• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
טוב, אני הנחתי שמשקיעים בקרן אחת או גג 2-3 שונות (שזה מה שאני עושה, ולהבנתי גם הרבה מחברי הפורום הדוגלים בפאסיביות). וגם אז, אני משקיע בעיקר בקרנות גדולות (ונגארד וכאלה) שהסיכוי שיסגרו קטן יחסית.

אם אתה משקיע בכמה עשרות קרנות אכן יותר סביר שיקרה מה שאתה מתאר.
מסכים שזה הלך הרוח הרווח כאן, אבל למען הקורא הלא פעיל בפורום שמשקיע פסיבית בהחלט אבל תוך שימוש בחמש, שש קרנות מחקות ישראליות, חשוב לי לתת תשובה מלאה :)

ואם אחרי שתקנה מניות טריות הירידות יתחדשו ביתר שאת? זה מה שהיה ב2001, ירידות חזקות, קצת עליות ואז קריסה.
חלק מאותן מניות טריות שאנשים קנו בירידות הראשונות נרקבו והפכו לפסולת בקריסה.

אני אגיד לעצמי: " לעזאזל, לא יכולת לחכות שיירדו עוד קצת?! עכשיו תרוויח רק הרבה דולרים כשיכלת להרוויח זלייאנתלפים שמקלס!"

אחרי שירד אתמול יותר מ 3%, ה SPY ממשיך עוד אחוז ורבע טרום המסחר..

זמן טוב לבחון את סיבולת הסיכון.
מצד אחד ממונף ואוכל את הירידות כמו גדול, מצד שני התיק בתחילת חייו ולא ענק במונחים אבסולטיים.
גם אם ימחק מדובר ב2-3 שנות חיסכון.
לצערי מינוס 33 בגלל כמה החלטות לא טובות בתזמון הכי לא טוב שאפשר.
שילמתי שכר לימוד יקר ואשקר אם אגיד שזה לא כואב, מתיש ומדיר שינה. אבל בשורה התחתונה אני אופטימיסט ואופורטיוניסט.

זמן טוב לבחון את סיבולת הסיכון.
מצד אחד ממונף ואוכל את הירידות כמו גדול, מצד שני התיק בתחילת חייו ולא ענק במונחים אבסולטיים.
גם אם ימחק מדובר ב2-3 שנות חיסכון.
לצערי מינוס 33 בגלל כמה החלטות לא טובות בתזמון הכי לא טוב שאפשר.
שילמתי שכר לימוד יקר ואשקר אם אגיד שזה לא כואב, מתיש ומדיר שינה. אבל בשורה התחתונה אני אופטימיסט ואופורטיוניסט.
תשמח שזה קורה כבר עכשיו ולא כשהתיק גדול יותר, זה מחשל.
לי זה קרה במצב דומה לשלך בפיהוק של הברקזיט ב 2016 מספר חודשים לאחר שהשקעתי לראשונה.

רוצה לשתף?
לי זה קרה במצב דומה לשלך בפיהוק של הברקזיט ב 2016 מספר חודשים לאחר שהשקעתי לראשונה.

פשוט מאוד, אני יחסית צעיר ללא משפחה חובות או התחייבויות אחרות אני מאמין שצריך לקחת סיכונים מוגברים (כל עוד מדובר בניסויי ברנולי עם תוחלת חיובית) בתחילת הדרך ולהפחית עם השנים לקראת הפרישה. לכן החלטתי להתמנף X2 דרך הברוקר בערך בסוף אוגוסט ועד אז ביצועי התיק היו לא רעים... +10% YTD.
מאז כמה הימורים לא טובים ונסיונות לתפוס סכינים נופלות (FB,BABA)
ההפסד הכי גדול בתיק הוא ממניה (IPO מהשנה) שאני מאוד מאמין בה ושחטפה מאוד חזק. ZUO. מחזיק כמובן ואפילו הגדלתי כמויות. מאוד מאמין בCEO ובמודל העסקי.
כמובן שכשקניתי לא חשבתי שזה יקרה, אבל התכוננתי נפשית והייתי מוכן להפסדים גדולים.

הכעס הכי גדול שלי כלפי עצמי הוא לא בגלל הירידות או ההפסדים, אלא שהייתי פזיז ולא השארתי "חיכוך" בצד לירידות נוספות לכשיהיו, ויהיו.

(לא ממליץ או מייעץ, השקעה במניות טכנולוגיה ובמיוחד IPO טכנולגיה בתקופה זו מסוכנת כמו ציאניד)

עבור חלקנו הבקרזיט עדיין לא נגמר.
VXUS לא מצליח להתאושש ומתנהג כמו מניה חולה שלא עושה תשואה.

עבור חלקנו הבקרזיט עדיין לא נגמר.
VXUS לא מצליח להתאושש ומתנהג כמו מניה חולה שלא עושה תשואה.
סתם לידיעתך, מהברקזיט עד היום הוא עשה איזה 20%

הבעיה שאם השוק באמת יקרוס, לא בטוח שתוכל לחזור לתכנת (בתשלום) כלכך מהר.
אחת הבעיות של תעשיית ההיטק בארץ (למעט גופים בטחוניים כמובן) שהיא מאוד מושפעת ממשברים עולמיים (ובמיוחד אמריקאים).
גם כל אותן חברות סטרטאפ שתלויות במשקיעים (ואם יש משבר משקיעים בורחים) וגם כל החברות הגדולות שפתחו בארץ מרכזי "חדשנות" וr&d לסוגיו, שאפשר לצמצם בקלות ברגע שהחברה קצרה במזומנים
אתה חושב שזה קריסה של השוק?
יש ירידה כזאת לפחות פעם בשנה...

בכלל כל עוד כל יום שהשוק משהק נפתח עם כתבות פאניקה בעיתון, לא תהיה קריסה.

לא אמרתי שזאת קריסה של השוק, ואני לא מנסה בכלל להכנס לנושא הניבויים שיש פה.

אני רק אומר שברגע שתגיע קריסה אמיתית (ואני מניח שמתישהו תיהיה אחת. בלי שאני אדע בדיוק מתי) זה ישפיע עלינו (עובדי ההיטק) לא רק בתיק ההשקעות אלא גם במשכורת החודשית.

בכלל כל עוד כל יום שהשוק משהק נפתח עם כתבות פאניקה בעיתון, לא תהיה קריסה.
העולם לא קיבל פטור נצחי מקריסה של שוק המניות רק בגלל שהיו ירידות שלא התפתחו לקריסה בעבר. אחת מהן תהיה ״הגדולה״ הבאה.
אולי זאת?

העולם לא קיבל פטור נצחי מקריסה של שוק המניות רק בגלל שהיו ירידות שלא התפתחו לקריסה בעבר. אחת מהן תהיה ״הגדולה״ הבאה.
אולי זאת?
אני טוען שככל שיש יותר "פחד" ותגובות יותר היסטריות, השוק לא יכול לקרוס.

גם הקפיצות בוויקס...

השוק לא יכול לקרוס
רק לוודא שאנחנו מתייחסים לאותה הגדרה - לקרוס מבחינתי, זה ירידה של 30-50% תוך מספר בודד של שנים (1-2), מבלי בכלל להתייחס לכמות הזמן שיקח לו להתאושש. זה לא יכול לקרות?

אני טוען שככל שיש יותר "פחד" ותגובות יותר היסטריות, השוק לא יכול לקרוס.
אבל ככל שיש יותר תגובות שאננות כמו שלך הסיכוי לקריסה עולה, לא?
כלומר ככל שיותר אנשים יסכימו איתך ככה הסיכוי שאתה טועה גדל. חתיכת פרדוקס...

הוספתי סקר לנושא, הצביעו בהמוניכם

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה