• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תינוק ראשון - איך לא ליפול באתגרים הצרכניים?

• פותח הנושא Fitch
  • פורסם בתאריך

Fitch

משתמש בכיר
דירוג
3,005
שלום לכולם,
אז אני ואשתי מצפים. בע"ה באוגוסט נהיה 1+.

מכיוון שדחיפת מוצרים שאתה לא צריך בתחום הזה נפוצה כמעט כמו בתחום החתונות (שאותו צלחנו כבר), אשמח לקבל עיצות ודעות מבעלי נסיון, לגבי איך ניתן להישאר סולידיים בשלב קריטי זה?

מכיוון שמדי פעם ארצה להתייעץ על פריט או מוצר אחר, הגדרתי את השרשור כ"מתגלגל".
  1. אז מה חשוב להכין מראש, כבר עכשיו?
  2. האם יש קבוצות פייסבוק/פורומים שכדאי להצטרף אליהן כדי לשמוע על כנסים, מבצעים, גמ"חים וכד'?
  3. איך בוחרים בית חולים?
תודה,

יש שרשור קשור:
http://www.hasolidit.com/kehila/threads/אז-מה-כדאי-לקנות-לקראת-הלידה.1786/

תכינו סל קל, עגלה, מיטה ו/או עריסה, בגדים, חיתולי בד וטיטולים. כתלות באם אתם מתכוונים להניק או לא (אם לא אז בקבוקים). לתחליף חלב עצמו יש תוקף אז אל תקנו עדיין. לא צריך הרבה מעבר. בחודשים הראשונים הם רק אוכלים (בקבוק/חלב), בוכים (מוצץ), ישנים (מיטה) ומחרבנים (חיתולים).
כמעט הכל מהרשימה הנ״ל אפשר לקבל מחברים/משפחה אם רק תשאלו/תבקשו.

יש מלא קבוצות. אני באף אחת מהן, זה התחום של אשתי.

תבחרו בית חולים שהכי קרוב לבית. ממליץ בחום להעדיף בית חולים שמאפשר חדר לידה טבעית (אלא אם כן אתם הולכים על אפידורל ואז לא רלוונטי).

בהצלחה!

3. בית חולים - כמה שיותר קרוב הביתה. אנחנו היינו 4 פעמים ב-אסף הרופא.
אתה כל הזמן חוזר לאשה, מביא את אמא שלה שתחליף אותך... או שמתכוון להשאר שם את כל התקופה - קצת בעייתי מבחינת יתר השכנות לחדר.
2. יש. משתדל להמנע. הכי חשוב - תמנע מ-"מאמאנט"/"חיסונים הבחירה המושכלת".
1. עריסה - מיד שרה ל-3 חודשים, טיטולים רוב הזמן יש מבצעים, אתה לא יודע עדיין מה יהיה גודל הילד (NB/ 2), ברגע שתדע מין יהיה יותר קל להתכוונן לצבע בגדים, אבל בגדי גוף ורגליות בדרך כלל לבן מתחת, שוב אתה עדיין לא יודע אם NB או 0~3, אז הייתי ממתין, מקסימום קונה 0~3 והבגדים יהיו טיפה גדולים עליו.
חיטולי בד תמיד טוב שיש.
תוקף של תחליפי חלב זה בדרך כלל לשנה + (אבקה יבשה).
גם אם אשתך רוצה להניק ולא מתכננת על תחליף, לא יקרה כלום אם יהיה בבית בקבוק וקופסת תחליף קטנה בהיכון... כי יתכן והילד לא ירצה לינוק.
במקרה הכי... כשיוצאים מבית החולים, לוקחים מהם כמה בקבוקים מוכנים מהתינוקיה, הם מגיעים סגורים הרמטית וכנראה שהילד שתה מהם פעם ~ פעמיים.

כל יתר הדברים שמנסים למכור לך כ-חדר לתינוק - תזכור שתוך פחות משנה תצטרך להחליף ועדיף לבדוק אצל חברים שכבר יש להם ילד ~ שניים, אם יש להם במחסן - סלקל, עריסה, מיטת תינוק...

אמא שלי תורמת להם יותר מ-20 ש"ח בחודש.

אז מה חשוב להכין מראש, כבר עכשיו?
1. אני הייתי מתחילה לקושש את האביזרים היקרים יותר או רואה אם מישהו מוסר או מוכר במחיר סמלי.
עגלה, סלקל רהוט, משאבת חלב, עדיף משהו אגרסיבי של מדלה או דומה, מכשיר טנס לצירים..
אפשר לרחרח ולראות אם מישהו מוסר בגדי ניו-בורן.
אם מישהו נוסע לאירופה בקרוב, שיצטייד בשבילכם בפרימרק. יש להם בגדים חמוווודים וממש זולים, בטח שיחסית לארץ.
לגבי עריסה - קניתי יד 2 ומכרתי אותה באותו המחיר כשסגרתי את הבאסטה.

2. אני אוהבת את הורים שפויים וראציונאליים בפייסבוק, הם פחות בקטע של מבצעים וצרכנות, אבל לפעמים יש שם שרשורי מכירה.

3. מצטרפת להמלצות ללדת כמה שיותר קרוב לבית, אישית ילדתי לידות טבעיות לא בחדר לידה טבעית והיה בסדר (חוץ מהעובדה שפאקינג ילדתי בלי אפידורל), לא יודעת אם יש יתרון לחדר לידה טבעית, ואם הוא שווה את הכסף (אם בכלל עוד משלמים עליו), אני גם ויתרתי על המלונית, אבל היו לי לידות קלות, ולא הייתי זקוקה אנושות להתאוששות, אז אם אופציה למלונית חשובה לכם, אולי שווה לבחור לפי מלונית.

עוד כמה דברים שלא שאלת..
לימים הראשונים של חופשת הלידה - לארגן כמו שצריך פריזר מלא בקופסאות אוכל מחולקות למנות שניתן לחמם במיקרו ולאכול.
לא לסבול למען החיסכון. לטפל בניו בורן, זה שוק רציני. אם צריך עזרה - לשכור עזרה.

ובשעה טובה.

שים לב שרשמתי לקושש או לבדוק אם מישהו מוסר או מוכר במחיר סמלי, כי לפעמים כשמתגלה שיש צורך, אין להשיג בחינם וחייבים לקנות. אני לא רואה סיטואציה שבה לא צריך סלקל לתינוק למשל, ואם בסוף אין צורך במשאבת חלב, מוכרים או מוסרים אותה הלאה.

ממש לא בטוח. בחנויות הבגדים הזולות לילדים אפשר למצוא בפחות מ₪5 לאביזר.
איפה?
הכי זול שראיתי זה 5-10 ש"ח לאביזר (חנויות ויצו, רשתות הבאזר כמו זברה ותפוז, שוק בצלאל), ואין מה להשוות לעיצוב המדליק ולאיכות של פרימרק. קנינו המון פריטים ב 1.5-3 יורו לפרט, ועכשיו שהיורו למטה, זה אפילו עוד יותר אטרקטיבי.

ג"נ - אני פריקית של החלפות יד 2, אני קונה בכסף בגדים לילדים רק כשאני בחו"ל, וזה קרה 3 פעמים מאז שהפכתי לאם.
(זארה קידס <3 <3 <3 למה אתם כל כך יקרים בארץ???)

אני לא רואה סיטואציה שבה לא צריך סלקל לתינוק למשל
לזוגות ללא רכב אין צורך בסל־קל רהוט. מספיק לשאול/לשכור סל־קל תקני מינימליסטי, בעיתות הצורך.

איפה?
הכי זול שראיתי זה 5-10 ש"ח לאביזר
בקניות של חבילה של שלושה/חמשה/עשרה פריטים, בחניות זולות. אני צפוני ולא מכיר את החנויות שהצגת.

אין מה להשוות לעיצוב המדליק
נכון. כשרצינו עיצוב פנינו לNext (במחיר מעט יקר יותר, אבל כנראה עדיין מהזולים במערב אירופה).

לאיכות של פרימרק
כמה את רוצה להשקיע באיכות, כאשר הילדים תמיד מוצאים דרך להכתים לנצח?

לזוגות ללא רכב אין צורך בסל־קל רהוט. מספיק לשאול/לשכור סל־קל תקני מינימליסטי, בעיתות הצורך.
לפעמים הצורך הוא לטוס למיון. זה באמת נראה לי כמו הדבר הכי טיפשי לחסוך עליו. סליחה. זו לא שידת החתלה.
כשרצינו עיצוב פנינו לNext
פרימרק יותר זולים ויפים, אבל לא עושים משלוחים לארץ, ולכן המלצתי לבקש מהמטיילים בחו"ל.

ניובורנז לא ממש מכתימים כלום, אז לא רואה איך זה רלוונטי.
מעבר לזה, כמו שכבר הזכרתי, הילדים הגדולים שלי לובשים יד שנייה. ועדיין אני שמחה שיש לי כמה חליפות חגיגיות, לא מרגיש לי שבגדתי בערכים סולידיים נשגבים. אפשר לחשוב שהצעתי לו לקנות את הקולקציה החדשה של נאוטיקה בייבי.

פרימרק יותר זולים מנקסט ובערך באותה איכות (אלא אם כן אתה משקלל את כרטיס הטיסה)

אשמח לקבל עיצות ודעות מבעלי נסיון, לגבי איך ניתן להישאר סולידיים בשלב קריטי זה?
אנחנו לא שילמנו על כלום בילד הראשון. שאלנו מכל מיני חברים שהיו בין לידות (והחזרנו אחרי כשנה): עגלת טיול, סלקל, מיטת תינוק. שידת ההחתלה היתה סתם כוננית מגירות רחבה שמצאנו. בגדים קיבלנו ממשפחה וחברים והעברנו הלאה כל חודש-חודשיים את מה שקטן. קנינו את בגדי הגוף הראשונים, 2 חבילות חיתולי בד (לפליטות) וזהו.
אין מה למהר עם הציוד השוטף (טיטולים וכו'). אפשר לחכות עד שיוולד התינוק. גם כך הוא יישאר לפחות יומיים בבי"ח.
לגבי הריהוט הבסיסי, אם אין לכם בעיות של "עין הרע", אפשר כבר עכשיו לבדוק מה ניתן לקבל במתנה (או באתר אגורה) ומה צריך לקנות ולהתארגן על זה.

עריסה - מיד שרה ל-3 חודשים.
אני לא רואה סיבה להיתלות בארגון. אפשר לשכור מחנות מיטה בפחות מעשרים ש"ח לחודש.
לא כדאי לקנות ולשמור לילד הבא והבא והבא?
כמה זמן משתמשים בזה? שנה?
15194404_1454132221267833_2893384129302500529_o.jpg

לפעמים הצורך הוא לטוס למיון.
במונית, בלי סל־קל.

ניובורנז לא ממש מכתימים כלום
אנחנו מאותו הגזע?

לא כדאי לקנות ולשמור לילד הבא והבא והבא?
כמה זמן משתמשים בזה? שנה?
15194404_1454132221267833_2893384129302500529_o.jpg
תלוי בכם ובילד. יש יתרון בלא להתחייב מראש למקום אחסון למשהו שאולי לא תרצו אחרי ארבעה חודשים.

במונית, בלי סל־קל.
שוב, אם אתה באמת מאמין שה-500 ש"ח (או פחות אם לא חוששים מיד 2) האלה זה מה שיקדים בצורה משמעותית את הפרישה המוקדמת שלך, סבבה.
לדעתי להתקמצן על סלקל זה שיקול דעת מאוד תמוהה.. סורי, בלי להעליב.

אנחנו מאותו הגזע?
אצלי הם מעורבים, חצי כלבה (מצד האמא) חצי בבון (מצד האבא).
לא חשבתי על האפשרות של גורי אדם מגזע אחר, ובהחלט מומלץ להחליט על מדיניות רכישת הביגוד בהתאם לנטיית הגזע להכתמת בגדים.

ניובורנז מלכלכים המון (קקי בליסטי... וגם הרבה פליטות ופיפי אבל זה יורד בקלות)
שמענו הרבה המלצות בעד ונגד סלקל (שים לב שלא באמת צריך סל קל אלא כסא בטיחות - סלקל זה רק הנוחות של לנתק בקלות מהאוטו ולסחוב אותו הביתה בלי להעיר את התינוק, וזה בכל מקרה רק לחצי שנה-שנה הראשונה ואז צריך כסא בטיחות). אנחנו קנינו סלקל ומאוד מרוצים כי אנחנו בקומת קרקע. אם אתם בקומה גבוהה בלי מעלית או חונים רחוק מהבית, הסחקל יהיה פחות נח. כנ''ל אם התינוק שלכם לא אוהב אותו, אבל זה כבר מזל (שלנו מת עליו וישן מעולה בנסיעות).
שים לב שיד שרה משאילים גם כסא בטיחות כלשהו, ואולי עוד אביזרים.
אנחנו קיבלנו המון ציוד ובגדים מחברים, מדודות וכדומה. באמת שאין הרבה שצריך לקנות. קניות פחות חיוניות (טרמפולינה, צעצועים וכו') תשאירו לאחרי הלידה - אתם תקבלו הרבה מתנות ותלושים לשילב.
ותארזו תיק לידה מוקדם - התינוק לא יודע שהוא צריך להיוולד רק באוגוסט...

שים לב שלא באמת צריך סל קל אלא כסא בטיחות
נכון.
כשרשמתי על סלקל, התכוונתי גם לכיסא בטיחות (רק לשים לב שהוא מהסוג שניתן להתקין נגד כיוון הנסיעה, כמו שמומלץ עד גיל שנתיים).
אגב, אצלנו הסלקל התאים עד גיל שנתיים.. כנראה תלוי בגודל של הגור.

את הראשון ניסיתי להוציא מבית החולים על האופנוע, לא הסכימו בלי סל קל.
ולחשוב על זה, מקסימום שוכח ילד בסלקל על האופנוע, מתייבש בצל עד שאבא חוזר.

את הראשון ניסיתי להוציא מבית החולים על האופנוע, לא הסכימו בלי סל קל.
ולחשוב על זה, מקסימום שוכח ילד בסלקל על האופנוע, מתייבש בצל עד שאבא חוזר.
o_oo_oo_o
אתה אמיתי?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
J פקדון לכל תינוק שוק ההון 12
א ניוד נקודת זיכוי של תינוק - איך עושים את זה? מיסים 10
מ נקודות זיכוי במיסוי בשל תינוק חדש במשפחה מיסים 5
A תינוק - קניה בזול של מוצרים נצרכים רבות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
amidar ביטוח תינוק בן שנה -> מה? כמה? למה? איך? איפה? צרכנות פיננסית 6
amidar שטיח לבית עם תינוק זוחל וכלב משיר שערות... אוף טופיק 13
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
D בוגרי פיזיקה בקהל? ראשון/ שני התפתחות אישית 4
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
littleSeal QA לתיק השקעות ראשון שוק ההון 1
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
littleSeal חוות דעתכם על תיק השקעות ראשון שוק ההון 0
מ תסכול מכרטיס אשראי אמריקאי ראשון צרכנות פיננסית 1
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
WRLD כרטיס אשראי ראשון צרכנות פיננסית 22
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
א תיק השקעות ראשון שוק ההון 3
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
ג חווד תיק השקעות ראשון שוק ההון 13
S תיק השקעות ראשון- עוד הייטקיסטית יומני מסע אישיים 15
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
A ביקורת על תיק ראשון שוק ההון 18
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
P ראיון עבודה ראשון בצ'קפוינט יום שני איך להתכונן? התפתחות אישית 1
I פתיחת תיק ראשון כאזרח אמריקאי שוק ההון 2
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14