• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם הקריסה הגדולה הגיעה

מצב
הנושא נעול.
בשבועות האחרונים קצת עקבתי אחרי IWDA מחזור המסחר נא בין 100-200K מניות ליום, ואילו אתמול נסחרו מעל 500K מניות! לא בדקתי על ני"ע אחרים.
האם זה אומר משהו? בשוק דובי לנפח המסחר יש נטיה לעלות?

סתם לידיעתך, מהברקזיט עד היום הוא עשה איזה 20%
זה נכון רק אם אתה מחשב מהתחתית (נכנסת בבת אחת במחיר הכי נמוך שאפשר היה להיכנס בו אי פעם).
אם מחשבים מהתחתית של ה-30 day moving average זה יוצא כ-13 אחוז - לא משהו להתגאות בו.
בנוסף אם קנית גם במחירים גבוהים יותר אז המצב עוד יותר גרוע.

VXUSהתחיל להתאושש מאד יפה לפני שטראמפ התחיל את מלחמת החורמה שלו נגד סין.
לא יודע אם זה קשור. החלק של סין נמוך מאוד במדד.
ואם תגיד שזה משפיע לא רק על סין, אז איך זה ש-VTI לא ירד באותה מידה ?

בקיצור, VXUS הוא נייר מאכזב מאוד שלא מספק את הסחורה אפילו בשוק שוורי. לגמרי מסכים עם התלונות של המשתמשים האחרים:
לא יודע איך הגיעו פה למספרים של השוק עלה 70-80% בשנתיים וחצי האחרונות.
כרגע VXUS עם שער יותר נמוך מהשער שהיה בקניה הראשונה שלי שלו במאי 2015.

נערך לאחרונה ב:
לא יודע איך הגיעו פה למספרים של השוק עלה 70-80% בשנתיים וחצי האחרונות.
כרגע VXUS עם שער יותר נמוך מהשער שהיה בקניה הראשונה שלי שלו במאי 2015.
במאי 2015 הוא היה בשיא לפני שהתחיל לצלול,
אני קניתי במרץ 2016 (כי אז בדיוק היה לי כסף להשקיע) ומורווח עליו למרות הירידות כעת,

בקיצור, VXUS הוא נייר מאכזב מאוד שלא מספק את הסחורה אפילו בשוק שוורי.
אתה אומר את זה ברצינות?
זו הדרך לשפוט אסטרטגיית השקעה? אני מושקע בזה כדי להיות מפוזר לא רק על ארה"ב וההיסטוריה מעידה שזו הדרך להפחית סיכון בלי לוותר על תשואה, בטח כאשר השוק האמריקאי מתומחר כל כך יקר. מה שאתה אומר זה בדיוק הפוך מהא'-ב' של ההשקעות - אתה אומר- זה לא עלה- אז אני אמכור. זו הדרך הבטוחה ללקנות יקר ולמכור זול. Recency bias.

ברוח הפוסט נראה לי שאנחנו יכולים לסכם כאן שירדנו 5-10% והיום הרצף נשבר רשמית- לפחות לפי המסחר המוקדם.

בשבועות האחרונים קצת עקבתי אחרי IWDA מחזור המסחר נא בין 100-200K מניות ליום, ואילו אתמול נסחרו מעל 500K מניות! לא בדקתי על ני"ע אחרים.
האם זה אומר משהו? בשוק דובי לנפח המסחר יש נטיה לעלות?
לדעתי בשוק תנודתי המחזורים עולים. אתה יכול לראות גם כאן שימים כאלו גורמים לאנשים שלא התכוונו לסחור להכנס לשוק.

אתה אומר את זה ברצינות?
זו הדרך לשפוט אסטרטגיית השקעה? אני מושקע בזה כדי להיות מפוזר לא רק על ארה"ב וההיסטוריה מעידה שזו הדרך להפחית סיכון בלי לוותר על תשואה, בטח כאשר השוק האמריקאי מתומחר כל כך יקר. מה שאתה אומר זה בדיוק הפוך מהא'-ב' של ההשקעות - אתה אומר- זה לא עלה- אז אני אמכור. זו הדרך הבטוחה ללקנות יקר ולמכור זול. Recency bias.
לא אמרתי שאני מכרתי. אני עדיין מחזיק VTI ביחס 1:1 ל-VXUS.
רק ציינתי שאני מאוכזב מהביצועים. בשנים האחרונות הפיזור לא הצדיק את עצמו.

ברוח הפוסט נראה לי שאנחנו יכולים לסכם כאן שירדנו 5-10% והיום הרצף נשבר רשמית- לפחות לפי המסחר המוקדם.
מה זה משנה הרצף או לא? רק אחרי שהשוק חוזר לשיא יודעים מה היה העומק.

לא אמרתי שאני מכרתי. אני עדיין מחזיק VTI ביחס 1:1 ל-VXUS.
רק ציינתי שאני מאוכזב מהביצועים. בשנים האחרונות הפיזור לא הצדיק את עצמו.
אין פיזור אם שני הנכסים עושים אותו הדבר כל הזמן. פיזור אומר שתמיד יש נכס אחד לפחות שאתה ״שונא״.

נערך לאחרונה ב:
אין לעזור אם שני הנכסים עושים אותו הדבר כל הזמן. פיזור אומר שתמיד יש נכס אחד לפחות שאתה ״שונא״.
אבל זה הופך לאבסורדי כאשר נכס אחד מייצג מדינה אחת והנכס השני את כל שאר העולם.
אם הייתי מחזיק סל של 5 מדינות ובכל שנה מדינה אחת הייתה מאכזבת ביחס לאחרות, זה היה מובן לי יותר.

אם הייתי מחזיק סל של 5 מדינות ובכל שנה מדינה אחת הייתה מאכזבת ביחס לאחרות, זה היה מובן לי יותר.
לא מופרך שכל שנה מדינה אחרת מאכזבת ביחס לאחרות אבל מאכבזות כקבוצה, אתה מחזיק אותן יחד.
בדקת את הביצועים של מדינה לחוד בתוך VXUS ?

נערך לאחרונה ב:
יותר נכון להסתכל על ארהב כ״כלכלה״.
אירופה, ארהבה, אסיה, אלו שווקים וכלכלות שונים.

לא תשובה ישירה למה שכתבת אבל כשמשווים את ארהב למדינות אחרות, מעניין לראות את המפה הזו
http://www.visualcapitalist.com/map-state-economies-countries/

לא תשובה ישירה למה שכתבת אבל כשמשווים את ארהב למדינות אחרות, מעניין לראות את המפה הזו
http://www.visualcapitalist.com/map-state-economies-countries/
וואו! המפה הזו מדהימה בעיני.

לא מופרך שכל שנה מדינה אחרת מאכסבת ביחס לאחרות אבל מאכבזות כקבוצה, אתה מחזיק אותן יחד.
בדקת את הביצועים של מדינה לחוד בתוך VXUS ?
לא הבנתי את המשפט הראשון.

מצב
הנושא נעול.

נושאים דומים

Back
למעלה