תגובה אחרונה ע"י spiritk

 1. S

  הצעה לניהול תיק מאקסלנס

  אהלן, דיברתי היום עם נציג של אקסלנס שהציע מסלול מנוהל שמורכב מתעודות סל עוקבות מדדים בלבד. לטענתו, דמי הניהול היחידים שמשלמים הם עמלות קניות/מכירה סטנדרטיות של חשבון המסחר וכן את דמי הניהול של תעודות הסל (של קסם) בלבד. יש לי פגישה איתו ביום חמישי. האם יש עוד משהו שכדאי לבדוק? יש בעייתיות כלשהי...
 2. S

  למישהו יש המלצה ליועץ השקעות?

  אז אני שובר את הראש כבר כמה זמן על הרכב התיק ולא מצליח להגיע להחלטות. האם למישהו יש המלצה ליועץ השקעות אמין ומקצועי, שאפשר בפגישה חד פעמית איתו להרכיב תיק ולצאת לדרך? תודה!
 3. S

  שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה

  שלום, אתקן מספר נקודות: 1. אין לי כוונה להנזיל את הקרן תוך שנתיים, אלא היא תהיה נזילה תוך שנתיים כיוון שמסתיימות שש השנים מפתיחתה. 2. מול המעסיק אין לי מגבלות על גובה ההפקדה, לצורך העניין המעסיק יפקיד לי גם 6000 ש״ח לקרן השתלמות בחודש (ע״ח השכר), אם זה אפשרי. @adamshalev ציינת שנעשו סימולציות...
 4. S

  שאלה על תכנון קרנות השתלמות, תיק השקעות, קופ״ג ופנסיה

  היי, יש לי שאלה, אולי קצת מורכבת, מקווה שתוכלו לעזור. כרגע יש לי קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופ״ג. אני מעוניין לפתוח חשבון השקעות. חשבתי על הנקודות הבאות ומקווה שתוכלו לעזור: ביצוע ההשקעות באמצעות קרן ההשתלמות- הקרן הנוכחית היא בעלת וותק של 4 שנים, אליה אני אפקיד את כל הכסף שאני מעוניין להשקיע...
 5. S

  עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן

  @מתכנת אני אשמח להפנייה לאקסלנס תודה!
 6. S

  האם ניתן לקחת הלוואה על תיק השקעות?

  אהלן, מקווה שאני בפורום הנכון. יש לי כרגע כסף נזיל שאני רוצה להשקיע אבל ככה״נ אצטרך אותו בזמן הקרוב (שנה ומטה). האם ניתן לקחת הלוואה ע״ב תיק ההשקעות/קרן השתלמות דברים שכאלו? האם זה בכלל בריביות שמשתלמות לעומת השיקול של הכסף במזומן?
 7. S

  מישהו מכיר שמאי מקרקעין מומלץ?

  אהלן, אני מחפש שמאי מקרקעין לטובת נושא הקשור במגרש למגורים. אם מישהו מכיר/יש לו ניסיון עם מישהו שעוסק בתחום ומבין, אשמח להפניות. תודה רבה!
 8. S

  איך לנהל ענייני מיסים בעבודה עם Fiverr?

  מהצד של הלקוח, אני רשום כישראלי ולא מקבל אף פעם סעיף מע״מ בחשבונית- יש את מחיר העבודה, עמלת פייבר וזהו. בנוגע לתיקונים- ללקוח אין אפשרות לדרוש אינסוף תיקונים. אני רואה הרבה מוכרים שמגבילים במודעה את התיקונים ל2/3 פעמים, ויש כאלו שמופיע unlimited revision. תבדקי את זה.
 9. S

  מדרסים מורכבים

  יש בחור שקוראים לו ארי ברנס, רמת השרון. אני עושה אצלו מדרסים אחת לשלוש שנים, הם מצויינים ועברתי איתם כבר הכל- צבא/דרום אמריקה. המחיר היה סביב ה-800 שקל וכל מדרס כזה מחזיק לך 2/3 שנים, תיקונים והתאמות חינם. ממליץ מאוד.
 10. S

  מבנים יבילים/בתים ניידים

  היי אורי: 1. אשמח אם תוכל לקשר אותי למי שאתה מכיר. 2. האם באמת המחירים של מבנה כזה הם כ-150,000 ש״ח (בלי הממ״ד והחיבור לתשתיות לצורך העניין, שהם עלויות שנאלץ לשאת בהם בכל מקרה).
 11. S

  מבנים יבילים/בתים ניידים

  היי, אני ארחיב קצת יותר. זה מגרש שכבר יש לנו, בכל מקרה ישולמו עליו עלויות פיתוח, וצריך לבנות עליו. כיוון שאני לא כ״כ רוצה להיכנס להליך של בנייה ארוכה שנמשך שנה/שנתיים ולהשקיע המון כסף בבנייה הזו, חשבתי לשים לתקופה מסויימת בית ׳יביל׳ כזה, לחסוך בעלויות הבנייה (להבנתי סדר גודל של 150,000 ש״ח זה...
 12. S

  מבנים יבילים/בתים ניידים

  היי, אני מתעניין באופן כללי בנושא המבנים הניידים/יבילים להקמה במושב/קיבוץ. רציתי לדעת האם למישהו יש הפניות למידע בסיסי, הערכה לעלויות פר מטר וכן ניסיון (טוב/רע) עם הנושא. חיפשתי באינטרנט- בעברית יש מעט מאוד מידע, ולא ראיתי שום התייחסות לחסרונות הבנייה הזו . אשמח לסיוע, תודה!
 13. S

  תחילת פעילות- S&P500 זה טוב? זה רע? וגם קצת על קרן השלמות

  היי, עכשיו שייצבתי לעצמי הכנסה חודשית קבועה אני מעוניין להתחיל להשקיע. אני מתחיל בתהליך לימודי ובמקביל אני רוצה לטפל בדברים השוטפים שיש לי- קרן השתלמות וקופות גמל שמושקעות במחקה S&P500 באחד מבתי ההשקעות. רציתי לקבל כיוון כללי- זה מחקה טוב? זה מחקה רע? אני צעיר ולא צריך את הכסף נזיל לזמן הקרוב-...
 14. S

  משלוח מישראל לכל העולם של מסמכים- מחפש משהו יותר טוב מהדואר

  אהלן, לדואר ישראל לוקח בממוצע 2-3 חודשים להעביר מעטפת A4 עם מסמכים לכל מקום בעולם. אני מחפש שירות שילוח שיבצע את זה בעלות אולי קצת יותר גבוה אבל גם עם פחות זמן. התדירות היא לא קבועה- סדר גודל של 4-5 מעטפות בחודש. תודה!
 15. S

  ביטוח נסיעות

  תבדוק שאתה לא מוחרג במידה והציוד אינו נמצא במדינת ישראל/ הפוליסה תקפה רק לגבולות מדינת ישראל..
למעלה