• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ביקורת על תיק ראשון

• פותח הנושא asl
  • פורסם בתאריך

asl

משתמש רשום
דירוג
11
היי,
אני קוראת כאן בבלוג ובפורום כבר הרבה זמן והחלטתי שהגיע הזמן לקפוץ למים ולהעביר את הכסף מהעו"ש לבנק השקעות ישראלי.
אני בת 30, רווקה, מובטלת, ללא חובות. ההשקעה הראשונית שלי היא 35 אש"ח
ולאחר מכן הפקדות חודשיות ע"ס 500-1000 ש"ח (אם כי אני מצפה שהסכום יגדל כשאתחיל לעבוד לקראת סוף השנה, ומצפה להעביר כספים גם לקרה"ש במסלול מנייתי עד לתקרה).
אופק השקעה 15+ שנים.

ההתלבטות ראשונה שלי - יש לי קופ"ג לא פעילה (בנוסף לקופת הפנסיה) שיש בה כ-35 אש"ח, דמי ניהול של 0.7%. ביררתי במקומות נוספים
וכולם נתנו לי מספרים דומים מאוד. היות ומדובר בדמי ניהול גבוהים מאוד, האם כדאי לדעתכם לנצל את היותי מובטלת ולמשוך את הכספים מתוקף תקנה 34 (לאמור, באופן חודשי וללא מס היות ואני מובטלת), ולהשקיע גם אותם בבנק ההשקעות?
במידה וכן, האם אני אדרש לשלם מס רטרואקטיבית במידה ואתחיל לעבוד בשכר מספיק גבוה? (לא הצלחתי להבין מאתר כל-זכות ומלשון התקנה). שהרי המס על המשכורת נמוך באופן משמעותי מהמס על משיכה מקופ"ג.

התבלטות שניה - בנוגע להרכב התיק. אני רוצה לוודא שהבנתי הכל נכון -

אג"ח
12.5% לכל קרן, סה"כ 25%
1. קסם KTF צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים - הקרן מספקת הגנה מאינפלציה לא צפויה. מס ריאלי בגובה 25%.
2. MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים - הגנה מפני העלאת ריבית. מס נומינאלי בגובה 15%.
הבנתי שמסוג האג"ח הזה מקבלים תזרים קבוע, אבל לא הבנתי האם גם מקרן מחקה מקבלים תשלומים. בתשקיף לא מצאתי התייחסות, למעט הסעיף 'תשלומים לבעלי היחידות', אך הסעיף מדבר על נכסי הקרן באופן כללי, ולא ספציפית על התזרים.

מניות - 75% - של בלאקרוק, כדי להמנע מהמרות מט"ח ומס ירושה. כולן צוברות.
דמי הניהול של איישרס העולמית היא 0.2 (1159235). במקומה אני שוקלת לפצל בין קרנות שונות משיקולי דמי ניהול -
35% - מחקה סנופי - iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA - 1159250 - דמי ניהול 0.07%.
מיסוי ריאלי ביחס למדד המחירים אבל מושפע משער הדולר-שקל.
25% - אירופה - 1159094 - iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR - דמי ניהול 0.12%.
מיסוי ריאלי המושפע משינויים באירו-שקל.
15% - שווקים מתעוררים - 1159169 - iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF - דמי ניהול 0.18%. מיסוי ריאלי המושפע משינויים בדולר-שקל.

החסרון בזה שהקרן לא עולמית היא שנכון לעכשיו אין לי חשיפה לראסל 2000, נייקי וקנדה.

תוגה לכל העוזרים.

נ.ב.
קצת אוף טופיק - אבל לא בטוחה לאיזה פורום זה יותר מתאים. מכרתי מניות שהיו לי בבנק (בגלל דמי ניהול גבוהים על הקרן),
ונשארה לי 0.15 מניה (מתוך 144.15), שזה 10 ש"ח, אע"פ שלחצתי על מכר הכל. אני לא יכולה למכור את זה, כי מינימום למכירה זה 7 יחידות.
קרה למישהו? מה אני אמורה לעשות עם זה? אני לא רוצה להמשיך לשלם לבנק עמלה.

ברוכה הבאה לפורום!

איישרס העולמית היא 0.2 (1159235). במקומה אני שוקלת לפצל בין קרנות שונות משיקולי דמי ניהול
במקרה שלך, כמה כסף תחסכי מהפיצול הזה?

מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים - הגנה מפני העלאת ריבית.
הגנה מהעלאת ריבית קשורה למח"מ ולא לשקלי/צמוד.

תוגה לכל העוזרים.
באמת מעציב לראות כל כך הרבה אופטימיזציית יתר בפוסט אחד.

במידה וכן, האם אני אדרש לשלם מס רטרואקטיבית במידה ואתחיל לעבוד בשכר מספיק גבוה? (לא הצלחתי להבין מאתר כל-זכות ומלשון התקנה). שהרי המס על המשכורת נמוך באופן משמעותי מהמס על משיכה מקופ"ג.
החישוב הוא חודשי, אז ברגע שיש אישור לא משלמים 35% מס מינימלי.
מה שכן, זו לא הכנסה פטורה, ובמידה ויש הכנסות במהלך השנה, אז הסכום מתווסף לסך כל ההכנסות ומשולם מס לפי מדרגות המס הרגילות.

לא יועץ מס ולא רואה חשבון, השימוש בנכתב על אחריות הקורא.

בדמי ניהול גבוהים מאוד,
הכל יחסי. בהתחשב במצבך לא הייתי ממהר לעשות שינויים כל עוד אינך מתייצבת מבחינה תעסוקתית. זה רק ייצור בלאגן בירוקרטי ומנטלי וחבל.
התבלטות שניה - בנוגע להרכב התיק.
אל תפגעי - הסכום שאת מדברת עליו הוא נמוך מאד, ובערכים כאלו אין טעם או משמעות לפיצולים. נייר מנייתי אחד וקרן בטחון זה יותר מתאים למצבך לדעתי.
אני מבין את הרצון לבנות משהו לאחר שקראת כאן והפנמת כיצד מנהלים תיק ביעילות לטווח ארוך, אבל קודם כל יש להתחשב בנסיבות אישיות, ולדעתי זה אומר עבורך להתאזר בסבלנות.
1. קסם KTF צמודות מדד ממשלתיות 2-5 שנים - הקרן מספקת הגנה מאינפלציה לא צפויה. מס ריאלי בגובה 25%.
2. MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים - הגנה מפני העלאת ריבית. מס נומינאלי בגובה 15%.
שוב, בסכומים שאת מדברת עליהם, אין כאן הגנה משום דבר, סליחה על הישירות.
אבל לא הבנתי האם גם מקרן מחקה מקבלים תשלומים.
לא.
מה אני אמורה לעשות עם זה? אני לא רוצה להמשיך לשלם לבנק עמלה.
לבקש מהבנק למחוק את זה.

אני קוראת כאן בבלוג ובפורום כבר הרבה זמן והחלטתי שהגיע הזמן לקפוץ למים ולהעביר את הכסף מהעו"ש לבנק השקעות ישראלי.
אני בת 30, רווקה, מובטלת, ללא חובות. ההשקעה הראשונית שלי היא 35 אש"ח
ולאחר מכן הפקדות חודשיות ע"ס 500-1000 ש"ח (אם כי אני מצפה שהסכום יגדל כשאתחיל לעבוד לקראת סוף השנה, ומצפה להעביר כספים גם לקרה"ש במסלול מנייתי עד לתקרה).
אופק השקעה 15+ שנים.
ברוכה הבאה וכל הכבוד!
להחליט על התחלת השקעה בזמן אבטלה זה לגמרי לא טריוויאלי. אני מניחה שאת שומרת גם על סכום בעו"ש לבלתי צפוי.
עם אופק ההשקעה הארוך שציינת, זה נשמע לי הגיוני לגמרי החלוקה של 25-75 בין אג"ח ומניות. למעשה, אם תהיה לך קה"ש מנייתי ואולי גם קרן פנסיה מנייתית - החלוקה תשתנה אז תבדקי מה נכון לך לגבי כלל ההשקעות.
התבלטות שניה - בנוגע להרכב התיק
ככל שיש לך פחות קרנות בתיק להפקדה, כך תופחת "העבודה" מסביב להפקדות (חישוב האיזון החדש) ויופחת אחוז התשלום בגין ההפקדות.
בכל בית השקעות שתבחרי יוצע לך מחיר לקניה ומכירה שהוא אחוז מסויים מסכום הביצוע אבל יש רצפת מינימום. בסכומי הפקדה נמוכים שמחולקים על פני כמה קרנות, יש סיכון שסך העמלות יהיו גבוהות מהאחוז שהוצע לך.
מכרתי מניות שהיו לי בבנק (בגלל דמי ניהול גבוהים על הקרן),
ונשארה לי 0.15 מניה (מתוך 144.15), שזה 10 ש"ח, אע"פ שלחצתי על מכר הכל. אני לא יכולה למכור את זה, כי מינימום למכירה זה 7 יחידות.
קורה לכולנו, זה מאד זניח. אבל אם את רוצה לסגור לגמרי את תיק ההשקעות בבנק אז תודיעי להם לאפס את זה.
באמת מעציב לראות כל כך הרבה אופטימיזציית יתר בפוסט אחד.
מתעלמת מהציניות אבל מחזקת את המהות - מה שחשוב זה לקפוץ למים ולהתחיל לצבור נכסים. את האופטימיזציות תשאירי לשלבים שבהם כל שבריר אחוז הוא מאד מהותי לתיק (מניסיוני- אף פעם :) ).

במקרה שלך, כמה כסף תחסכי מהפיצול הזה?
מתעלמת מהציניות אבל מחזקת את המהות - מה שחשוב זה לקפוץ למים ולהתחיל לצבור נכסים. את האופטימיזציות תשאירי לשלבים שבהם כל שבריר אחוז הוא מאד מהותי לתיק (מניסיוני- אף פעם :) ).
כאשר אני מפצלת בין קרנות שונות ממוצע דמי הניהול עבור החלק המנייתי יוצא לי 0.0815, לעומת 0.2.
הפרש של 0.12 מתרגם להפרש של כ- 41% מדמי הניהול הכוללים, אם האריתמטיקה שלי נכונה.
בסכומים קטנים זה באמת זניח ואני רואה למה אתם מתכוונים באופטימיציית יתר,
ואז השאלה שלי תהיה - מאיזה סכום כן צריך לעשות? נשמע לי מוזר שזה אף פעם לא רלוונטי לנסיונך, בת העמק.

בסכומי הפקדה נמוכים שמחולקים על פני כמה קרנות, יש סיכון שסך העמלות יהיו גבוהות מהאחוז שהוצע לך.
נכון, התכנון הוא לקנות כל פעם נייר אחר (או אפילו כל כמה חודשים, אם אני לא מגיעה למינימום בחודש מסוים).

בסכומים שאת מדברת עליהם, אין כאן הגנה משום דבר
מקבלת, אני יורדת מהאג"ח בנתיים. סביר בעיניך לקנות מרגע שיש לי קה"ש (שתיהיה מנייתית)? או מסכום מסוים?

סביר בעיניך לקנות מרגע שיש לי קה"ש (שתיהיה מנייתית)? או מסכום מסוים?
לפחות 100,000 לדעתי.
ואז השאלה שלי תהיה - מאיזה סכום כן צריך לעשות?
סולידית יקרה, מיקסום הכנסות מעבודה בעשר השנים הקרובות יהיה משמעותי באלפי אחוזים יותר.

נשמע לי מוזר שזה אף פעם לא רלוונטי לנסיונך, בת העמק.
לא דייקתי לגמרי.
כן בחרתי קרנות מחקות זולות יחסית, אבל רק אחרי שבחרתי אחרי איזה מדדים אני רוצה לעקוב ואז מבין האפשרויות בחרתי את אחת מהזולות (היו גם שיקולים נוספים).
קרן אחת התחילה באפס דמי ניהול ועלתה ל-0.25% במהלך השנים, עלות שעדיין מקובלת עלי ביחס לאלטרנטיבות. זה גם מקומם מאד שמנהלי קרנות פסיביות (שעוקבות אחרי מדד כלשהו) דורשים מחירים גבוהים על מעט מאד עבודה וסיכון.
הפרש של 0.12 מתרגם להפרש של כ- 41% מדמי הניהול הכוללים, אם האריתמטיקה שלי נכונה.
באחוזים זה נשמע גבוה אבל בשקלים זה סתם התעסקות יתר. לעומת זאת, ההחלטה שלך בעקבות
יש לי קופ"ג לא פעילה (בנוסף לקופת הפנסיה) שיש בה כ-35 אש"ח, דמי ניהול של 0.7%.
יכולה להפחית את דמי הניהול למחוזות הגיוניים יותר.

בשעה טובה הגעתי לתיק בשווי של קצת יותר מ-100K.

הצלחתי להפחית את דמי הניהול של קופ"ג והפנסיה וכרגע שתיהן מושקעות כמעט לחלוטין במניות.

החלוקה של תיק ההשקעות שבבנק היא:

אחוז רצוישםמספרדמי ניהול מצבירהסכום רצויסכום בפועלאחוז בפועל
0.65iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA11592500.0773394.75673150.6355568144
0.25iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR11590940.1228228.75314000.2964641458
0.1iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF11591690.1810591.572000.0679790398

רציתי לקנות אג"ח צמוד קצר-מועד, אבל המינימום בקנייה ישירה הוא 27000, ולא היה לקנייה מקרן מחקה.
לכן החלטתי להרחיב את התיק שלי כך שיכלול שווקים מתעוררים.

אני חוסכת בסביבות ה-7K בחודש, ומאמינה שאמשיך לחסוך סכומים דומים בחצי השנה הקרובה.

לא מפריע לי להתעסק באיזון התיק (האקסל מחשב לי).

ההתלבטויות שלי הן -
1. האם יש טעם לקנות מחקות סנופי של קרנות אחרות (כמו וואנגארד), כדי לפזר סיכונים, או שמוקדם מידי לעשות את זה?
2. או להמשיך להרחיב את התיק לכלול שווקים נוספים (נייקי, קנדה וכו')?

מה זה
אחוז רצוישםמספרדמי ניהול מצבירהסכום רצויסכום בפועלאחוז בפועל
0.65iShares $ CORE S&P 500 UCITS ETF-TA11592500.0773394.75673150.6355568144
0.25iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR11590940.1228228.75314000.2964641458
0.1iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF11591690.1810591.572000.0679790398
מה זה אומר סכום רצוי?

[טבלה של קרנות]
רק רציתי להעיר שדמי הניהול המתוכננים הם 0.0935 - 0.65*0.07 + 0.25*0.12 + 0.1*0.18
זה בהשוואה ל0.2 לקרן אחת?

ההתלבטויות שלי הן -
1. האם יש טעם לקנות מחקות סנופי של קרנות אחרות (כמו וואנגארד), כדי לפזר סיכונים, או שמוקדם מידי לעשות את זה?
מוקדם מדי. אפשר לחכות עד שהאחזקות שלך בקרן גדולות מהנזילות של הקרן בשנה.
במקרה של CSPX, לדוגמה, יש לה נפח מסחר של מעל 100 אלף ביום (דולר או יחידות? האם זה משנה בכלל?)

2. או להמשיך להרחיב את התיק לכלול שווקים נוספים (נייקי, קנדה וכו')?
VT and chill
כתבתי בזמנו פוסט עם תיק כזה, שכלל איזה שמונה קרנות. חטפתי קצת על הראש פה, חשבתי על איך אני אנהל אותו על פני השנים (איך לעדכן את המשקלים, איך לחשב את האיזון), ואיך החשיפה שלו תהיה באמת... ומאז אני קונה רק SSAC בתיק הלא-ממוסה.

רציתי לקנות אג"ח צמוד קצר-מועד, אבל המינימום בקנייה ישירה הוא 27000, ולא היה לקנייה מקרן מחקה.
לכן החלטתי להרחיב את התיק שלי כך שיכלול שווקים מתעוררים.
לא המלצה, אך אם הינך רוצה אג"ח צמוד או כל אג"ח אחר שיש לו הגבלה של סכום, בהנחה ואין לך יכולת או רצון להיכנס לנייר בסכום המינימום ומעלה, את יכולה לקנות בפתיחה או בסגירה (LMO/LMC) בכל סכום (בהנחה שעולה על המינימום של הבורסה שהוא לדעתי נמוך מאוד כ-1,000 או 500 ש"ח - לא סגור עד הסוף מה הסכום אבל נמוך מאוד).

(בהנחה שעולה על המינימום של הבורסה שהוא לדעתי נמוך מאוד כ-1,000 או 500 ש"ח - לא סגור עד הסוף מה הסכום אבל נמוך מאוד).
1 ערך נקוב.

מה זה אומר סכום רצוי?
כמה צריך כדי שהתיק יהיה מאוזן לפי האחוזים שהגדרתי. אני מחשבת את זה לפי הכסף הפנוי שיש לי, ואז אני יודעת מה לקנות באותו חודש.
זה בהשוואה ל0.2 לקרן אחת?
כן.
מוקדם מדי. אפשר לחכות עד שהאחזקות שלך בקרן גדולות מהנזילות של הקרן בשנה.
אם יש לה נפח מסחר של 100K ביום, זה לא אומר שאני אצטרך לפזר סיכון רק אם האחזקות שלי יהיו 36500K (דולר/יחידות)?
יענו 36 מיליון?
מאז אני קונה רק SSAC בתיק הלא-ממוסה
אבל אז מה עושים אם הם מעלים את דמי הניהול?
מכירה ומעבר לקרן אחרת יכולה להיות לא משתלמת, ואז יש הפסד על הרווח הפוטנציאלי אילו כן היתה אפשרות למכור ולעבור.
את יכולה לקנות בפתיחה או בסגירה (LMO/LMC) בכל סכום.
תודה (:

אם יש לה נפח מסחר של 100K ביום, זה לא אומר שאני אצטרך לפזר סיכון רק אם האחזקות שלי יהיו 36500K (דולר/יחידות)?
יענו 36 מיליון?
נשמע לי סביר. אם את לחוצה מנזילות אפשר גם ב10 מיליון :)
לדעתי פיזור מסיבות אחרות יגיע קודם, בסכומים כאלה.
להבנתי פיזור בין קרנות שונות של אותו מדד מוריד רק את סיכון הנזילות. הקרן עצמה כבר בטוחה באותה מידה כמו אחזקת המניות עצמן (חוץ מעניין נזילות), וסיכון שקשור לנכס הבסיס הוא אותו דבר בין קרנות שעוקבות אחרי אותו נכס בסיס.

אבל אז מה עושים אם הם מעלים את דמי הניהול?
מדובר על קרן של איישרס שמנהלת כרגע שש מיליארד דולר ומוחזקת ע"י הרבה חשבונות IRA (שלא משלמים מס במכירה). העלאת דמי ניהול תפגע להם בכמות הנכסים בניהול ובגדילה העתידית. כנראה שמשתלם להם לשמור על דמי הניהול הנמוכים.

סליחה, השאלה הייתה על CSPX. הם מנהלים חמישים ושש מיליארד

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
9 ביקורת על תיק השקעות ראשון - 9gag שוק ההון 17
A ביקורת וחוות דעת על תיק השקעות שוק ההון 6
Y תיק ההשקעות של משקיע בתחילת דרכו - אשמח לכל ביקורת שהיא! שוק ההון 12
S ביקורת על תיק השקעות שוק ההון 49
Danielovich ביקורת על תיק הארי בראון שוק ההון 46
N ביקורת על תיק השקעות שוק ההון 4
A אישור יתרות מהבנק לחטיבת ביקורת פנימית צרכנות פיננסית 1
Y ביקורת ורעיונות על השקעות לטווחים שונים שוק ההון 8
T תנו ביקורת על התיק ! שוק ההון 7
משקיעה בפוטנציה ביקורת: max לאומי קארד צרכנות פיננסית 21
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה