• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

btb- דעה אחרת

• פותח הנושא uuu
  • פורסם בתאריך
צודק, זה גם יותר מסוכן מאג"ח רגיל וגם לא נזיל, כלומר אתה אמור לדרוש פרמייה כפולה.
שוב, אני לא איש מקצוע, אבל אשמח להבין יותר טוב את הקביעה הוודאית שזה יותר מסוכן מאג״ח (וגם כאן לדעתי צריך להגדיר איזה אגח), יש לך נתון מוכח שאתה יכול להפנות אותי אליו?

כשאלת אגב, מה לדעתך הקורולציה של btb לשוק ההון?

שוב, אני לא איש מקצוע, אבל אשמח להבין יותר טוב את הקביעה הוודאית שזה יותר מסוכן מאג״ח (וגם כאן לדעתי צריך להגדיר איזה אגח), יש לך נתון מוכח שאתה יכול להפנות אותי אליו?
אג"ח זה חוזה שיש לו תוקף משפטי.

הלוואות חברתיות זה לסמוך על הרצון הטוב של אנשים אחרים (שיחזירו את החוב/יגבו את החוב)

לא צריך שום סטטיסטיקה כדי לדעת מה יותר מסוכן.

אג"ח זה חוזה שיש לו תוקף משפטי.

הלוואות חברתיות זה לסמוך על הרצון הטוב של אנשים אחרים (שיחזירו את החוב/יגבו את החוב)

לא צריך שום סטטיסטיקה כדי לדעת מה יותר מסוכן.
אני רק מזכיר שגם אג״ח אוהב ללכת להסתפר מדי פעם

אין ספק שיש כאן סיכון מסויים, וחלקו נובע מהעובדה שאין את השקיפות והפיקוח של חברה ציבורית.
עם זאת, כשאני נכנס לחשבון שלי, נראה שהכסף שהשקעתי שם מפוזר בין כמה אלפי הלוואות, בסכומים שבין כמה עשרות אגורות לכמה מאות שקלים, כך שרמת החשיפה שלי לללואה שנכנס לחלדות פרעון היא מאוד קטנה, וכאמור יש קופה לערבות הדדית בדיוק לצורך הזה.
מבחינתי המודל שלהם נראה טוב, אני מקווה שלא יתברר שהוא too good to be true
אחד הדברים שהכי מטרידים אותי למשל זה באמת שהם לא חברה ציבורית.

לגבי הנושא של פיזור ההלוואות, אם הבני נכון מהעדכון שלהם בתנאי השימוש האחרונים, כל לילה תיק ההלוואות שלך יכול להשתנות לבלי היכר, כולל הלוואות שמועד הפרעון שלהם קרוב, זה גם נתון שצריך לקחת בחשבון.

התשואה לא עוזרת כשיש חלק מהקרן שהוא נעול בהלוואות בפיגור שלך תדע מתי אם בכלל תקבל אותו.
כמו עוד כל מיני השקעות אלטרנטיביות גם כאן התשואה לא מפצה על עניין הנזילות הלא ודאי כאן

התשואה לא עוזרת כשיש חלק מהקרן שהוא נעול בהלוואות בפיגור שלך תדע מתי אם בכלל תקבל אותו.
כמו עוד כל מיני השקעות אלטרנטיביות גם כאן התשואה לא מפצה על עניין הנזילות הלא ודאי כאן
אם אני מבין נכון הלוואות בפיגור אמורות להיות מכוסות באמצעות הקרן במידה ויש בה מספיק כסף, אבל זה גם אומר שההלוואה מרגע זה כבר לא נזילה.

בכל מיקרה, אני לא מכיר אלטרנטיבה להשקעה במשהו שהוא לכאורה עם קורולציה בינונית לשוק ההון בסכומים קטנים (יחסית בהשוואה לקניית נכס למשל)

בכל מיקרה, אני לא מכיר אלטרנטיבה להשקעה במשהו שהוא לכאורה עם קורולציה בינונית לשוק ההון בסכומים קטנים (יחסית בהשוואה לקניית נכס למשל)
אז בוא אכיר לך: אג"ח.

משתף את הצד שלי בבי טו בי לפני כמה חודשים הפקדתי שם 30k לפני שבוע חבר שלי שכנע אותי לעשות ניסיון ולנזל את הכספים
א.ביקשתי משיכה של כל הסכום עבר מאז שבוע וחצי והכסף לא הועבר
ב.אפס עדכונים רק אתה צריך לחפש אותם
ג.היתרה היתה משהו כמו 30 אלף וארבע מאות שח והנציג הסביר לי שבשיקלול הכל אני אקבל 30 אלף ומאה שח (כמעט בכה לי בטלפון שאישאר...טריא בפוטנציאל???)
ד.הרעיון שכותבים לך ריבית של 7 8 אחוז ובסוף בניכוי הכל זה חמש שש אחוז בעיניי זה הונאה מוסרית...לא כולם קוראים את האותיות הקטנות
אני שמח שעשיתי את הטעות הזאת ומשכתי בזמן כי אחרת כל חודש הייתי דוחף 10 k
משהו פה ממש מסריח מהשורש.......
(אגב באותו זמן הפקדתי פיקדון לבנק הכל זמין ובשקיפות אמנם ריבית יותר נמוכה אבל לא בפער...חוזר לפקמ וקרנות סל)
ושוב פעם הוכח שאורי ג. התותח תמיד צודק ובגדול!!!
(אעדכן מתי הכסף הועבר סופית כולל הלוואות אדומות וצהובות)

תתחיל מלקרוא את השרשור הזה. תשים לב המיוחד לשינוי באווירה מתחילתו, שהייתה בסביבת ריבית נמוכה מאד, לסיומו, שנכתב בסביבה של ריבית עולה.

משתף את הצד שלי בבי טו בי לפני כמה חודשים הפקדתי שם 30k לפני שבוע חבר שלי שכנע אותי לעשות ניסיון ולנזל את הכספים
ג.היתרה היתה משהו כמו 30 אלף וארבע מאות שח והנציג הסביר לי שבשיקלול הכל אני אקבל 30 אלף ומאה שח (כמעט בכה לי בטלפון שאישאר...טריא בפוטנציאל???)
ד.הרעיון שכותבים לך ריבית של 7 8 אחוז ובסוף בניכוי הכל זה חמש שש אחוז בעיניי זה הונאה מוסרית...לא כולם קוראים את האותיות הקטנות
(אגב באותו זמן הפקדתי פיקדון לבנק הכל זמין ובשקיפות אמנם ריבית יותר נמוכה אבל לא בפער...חוזר לפקמ וקרנות סל)
כמה חודשים וכבר יש הלוואות אדומות?
כמה כסף הצלחת למשוך בנתיים?

האם יש עדכון?

ממש מוזר לי, אני משכתי משם לפני כשלושה חודשים והכסף הגיע תוך שבוע. עדיין השארתי כרבע מהסכום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש שאלה לגביי BTB ישראל צרכנות פיננסית 2
א BTB רמת סיכון שוק ההון 23
G btb זהב, חיסכון kids או רגיל שוק ההון 2
I הלוואות זהב BTB שוק ההון 9
או. עב. הלוואות חברתיות - BTB - 2017 שוק ההון 1
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
W דעה עדכנית על קרנות עוקבות Treasury שוק ההון 2
מ דעה על תיק השקעות שוק ההון 44
Tsachi01 דעה: תדמיתה האמיתי של התקשורת אוף טופיק 330
T מה ההבדל בין המלצה להבעת דעה? אוף טופיק 3
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
ש דעה השתנתה בהשקעה לטווח ארוך שוק ההון 6
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
N ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה צרכנות פיננסית 41
A דעה על פילוח תיק ההשקעות ועזרה לגבי החלק האגחי שוק ההון 5
ס עבודה עם לפטופ בסביבה קצת אחרת אוף טופיק 2
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
S מעמד חשבון בנק ישראלי למי שהינו תושב מס בישראל ובמדינה אחרת במקביל מיסים 11
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
C העברת חלק מהפנסיה \ השתלמות לחברה אחרת לצורך פיזור סיכוים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L מחקה s&p - מנורה, הפניקס או חברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S טיסה לחו"ל ששונתה על ידי חברה מסויימת לחברה אחרת וכרגע אין לי מספר הזמנה של החברה האחרת, מה לעשות? אוף טופיק 0
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
N התלבטות בנוגע למסלולי השקעה בכל המוצרים הפנסיונים ומעבר לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
J השקעה ב-P2P או לקיחת הלוואת מינוף להשקעה אחרת? השקעות אלטרנטיביות 10
שם משתמש בעייתי גמל להשקה: האם התקרה כוללת העברה מקופה אחרת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ו הקמת LLC (או יישות משפטית אחרת) לצורך השקעה בפלטפורמות אמריקאיות נדל"ן 7
R קרן משולבת מניות חו"ל - מגודרת למרות שמחזיקה בקרן אחרת לא מגודרת? שוק ההון 3
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
J שתי שאלות על משכנתא: (1) משכון נכס קיים לטובת סגירת משכנתא אחרת (2) ריהוט וגמר נדל"ן 8
D מניות של חברה שנרכשת עי חברה אחרת שוק ההון 0
נ הפעם זה אחרת - פוסט מהמשבר הבורסאי של הגל הראשון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 5
ש השקעה פאסיבית קצת אחרת שוק ההון 3
A השקעת הכנסה בהייטק בחברה אחרת - חברת ארנק? התפתחות אישית 7
I מועד תשלום על מניות של חברה שנמכרה לחברה אחרת שוק ההון 0
ש הפסד עקב עיכוב ביורוקרטי בשיוך כספים שהועברו לקרן פנסיה מחברה אחרת צרכנות פיננסית 16
M דרך אחרת להסתכל על משבר שוק ההון 20
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
A מה הייתם עושים אחרת אילו הייתם צעירים ב20 שנה? התפתחות אישית 146
C האם ניתן לקחת משכנתא על נכס במדינה אחרת? נדל"ן 2
L מתי לחפש עבודה אחרת אוף טופיק 41

נושאים דומים

Back
למעלה