• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אחסון פודקאסטים

Golan

משתמש רגיל
דירוג
87
שלום,

התלבטתי אם לכתוב בשרשור הזה או לפתוח חדש, אבל החלטתי שעדיף לשמור את השרשור ההוא להמלצות להאזנה בלבד.

אני מחפש פתרון אחסון לכעשרים קבצי שמע של כשעה ומשהו כל אחד, כך שאוכל (רק אני ואולי עוד כמה בודדים) לגשת אליהם דרך אפליקציות פודקאסטים.
מחיפוש ברשת הבנתי שהאופציות החינמיות מגבילות למדי - חלק בסך השעות שניתן לאחסן, חלק במספר הקבצים שיכולים להיות זמינים בו זמנית, ולא מצאתי שום אופציה חינמית נורמלית.

נראה לי קצת מוזר שבעולם שבו אני יכול להעלות חינם ליוטיוב שעות על גבי שעות של וידאו, אין אפשרות נוחה וחינמית להעלאה של קבצי mp3 עם התממשקות נוחה ל-rss.

אז אולי פספסתי משהו? למישהו יש פתרון בשבילי?

מה עם סתם לשים בענן של הגוגל דרייב?

מה עם סתם לשים בענן של הגוגל דרייב?

הבעיה שלי היא לא עצם אחסון הקבצים (הם גם ככה במייל כרגע), אלא אני מעוניין ליצור RSS שאוכל לגשת אליהם/להוריד אותם דרך אפליקצית פודקאסטים (ובפרט שאוכל להוריד לאייפון).

סתם מתוך סקרנות, איזה סגנון פודקאסטים, או איזה תוכניות ספציפיות?

הוא כנראה רוצה ליצור ערוץ פרטי
אז אולי פספסתי משהו? למישהו יש פתרון בשבילי?
מה הנפח אחסון הכולל שאתה זקוק לו ?
כך שאוכל (רק אני ואולי עוד כמה בודדים) לגשת אליהם
זאת אומרת שאחסון ציבורי לא מתאים ?

כמו ש@מתכנת כתב, מדובר על הרצאות שאני מקבל למייל, שאני מעוניין להפוך לפודקאסט פרטי.

מה הנפח אחסון הכולל שאתה זקוק לו ?

מדובר על 20-30 קבצים של 15-20 מ"ב, כלומר סדר גודל של עד כחצי ג'יגה

זאת אומרת שאחסון ציבורי לא מתאים ?

לא מפריע לי שזה יהיה ציבורי, פשוט זה לא מיועד לציבור, אלא בעיקר לעצמי ואולי לעוד מספר אנשים בודדים (אבל לצורך העניין, אם יותר קל לבנות משהו רק לעצמי זה גם טוב).

עקרונית היה יכול להתאים, הבעיה היא שהם דורשים פרטי אשראי בשלב ההרשמה, וכרגע אני מעדיף להימנע אם יש אפשרות אחרת.

מדובר על 20-30 קבצים של 15-20 מ"ב, כלומר סדר גודל של עד כחצי ג'יגה
לא מפריע לי שזה יהיה ציבורי, פשוט זה לא מיועד לציבור, אלא בעיקר לעצמי ואולי לעוד מספר אנשים בודדים (אבל לצורך העניין, אם יותר קל לבנות משהו רק לעצמי זה גם טוב).
יש פלטפורמות לאחסון אתרים חינם, כבר שנים שלא התעסקתי בזה אבל 500MB מאמין שתוכל למצוא.
את ה RSS אתה יכול לכתוב לבד לתוך קובץ XML,
או להתקין WordPress ועליו פלגין כלשהו (לא ניסיתי, סתם זורק רעיון)

עקרונית היה יכול להתאים, הבעיה היא שהם דורשים פרטי אשראי בשלב ההרשמה, וכרגע אני מעדיף להימנע אם יש אפשרות אחרת.
אז:
- גוגל קלאוד דורש פרטי אשראי אבל לא מחייב אותך אלא אם הפעלת את התשלום, ואתה מקבל קרדיט לשנה חינם(רק מאמתים).
- לדיגיטל אושן אתה יכול לקבל קופון של 50$ אם יש לך מייל אקדמאי דרך גיטהאב.

- לדיגיטל אושן אתה יכול לקבל קופון של 50$ אם יש לך מייל אקדמאי דרך גיטהאב.
מה זה המייל הזה?
אבל 50$ זה ממש מעט... גוגל נותנים פי 6...

מייל אקדמאי: .ac.il או .edu , ואז אתה מקבל מגיטהאב 'חבילת סטודנט' שכוללת בין היתר גם 50$ לדיגיטל אושן, שמריץ לך את הסטאפ הבסיסי שלהם (5$ לחודש) ל10 חודשים. גוגל נותנים יותר קרדיט, אבל הוא מוגבל בשנה. גם AWS חינם בשנה הראשונה במגבלות השימוש שלהם.

משתף בפתרון שבסופו של דבר יישמתי - הקשבתי לעצתו של @מתכנת, אם כי עברתי כמה תלאות בדרך:
יצרתי אתר ב 000webhost, שנותנים בחינם 1GB אחסון (עם כיבוי לשעה כל יום של האתר, אני מאמין שאסתדר בלעדיו כל יום בין 2:00 ל-3:00).
התקנתי wordpress, אבל לא יכולתי להעלות דרך הWP קבצים של יותר מ-8 מ"ב.
עשיתי הרבה נסיונות להתגבר על ההגבלה באמצעות שיטות שונות שמופיעות במדריכים באינטרנט, שבסופו של דבר אילצו אותי להתקין מחדש את הWP כי הוא נתקע.
בסופו של דבר התקנתי את התוסף הזה, שמאפשר להוסיף קבצים לWP ישירות מהשרת, וככה אני יכול להעלות קבצים דרך השרת, ולקשר אותם לWP דרך התוסף.
מכאן דברים נהיו יותר קלים - אחרי שהקבצים בWP, אני משתמש בתוסף Seriously Simple Podcasting בשביל לפרסם את הקבצים בפיד של הפודקאסט.

אז תודה רבה לעוזרים!

לא הבנתי, אז ה WP והקבצי שמע ממוקמים בסוף על אותו שרת?

כן, אני לא באמת ממש מבין בזה, אבל ממה שאני מבין, בשביל ליצור את הפודקאסט בתוסף אני צריך שהWP יכיר את הקבצים, וכשמעבירים דרך FTP לשרת אפילו אם שמים את הקבצים בתוך התיקייה של uploads בתיקיות של הWP, לא תראה אותם בלוח הניהול של הWP.
התוסף "מכיר" לWP את הקבצים האלו, ואז בתוסף השני אני יכול להשתמש בהם בשביל להעלות פודקאסט.
(אני לא בטוח אם התוסף משכפל את הקבצים, אם וכאשר ייגמר לי המקום אבדוק את הנושא)

נושאים דומים

Back
למעלה