• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילון מאסק וטוויטר - מה הסיפור בעצם?

לגמרי כסף על הרצפה, רק לבוא עם מטאטא ולאסוף.

(המניה בצלילה חופשית אחרי הודעה על הקפאת העסקה)
נראה לי שלא הבנת אותי
זה בדיוק 1 מהתרחישים שחזיתי ולכן *מכרתי* אופציית קול ל55.
כלומר או שהעסקה תסגר ב54 או שהיא לא תצא לפועל והמחיר ירד

נראה לי שלא הבנת אותי
זה בדיוק 1 מהתרחישים שחזיתי ולכן *מכרתי* אופציית קול ל55.
כלומר או שהעסקה תסגר ב54 או שהיא לא תצא לפועל והמחיר ירד
בכמה מכרת קול כזה?

ואיזה פקיעה?
להרוויח 13 סנט לאופציה זה ממש מה שנקרא להרים אגורות לפני רכבת נוסעת, לא אומר שזה לא רווחי אבל השאלה אם אתה מתמחר כאן את הסיכון נכון.
סתם ניקח הסתברות של 97% המניה מגיעה לפקיעה מתחת ל-55 ו-3% שהיא מגיעה ל-60 (עדכנו את המחיר או קרה משהו הזוי).
אז התוחלת של ההימור היא להפסיד בערך 20 דולר.
בתכלס אין לי מושג מה ההתפלגות של התוצאות האפשריות אבל רוב בני אדם מאוד מתקשים להעריך סיכויים "קטנים".

מאסק מאיים באופן ישיר לסגת מעסקת טוויטר, עקב "הפרות ההסכם של החברה".

מאסק מאיים באופן ישיר לסגת מעסקת טוויטר, עקב "הפרות ההסכם של החברה".

כנראה הסיבוב שלו על טוויטר זה פרסום,
לפי כמות רעש זה אחלה פרסום, + סיבוב עכשיו על הפרת הסכם.

אם הכול יצא במקרה ואלון מאסק לא ידע שהעסקה תיפול, הוא ממש יצא מורווח מהתזמון של המכירה של מניות טסלה, הוא מכר בדיוק בזמן הנכון....

אם הכול יצא במקרה ואלון מאסק לא ידע שהעסקה תיפול, הוא ממש יצא מורווח מהתזמון של המכירה של מניות טסלה, הוא מכר בדיוק בזמן הנכון....
הוא ידע מראש שהוא לא מתכוון לממש את עסקת טוויטר.
יהיה מעניין אם בית המשפט יחייב אותו לממש את העסקה (או לשלם את הקנס על הפרתה).

אם בוטלה, יצא אחלה טרול. פעם שניה (שלישית?) שאני נופל לטרולים שלו, למזלי סכומים זניחים רק כדי להשתעשע.
אולי להבא אני אלמד. למרות שאין לדעת, אולי זה עוד טוויסט בעלילה.

נראה שהוא שולף מהשרוול... הרבה פחות קוהרנטי ממה שציפיתי ממנו.
גם אם הוא יצא מהסיפור עם קנס קטן הוא הרס לעצמו את התדמית לגמרי לדעתי בסיפור הזה, זה מתעלה על כל הפלופים הקודמים שלו.

יפה! לדעתי הוא צפוי לחקירה בזמן הקרוב על המכירה.
ובלי קשר, עושה רושם שיש לנו הווארד יוז חדש...

אולי אני נותן לו קרדיט אבל בהנתן הפרמיה הלא גבוהה שהוא נתן, נראה לי שהוא בנה על זה שהמהלך יכשל. לא הבנתי את הסיבה. אולי נדע בקרוב.
לדעתי הסיבה היא אחת מאלה:
1. קיבל נתונים שכמות הבוטים בפלטפורמה גבוהה משמעותית מהכמות שטוויטר הצהירה עליה במהלך חתימת ההסכם. בהתאם לכך לא מוכן לשלם את המחיר הראשוני שהוסכם.
2. מכר כמות נכבדת של מניות טסלה כדי לממן את העסקה, כשמימון העסקה הוא הסיבה למכירה. תאר לך איך היה מגיב השוק לו סתם היה נפטר מכמות כזו של מניות. אגר מזומן.
3. לדעתי האישית הוא אכן מוכן לרכוש את טוויטר, אבל במחיר מתואם לכמות הבוטים והמניה ולא במחיר העיסקה המקורי. לא רואה מצב שבו טוויטר נגררת לתביעה על הפרת הסכם (מיליארד ד קנס) שתימשך שנים.

יפה! לדעתי הוא צפוי לחקירה בזמן הקרוב על המכירה.
ובלי קשר, עושה רושם שיש לנו הווארד יוז חדש...
לדעתי החקירות האלה שוות לתחת. ע"ע צוקרברג, וכל שאר החקירות נגד המגה-תאגידים... מסיימים באיזה קומבינה

לדעתי הסיבה היא אחת מאלה:
1. קיבל נתונים שכמות הבוטים בפלטפורמה גבוהה משמעותית מהכמות שטוויטר הצהירה עליה במהלך חתימת ההסכם. בהתאם לכך לא מוכן לשלם את המחיר הראשוני שהוסכם.
2. מכר כמות נכבדת של מניות טסלה כדי לממן את העסקה, כשמימון העסקה הוא הסיבה למכירה. תאר לך איך היה מגיב השוק לו סתם היה נפטר מכמות כזו של מניות. אגר מזומן.
3. לדעתי האישית הוא אכן מוכן לרכוש את טוויטר, אבל במחיר מתואם לכמות הבוטים והמניה ולא במחיר העיסקה המקורי. לא רואה מצב שבו טוויטר נגררת לתביעה על הפרת הסכם (מיליארד ד קנס) שתימשך שנים.
אולי אתה צודק ואולי לא, הבעיה היא שהוא בדיוק יצא מורווח בענק, ושאדם שמעורב כל כך בעסקים הנ"ל יצא בדיוק בזמנים הנכונים... אז אני הקטן קצת חושד שהוא יודע קצת יותר טוב על טסלה וטוויטר ממנו, ואולי אולי הוא עשה כאן קופה על הציבור.

• אהבתי
Reactions: HHH
אולי אתה צודק ואולי לא, הבעיה היא שהוא בדיוק יצא מורווח בענק, ושאדם שמעורב כל כך בעסקים הנ"ל יצא בדיוק בזמנים הנכונים... אז אני הקטן קצת חושד שהוא יודע קצת יותר טוב על טסלה וטוויטר ממנו, ואולי אולי הוא עשה כאן קופה על הציבור.
לא יודע עד כמה זה משנה. כשאתה אדם בסדר גודל כזה, אתה יכול גם להרים טלפון לחבר שירים טלפון לחבר, שילחש לו במקרה שכדאי למכור X, מה שישפיע על Y, שזה מה שרצית.

לא יודע עד כמה זה משנה. כשאתה אדם בסדר גודל כזה, אתה יכול גם להרים טלפון לחבר שירים טלפון לחבר, שילחש לו במקרה שכדאי למכור X, מה שישפיע על Y, שזה מה שרצית.
מצחיק כי זה בערך הסיפור שהכניס את נוחי דנקנר לכלא.

מצחיק כי זה בערך הסיפור שהכניס את נוחי דנקנר לכלא.
לא יודע, וכמה כאלה שהטרייל שלהם לא היה גלוי לא נתפסו?
אף אחד לא מתקשר "תמכור X כי זה טוב לי" (אולי כן יש טיפשים). חבר מביא חבר מביא חבר, שרומז לחבר.
על זה מתבסס כל עניין הfollow the money ולהשקיע לפי הwhales , על כל פנים. אם הם יודעים משהו, הם יודעים משהו.
וכמובן לדעת זה לא פלילי כמו אקטיבית לגרום למשהו, אבל אני חושב שברור לכולם שזה סופר תחום אפור.

לא יודע, וכמה כאלה שהטרייל שלהם לא היה גלוי לא נתפסו?
אף אחד לא מתקשר "תמכור X כי זה טוב לי" (אולי כן יש טיפשים). חבר מביא חבר מביא חבר, שרומז לחבר.
על זה מתבסס כל עניין הfollow the money ולהשקיע לפי הwhales , על כל פנים. אם הם יודעים משהו, הם יודעים משהו.
וכמובן לדעת זה לא פלילי כמו אקטיבית לגרום למשהו, אבל אני חושב שברור לכולם שזה סופר תחום אפור.
רציונלית אין סיבה לאדם עם 200 מליארד דולר לסכן את כל עולמו בסיכון לא אפסי, בשביל מה בדיוק?
אבל יש אנשים שחושבים שהם כל כך חזקים שכלום לא יכול לפגוע בהם ואז הם עושים שטויות כמו קצב או דנקנר.

נושאים דומים

Back
למעלה