• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תהיה בקשר לתשואה של קופת גמל מחקה

• פותח הנושא Deleted member 887
  • פורסם בתאריך
D

Deleted member 887

מעשה שהיה, היה כדלהלן.

1. החלטתי להעביר כסף מקרן פנסיה משלימה לקופת גמל מחקה סנופי של IBI, דמי ניהול חצי אחוז. נרשמה פעולה עם תאריך 3/6/15, ערך 20/5/15, סכום X.
2. בהמשך, כדור הבדולח שלי גילה לי שזה לא זמן טוב להיות מוצמד לסנופי. החלטתי לתזמן שוק, ולנצל את זה שההעברה בין מסלולים ב-IBI היא חינם. העברתי את הכסף למסלול סולידי מאוד (מחקה מורכב 10 אחוז מניות). נרשמה פעולה עם תאריך וערך 30/7/15, סכום Y.

אני מספר את כל זה לא כדי לדון באיכות ההחלטות שלי, אלא בגלל שכאשר מחלקים Y ב-X מקבלים הפסד של 4.1 אחוז. עכשיו, הנה נתוני סנופי בתאריכים הרלוונטיים:
20/5 - 2125.85
3/6 - 2114.07
30/7 - 2108.63
כלומר, אם ניקח בתור זמן ההפקדה את הערך, שבו השער היה יותר גבוה, אז סנופי ירד בתקופה שהחזקתי אותו ב-0.8 אחוז.
כמובן, צריך לקחת בחשבון שערי חליפין. הנה שער הדולר בתאריכים הרלוונטיים:
20/5 - 3.874
3/6 - 3.864
30/7 - 3.781
גם כאן, ההפסד גדול יותר אם בודקים יחסית לתאריך הערך. הפסד זה הוא 2.4 אחוז.
נרכיב את שני ההפסדים יחד - קיבלנו 3.2 אחוז. דמי ניהול על חודשיים - בערך 0.1 אחוז. לאן הלכו עוד 0.8 אחוז? על פני חודשיים זו טעות עקיבה עצומה. יש עוד הסברים אפשריים?

הייתי דורש הסבר מ IBI.

1. את החישובים שלך תעשה לפי תאריכי ערך.
2. תדרוש הסברים מIBI. אגב המעבר הוא לא בחינם, יש לך תשום על זה דרך התשואה (הכוונה שיש פעולות קנייה ומעירה בהתאם).

@איליה , תוכל לפרט על ה"אגב המעבר הוא לא בחינם״? כמו כן, האם גם בקרן פנסיה/ ביטוח מנהלים מעבר מסלולים הוא לא בחינם?

@איליה , תוכל לפרט על ה"אגב המעבר הוא לא בחינם״? כמו כן, האם גם בקרן פנסיה/ ביטוח מנהלים מעבר מסלולים הוא לא בחינם?
לא יודע מה קורה בקרן פנסי או ביטוח מנהלים.
לפי דעתי מה שקורה במסלול מחקה מדד זה מכירה של נכסים וקניה של נכסים אחרים, ככה נאמר לי ע"י נציגים של IBI ןככה גם ההגיון אומר לי.
אנחנו שוב פעם חוזרים לאותה נקודה:
1. יש דמי ניהול קבועים - אז אין לך שינוי בדמי ניהול
2. עלויות תפעול שמנוכות מהתשואה - פה יהיה לך עלות של מעבר מסלול.

קח גם בחשבון שבקרן פנסיה או ביטוח מנהלים רגילים מנהל הקרן יכול לעשות מה שבא לו בערך אז כל עוד שאין תנועה גדולה מאוד של אנשים ממסלול למסלול יש מצב שאין את הפעולות הנ"ל (אל דאגה, ניהול אקטיבי אושק אותך הרבה יותר כי יש הרבה יותר פעולות ועלויות תפעול ניהות גבוהות יותר).
לעומת זאת במסלול מחקה מדד אין אפשרות לשחק עם תמהיל הנכסים (לכן גם בוחרים אותו) - אז מעבר מסלול עלול מאוד לגרום לפעולת מכירה\קנייה לפחות בחלק מהמקרים (אם נניח שיש להם באין buffer לספוג חלק מהעברות)

• אהבתי
Reactions: hp1
במסלול מחקה מדד אין אפשרות לשחק עם תמהיל הנכסים (לכן גם בוחרים אותו) - אז מעבר מסלול עלול מאוד לגרום לפעולת מכירה\קנייה לפחות בחלק מהמקרים (אם נניח שיש להם באין buffer לספוג חלק מהעברות)

העקיבה היא לא סינתטית?
פרט לזה, בהנחה שבאותו היום אנשים אחרים מצטרפים/עוזבים/משנים מסלולים, יתכן שהפעולה שלי מתאזנת עם זו של מישהו אחר.

העקיבה היא לא סינתטית?
פרט לזה, בהנחה שבאותו היום אנשים אחרים מצטרפים/עוזבים/משנים מסלולים, יתכן שהפעולה שלי מתאזנת עם זו של מישהו אחר.
העקיבה אחרי סנופי היא סינטטית ועקיבה על מדדים ישראליים היא פיסית.
לכן במעבר כזה ייתכנו פעולות מכירה\קנייה.
לגבי עקיבה סינטטית: ומה אם בדיוק צריך לקנות או למכור חוזה?
לגבי איזון - ייתכן שכן וייתכן שלא

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שגבינה בחינם קיימת רק במלכודת אכברים.

בחינם ודאי שלא, אבל אני חושב שהשאלה היא - האם כאשר למנהל הקופה יש הוצאות, אז הוא מסכם את כולן ביחד ומחלק אותן על כל החוסכים, או שהוא מטיל על כל חוסך את ההוצאות ש״נגרמו״ בגלל ההצטרפות / עזיבה / שינוי מסלול שלו? אני מניח שדבר כזה צריך להיות מוגדר בחוק.

עריכה: לפחות לפי אתר פנסוני, ההוצאות אכן מתחלקות על כולם.

בניגוד לדמי הניהול שניתנים למשא ומתן, הוצאות ניהול ההשקעות הן אחידות לכל העמיתים בקרן והן נקבעות לפי המסלול אותו בחרת.

http://www.pensuni.com/?p=1859

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
@תל אביבי כלומר, אם אתה תחליט לקפוץ הלוך חזור אחת לשבוע בין הקרנות, כולם צריכים לספוג את העלויות?

אני מתרגם את המשפט הבא -
הוצאות ניהול ההשקעות הן אחידות לכל העמיתים בקרן והן נקבעות לפי המסלול אותו בחרת.
עלות מכירה/קניה/פניה לגוף חיצוני היא אחידה לפלוני מול אלמוני.
לא שעלות קניה/מכירה של יחידות בשביל לקוח X מתפזרות על כל הלקוחות.
הרי שאם כן, היו משאירים את הכספים בקרן הפנסיה.

אני לא שואל על מה שצריך להיות מבחינת הצדק הפואטי, אני שואל על מה שקורה בפועל :)

בפועל, אני מניח שלהם יש תשובה מדוייקת יותר.
אני יודע שקופת גמל אמורה להפריד בכספים בין החוסכים השונים, אחרת היו משאירים את הכסף בקרן פנסיה וסופגים עלויות של כולם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
גימפל מי תהיה האימפריה הכלכלית העולמית אחרי ארצות הברית? שוק ההון 44
M מה תהיה ההשפעה על השקל והאינפלציה? שוק ההון 13
H תהיה הבנק של עצמך / Infinite banking צרכנות פיננסית 4
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
מומו הברווז כמה עליית אינפלציה ועליית ריבית תהיה קטלנית למחירים? נדל"ן 8
adamshalev מה תהיה התשואה של ARKK חמש שנים מהיום שוק ההון 137
סול איך לקנות מניות - תהיה בעקבות הפוסט דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
B תהיה בנוגע לחוקיות של קנית מניות שוק ההון 4
1337justme תהיה לגביי פיזור מטבע שוק ההון 29
G מה עדיף - להאריך בשנה את מונה ההפסדים בשאיפה ש2021 תהיה ריווחית ואז הרווחים ב2021 יקזזו את ההפסדים שוק ההון 3
ו תהיה לגבי פיזור לפי משקלים שוק ההון 2
ש למה מתנגדים שIB תהיה חברה בבורסה הישראלית? צרכנות פיננסית 18
ב דיון תיאורטי: מה יקרה כשהבורסה לא תהיה רלוונטית יותר? שוק ההון 29
לא חשוב שמות תהיה בנוגע לעתידה של הפנסיה וכיצד לנהוג. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
M תהיה בנושא הקצאת עודפי החיסכון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
B מדוע שחברה תהיה מושפעת/תתעניין בשווי המניות שלה? שוק ההון 4
עוקב וקורא מתי תהיה קופת גמל להשקעה? שוק ההון 40
א תהיה נוספת על בועת הנדלן שוק ההון 107
H תהיה לגבי המוצר המוזר פקדון מובנה צרכנות פיננסית 5
yossik ביטול הארנונה, במקומה תהיה תוספת מע''מ אוף טופיק 6
C שאלת תם בקשר לעמלות מסחר עצמאי דרך ההנחה באתר אוף טופיק 1
R עצה בקשר להשקעה שוק ההון 10
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
J שאלה בקשר לטופס 1325 מיסים 1
M חוקי? שאלה בקשר לתלוש המשכורת. אוף טופיק 9
A משהו מטריד בקשר לבנקים: שוק ההון 15
A עזרה בקשר לדירה להשקעה נדל"ן 54
L שאלה בקשר למגן מס מיסים 6
N שאלה בקשר לשדה 218 מטופס 1301 מיסים 1
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
א שאלה בקשר לאתר פייבר מיסים 0
א שאלה בקשר לדוח הצהרת הון מיסים 9
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
O בקשר לקניית דירה בחו״ל נדל"ן 3
O שאלות בסיסיות בקשר ל: Shares Outstanding ועוד מושגים מהסוג הזה. שוק ההון 1
C שאלות כלליות בקשר לכביסה אוף טופיק 30
ה טירון. מנסה להבין דברים בסיסיים בקשר לקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
S שאלה בקשר לחיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מיקי שאלה בקשר להלוואה ופתיחת עסק פוסטים מאיכות נמוכה 4
ד ייעוץ בקשר למימון השקעה סולארית השקעות אלטרנטיביות 26
B מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. שוק ההון 10
A מתלבט בקשר לקורס UX התפתחות אישית 4

נושאים דומים

Back
למעלה