחרונה שלהם. ירידים עם אוכל, הופעות וצופרים. השתתפתי בכמה ירידים כאלו בטכניון.

אפשר להוסיף גם את רפאל לתמונה אבל בסקייל קטן יותר.

הרושם שלי הוא שרבים מבוגרי הנדסת חשמל בשלב כלשהו מכוונים לתוכנה. זו מגמה שראיתי שמתגברת בשנים האחרונות בקרב חברים, חברים ללימודים (שלמדו גם הנדסת חשמל) וחברים לעבודה.
זו לא מגמה חדשה.
לפחות 20+ שנה.

ברור שלעיתים גם לא בגיל 60. זה שכר שמעטים מאד בכל תחום מגיעים אליו. לפחות ברפואה, זה באזור הממוצע של רופאי בתי החולים. אבל שוב, כמה עשורים מאוחר יותר.
עשית לי את הבוקר :)

שאלה: TC ממוצע במיקרוסופט קרוב לזה של חברות פאנג?

לא יודע כמה זה מייצג, אבל השכר שלי עלה בכ35 אחוז במעבר ממיקרוסופט לפאנג.
כל עוד אנחנו לא יודעים מה השכר ההתחלתי החשיבות של אחוז העלייה לא מספר לנו הרבה.

כל עוד אנחנו לא יודעים מה השכר ההתחלתי החשיבות של אחוז העלייה לא מספר לנו הרבה.
אם המקרה שלי מייצג (ומשיחות עם אנשים במצב דומה מבחינת שנות ניסיון, השכר שלי היה די סטנדרטי בשני המקומות), אני חושב שזה עונה על השאלה של TalB.

נושאים דומים

נושאים דומים

Back
למעלה