• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בנייה בחלקה והלוואה לתושבי חוץ

commo64dor

משתמש רשום
דירוג
3
שלום לכולם,

אני מתגורר באירופה כבר מספר שנים ומרכז חיי נמצא כאן. לאחרונה קיבלתי נחלה במושב בצפון הארץ כחלק מהרחבת הישוב.
כחלק מחוזה החכירה יש חובה (לפי מיטב הבנתי) לבנות בית מגורים על השטח תוך 4 שנים מחתימת חוזה החכירה, לשם כך אצטרך לקחת משכנתא.

המידע הזמין בגוגל לא מנדב שום מידע לגבי לקיחת משכנתא במצבים כאלו אז אאלץ לשאול (עד לפגישה עם הבנק שעדיין לא תואמה).

אז כך,
האם קיים מסלול (עם שם פורמלי) ללקיחת משכנתא כנגד שטח? במקרה הזה משק חקלאי. אני מודע למסלולים כמו משכנתאות הפוכות או משכנתאות לצורך בניה.
המקרה הזה מיוחד בגלל שהשטח יכול להיות ממושכן בקלות כנגד ההלוואה כי לפי הערכת שמאי אחרונה, שוויו הוא בערך כפול מעלות הבנייה. אשמח לא להוסיף הון עצמי
כי רובו ככולו מושקע בנכסים אחרים (נזילים, אבל עדיין).

במידה והתעסקתם בנושא דומה ויש בידכם כיוון ליועץ משכנתאות עם ידע בתחום (משקים חקלאיים), אשמח לקבל המלצה.

תודה רבה ושבוע טוב

במידה והתעסקתם בנושא דומה ויש בידכם כיוון ליועץ משכנתאות עם ידע בתחום (משקים חקלאיים), אשמח לקבל המלצה.
אפשר הכל.
על איזה סכום מדובר +-?
יש לך הכנסות בחו"ל בסכומים יפים להראות?

תודה על התגובה אורי,
למרות שיש אופציות נוספות ליצור מקור הכנסה בשטח (סככה חקלאית עם פאנלים סולרים, השכרה של מחסן חקלאי וכו), אני מתמקד בעלות בניית הבית, ואני מעריך שעלות הבנייה תהיה בין מיליון למיליון וחצי. רמת הגימור והגודל עדיין לא הוחלטו, לכן נכוון לרף העליון, מיליון וחצי, כנגד שטח עם הערכת שמאי אחרונה של 2.7 מיליון.
שכירות צפויה מהבנייה שם לא פחות מ5000 לחודש ותלוי ברמת גימור, אפשר גם להגיע ל7 ו8 אלף.

יש לי הכנסה בחו״ל, ביורו. (דבר שאולי כדאי להתחשב בו בהצמדת המשכנתא) שכר הנטו הוא 22-28 אלף בהמרה לשקלים, שווה להזכיר שאני משקיע אגרסיבי ולא מחזיק במזומן, זאת אומרת שכמעט הכל ילך למטרות השקעה, בין אם גיוון בנדלן כמו במקרה הזה, או כל אינסטרומנט אחר

הסכום לא גבוה במיוחד אבל אוכל להפנות אותך לבנקאים שעוסקים בכך.
קח בחשבון שהריבית שתשלם תהיה גבוהה יותר ממשכנתא רגילה של מקומי.
כמו כן יש יועצי משכנתאות שעוסקים בכך, התעריף שלהם לא זול למקרים כמו שלך.

תודה!
אשמח לקבל הפניה לבנקאים שעוסקים בכך. במידה והריביות גבוהות אעשה את החישוב שלי לגבי תקופת המשכנתא.
אני רוצה להאמין שיועץ משכנתא יחסוך לי כסף בסוף היום, אשמח לקבל המלצה במידה ויש לך היכרות.

סתם כדי לסבר את האוזן, לאיזה ריביות עלי לצפות?

בפרטי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M בידוד אקוסטי נגד בנייה סמוכה נדל"ן 11
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
ב בנייה עצמית - קבלן מפתח או לפצל לקבלנים שונים נדל"ן 19
א בנייה בקיבוץ - אופטימזציה של המשכנתא נדל"ן 7
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
A בנייה ישנה או חדשה? נדל"ן 7
I בניין ללא היתר בנייה נדל"ן 7
ס הצמדה למדד בנייה 350k נדל"ן 24
G העברת זכויות במגרש בנה ביתך לפני בנייה נדל"ן 6
כ השקעה בנדל"ן 400K להגדלת הון עצמי - ייעוץ על כיוון (בנייה בדירה עם זכויות\שטח במכרז\לפני פינוי בינוי\מחולקת) נדל"ן 24
O משכנתא / מדד תשומות בנייה נדל"ן 0
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
S מדד תשומות בנייה מגמה לעתיד נדל"ן 19
S מדד תשומות בנייה נדל"ן 11
G עזרה לגבי חישוב תשומות בנייה נדל"ן 13
ק רכישת דירה ללא היתר בנייה (סגירת מרפסת) נדל"ן 14
Bamba בנייה על קרקע כאשר הקבלן מקבל חלק מהזכויות שוק ההון 3
ל בנייה זולה אוף טופיק 19
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
G משכנתא והלוואה מקרן השתלמות אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה