• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך עובדות עסקאות החלף שמבטיחות TR?

• פותח הנושא ilya
  • פורסם בתאריך

ilya

משתמש סולידי
דירוג
14
שלום,
אני תוהה איך עובדות עסקאות החלף שמבטיחות TR.
אני מניח שהצד השני בעסקה לא מהמר באופן קבוע כנגד המדד, אלא פשוט משחזר את תשואת המדד על ידי החזקה פיזית של נכסים רלוונטים. אבל כדי שזה יעבוד הוא צריך לא לשלם מס רווחי הון או דיבידנדים.
אז איך זה עובד? יש לו אפשרות להזדכות על המס כנגד ההפסדים מהעסקת החלף שהוא מכר?
יש גופים שפשוט פטורים מהמיסים הללו?

נערך לאחרונה ב:
הן לא מבטיחות TR. הTR הוא רק רגל אחת של העסקה.
קרא על עסקאות החלף רגילות, ואז המקרה המיוחד של מדד יהיה ברור יותר.

הן לא מבטיחות TR. הTR הוא רק רגל אחת של העסקה.
קרא על עסקאות החלף רגילות, ואז המקרה המיוחד של מדד יהיה ברור יותר.
לצערי אני לא כל כך מצליח לראות את הקשר עם עסקאות החלף רגילות.

בכל מקרה, לפי התיאור כאן:
http://www.investopedia.com/terms/t/totalreturnswap.asp
הצד שמקבל את התמורה מקבל TR פחות ריבית LIBOR ופחות עמלה.
אני מצליח לדמיין מספר דרכים שבהם הצד המנפיק יכול לתת עסקה כזו:
1. כמו שהצעתי קודם, הצד המנפיק פשוט מחזיק את הנכסנים הרלוונטים ואיכשהו נמנע מלשלם מס עליהם.
2. הצד המנפיק מחזיק את הנכסים ופשוט העמלה גבוהה מהמס שהוא צריך לשלם.
3. הצד המנפיק מהמהמר באופן קבוע שהעלייה במדד תהיה יותר נמוכה ממעמלות.

למיטב ידעתי 2 זה לא המצב.
ואם 3 היה מתקיים אז הייתי מצפה שהעמלות יהיה מאוד לא יציבות כתלות בציפיות מהמדד אבל למיטב ידעתי זה לא המצב.

לכן נשארתי עם 1 ואני מנסה להבין איך הם נמנעים מהתשלום מס.

נערך לאחרונה ב:
  1. ההוצאה של עסקה כזו, מוכרת.
  2. מס הדיבידנדים על חברות בארה"ב, נמוך ב70%-100% יחסית להכנסה רגילה.
  3. רוב העסקאות לא מכוסות בנכסים, אלא מתקזזות האחת עם השניה. (ההפרש בין כמות השוורים לכמות הדובים קטן ביחס לממוצע שלהם.)
  4. הדוגמא שמראה שרגל אחת היא ריבית ליבור, איננה בהכרח אמיתית. הגופים המוסדיים תמיד דואגים לכך שבתוחלת הם יהיו ברווח קטן בנטו.
דוגמא להמחשה:
נניח שBoA נמצא בעסקאות על $10B שמקזזות זו את זו בהפרש של חצי פרומיל, ובנוסף $1B שלא מקוזזות. הבנק מתכסה עם מניות (לשם כך הוא לווה מפקדונות $1B בריבית של 0.1%), ורושם את כל עליית הערך (7%), 30% מהדיבידנדים (3%) ואת הרגל של הריבית (1.1%) בתור הכנסה, ואת הרגל של הTR בתור הוצאה (10%-).
יוצא שסך ההכנסה הרשומה נמוך מההוצאה.
הרווח החשבונאי הוא $5M-$11M. הרווח הכלכלי הוא $5M+$10M. כך יוצא שהבנק מרוויח ללא סיכון (התנודתיות קטנה פי עשר ביחס למניות) ורושם את הרווח כהפסד שיתקזז עם רווח ממקום אחר.

נערך לאחרונה ב:

נושאים דומים

Back
למעלה