• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה

noname

משתמש רגיל
דירוג
378
קראתי את כל החומר האפשרי שיש בפורום + חומר באתרים אחרים בנושא ביטוחי בריאות.

המסקנה שלי שהרף המינימלי לסולידי שרוצה לבטח את עצמו ממקרי קטסטרופות (הגדרה שלי לנזק כזה - נזק שגורר תשלום חד פעמי של מאות רבות של אלפי ש"ח ומעלה או תשלום חודשי שוטף של אלפי ש"ח לאורך תקופה ארוכה מאוד) זה
ביטוח ממלכתי חינם + ביטוח פרטי רק של השתלות ניתוחים בחו"ל + תרופות מחוץ לסל (ביטוח שעולה פחות מ-20 ש"ח).
(מתייחס כרגע רק לביטוח בריאות ולא לסיעודי).

מבחינת ניתוחים בארץ יש את הביטוח הממלכתי החינמי (עם כל החסרונות הידועים), במקרים של ניתוחי חירום מורכבים בדרך כלל לא אמורים לחכות לניתוח הרבה זמן (בניגוד לניתוחים רגילים) ובכל מקרה תמיד יש אפשרות לשלם באופן פרטי על ניתוח בארץ כמה עשרות אלפי ש"ח (שסולידי חסכן אמור להיות מסוגל לממן) בלי לחכות ועם רופא נבחר.

במילים אחרות אפשר לסגור את הנושא של ביטוח בריאות שמונע פשיטת רגל ב12 ש"ח לחודש.

אשמח לשמוע אם מישהו חושב אחרת

נשמע לי די מדויק. למיטב זכרוני הגעת לאותן המסקנות של בעלת הבית.
זהו אכן רובד הבסיס הבסיסי ביותר, והייתי נכנס אליו רק אם הייתה לי יכולת כלכלית לממן ניתוח באופן פרטי בארץ, אם אבחר בכך (כפי שציינת בעצמך).
רק בריאות!

נשמע לי די מדויק. למיטב זכרוני הגעת לאותן המסקנות של בעלת הבית.
זהו אכן רובד הבסיס הבסיסי ביותר, והייתי נכנס אליו רק אם הייתה לי יכולת כלכלית לממן ניתוח באופן פרטי בארץ, אם אבחר בכך (כפי שציינת בעצמך).
רק בריאות!

קראתי את הפוסט של הסולידית בנושא, היא הביאה כדוגמא ביטוח של הראל שנקרא הראל ש.ר.פ Basic Platinum שכולל גם ניתוחי בריאות בארץ שעלותו 55 ש"ח לגבר בן 30.
אני לקחתי צעד אחד קדימה ואני חושב שאפשר לפרק גם את מרכיב הניתוחים בארץ ולהגיע לעלות של 12 ש"ח לחודש.

@noname - אתה צודק לגבי השימוש בביטוח הזה כדוגמה בפוסט (הזה, למתעניינים), אבל זו לא הייתה המלצה.
במורד הפוסט תראה שנתנה דוגמה למספר ביטוחים זולים יותר (~20 שקלים לחודש), לצד המלצת הסיכום הזו:
נכתב ע"י הסולידית - מתוך הפוסט בבלוג:
בשורה התחתונה: אני חושבת שאדם בריא יכול להסתפק בסל הבריאות הממשלתי, שהוא רחב דיו כדי לגרום לכל אמריקני ממוצע להזיל ריר, ולהשלימו באמצעות ביטוח בריאות פרטי מהסוג הבסיסי ביותר, הנותן מענה מקיף לקטסטרופות שאינן מכוסות בסל הבריאות. באשר לתכניות השב”ן – למעט העובדה שניתן להצטרף אליהן ללא חיתום, לטעמי נראה שאין תמורה ממשית בעד הפרמיה.

בנוסף, את עמדתה האישית הביעה בפוסט הבא בפורום:
הביטוח הפרטי היחיד שיש לי הוא מנורה TOP בייסיק. עולה לי סביבות 30-35 ש"ח בחודש ונותן כיסוי של 2 מיליון ש"ח לתרופות מחוץ לסל, השתלות וניתוחים בחו"ל. אין לי ביטוח משלים של קופ"ח - בעיני בזבוז כסף.

כמובן שככל שהצלחת להוזיל את הביטוח הבסיסי, הרי זה משובח :)

נערך לאחרונה ב:
במקרים של ניתוחי חירום מורכבים בדרך כלל לא אמורים לחכות לניתוח הרבה זמן (בניגוד לניתוחים רגילים)
אמור = שם של דג, רומא הפוך, הר בסין.
או במילים אחרות,
בוא נתראה כשתצטרך משהו קריטי ותיזכר ש"לא היית אמור" לשבת במסדרון או לחכות לבדיקה זו אחרת וכו' וכו'.
תציץ , נחפר פה רבות.

אמור = שם של דג, רומא הפוך, הר בסין.
או במילים אחרות,
בוא נתראה כשתצטרך משהו קריטי ותיזכר ש"לא היית אמור" לשבת במסדרון או לחכות לבדיקה זו אחרת וכו' וכו'.
תציץ , נחפר פה רבות.
מנסיון שלי (כלומר, עדות ראיה) בכמה מקרים- ניתוחים דחופים נעשו תוך יום-יומיים. זו המתנה שהיא לעיתים קריטית, והשאלה - האם באופן פרטי זה מתקצר עוד יותר?

האם באופן פרטי זה מתקצר עוד יותר?
לא הייתי סומך על מערכת הבריאות הציבורית שמנסיון שלי (חברים קרובים רופאים) אומרים שהיא לא לקראת קריסה, אלא בקריסה.
עדיף שיהיה לך את האופציה בעת חירום , דעתי בלבד כמובן.

@noname - אתה צודק לגבי השימוש בביטוח הזה כדוגמה בפוסט (הזה, למתעניינים), אבל זו לא הייתה המלצתה.
במורד הפוסט תראה שנתנה דוגמה למספר ביטוחים זולים יותר (~20 שקלים לחודש), לצד המלצת הסיכום הזו:

בנוסף, את עמדתה האישית הביעה בפוסט הבא בפורום:

כמובן שככל שהצלחת להוזיל את הביטוח הבסיסי, הרי זה משובח :)

יש הבדל בין הביטוח של מנורה טוס בייסיק שעולה 35 ש"ח (כפי שרשמת) לבין הביטוחים של ביטוח ישיר וAIG שלפי האתר של משרד האוצר עולים 12 ש"ח ?
מה הסיבה לכך שזה עולה פי 3 ? יש שם משהו שמצדיק תשלום בפער כזה? (אני יודע ששתי החברות שציינתי עובדים בלי סוכנים אבל עדיין הפער עצום באחוזים)

נערך לאחרונה ב:
@noname - קטונתי. אינני מחזיק באף אחת מהפוליסות המדוברות. כמו כן עברו כמה שנים מאז הפוסט הרלוונטי.
ממליץ לקבל הצעת מחיר עדכנית, ולהשוות את הכיסוי לפי מסמכי הפוליסה הספציפיים.

בתכלס, ואני אומרת לך בתור מישהי שעבדה במחלקת תביעות בריאות בחברת ביטוח גדולה, גם השתלות בחו"ל זה מיותר.
קשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא מדינה שמוכנה להסכים להשתלה כזאת, המדינות מעדיפות לתת את האיברים לתושבים שלהן.
מה שכן, פוליסה כזאת נותנת לך גמלת החלמה חודשית בדרך כלל, סכום של 2-6 אלף לחודש למספר מוגדר מראש של חודשים, במידה ועברת השתלה חוקית בארץ/בחו"ל.
השתלות שמתבצעות בארץ קורות יותר מהר.

בתכלס, ואני אומרת לך בתור מישהי שעבדה במחלקת תביעות בריאות בחברת ביטוח גדולה, גם השתלות בחו"ל זה מיותר.
קשה מאוד עד בלתי אפשרי למצוא מדינה שמוכנה להסכים להשתלה כזאת, המדינות מעדיפות לתת את האיברים לתושבים שלהן.
https://www.google.com/amp/s/amp.mishpati.co.il/article/1776
זה נשמע שונה ממה שמתואר בפורום הנל, כמה זה באמת בילתי אפשרי

זה נשמע שונה ממה שמתואר בפורום הנל, כמה זה באמת בילתי אפשרי

שים לב שגם שם מציינים שזו צריכה להיות השתלה חוקית, וגם שם אומרים שהסיכוי של ישראלי לקבל השתלה באירופה לדוגמא, כמעט ולא קיים...
כמה "השתלה במזרח אירופה" נשמעת לך חוקית ולא סחר באיברים?
באופן כללי זו גם כתבה משנת 2013.
אני לפני חצי שנה קיבלתי הנחיה חד משמעית מהמנהלת המקצועית שלי - אם אנשים פונים לגבי השתלות, תנחו אותם לפנות קודם כל לקופת חולים. הם יקבלו שם יותר מהר, כי נפתחת בפניהם גם האפשרות להשתלה בארץ, ולא רק בחו"ל

שים לב שגם שם מציינים שזו צריכה להיות השתלה חוקית, וגם שם אומרים שהסיכוי של ישראלי לקבל השתלה באירופה לדוגמא, כמעט ולא קיים...
אני לפני חצי שנה קיבלתי הנחיה חד משמעית מהמנהלת המקצועית שלי - אם אנשים פונים לגבי השתלות, תנחו אותם לפנות קודם כל לקופת חולים. הם יקבלו שם יותר מהר, כי נפתחת בפניהם גם האפשרות להשתלה בארץ, ולא רק בחו"ל

ואם לבן אדם אין שבן ויש רק את הממלכתי החינמי האם גם אז יהיה יותר מהר לחכות להשתלה בארץ מאשר בחו"ל ? גם במקרה כזה הייתם מפנים קודם לקופ"ח ?

נערך לאחרונה ב:
אני בשוק, ממש בשוק, שחברת הביטוח מנסה לשכנע את המבוטחים לפנות קודם כל לשב"ן. מניסיוני הם עושים את זה בכל תביעה, ובפוליסיות הישנות ישנן פיצוי אם לא מפעילים את הביטוח

ואם לבן אדם אין שבן ויש רק את הממלכתי החינמי האם גם אז יהיה יותר מהר לחכות להשתלה בארץ מאשר בחו"ל ? גם במקרה כזה הייתם מפנים קודם לקופ"ח ?
תראה, זה לא שאומרים להם אל תגישו תביעה. הבעיה היא שאנשים חושבים שמספיק רק תביעה.
שוב, ב-90% מהמקרים השתלה בארץ דרך קופת חולים קורית פי כמה וכמה יותר מהר מאשר השתלה בחו"ל דרך חברת ביטוח.
צריך להתחיל את שני התהליכים במקביל, וזה מה שאנשים לא מבינים... ביטוח פרטי להשתלות בחו"ל ממש לא מספיק...
אם היה ביטוח פרטי להשתלות בארץ, זה היה כבר סיפור אחר. אבל אין כרגע חברה שמציעה את זה לידיעתי

אני בשוק, ממש בשוק, שחברת הביטוח מנסה לשכנע את המבוטחים לפנות קודם כל לשב"ן. מניסיוני הם עושים את זה בכל תביעה, ובפוליסיות הישנות ישנן פיצוי אם לא מפעילים את הביטוח

אין מה להיות בשוק... זה סהכ לטובת המבוטח. חברת הביטוח יכולה לאשר את התביעה והכל טוב ויפה, אבל אם אין איברים להשתלה בחו"ל זה לא שווה כלום. (וזה גם בדרך כלל מה שקורה...)
עובדתית בארץ יש יותר איברים להשתלה עבור ישראליים

תראה, זה לא שאומרים להם אל תגישו תביעה. הבעיה היא שאנשים חושבים שמספיק רק תביעה.
שוב, ב-90% מהמקרים השתלה בארץ דרך קופת חולים קורית פי כמה וכמה יותר מהר מאשר השתלה בחו"ל דרך חברת ביטוח.
צריך להתחיל את שני התהליכים במקביל, וזה מה שאנשים לא מבינים... ביטוח פרטי להשתלות בחו"ל ממש לא מספיק...
אם היה ביטוח פרטי להשתלות בארץ, זה היה כבר סיפור אחר. אבל אין כרגע חברה שמציעה את זה לידיעתי

אין מה להיות בשוק... זה סהכ לטובת המבוטח. חברת הביטוח יכולה לאשר את התביעה והכל טוב ויפה, אבל אם אין איברים להשתלה בחו"ל זה לא שווה כלום. (וזה גם בדרך כלל מה שקורה...)
עובדתית בארץ יש יותר איברים להשתלה עבור ישראליים

אז בעצם את אומרת שלעשות ביטוח למקרים של קטסטרופות זה מיותר ?

אין ני
המדינות מעדיפות לתת את האיברים לתושבים שלהן.
באיזה תרחיש מישהו מישראל יקבל איבר בחול ? הרשימה לממתיני ניתוח לב או ריאות או כל איבר חיוני אחר לא ארוכה מאד בכל מדינה?
יש אנשים מחול שמקבלים איברים בישראל?

באיזה תרחיש מישהו מישראל יקבל איבר בחול ?
בתרחיש בו הוא זקוק לאחד, וקיים לו כיסוי לכך, או בשב"ן או בביטוח הפרטי - כל אחד לפי תנאיו. כמובן שתנאי נוסף הוא שהמדינה אליה פונים מקבלת בקשות השתלות מאנשים שאינם אזרחים.
הרשימה לממתיני ניתוח לב או ריאות או כל איבר חיוני אחר לא ארוכה מאד בכל מדינה?
הכל פונקציה של כמות אנשים במדינה + יכולת של אזרחים מקומיים לממן השתלות + אחוזי השתתפות בתכניות תרומת איברים. שלושת המשתנים הללו משתנים מאוד בין מדינות.
מדינה למשל בה הרשימה ארוכה אבל שירותי הבריאות המדינתיים לא כוללים מימון השתלות, יכולה למצוא עצמה עם היצע שעולה על הביקוש.
יש אנשים מחול שמקבלים איברים בישראל?
אינני יודע. אני מניח שהעדיפות הינה לאזרחים של המדינה, אבל שאם נוצר היצע ללא ביקוש מיידי (כלומר שאין אזרחים לפניך ברשימת ההמתנה), ניתן לבצע השתלות גם לאנשים שאינם אזרחים.

בתרחיש בו הוא זקוק לאחד, וקיים לו כיסוי לכך, או בשב"ן או בביטוח הפרטי - כל אחד לפי תנאיו. כמובן שתנאי נוסף הוא שהמדינה אליה פונים מקבלת בקשות השתלות מאנשים שאינם אזרחים.

הכל פונקציה של כמות אנשים במדינה + יכולת של אזרחים מקומיים לממן השתלות + אחוזי השתתפות בתכניות תרומת איברים. שלושת המשתנים הללו משתנים מאוד בין מדינות.
מדינה למשל בה הרשימה ארוכה אבל שירותי הבריאות המדינתיים לא כוללים מימון השתלות, יכולה למצוא עצמה עם היצע שעולה על הביקוש.

אינני יודע. אני מניח שהעדיפות הינה לאזרחים של המדינה, אבל שאם נוצר היצע ללא ביקוש מיידי (כלומר שאין אזרחים לפניך ברשימת ההמתנה), ניתן לבצע השתלות גם לאנשים שאינם אזרחים.
יש נתונים כמה מבוטחים בביטוחים פרטיים נענו בחיוב לגבי השתלה בחול?
מבין שיש משתנים רבים,השאלה מה קורה בפועל,

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
ר כיצד להחליט על ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 6
R ביטוח בריאות פרטי + מכבי - האם הכרחי? צרכנות פיננסית 1
R ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
Fitch ביטוח בריאות במנורה מבטחים פוסטים מאיכות נמוכה 7
W ביטוח בריאות חיות בית אוף טופיק 65
ס ביטוח בריאות לתינוק צרכנות פיננסית 8
D טיפול רפואי ללא ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 17
C בחירת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 6
C ביטוח בריאות פרטית מ 2009 והרפורמה ב 2022 צרכנות פיננסית 1
R כפל ביטוח בריאות - בדיקת פוליסות לפני קבלת החלטה על ביטול צרכנות פיננסית 5
H ביטוח בריאות - מה עושים כשמתגלה בעיה? אוף טופיק 0
Y ערעור על תביעת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
A החזר ביטוח לאומי ומס בריאות (בהמשך להחזר מס) מיסים 11
גיא_87 ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 1
מ ביטוח בריאות קבוצתי לחברי אופק צרכנות פיננסית 7
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ש ביטוח בריאות - רפואה משלימה צרכנות פיננסית 0
anonyshmeger ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 0
E חישוב ביטוח לאומי/מס בריאות כמס על הכנסה לצורכי מיסוי של ארה״ב מיסים 3
סול ביטוח בריאות ב37 שקל לחודש - מספיק? צרכנות פיננסית 34
ע ביטוח בריאות פרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
ר היכן לעשות ביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 10
1337justme ביטוח בריאות פרטי עבור קשישים - רק עבור תרופות צרכנות פיננסית 0
I ביטוח בריאות חדש מול ישן צרכנות פיננסית 5
F ביטוח חיים, בריאות וסיעודי דרכים להוזלת עלויות צרכנות פיננסית 1
ITS ביטוח בריאות פרטי - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
1337justme ביטוח בריאות פרטי לגיל הזהב צרכנות פיננסית 36
נ ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית צרכנות פיננסית 3
D תביעת ביטוח בריאות פרטי *וגם* שב"ן צרכנות פיננסית 10
H ביטוח בריאות- השוואה בין השב"ן לפרטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה. צרכנות פיננסית 43
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
M ביטוח לאומי וביטוח בריאות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
always.smile ביטוח בריאות פרטי מול ביטוח בריאות קולקטיב מול שב״ן צרכנות פיננסית 2
א ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 1
M שאלה לגבי ביטוח בריאות ודמי ניהול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
כימאי ביטוח בריאות מוזל לטבעונים צרכנות פיננסית 2
N ביטוחי בריאות - מעבר בין חברות ביטוח צרכנות פיננסית 3
J ביטוח בריאות מתאים לצריכת רפואה משלימה צרכנות פיננסית 6
פרנצ'סקה ביטוח קופ"ח/ בריאות/ סיעודי- הלכתי לאיבוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
milx שינוי ביטוח בריאות לאשה מבוגרת צרכנות פיננסית 1
D ביטוח בריאות - מנסה להשוות, ואומרים לי לא לוותר על מה שיש לי כי זו פוליסה ישנה צרכנות פיננסית 6
Myrath התייעצות - ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 22
Y ביטוח בריאות - הגיע הזמן צרכנות פיננסית 5
ר ביטוח בריאות פרטי לאחר הרפורמה צרכנות פיננסית 7
L ביטוח בריאות פרטי לעומת המשודרגים של קופ"ח צרכנות פיננסית 2
גרהם ביטוח בריאות פרטי צרכנות פיננסית 3
B ביטוח בריאות - משלים, פרטי או בכלל לא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1

נושאים דומים

Back
למעלה