• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעות חדש לאזרח אמריקאי צעיר

• פותח הנושא Aero
  • פורסם בתאריך

Aero

משתמש רשום
דירוג
4
היי,
אשמח לעזרתכם:

אני אזרח אמריקאי עם חשבון השקעות בIBKR, במהלך הקורונה פתחתי את החשבון ועד היום השקעתי דרכו רק בחברות גדולות. בנוסף, יש לי קופות גמל להשקעה בארץ וקרן השתלמות, הכל מנייתי כשהשיקול המרכזי היה השקעה ארוכת-טווח. אני מתכוון לסגור את קופות גמל להשקעה בארץ בגלל החשיפה לPFIC שלא הייתי מודע אליה ומתכוון להעביר את הכספים בהם להשקעה דרך IB.
קראתי תכנים רבים באתר ומאוד נהנתי אך אני עדיין מנסה להבין מה הפרופיל ההשקעה שהכי מתאים בשלב הזה ומה ההבדל בין הקרנות השונות. המאמר המצוין ׳25 תיקי השקעה להרכבה עצמית׳ מאוד עוזר לי לכוון את עצמי, ובייחוד מייק שחידד לי את הדגשים לאזרחים אמריקאים.

אני בן 22 ולא חושב שאצטרך את הכסף בשנים הקרובות. אומנם אני מעוניין בחשיפה גבוהה למניות אבל השקעה של כל הסכום עשויה להיות תנודתית מידי עבורי. אוסיף שבגלל הגיל, אני מנסה להרוויח את אחד המרכיבים החשובים, הזמן.

מה ההבדל העיקרי בין השקעה בVT לבין פיזור את ההשקעה בין VTI לVXUS?

בכל אופן הכיוון כרגע הוא 60-70 אחוז מניות והיתר אני מתלבט בין אפיקים אחרים כמו אג״ח, זהב או נדל״ן - האם יש תובנות לגביהם?

שאלה נוספת במקרה אם מישהו כאן מכיר את הנושא - האם חבות המס על רווחים היא קודם כל לישראל או לארה״ב בהנחה ואני גר בארץ?
שקלתי את הקרנות האיריות בשל מס הירושה אבל ראיתי שמייק לא ממליץ על כך לאזרחים אמריקאים בגלל החשיפה לPFIC - האם הן חשופות ומה ההשלכות?

תודה רבה!

מה ההבדל העיקרי בין השקעה בVT לבין פיזור את ההשקעה בין VTI לVXUS
VT = כל העולם
Vti = כל השוק האמריקאי
Vxus = כל העולם פרט לשוק האמריקאי

קל לראות ש vti + vxus = vt
השילוב טיפה יותר זול, אבל זו אופטימיזציה מסדר שלישי.

שאלה נוספת במקרה אם מישהו כאן מכיר את הנושא - האם חבות המס על רווחים היא קודם כל לישראל או לארה״ב בהנחה ואני גר בארץ
תלוי בנייר שקנית.

שקלתי את הקרנות האיריות בשל מס הירושה אבל ראיתי שמייק לא ממליץ על כך לאזרחים אמריקאים בגלל החשיפה לPFIC - האם הן חשופות ומה ההשלכות
אל תקנה שום דבר שלא הונפק בארה"ב.

שאלה נוספת במקרה אם מישהו כאן מכיר את הנושא - האם חבות המס על רווחים היא קודם כל לישראל או לארה״ב בהנחה ואני גר בארץ?
רווחי הון: קודם לישראל ואם יש צורך משלימים לארה"ב.
דיבידנדים: קודם לארה"ב ואם יש צורך משלימים לישראל.
ריבית: קודם לארה"ב ומשלימים לישראל.
שקלתי את הקרנות האיריות בשל מס הירושה אבל ראיתי שמייק לא ממליץ על כך לאזרחים אמריקאים בגלל החשיפה לPFIC - האם הן חשופות ומה ההשלכות?
פשוט אל תיגע, עדיף שלא תחשוב על זה בכלל.

תודה רבה על התגובות!!

היחס של 70 אחוז למניות נשמע לכם סביר בשלב הזה? ואת היתר מה הם האפיקים היותר מוכרים - אג״ח, נדל״ן וכד׳?

VT = כל העולם
Vti = כל השוק האמריקאי
Vxus = כל העולם פרט לשוק האמריקאי

קל לראות ש vti + vxus = vt
השילוב טיפה יותר זול, אבל זו אופטימיזציה מסדר שלישי.

האם יש עדיפות לאחת עקרונית מהאפשרויות או שמטעמי נוחות עדיף ללכת על VT? האם יש יחס קבוע לאחזקות בארה״ב וביתר העולם כמו שהייתי יכול לקנות בנפרד את VTI+VXUS באחוזים שונים לדוגמה?

אל תקנה שום דבר שלא הונפק בארה"ב.
פשוט אל תיגע, עדיף שלא תחשוב על זה בכלל.
אם יש ברשותי גמל להשקעה, לסגור כמה שיותר מהר? o_o כמובן שיש פנסיה והשתלמות אבל אין ממש ברירה...

רווחי הון: קודם לישראל ואם יש צורך משלימים לארה"ב.
אפשרי לנהל את זה בצורה עצמאית? כיום לארה״ב אני משלם לחברה עבור הדוחות השנתיים...

היחס של 70 אחוז למניות נשמע לכם סביר בשלב הזה? ואת היתר מה הם האפיקים היותר מוכרים - אג״ח, נדל״ן וכד
הכלל הנפוץ הוא 100- הגיל. כלומר אם אתה בן 30, 70% זו הקצאה מתאימה. רק אתה יודע מה סיבולת הסיכון שלך. את היתר שים איפה שתרגיש נוח, אג"ח, נדל"ן.
האם יש עדיפות לאחת עקרונית מהאפשרויות או שמטעמי נוחות עדיף ללכת על VT? האם יש יחס קבוע לאחזקות בארה״ב וביתר העולם כמו שהייתי יכול לקנות בנפרד את VTI+VXUS באחוזים שונים לדוגמה
אני אישית חובב פשטות ומשקיע אך ורק בvt. אבל זה אני. היחס בתוך vt מייצג את העולם, מוקצה שם כ60% לארה"ב, 20% לאירופה, והשאר מתפלג בין יפן, אוסטרליה, מדינות אסיאתיות ושאר העולם.

אם תקנה את vti וvxus ביחס של 60%/40% תהיה פחות או יותר בהקצאה תואמת לשוק העולמי.
אם יש ברשותי גמל להשקעה, לסגור כמה שיותר מהר? o_o כמובן שיש פנסיה והשתלמות אבל אין ממש ברירה
ההבדל בין השתלמות ופנסיה ולגמל להשקעה הוא שהראשונים נחשבים בחסות המעסיק ולכן אין לך חבות ישירה. זה לא המצב הגמל להשקעה. אסור להמליץ פה, אבל תמכור.
אפשרי לנהל את זה בצורה עצמאית? כיום לארה״ב אני משלם לחברה עבור הדוחות השנתיים
כן, המתורגמן הפיננסי של @FIYaacov זה המקום ללמוד איך עושים את זה

אם יש ברשותי גמל להשקעה, לסגור כמה שיותר מהר? o_o
ממש לא יעוץ: אני הייתי מוכר את זה אתמול, גם ככה זה מוצר נחות, לאמריקאי זה פשוט אסון.
כן, המתורגמן הפיננסי של @FIYaacov זה המקום ללמוד איך עושים את זה
אפשר הכל עצמאית אבל פשוט זה לא, אם בכל זאת בא לך להתעסק אז האתר של יעקב הוא הכתובת.

הייתי במצב דומה מאוד לשלך לפני כמה חודשים, מלבד קופת הגמל להשקעה. אני כרגע משקיע בVTI וVXUS, אבל בדיעבד הייתי מוותר על זה ופשוט משקיע בVT. הרבה יותר פשוט ולא דורש חישוב באיזון. קונה אותו כל זמן בו קבעתי לאזן והולך לישון. לא שלקנות VTI וVXUS זה מסובך מדי, אבל כן חושב שהפשטות של VT שווה. כמובן שלא ממליץ כלום.

בקשר למיסים- אכן האתר של יעקב עושה סדר בצורה מצויינת. בלי קשר, אחרי פעם או פעמיים מבינים את הקטע וזה נהיה נסבל.
דיסקליימר: עוד לא מילאתי מיסים על חשבונות ההשקעה אלא נטו על הכנסה ממשכורת.

תלוי במדינת התושבות של הנייר.
אם הנייר לא אמריקאי אז קודם כל למדינת תושבות הנייר אח''כ לישראל ובסוף (אם יש צורך) לארה"ב.
כנ"ל - מאוד תלוי מי משלם את הריבית.

תלוי במדינת התושבות של הנייר.
אם הנייר לא אמריקאי אז קודם כל למדינת תושבות הנייר אח''כ לישראל ובסוף (אם יש צורך) לארה"ב.
כנ"ל - מאוד תלוי מי משלם את הריבית.
אתה צודק, אני שוכח לפעמים שיש עוד מדינות בעולם חוץ מארה"ב, וזה גם תלוי באמנות המס השונות.

אני אסגור בקרוב את הגמל להשקעה, בזכותכם התעמקתי יותר וראיתי שממש מדובר על אפיק בעייתי עם מיסוי דרקוני על גבי המיסוי הישראלי ושאי אפשר להתקזז עם ההפסדים מהעבר. כדי שאבין את מידת הפאניקה, האם אני חשוף רק למיסוי גבוה (ואם במקרה מישהו יודע באיזה שיעור) או שיהיו גם בעיות מעבר לכך? הרי הדיווח על השנה יתבצע רק ב2023...

אני עדיין מתלבט לגבי איפה להשקיע את היתרה שמעבר למניות מכיוון שאני לא מבין באפיקים האלו - האם אתם מכירים כאן פוסטים שמפרטים יותר אודות האפשרויות אג״ח נדל״ן זהב וכד׳?

הייתי במצב דומה מאוד לשלך לפני כמה חודשים, מלבד קופת הגמל להשקעה. אני כרגע משקיע בVTI וVXUS, אבל בדיעבד הייתי מוותר על זה ופשוט משקיע בVT. הרבה יותר פשוט ולא דורש חישוב באיזון. קונה אותו כל זמן בו קבעתי לאזן והולך לישון. לא שלקנות VTI וVXUS זה מסובך מדי, אבל כן חושב שהפשטות של VT שווה. כמובן שלא ממליץ כלום.

בקשר למיסים- אכן האתר של יעקב עושה סדר בצורה מצויינת. בלי קשר, אחרי פעם או פעמיים מבינים את הקטע וזה נהיה נסבל.
דיסקליימר: עוד לא מילאתי מיסים על חשבונות ההשקעה אלא נטו על הכנסה ממשכורת.

אני מתלבט מכיוון שנשמע קראתי שVTI וVXUS מושקע משמעותית כביכול ביותר חברות מה שמפזר את ההשקעה, אבל מנגד יותר קשה לשמור על איזון בין ההשקעות בארה״ב ומחוצה לה...
אני משלם לחברה ישראלית בערך $150 בשנה ומגישים לי הכל, בזכות הטיפים כאן אני אתעמק בזה יותר ואראה אם זה משהו נסבל למרות שיחד עם השקעות זה נשמע משמעותית יותר מסובך כשיש חבות מס שונה לכל רווחי הון, דיבידנדים וריבית ועוד צריך לשלם לפני או אחרי לישראל... :O

האם אני חשוף רק למיסוי גבוה (ואם במקרה מישהו יודע באיזה שיעור) או שיהיו גם בעיות מעבר לכך? הרי הדיווח על השנה יתבצע רק ב2023...
בנוסף למיסוי הדרקוני, הבעיה היא גם הדיווח המאד מסובך על זה (PFIC), רו"ח יכולים לגבות על זה הרבה מאד כסף (באלפים).
אני משלם לחברה ישראלית בערך $150 בשנה ומגישים לי הכל, בזכות הטיפים כאן אני אתעמק בזה יותר ואראה אם זה משהו נסבל למרות שיחד עם השקעות זה נשמע משמעותית יותר מסובך כשיש חבות מס שונה לכל רווחי הון, דיבידנדים וריבית ועוד צריך לשלם לפני או אחרי לישראל... :O
קח בחשבון שתאלץ כנראה להגיש דו"ח גם בארץ.

אני מתלבט מכיוון שנשמע קראתי שVTI וVXUS מושקע משמעותית כביכול ביותר חברות מה שמפזר את ההשקעה
נכון, אבל די זניח.
כלומר יש קצת יותר חברות, לא משמעותית יותר. והפיזור (מבחינת סקטורים, מדינות ובערך כל מדד אחר) הוא די זהה.
אבל מנגד יותר קשה לשמור על איזון בין ההשקעות בארה״ב ומחוצה לה...
דוקא על איזון מאוד קל לשמור. בתאכלס לא צריך לעשות כלום כדי לשמור על איזון.
הבעיה היחידה היא שיש יותר ניירות שצריך לקנות בכל קניה/מכירה.

דוקא על איזון מאוד קל לשמור. בתאכלס לא צריך לעשות כלום כדי לשמור על איזון.
הבעיה היחידה היא שיש יותר ניירות שצריך לקנות בכל קניה/מכירה.
כשיש כסף חדש, צריך להמשיך ולקנות לפי החלוקה שנקבעה מראש. עם VT שמים את כל הכסף החדש שיש עליו וזהו. זה לא מאוד מורכב, אבל עדיין יותר צעדים/חישובים מאשר VT.

כשיש כסף חדש, צריך להמשיך ולקנות לפי החלוקה שנקבעה מראש.
אם המטרה שלך היא חלוקה לפי שווי שוק, ולא סתם איזה חלוקה שרירותית שקבעת, אז אתה צריך לקנות לפי השווי הנוכחי של הניירות ולא לפי החלוקה שנקבעה מראש.
זה לא מאוד מורכב, אבל עדיין יותר צעדים/חישובים מאשר VT.
נכון, זה לא מורכב אבל זה יותר צעדים.
אבל זה בכל מקרה נכון רק להוספה (ומשיכה) של כסף. אם לא מוסיפים לא צריך לעשות איזונים.

אם המטרה שלך היא חלוקה לפי שווי שוק, ולא סתם איזה חלוקה שרירותית שקבעת, אז אתה צריך לקנות לפי השווי הנוכחי של הניירות ולא לפי החלוקה שנקבעה מראש.
ברור, החלוקה עצמה לא משנה- הרי בסוף אתה מחלק את הסכום ל-2. אישית אני הולך לפי שווי שוק, אבל גם אם החלוקה היתה שרירותית, זה עדיין "מורכב" יותר מאשר VT. בטח אם הסכום לא עגול אחרי המרה ומחיר המנייה גם כן לא עגול, אז תמיד יש שאריות של מזומן שצריכות להתחלק ביניהן באיזון הבא. דבר שאפשר להמנע ממנו אם יש רק נייר ערך אחד לקניה.

ברור, החלוקה עצמה לא משנה- הרי בסוף אתה מחלק את הסכום ל-2. אישית אני הולך לפי שווי שוק, אבל גם אם החלוקה היתה שרירותית, זה עדיין "מורכב" יותר מאשר VT. בטח אם הסכום לא עגול אחרי המרה ומחיר המנייה גם כן לא עגול, אז תמיד יש שאריות של מזומן שצריכות להתחלק ביניהן באיזון הבא. דבר שאפשר להמנע ממנו אם יש רק נייר ערך אחד לקניה.
ברור. כמו שאמרתי - הסיבוך הוא רק בקניה, ונובע בעיקר מזה שצריך לקנות מספר מניות (ולא ישירות מהרצון לשמור על איזון).
כל עוד אין הפקדות האיזון נשמר מעצמו (בהנחה שאתה הולך על משקל שוק, ולא על חלוקה שרירותית).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י תיק השקעות לאזרח אמריקאי אוף טופיק 12
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1
ה העברת תיק השקעות בין אחים מיסים 9
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
G תיק השקעות לפנסיונרים (67+) שוק ההון 17
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
ס מכירת תיק השקעות בשביל החזר מס מיסים 9
S חלוקת תיק השקעות - כולל נכס למגורים, מזומן, אג״ח ומשכנתא שוק ההון 4
E העברת תיק השקעות לחול שוק ההון 23
S החל מאיזה גודל תיק השקעות בנק הפועלים נותן תנאים דומים לבתי השקעות ? צרכנות פיננסית 36
D העברת תיק השקעות לInteractive Brokers דרך הבנק שוק ההון 7
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
A פתיחת תיק השקעות גדול בבנק שוק ההון 4
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
R העברת תיק השקעות מפידליטי לבנק בארץ שוק ההון 2
N סיוע בבניית תיק השקעות מאפס למטרת generational wealth שוק ההון 36
T ניוד תיק השקעות ל-IB ומעבר לקרנות איריות שוק ההון 1
י תיק השקעות וזכאות לקצבת נכות כללית אוף טופיק 1
ס בניית תיק השקעות-גיל 20 שוק ההון 19
N תיק השקעות מגוון שוק ההון 5
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
T פתחתי תיק השקעות אך מתקשה בבחירת קרנות הסל שוק ההון 10