• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות

• פותח הנושא ptom
  • פורסם בתאריך

ptom

משתמש רגיל
דירוג
49
יצא לי להיתקל בשיחה הבאה בשירות המילואים האחרון שהייתי בו:

"חברים, הבנק לא בצד שלכם, תפנימו את זה! המטרה של בנק היא להרוויח מהלוואות שהוא מוכר לאחרים בעזרת כסף שאתם מפקידים אצלו, לא מעניין אותו אם החשבון שלכם ירוויח או לא. בגלל זה אני לעולם לא מפקיד את הכסף שלי בבנק ולא משקיע דרך הבנק. רק דרך בתי השקעות".
אמר את זה שותף לצוות שהוא סוכן ביטוח/יועץ פרישה נלהב שאוהב לשתף מהנסיון שלו, בשיחה עם שאר חברי הצוות שפחות מתעסקים בפיננסים ביום-יום.

בתור מי שמשקיע דרך הבנק (סתם כי זה נוח ויש לי תנאים טובים בגלל הסדר עם המעסיק, חברה אמריקאית גדולה) זה גרם לי לתהות האם תיק השקעות בבית השקעות הוא משמעותית יותר נזיל מאשר בבנק רק בגלל ההבדל במודל העסקי שלהם (והפיצ'ר של הלימות ההון/ יחס רזרבה בבנקים)? על פניו לא אמור להיות הבדל, כי בשני המקרים התיק עצמו לא מכיל כסף שהבנק חופשי לעשות בו מה שהוא רוצה, אלא הוא מוחזק בדמות ניירות ערך ספציפיים. מצד שני, במקרה שבו הבנק נקלע לצרות כי יותר מדי אנשים מנסים למשוך כסף בו זמנית, אולי הוא עלול לעכב משיכה מחשבונות באופן כללי, בלי קשר לאיפה הכסף מוחזק. [עזבו רגע את העניין שלמשוך כסף מהתיק בעת משבר זו לרוב טעות]. הבחור הנ"ל טען שכן (כולמר בעת משבר, תיק השקעות בבית השקעות יותר בטוח / נזיל) אבל לא השתכנעתי.
מה דעתכם?

נערך לאחרונה ב:
לא הבנתי, לאיפה תמשוך את הכסף מבית ההשקעות אם לא לבנק?
אז מה עשינו?

לא הבנתי, לאיפה תמשוך את הכסף מבית ההשקעות אם לא לבנק?
אז מה עשינו?
אוקיי, נקודה טובה שאיכשהו לא חשבתי עליה o_o
אבל בוא נניח לרגע שהמשבר הוא לוקאלי ולא גלובלי, ואתה יכול להעביר את הכסף מבית ההקשעות לחשבון בבנק בחו"ל?

נערך לאחרונה ב:
תרחישים דמיוניים הם פחות מעניינים.
באותה מידה אתה יכול להניח שנפל מטאור על בית ההשקעות ומחק את כל הרשומות.

בתור מי שמשקיע דרך הבנק (סתם כי זה נוח ויש לי תנאים טובים בגלל הסדר עם המעסיק, חברה אמריקאית גדולה) זה גרם לי לתהות האם תיק השקעות בבית השקעות הוא משמעותית יותר נזיל מאשר בבנק רק בגלל ההבדל במודל העסקי שלהם (והפיצ'ר של הלימות ההון/ יחס רזרבה בבנקים)?
לא הבנתי את הקשר בין נזילות התיק שלך לבין הפסקה הקודמת.
זה בערך כמו לשאול האם התיק נזיל יותר אם הלוגו של הבנק אדום או כחול.
אין קשר בין נזילות תיק ההשקעות שלך למודל העסקי של הבנק. למודל כמובן יש השפעות אחרות.
מצד שני, במקרה שבו הבנק נקלע לצרות כי יותר מדי אנשים מנסים למשוך כסף בו זמנית, אולי הוא עלול לעכב משיכה מחשבונות באופן כללי, בלי קשר לאיפה הכסף מוחזק
אם החשש הוא שכל פיאט שנכנס לבנק לא יצא ממנו בגלל קשיי נזילות של הבנק, אז פשוט תעביר את הניירות לברוקר אחר במצב כזה ותמכור את הניירות שם (ומשם תעביר את הכסף לבנק אחר יותר יציב לצרכי שימוש)

תרחישים דמיוניים הם פחות מעניינים.
באותה מידה אתה יכול להניח שנפל מטאור על בית ההשקעות ומחק את כל הרשומות.
אתה מניח שאין גיבוי?
על פניו נשמע לי דמיוני. מצד שני לא באמת יפתיע אותי בברוקר ישראלי...

לא הבנתי את הקשר בין נזילות התיק שלך לבין הפסקה הקודמת.
זה בערך כמו לשאול האם התיק נזיל יותר אם הלוגו של הבנק אדום או כחול.
אין קשר בין נזילות תיק ההשקעות שלך למודל העסקי של הבנק. למודל כמובן יש השפעות אחרות.

אם החשש הוא שכל פיאט שנכנס לבנק לא יצא ממנו בגלל קשיי נזילות של הבנק, אז פשוט תעביר את הניירות לברוקר אחר במצב כזה ותמכור את הניירות שם (ומשם תעביר את הכסף לבנק אחר יותר יציב לצרכי שימוש)

זה בדיוק מה שלא הייתי בטוח לגביו - השתמע מדבריו של הבחור הנ"ל שאם בנק נמצא בקשיי נזילות הוא עלול להקפיא לך את תיק ההשקעות ולמנוע ממך לא רק את היכולת למשוך אותו לתוך החשבון שלך אצלו, אלא בכלל לעשות איתו כל דבר, כולל לנייד אותו למקום אחר.
להבדיל מבית השקעות שבו, בגלל שהמודל העסקי שלו שונה משל בנק, הסיכוי נמוך יותר שיגיע לקשיי נזילות מלכתחילה, כי הוא לא (בדיוק) סוחר בהלוואות מהפקדה של אחד לאחר, אלא פשוט מחזיק ני"ע בשביל האנשים אצלו, ורק גובה מהם דמי ניהול / טיפול.

בכל אופן אני מבין עכשיו שזה לא תרחיש אפשרי, כי תיק כזה הוא מחוץ לscope שיש לבנק "שליטה" עליו (להבדיל, למשל, מפיקדון בבנק, שהבנק רשאי להשקיע אותו כראות עיניו ב"נוסטרו" או לייצר ממנו הלוואות חדשות לאחרים).

השתמע מדבריו של הבחור הנ"ל שאם בנק נמצא בקשיי נזילות הוא עלול להקפיא לך את תיק ההשקעות ולמנוע ממך לא רק את היכולת למשוך אותו לתוך החשבון שלך אצלו, אלא בכלל לעשות איתו כל דבר, כולל לנייד אותו למקום אחר.
לא נשמע לי הגיוני.
בניגוד לכסף מזומן, ניירות ערך שאתה שם בבנק הם לא חלק מנכסי הבנק.
להבדיל מבית השקעות שבו, בגלל שהמודל העסקי שלו שונה משל בנק, הסיכוי נמוך יותר שיגיע לקשיי נזילות מלכתחילה, כי הוא לא (בדיוק) סוחר בהלוואות מהפקדה של אחד לאחר, אלא פשוט מחזיק ני"ע בשביל האנשים אצלו, ורק גובה מהם דמי ניהול / טיפול.
זה נכון בעיקר למזומן שאתה מחזיק שם, פחות לניירות ערך.
בכל אופן אני מבין עכשיו שזה לא תרחיש אפשרי, כי תיק כזה הוא מחוץ לscope שיש לבנק "שליטה" עליו (להבדיל, למשל, מפיקדון בבנק, שהבנק רשאי להשקיע אותו כראות עיניו ב"נוסטרו" או לייצר ממנו הלוואות חדשות לאחרים).
זאת גם ההבנה שלי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
תרנגול קקה נזילות הפורש עם תיק ממונף באינטרקטיב שוק ההון 6
B נזילות ב-iShares MSCI ACWI בארץ שוק ההון 1
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
Y מכירת קרן כספית מוגבלת - האם יש סכנת נזילות בעת מכירה? שוק ההון 1
א רמת נזילות ETF בלאקרוק שוק ההון 1
ע הבדלים בין טופס 161 (יתרות פיצויים) לבין דוח נזילות של חברת הביטוח הפנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Tsachi01 נזילות קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מוריארטי PSA - נזילות שוק ההון 14
H קרן השתלמות חדשה, קופות גמל נזילות (לפני שינוי החוק), חשבון ב- IB ושיקולי רילוקיישן לארה"ב שוק ההון 13
הק995 האם קופות IRA לא נזילות חייבות להיות מושקעות פאסיבי? שוק ההון 2
P נזילות בבית מגורים אוף טופיק 16
G שאלה לגבי מכשיר השקעה בעל נזילות שוק ההון 14
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה