• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה

• פותח הנושא Yos
  • פורסם בתאריך
הבנתי, אז זה המייל שכבר יש לי שגם לא ממש מקבל מענה כבר כמה ימים... תודה.

מניח שאנסה מחר להתקשר בשעות המוקדמות ולבקש שיעבירו לשם. בהנחה ואצליח להגיע למענה אנושי כלשהו, בינתיים כל 3 נסיונות מתוך 4 של לצלוח את המענה הרובוטי שלהם ולהגיע לחלק שהוא מפנה לנציג שירות (כמעט 5 דקות של המתנה שיעבור על כלללל הflow שלו שמנסה לעזור לי באמצעים אוטומטיים) הסתיימו בניתוק מיידי.

אבל מה עם קופת גמל שאין אפשרות להפקיד לקיימת?
לכאורה אפשרי בתנאי שיש לך קופת גמל IRA שלא הופקדו אליה פיצויים (לי יש, ווהו)

במייל לא לקח להם יותר מדי זמן לענות, אולי זה קשור לזה ששלחתי את המייל גם לסוכן הביטוח מטעם החברה החדשה בה אני עובד.

הבנתי, אז זה המייל שכבר יש לי שגם לא ממש מקבל מענה כבר כמה ימים... תודה.

מניח שאנסה מחר להתקשר בשעות המוקדמות ולבקש שיעבירו לשם. בהנחה ואצליח להגיע למענה אנושי כלשהו, בינתיים כל 3 נסיונות מתוך 4 של לצלוח את המענה הרובוטי שלהם ולהגיע לחלק שהוא מפנה לנציג שירות (כמעט 5 דקות של המתנה שיעבור על כלללל הflow שלו שמנסה לעזור לי באמצעים אוטומטיים) הסתיימו בניתוק מיידי.
תנסה את הטלפון הזה
037532000

בממוצע 40 דק המתנה ואז עונים ...
תגיד ששלחת לפני כמה ימים למייל IRA ולא ענו לך ואז הם ידברו בעצם עם הנציגה ויבקשו שתחזור אליך (בדרכ ניא חוזרת תוך יום)

בדרכ ניא חוזרת תוך יום
בסוף חזרה אלי עם תשובה מאד חלקית ועכשיו זה כנראה לחכות שוב פעם מחדש...
אבל אולי תוכל לחסוך לי את החוסרים.
בגדול היא פשוט אמרה לי "הנה טופס העברת בעלות, תמלא פעמיים (אחד לקה"ש אחד לגמל) תחתים את המעסיק ותשלח לכתובת X".

1. הטופס הוא טופס העברת בעלות סטנדרטי ובסעיף של ציון מסלול ההשקעה אין אופציה לבחור IRA, אז לא ברור לי מה עלי לסמן.
2. לא סיפקה לי שום פרטי הפקדה למסור למעסיק, מספרי קופות, האם פותחים קופות חדשות או ממשיכים הפקדה לישנות, שום דבר.

האם יש לך מושג לגבי הדברים האלה? לדוג' ראיתי שציינת שקיבלת את פרטי ההפקדה, האם הם הגיעו רק אחרי שהגשת את טופס ההעברה?

1. הטופס הוא טופס העברת בעלות סטנדרטי ובסעיף של ציון מסלול ההשקעה אין אופציה לבחור IRA, אז לא ברור לי מה עלי לסמן.
כן זה הטופס שגם אני קיבלתי, הוספתי בכתב יד אפשרות IRA וגם רשמתי את זה במייל תשובה

2. לא סיפקה לי שום פרטי הפקדה למסור למעסיק, מספרי קופות, האם פותחים קופות חדשות או ממשיכים הפקדה לישנות, שום דבר.

האם יש לך מושג לגבי הדברים האלה? לדוג' ראיתי שציינת שקיבלת את פרטי ההפקדה, האם הם הגיעו רק אחרי שהגשת את טופס ההעברה?
אחרי איזה שבוע/שבועיים מששלחתי את הטופס קיבלתי מהם מכתב למעסיק עם הפרטי קופה (הייתי צריך לתזכר אותם באמצע הדרך)

כן זה הטופס שגם אני קיבלתי, הוספתי בכתב יד אפשרות IRA וגם רשמתי את זה במייל תשובה
אחלה, חוסך לי לחכות לתשובה שלה אם ככה.
אחרי איזה שבוע/שבועיים
זה כבר פחות אחלה. המעסיק לוחץ לקבל את כל הפרטים לפני סוף השנה. כנראה שאשלח את הטפסים ואז אחזור להציק טלפונית.

תודה רבה!

• אהבתי
Reactions: A42
זה כבר פחות אחלה. המעסיק לוחץ לקבל את כל הפרטים לפני סוף השנה. כנראה שאשלח את הטפסים ואז אחזור להציק טלפונית.
סתם מחשבה:
יכול להיות שעדיף לך להפקיד לחשבון הלא נכון, העיקר שיגיע לאיזשהו חשבון שלהם (נניח לחשבון שלהם של המסלול הרגיל), ואח"כ להתעסק עם הברוקרטיה (הכנראה מעצבנת) של להעביר את הכסף למקום הנכון. ככה יהיו לך פחות בעיות מבחינת מיסוי, כי המעסיק כביכול העביר את הכסף השנה ולא שנה הבאה.

אבל אולי זה סתם יסבך אותך, אז אל תקשיב לי.

מישהו ניסה להפקיד להם ל-IRA קופ״ג עצמאים?
הפקדתי בתחילת החודש, עדיין לא הגיע לחשבון, ואין לי מושג אם יגיע...

יכול לדווח שהשתמשתי במייל שרץ פה בשרשור וקיבלתי תשובה בתוך יום וחצי. הבעיה עוד לא טופלה, אבל לפחות מישהו הסתכל על זה והתייחס.

יכול לדווח שהשתמשתי במייל שרץ פה בשרשור וקיבלתי תשובה בתוך יום וחצי. הבעיה עוד לא טופלה, אבל לפחות מישהו הסתכל על זה והתייחס.
אני שלחתי לפני 6 ימים וטרם קיבלתי תשובה.

אני שלחתי לפני 6 ימים וטרם קיבלתי תשובה.
כנראה שהיא פה בקבוצה, כי היא כרגע שלחה לי:
שלום רב,

בעת הצורך על קרנות ההשתלמות יהיה עליך למלא טופס שינוי מעסיק.

על קופות הגמל עליך למלא טופס פתיחת קופה חשה מכיוון שאין אפשרות לשנות מעסיק על קופות גמל

למסמכים יש לצרף צילום ת.ז.

ייתכן ותקבל סקר שביעות רצון על השירות שנתתי לך,

אשמח אם תשיב J

בברכה,

השאלה אם זה אומר שהם נותנים לכולם מעכשיו להחליף מעסיק בקופות IRA קיימות?

• אהבתי
Reactions: A42
זה אומר שהם נותנים לכולם מעכשיו להחליף מעסיק בקופות IRA קיימות?
אני באמת לא יודע מה לומר לך כי התגובה שקיבלתי הייתה למלא טופס שינוי מעסיק על ההשתלמות והגמל, שום מילה על פתיחת גמל חדשה. תשובות לא תואמות בעליל זה כיף.

את הטפסים כבר העברתי ולמעסיק שלחתי את טופס הקוביות, אז מניח שאגלה בקרוב.

הנדון: בעיות לאחר מיזוג קופות גמל

שלום רב,

היתה ברשותי קופ״ג בהלמן-אלדובי המנוהלת כ-IRA, כאשר חשבון ניירות הערך מנוהל על ידי הברוקר IBI. לפני מספר חודשים הקופה הועברה לניהול הפניקס במסגרת מיזוג קופות.

מאז המיזוג, השירות הוא מתחת לכל ביקורת. מעבר לכך שלא ניתנה לנו כתובת לפניות שמטפלת בקופות IRA, ולאחר מיילים שלא נענו חיכיתי שעות על הקו לשירות לקוחות טלפוני שימסור לי את כתובת המייל, הבעיה העיקרית היא שנראה שיש החלטה אסטרטגית של החברה ״להרוג״ את תחום ה-IRA. כאשר פניתי לעשות הליך סטנדרטי של העברת יתרה מקופה אחרת, תהליך שנהגתי לעשות פעמיים בשנה לפני המיזוג, נעניתי שמדיניות החברה היא לא לעשות תהליכים כאלה (ראו תכתובת במסמך נפרד). החלטה כזו מערערת את האסטרטגיה שלי כחוסך, ומכריחה אותי למעשה לחפש חברה אחרת, כאשר תהליך העברת IRA הוא ארוך ומייגע (וגורם להפסדים כספיים בגלל הפסקה זמנית של יכולת הפעולה בחשבון).

ההרגשה שלי (ושל חוסכים אחרים שדיברתי איתם) היא שהפניקס החליטה שלא משתלם לה לנהל את הקופות שלנו, אבל היא לקחה אותן אליה כחלק מ״עיסקת חבילה״ יחד עם קופות אחרות משתלמות יותר. עכשיו החברה פשוט מנסה לייאש אותנו ולגרום לנו לעבור למקום אחר. זו התנהלות פסולה, מפני שהרווח שהם עושים מהקופות האחרות הוא על גב החוסכים ב-IRA שנשלחים לתהליכים ארוכים שיגרמו להם הפסדים. אני מבקש, שאם החברה לקחה אליה קופות, שהיא תהיה מחוייבת להמשיך לתת להן שירות כמו לפני המיזוג.

בברכה,

חדשות!!!

חודש אחרי הפניה למפקח, קיבלתי מייל לקוני משירות הלקוחות של ״הפניקס״, עם הטקסט הבא:
״
מצ"ב טופס העברה כבקשתך עליך רק לחתום ולהחזיר לנו אותו חתום.

בשביל שנוכל לבצע את העברה
״
שום אזכור של התשובה הקודמת שלהם, או של הפניה שלי למפקח, כלום.

@מתכנת
@FIYaacov

אחרי ששלחתי להם את פירוט העמלות עם התוקף ושאלתי אם יש כוונה לחדש, קיבלתי תשובה שזה בבירור, וזה היה לפני שבועיים...יש טעם להמשיך לנדנד או שכדאי גם לפנות למפקח?

אחרי ששלחתי להם את פירוט העמלות עם התוקף ושאלתי אם יש כוונה לחדש, קיבלתי תשובה שזה בבירור, וזה היה לפני שבועיים...יש טעם להמשיך לנדנד או שכדאי גם לפנות למפקח?

אני חושש שפרשנות של ההתנהגות שלהם היא מעבר לכוחי :)

חדשות!!!

חודש אחרי הפניה למפקח, קיבלתי מייל לקוני משירות הלקוחות של ״הפניקס״, עם הטקסט הבא:
״
מצ"ב טופס העברה כבקשתך עליך רק לחתום ולהחזיר לנו אותו חתום.

בשביל שנוכל לבצע את העברה
״

@מתכנת
@FIYaacov

ועכשיו הגיעה התשובה. פירוט התשובה לפי סעיפים:

1. התנצלות כללית על החוייה.
2. שקר כאילו דיברתי כמה פעמים עם שירות לקוחות.
3-4. מקבלים את הבקשה לבצע העברה לקופת הגמל, בלי להסביר למה, ובלי להגיד אם שינו מדיניות.
5-7. מדברים על שיוך הפקדות המעסיק לקרן השתלמות, שכלל לא התלוננתי עליו לרשות ההון.
8. התנצלות כללית שוב.

מעדכן שב12.01 קיבלתי מכתבים לאזור האישי בלאומי על חידוש ההנחות בעמלות :) החשש הוסר

מעדכן גם

היום בשעה טובה נכנס הכסף מהפינקס לחשבון המסחר שלי (לאומי טרייד) על משכורת דצמבר

אחרי שבעצם עברתי באוקטובר מעסיק והפינקס הסיכומו ללהמשיך הפקדות ממעסיק חדש לקרן ההשתלמות IRA שלי מהלמן של המעסיק הקודם

שינוי הבעלות מוליד עדכוניo נוספים:
בדוח החודשי שנשלח בימים אלו, צויין כי החל מ 1.2 עלות הקנייה/מכירה בקרנות הרשומות בחו"ל תהיה 0.275% משווי העסקה + עמלת ברוקר זר.
עוד מישהו קיבל הודעה כזו ?
מישהו הצליח לשנות את הגזרה ?
אשמח להמלצות...
TNX

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T חוות דעת IRA - הלמן מול הפניקס/אקסלנס שוק ההון 18
Liron2035 קה"ש IRA הלמן-אלדובי, רכישת IWDA: השוואת עלויות ברוקר שוק ההון 9
adamshalev בעלי IRA של הלמן אלדובי יכולים לראות עכשיו דוחות באתר צרכנות פיננסית 12
וינסנט יתרות שגויות בקופ"ג בניהול אישי (IRA) במיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ מחפש קבוצת רכישה לקרן השתלמות זולה (עדיף IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 10
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
R גלובלנט - האם בטוח לפתוח שם חשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S 1099div בחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
mk1 השתלמות IRA תמהיל מניות שוק ההון 4
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
A קרן השתלמות IRA מגבלת קניה חודשית סנופי אירי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
A מנגנון ה"דלת האחורית" ב- IRA אמריקני וניכוי במקור ע"י ברוקר מיסים 0
F האם ניתן לחזור מ-IRA לבית השקעות "רגיל"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
M קניה ומכירה של ניירות ערך גלובלנט IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
V IRA קופות גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R קה"ש IRA Vs s&p פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
O קרן השתלמות IRA במגדל - לא ניתן להפקיד הפקדות חדשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 57
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U קרן השתלמות IRA בנק לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
T מסלקה פנסיונית וקה״ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
A מחשבות על קניה חודשית IRA בעקבות המלחמה שוק ההון 31
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12

נושאים דומים

Back
למעלה