• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אילון מאסק וטוויטר - מה הסיפור בעצם?

@fongeme תוכל להסביר בקצרה /להפנות למקור שיסביר למה אופרציה כמו טוויטר כ"כ פשוטה?

לא שאני טוען שהגודל הנוכחי סביר פשוט אין לי מושג

קלאסי להתעלם מההסבר, מהנדסים אוהבים להעלים סימפטומים במקום להכות מהשורש, tough pill to swallow.
טוב, אז בוא נכה מהשורש.
יש פה מספיק מתכנתים בפורום, בוא נתכנן מתחרה לטוויטר ונעריך כמה זה יעלה לפתח כזה דבר.
זה יכול להיות דיון מעניין דווקא, בלי ציניות.

כמה מקום אחסון אנחנו צריכים לדעתך בשביל המערכת שלנו? האם כדאי למחוק ציוצים ישנים כדי לחסוך מקום? אל תשכח שטוויטר מאפשרת גם להעלות תמונות. בכמה בקשות המערכת תוכל לטפל בו זמנית?

טוב, אז בוא נכה מהשורש.
יש פה מספיק מתכנתים בפורום, בוא נתכנן מתחרה לטוויטר ונעריך כמה זה יעלה לפתח כזה דבר.
זה יכול להיות דיון מעניין דווקא, בלי ציניות.

כמה מקום אחסון אנחנו צריכים לדעתך בשביל המערכת שלנו? האם כדאי למחוק ציוצים ישנים כדי לחסוך מקום? אל תשכח שטוויטר מאפשרת גם להעלות תמונות. בכמה בקשות המערכת תוכל לטפל בו זמנית?
מקום אחסון זה לא נכלל בעלויות פיתוח.
חוץ מזה שעד לא מזמן גם תמונות לא היו, תהיה בטוח שמנגנוני התמונות לא פותחו על ידי טוויטר (סביר להניח שהם משתמשים בobject storage, טכנולוגיה שפותחה בשביל/על ידי נטפליקס).

מקום אחסון זה לא נכלל בעלויות פיתוח.
חוץ מזה שעד לא מזמן גם תמונות לא היו, תהיה בטוח שמנגנוני התמונות לא פותחו על ידי טוויטר (סביר להניח שהם משתמשים בobject storage, טכנולוגיה שפותחה בשביל/על ידי נטפליקס).
זו חוכמה קטנה מאוד לפתח מערכת עובדת על הלפטופ שלך.
בטח מערכת שכבר מישהו אחר פיתח ואפשר להעתיק את הרעיון בגדול.

זו חוכמה גדולה מאוד לתמוך במיליוני בקשות ביום ולשמור על המערכת למעלה ומתפקדת ומאובטחת.

אם זה כל כך קל, אני מתפלא למה לא עשית את זה עד עכשיו והתעשרת?

זו חוכמה קטנה מאוד לפתח מערכת עובדת על הלפטופ שלך.
בטח מערכת שכבר מישהו אחר פיתח ואפשר להעתיק את הרעיון בגדול.

זו חוכמה גדולה מאוד לתמוך במיליוני בקשות ביום ולשמור על המערכת למעלה ומתפקדת ומאובטחת.

אם זה כל כך קל, אני מתפלא למה לא עשית את זה עד עכשיו והתעשרת?
אני לא חושב שאיכות מחלקת הפיתוח == עסק טוב, ואתה צריך הרבה יותר מפיתוח טוב בשביל לנהל עסק כמו טוויטר(לפחות לנהל באופן מוצלח)

אם אני תופס מעצמי מפתח טוב זה לא אומר שאני תופס מעצמי יזם על או משהו בסגנון ויש המון מהנדסים מאוד טובים שהכסף הכי טוב בשבילם יהיה כשכירים..

מערכת שכל סטודנט כותב.
קח את הפוסט הכי מסובך בבלוג הזה.
קח צוות של 10 מהנדסים שעולה באזור 3 מליון דולר בשנה.
כמה זמן יקח לו להגיע למסקנות האלו? לבנות את הדבר?
שנה? שנתיים? שלוש?

אתה מדבר על 2000(!!) מפתחים, לא 200, 2000!!

זה פסיכוטי, לא משנה כמה בלוגים הם יפרסמו.

אגב, רק כדי לסבר את האוזן, אני לא חושב שזו בעיה שקיימת רק בטוויטר, זו בעיה שקיימת(לדעתי) בכל מיזם תוכנה שגדל לסדרי גודל כאלו

קח צוות של 10 מהנדסים שעולה באזור 3 מליון דולר בשנה.
כמה זמן יקח לו להגיע למסקנות האלו? לבנות את הדבר?
שנה? שנתיים? שלוש?

תגיד, אתה מבין בכלל איך עובד ארגון R&D? זה נשמע שלא עבדת בתחום יום אחד.

תגיד, אתה מבין בכלל איך עובד ארגון R&D? זה נשמע שלא עבדת בתחום יום אחד.
אז אתה טוען ש2000 איש זה סביר למוצר בסדר גודל של טוויטר?
נשמע שמעולם לא יצא לך לחשוב האם העבודה שלך יעילה או לא, העיקר יש ג׳וב סקיוריטי אה?

לא יודע מה חשבתי כשנכנסתי לויכוח הזה,
לא מפקפקים בפרה חולבת

אז אתה טוען ש2000 איש זה סביר למוצר בסדר גודל של טוויטר?

לא, אני חושב שזה מעט.
אני גם חושב (בטוח) שאתה בכלל לא מבין מה המוצר של טוויטר, אין לך שמץ של מושג איך המערכת של טוויטר בנויה, כמה אנשים דרושים רק כדי להריץ את הדבר הזה ושמעולם לא עבדת על מערכת בסקייל שמתקרב אפילו לשבריר האחוז מהסקייל וה-SLO שחלקים רבים בטוויטר צריכים לעמוד בו ברמה של הרבה תשיעיות אחרי הנקודה העשרונית.

לא, אני חושב שזה מעט.
אני גם חושב (בטוח) שאתה בכלל לא מבין מה המוצר של טוויטר, אין לך שמץ של מושג איך המערכת של טוויטר בנויה, כמה אנשים דרושים רק כדי להריץ את הדבר הזה ושמעולם לא עבדת על מערכת בסקייל שמתקרב אפילו לשבריר האחוז מהסקייל וה-SLO שחלקים רבים בטוויטר צריכים לעמוד בו ברמה של הרבה תשיעיות אחרי הנקודה העשרונית.
אתה מדבר שטויות, זה שמבטיחים 10 תשיעיות לא אומר שיוצא 10 תשיעיות, זה נכון לכל מוצר שמתחייב על slo, כולם מפספסים, גם הגדולות (ספקיות קלאוד למשל)

אנקדוטלית אני מכיר עשרות מקרים בהם הפיתוח טען כי הוא יכול להתחייב לn תשיעיות ואז הביזנס הלך והתחייב על n+3 בשביל מרקטינג

אתה ממשיך לנסות לתקוף אותי אישית, מה אכפת לך מה אני עושה בחיים? מבחינתך אני שאמאן, סבבה? או שעם שאמאנים לא מדברים?

@fongeme אתה כנראה לא מבין את האתגרים בפלטפורמה כמו טוויטר.
לדוגמא שאלה קלאסית בראיון סיסטם דיזיין, איך אתה מתמודד בסביבה מבוזרת עם id יוניקי לכל ציוץ?
איך אתה מקצה id ייחודי לכל ציוץ(בהנחה ואתה רוצה לשמור על sla גבוה, המערכת שלך היא multi region, ומתקבלים נניח מיליון ציוצים בשניה בכל העולם במקביל).
טוויטר בנו מנגנון שלם רק בשביל לפתור את הבעיה הזאת…

הנקודה שמינימייזר מנסה להעלות היא שאתה שופט בעיה קשה לפתרון ומניח שהוא פשוטה.

מסבירים לך שהיא באמת מסובכת ולא תוקפים אותך אישית אלא מנסים להבין מה אתה יודע כדי לענות לך בהתאם לידע הקיים שלך.

אנלוגיה מתחום הבניין - הרבה פעמים רואים פועלים מסתובבים באתר הבנייה ו"לא עושים כלום". ברור שהקבלן לא היה משלם לאנשים לעמוד סתם ולא לעשות כלום, רק שאתה בתור צופה לא יודע מה הם עושים.

בקצרה - אל תזלזל בעבודה של מישהו אחר שאתה לא מבין את האתגרים שלו עד הסוף אחרת -
תצטרך יועץ חיצוני

@fongeme אתה כנראה לא מבין את האתגרים בפלטפורמה כמו טוויטר.
לדוגמא שאלה קלאסית בראיון סיסטם דיזיין, איך אתה מתמודד בסביבה מבוזרת עם id יוניקי לכל ציוץ?
איך אתה מקצה id ייחודי לכל ציוץ(בהנחה ואתה רוצה לשמור על sla גבוה, המערכת שלך היא multi region, ומתקבלים נניח מיליון ציוצים בשניה בכל העולם במקביל).
טוויטר בנו מנגנון שלם רק בשביל לפתור את הבעיה הזאת…
עצם העובדה שכל חברה צריכה להמציא את הגלגל מחדש ולייצר מערכת כזו רק מראה כמה התעשייה הזו מבזבזת כסף על כוח אדם.
משמע: סביר להניח שהבעיות שאתה פותר הן לא חדשות, ותוכל לשלם למישהו אחר כדי שיתן לך את שלו(וזה כנראה יהיה זול יותר)

אני לא מזלזל באיכות העבודה של המהנדסים בטוויטר, רק בחשיבותה
הנקודה שמינימייזר מנסה להעלות היא שאתה שופט בעיה קשה לפתרון ומניח שהוא פשוטה.

מסבירים לך שהיא באמת מסובכת ולא תוקפים אותך אישית אלא מנסים להבין מה אתה יודע כדי לענות לך בהתאם לידע הקיים שלך.

אנלוגיה מתחום הבניין - הרבה פעמים רואים פועלים מסתובבים באתר הבנייה ו"לא עושים כלום". ברור שהקבלן לא היה משלם לאנשים לעמוד סתם ולא לעשות כלום, רק שאתה בתור צופה לא יודע מה הם עושים.

בקצרה - אל תזלזל בעבודה של מישהו אחר שאתה לא מבין את האתגרים שלו עד הסוף אחרת -
תצטרך יועץ חיצוני
לא תקפו אותי אישית? אז למה כל הודעה שנייה היא: ״בודאות לא עבדת בתעשייה בחיים״ ״מה אתה יודע על סקייל״ וכו׳

מרגיש לי שאתם מניחים שאני נהנה להטיח במחלקות פיתוח; חשוב לי לציין שהדברים שאני אומר (ומאמין בהם) מאוד קשים לי, קשה לי להאמין שהעבודה שלי מיותרת ושאם המערכת היתה קצת יותר משומנת, היו מפטרים אותי, אבל כרגע, זה המצב בתעשייה, ויכול להיות שלפנינו עומד תהליך ייעול אחד גדול(ויכול להיות שהמצב ישאר ככה עשורים אחרי שנסיים את הקריירה), אני רק מנסה לשפוך קצת אור על המצב בתעשייה בעיניי

ממש לא מרגיש כאילו אתה נהנה, מרגיש כאילו אתה לא מבין.

הנקודה היא שאף חברה סבירה לא תוציא מיליונים על כוח אדם אם היא לא חייבת.
קשה לי להאמין שהעבודה שלי מיותרת ושאם המערכת היתה קצת יותר משומנת, היו מפטרים אותי, אבל כרגע, זה המצב בתעשייה
לא יודע מה אתה עושה, אבל לא סביר שהמקרה הפרטי שלך מייצג את התעשייה.

ממש לא מרגיש כאילו אתה נהנה, מרגיש כאילו אתה לא מבין.

הנקודה היא שאף חברה סבירה לא תוציא מיליונים על כוח אדם אם היא לא חייבת.

לא יודע מה אתה עושה, אבל לא סביר שהמקרה הפרטי שלך מייצג את התעשייה.
או שלא טיילת במספיק ארגוני פיתוח או שאתה עיוור לייחודיות הבעיות שאתה פותר, השוק נכשל בלייעל את תהליכי הפיתוח, ראיה ראשונה והכי בסיסית היא מספר שפות התכנות שעושות בדיוק את אותו הדבר (אותה גברת בשינוי אדרת)

או שלא טיילת במספיק ארגוני פיתוח
אני בתעשייה כמה עשורים.

ראיה ראשונה והכי בסיסית היא מספר שפות התכנות שעושות בדיוק את אותו הדבר
טוב, אם זו הראיה שלך נראה שהדיון די מיצה את עצמו. כשכתבתי בקובול ובjcl חשבתי שיש לי ביד שפה מצוינת. אני לא רוצה לדמיין אתרי אינטרנט עם פרונט אנד או בקאנד שכתוב בקובול.

אני בתעשייה כמה עשורים.

טוב, אם זו הראיה שלך נראה שהדיון די מיצה את עצמו. כשכתבתי בקובול ובjcl חשבתי שיש לי ביד שפה מצוינת. אני לא רוצה לדמיין אתרי אינטרנט עם פרונט אנד או בקאנד שכתוב בקובול.
למה אתה חושב שליוזר אכפת באיזה שפה אתה כותב קוד? יש מלא קובול בפרודקשן. רוב הדאטה סיינטיסטים משתמשים תוכנה שחלקה נכתבה בפורטרן.
99% מהשרתים רצים עם תוכנה שנכתבה בסי ואסמבלר, עם סט פקודות שעוצב לפני 50 שנה.

עד לפני כמה שנים, 70% מהאינטרנט היה כתוב בphp.

החברות הגדולות כבר הבינו את זה שלשפת תכנות יש משמעות מאוד קטנה על איכות התוכנה והחליטה להגביל את זכות הבחירה של מהנדסים או דירקטורים בנושא, אבל בחברות קטנות ובינוניות עדיין תשמע ויכוחים על האם להשתמש בג׳אווה או פייתון או ״שמעתם על ראסט?״ וכו׳, ג׳וב סקיוריטי.

אני לא ממציא פה את הגלגל, מהנדסים ומנהלים מובילים בתעשייה כבר אמרו את זה לפניי, כל מה שאני עושה זה לעבד דעות ומאמרים שהצליחו לסבר את אוזניי.

נושאים דומים

Back
למעלה