• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים...

david5248

משתמש רגיל
דירוג
35
הי.

אשמח לטיפים, איך אפשר לרכך , או למנוע קניית דירה, על ידי אמא שלי , שהיא מאוד רוצה אותה.
ושהיא תעבור לשכירות לכמה שנים...

את הדירה היא רוצה לקנות על שמי , רוב ההון (רוב כספי הקנייה יהיו מכספי הירושה של אבי המנוח, תוכניות חיסכון וכו' וחלקי הוא כמיליון שקל).

אמא רוצה שאני אקנה, כי עוד כמה חודשים עושים תמא, והיא צריכה לעבור לדירה שכורה, ומעדיפה מן הסתם לחסוך כסף של עלות השכירות (כ7.5 אלף ) היא תקבל מהיזם סביב 6.7 אלף. ומעדיפה את הכסף אצלה בכיס..

השכירות תשולם לכמה שנים, בערך הבניה היא תהיה 3.5 שנים.

כתבתי לפני כחודש על דירה שראיתי. והייתה שם בעיית נקודת ביקורת, הזמנתי בדק בית, שיבדוק את מהות הבעיה.וגם ליקויים נוספים

את הדוח המלא והמפורט אקבל עוד כמה ימים, אבל בעיקרון, אמר לי שהנקודת ביקורת היא של המזגן. (הוועד לא מרשה להוציא החוצה צינורות מזגן).

אמא רוצה את הדירה , כי היא קרובה לה למרכז, הדירה משופצת, יש מטבח יפה, יש ארונות קיר, מזגנים מעלית.. היא גדולה ומרווחת.

אמא ממש ממש רוצה אותה ... לחוצה עליה ...

המינוס של הדירה, הוא , דירה משנות ה70, ללא ממ'ד . ללא מרפסות...

היא לא תהיה יכולה לשים שם את העציצים שלה

למה אני לא רוצה את הדירה ?

מכמה סיבות

1. מעדיף קנייה במיקום אחר , דירה אחרת , שהמיקום שלה טוב יותר

2. כי זו עסקה יקרה מדי, הקניה סביב 3.5 מיליון, יש לשלם למתווך לעורך דין ומיסים, ומגיע בטח סביב3.8 או יותר.

הכסף יותר ממה שאחי קיבל. (קיבל 2.2 לדירה לפני כמה שנים, וזה הרבה יותר , ועלול לייצר סכסוך עתידי)

3. ייתכן שיהיו ירידות מחירים? או לפחות מחירים לא יעלו, ויהיו יותר דירות אחרות באיזור שאני רוצה

4.כבר יש עניין של פרוייקטים של פינוי בינוי, באיזור שאני רוצה, ואז אפשר יהיה להמנע מתשלום למתווך, הדירות יהיו חדשות , ואולי כבר הקבלנים יסכימו לעסקאות תשלום מיידי, וכו' .

הפרויקט הזה הוא גדול , עניין של כמה שנים לביצוע , וכמה שנים לבנייה. לא בטוח כמובן שהמחירים ירדו.. אולי אפילו יעלו

5. בגלל שהמחיר גבוה, תהיה בעיה למכור ברווח בעתיד... כי גם עלות מכירה וקניה הבאים יהיו עוד יקרים , ואני עשוי להפסיד.

6. כי לא בא לי , לקנות ולשכור... בא לי קנייה ולהיות שם . לא רוצה להתחיל הכאב ראש וכו'

7.הדירה רחוקה קצת מקו הרכבת ,. בערך קילומטר וחצי, הרבה יותר מדירה שאני מחפש . שתהיה קרובה יותר

אז אשמח לטיפים, שבלי לחץ אני אשנה את דעתה... שלא תקנה , תשכור לתקופה . ואם נמצא בשנים הקרובות, אני אקנה

בגלל שאסור לי כמובן ללחוץ על אמא , ולהשפיע עליה לפי הצוואה, ואני רוצה לכבד אותה .

אמי כבת 80.

תודה לעזרה. הקודמת עם הנקודת ביקורת עזרה לי מאוד, בהזמנת בדק בית כולל

נערך לאחרונה ב:
הי, אין מילים. פירטת יפה את המצב והסברת באופן מפורט והגון למה לא ללכת על העסקה. גם מדהים הכבוד לאמא שמתבטא לא רק במפרוש אלא גם בין השורות. במצבים האלה, אין עיצות טובות אבל ברור שאמא לא יכולה לקנות דירה על שמך ללא השתתפות פעילה שלך בעניין. סליחה שלא תרתמתי.

כי לא בא לי , לקנות ולשכור... בא לי קנייה ולהיות שם . לא רוצה להתחיל הכאב ראש וכו'
אבל אמא שלך לא קונה את הדירה בשבילך אז איך זה קשור לרצון שלך לגור בדירה בבעלותך במיקום שתבחר?
בסך הכל מדובר על 3.5 שנים שבהם היא תגור בדירה ההיא ואז אפשר למכור אותה ולקנות דירה לעצמך (בניכוי מה שמגיע לאמך ולאחיך).
או שאתה גר עם אמא שלך עדיין?

הי, אין מילים. פירטת יפה את המצב והסברת באופן מפורט והגון למה לא ללכת על העסקה. גם מדהים הכבוד לאמא שמתבטא לא רק במפרוש אלא גם בין השורות. במצבים האלה, אין עיצות טובות אבל ברור שאמא לא יכולה לקנות דירה על שמך ללא השתתפות פעילה שלך בעניין. סליחה שלא תרתמתי.
זה בין הרצון שלי, לבין כיבוד אם.

לצערי פספסתי את המצווה , כי מעצמי לא הייתי עושה את זה. כלומר אם אמא הייתה רוצה לקנות שם, והיה לי את הכסף לבד.... אז הייתי קונה לעצמי במקום שבו ארצה .

אבל קשה לי לראות אותה ככה.. שהיא ממש רוצה שם, ולא רוצה לשכור דירה

אבל אמא שלך לא קונה את הדירה בשבילך אז איך זה קשור לרצון שלך לגור בדירה בבעלותך במיקום שתבחר?
בסך הכל מדובר על 3.5 שנים שבהם היא תגור בדירה ההיא ואז אפשר למכור אותה ולקנות דירה לעצמך (בניכוי מה שמגיע לאמך ולאחיך).
או שאתה גר עם אמא שלך עדיין?
הכוונה היא , שאמא חלקה את הכספים . לאחי לפני כמה שנים, הוא קנה דירה. במחיר 2.2 במקום אחר ולא הוסיף מעצמו

אמא לא רוצה לשכור דירה , אלא שאני אקנה , על שמי כמובן ובזמן שעושים תמא אצלה בדירה , היא תגור בדירה שאקנה (הדירה הישנה).

אחרי 3.5 שנים, היא תעזוב את הדירה לדירה שיבנו (או שלא תעזוב ... אם תרצה להישאר שם, ואז אני אגור בדירה החדשה)

אני גר בשכירות. כעת

יש לה כבר דירה, ועוד דירת ירושה...
סבבה, אז שתמכור את הדירה שלה. אפשר להסביר לה שלקנות דירה על שמך זה לא פיתרון טוב כי אז יש לזה השלכות מבחינת היכולת שלך לקבל הטבות שונות. אם יש בת זוג בתמונה, זה גם פקטור שאפשר להציג במשוואה שמשהו שצריך להתחשב בו (גם משפטית)

איזה הטבות,? תוכל לפרט למה אתה מתכוון?

איזה הטבות
אתה מוגדר כחסר דיור אז אתה יכול לקבל הטבה (או ערבות מדינה) לחלק מהמשכנתא, אתה יכול, בתנאים מסויימים לקבל השתתפות בשכ"ד (כנראה לא רלוונטי לך) אתה יכול להשתתף בהגרלות מחיר למשתכן שיכול לתת לך במקומות מסויימים בנחה אטרקטיבית ביותר. מעבר לזה, אתה מאבד הטבת מס במקרה ותרצה לרכוש דירה, רשות המיסים יכולה להתערב. מעבר לזה, אם אתה בזוגיות (בוודאי אם נשוי) אז זוגתך תוכל בעתיד לטעון שחצי דירה שייכת לה כי זו מתנה שאמא שלך נתנה...

נערך לאחרונה ב:
אחרי 3.5 שנים, היא תעזוב את הדירה לדירה שיבנו (או שלא תעזוב ... אם תרצה להישאר שם, ואז אני אגור בדירה החדשה)
אם זה הסיפור, אז היא לא אמורה להחליט לך איפה תגור.
היא אמורה לתת לך כסף לקנות איפה שאתה רוצה לגור (במסגרת התקציב כמובן) ואז היא יכולה לעבור לגור שם בהסכמתך או לשכור דירה לפי הסכום שמקבלת מהקבלן.
אבל אני לא יודעת מה טיב היחסים בין בני המשפחה. נשמע לי מוזר שאשה בת 80 מנהלת את החיים שלך, אפילו שהיא אמא שלך. אני בת 60 וכבר מזמן לא מנהלת לילדיי את חייהם.

את צודקת לגמרי. אבל הכסף אצלה...

וגם כואב לי לראות אותה סובלת ולא עוברת לדירה שהיא רוצה...
היא אמורה לתת לך כסף לקנות איפה שאתה רוצה לגור (במסגרת התקציב כמובן) ואז היא יכולה לעבור לגור שם בהסכמתך או לשכור דירה לפי הסכום שמקבלת מהקבלן.
אבל אני לא יודעת מה טיב היחסים בין בני המשפחה. נשמע לי מוזר שאשה בת 80 מנהלת את החיים שלך, אפילו שהיא אמא שלך. אני בת 60 וכבר מזמן לא מנהלת לילדיי את חייהם.

אם כל הסיפור הוא הרצון שלה לחסוך את עלות שכר הדירה, מדובר על כ 315,000 ש"ח. הייתי מנסה לבדוק עם האח אם יש הסכמה שכל אחד מכם ישים מחצית משכר הדירה והיא תתגורר בשכירות בלי לעשות עסקה של 3 מיליון ש"ח כדי לחסוך 300,000 ש"ח.
מבחינת שניכם, זה בסופו של דבר כסף שיחזור אליכם בירושה, עד 120...

אני אומר לו כל הכבוד שהוא דאוג לאימא שלו, אימא זה משהו חד פעמי אין לנו הרבה זמן צריך לנצל,
הוא מחפש פתרון לא דרך לחנך אותה.
באהבה.

אני אומר לו כל הכבוד שהוא דאוג לאימא שלו, אימא זה משהו חד פעמי אין לנו הרבה זמן צריך לנצל,
הוא מחפש פתרון לא דרך לחנך אותה.
באהבה.
כל הכבוד שהוא דואג לאימו. ועם כל הכבוד, הוא לא צריך לקבל החלטות כלכליות כבדות משקל כדי לרצות אותה.

כל הכבוד שהוא דואג לאימו. ועם כל הכבוד, הוא לא צריך לקבל החלטות כלכליות כבדות משקל כדי לרצות אותה.
זכותו כמובן אבל אני כבן מבין שההורים שלי קיבלו החלטה כבדת משקל להביא אותי לעולם, וזה חלק מהשיקולים שלי,
ואני מאוד מאוד מכבד מי שמקריב למען ההורים שלו, גם אם זה כבד משקל.

@david5248
משהו לא התבהר לי בדבריך.
אם אני מבין נכון, אמך נותנת לך עכשיו מתנה של 2.8M ש''ח (250K- שצריך להתחלק עם האח חצי חצי בהפרש, ומינוס חלקך בבית שעליו היא לא תשלם שכירות בשנים הקרובות), במידה וזה המצב, אני באופן אישי הייתי אומר תודה רבה על המתנה הגדולה ועוזר לה לקנות איפה שהיא רוצה בלי לעפעף.
מה שכן אפשר לעשות, די תלוי בשאלה למה היא רוצה לקנות ולא לשכור.
אם היא רוצה את תחושת הבעלות, שום דבר לא יעזור חוץ מלקנות
אם היא רוצה תחושת ביטחון לא לעבור ממקום למקום כל הזמן, יתכן וכדאי לחפש שכירות עם אופציה להאריך לכמה שנים.
אם היא רוצה את ההכנסה החודשית, יכול להיות שהכי פשוט שתקנה דירה איפה שאתה רוצה, תיקח משכנתא על סך 7.5 אש''ח*מספר חודשי השכירות הצפויים, ואת הכסף לשכירות תביא לה קאש מיד עם הקנייה, או במקום משכנתא, תשלם לה כל חודש 7.5 אש''ח בשביל שכירות (תלוי במערכת היחסים וכו')
בהצלחה

הי.

אשמח לטיפים, איך אפשר לרכך , או למנוע קניית דירה, על ידי אמא שלי , שהיא מאוד רוצה אותה.
ושהיא תעבור לשכירות לכמה שנים...

את הדירה היא רוצה לקנות על שמי , רוב ההון (רוב כספי הקנייה יהיו מכספי הירושה של אבי המנוח, תוכניות חיסכון וכו' וחלקי הוא כמיליון שקל).

אמא רוצה שאני אקנה, כי עוד כמה חודשים עושים תמא, והיא צריכה לעבור לדירה שכורה, ומעדיפה מן הסתם לחסוך כסף של עלות השכירות (כ7.5 אלף ) היא תקבל מהיזם סביב 6.7 אלף. ומעדיפה את הכסף אצלה בכיס..

השכירות תשולם לכמה שנים, בערך הבניה היא תהיה 3.5 שנים.

כתבתי לפני כחודש על דירה שראיתי. והייתה שם בעיית נקודת ביקורת, הזמנתי בדק בית, שיבדוק את מהות הבעיה.וגם ליקויים נוספים

את הדוח המלא והמפורט אקבל עוד כמה ימים, אבל בעיקרון, אמר לי שהנקודת ביקורת היא של המזגן. (הוועד לא מרשה להוציא החוצה צינורות מזגן).

אמא רוצה את הדירה , כי היא קרובה לה למרכז, הדירה משופצת, יש מטבח יפה, יש ארונות קיר, מזגנים מעלית.. היא גדולה ומרווחת.

אמא ממש ממש רוצה אותה ... לחוצה עליה ...

המינוס של הדירה, הוא , דירה משנות ה70, ללא ממ'ד . ללא מרפסות...

היא לא תהיה יכולה לשים שם את העציצים שלה

למה אני לא רוצה את הדירה ?

מכמה סיבות

1. מעדיף קנייה במיקום אחר , דירה אחרת , שהמיקום שלה טוב יותר

2. כי זו עסקה יקרה מדי, הקניה סביב 3.5 מיליון, יש לשלם למתווך לעורך דין ומיסים, ומגיע בטח סביב3.8 או יותר.

הכסף יותר ממה שאחי קיבל. (קיבל 2.2 לדירה לפני כמה שנים, וזה הרבה יותר , ועלול לייצר סכסוך עתידי)

3. ייתכן שיהיו ירידות מחירים? או לפחות מחירים לא יעלו, ויהיו יותר דירות אחרות באיזור שאני רוצה

4.כבר יש עניין של פרוייקטים של פינוי בינוי, באיזור שאני רוצה, ואז אפשר יהיה להמנע מתשלום למתווך, הדירות יהיו חדשות , ואולי כבר הקבלנים יסכימו לעסקאות תשלום מיידי, וכו' .

הפרויקט הזה הוא גדול , עניין של כמה שנים לביצוע , וכמה שנים לבנייה. לא בטוח כמובן שהמחירים ירדו.. אולי אפילו יעלו

5. בגלל שהמחיר גבוה, תהיה בעיה למכור ברווח בעתיד... כי גם עלות מכירה וקניה הבאים יהיו עוד יקרים , ואני עשוי להפסיד.

6. כי לא בא לי , לקנות ולשכור... בא לי קנייה ולהיות שם . לא רוצה להתחיל הכאב ראש וכו'

7.הדירה רחוקה קצת מקו הרכבת ,. בערך קילומטר וחצי, הרבה יותר מדירה שאני מחפש . שתהיה קרובה יותר

אז אשמח לטיפים, שבלי לחץ אני אשנה את דעתה... שלא תקנה , תשכור לתקופה . ואם נמצא בשנים הקרובות, אני אקנה

בגלל שאסור לי כמובן ללחוץ על אמא , ולהשפיע עליה לפי הצוואה, ואני רוצה לכבד אותה .

אמי כבת 80.

תודה לעזרה. הקודמת עם הנקודת ביקורת עזרה לי מאוד, בהזמנת בדק בית כולל

תודה לכולם על התשובות.

קיבלתי את הדוח של בדק הבית. אולי אצליח לשכנע אותה שיש ליקויים רבים מדי? והבניין ישן כבן 50 . משנת 74-75.ללא ממ'ד..

יש ליקויים גם בשיפוץ שנעשה.

קופסת הביקורת בחדר, שצילמתי , היא של המזגן.בגלל שהוועד לא מאפשר צינור מזגן מחוץ לבניין.
היא מחוברת למקלחת, ואין לה חיבור ישיר עם הצינור המרכזי של הביוב..אז זה כבר טוב .

יש עוד ליקוי של קופסת ביקורת, בסלון, שמחוברת למטבח.

השאלה אם יצטרכו לעשות נקודת ביקורת בסלון עצמו? כמובן שאברר עם הבודק

יש עוד ליקוי שהבודק מצא, שיש חללים מאחורי אריחים רבים שישברו עם הזמן ...

@david5248
משהו לא התבהר לי בדבריך.
אם אני מבין נכון, אמך נותנת לך עכשיו מתנה של 2.8M ש''ח (250K- שצריך להתחלק עם האח חצי חצי בהפרש, ומינוס חלקך בבית שעליו היא לא תשלם שכירות בשנים הקרובות), במידה וזה המצב, אני באופן אישי הייתי אומר תודה רבה על המתנה הגדולה ועוזר לה לקנות איפה שהיא רוצה בלי לעפעף.
מה שכן אפשר לעשות, די תלוי בשאלה למה היא רוצה לקנות ולא לשכור.
אם היא רוצה את תחושת הבעלות, שום דבר לא יעזור חוץ מלקנות
אם היא רוצה תחושת ביטחון לא לעבור ממקום למקום כל הזמן, יתכן וכדאי לחפש שכירות עם אופציה להאריך לכמה שנים.
אם היא רוצה את ההכנסה החודשית, יכול להיות שהכי פשוט שתקנה דירה איפה שאתה רוצה, תיקח משכנתא על סך 7.5 אש''ח*מספר חודשי השכירות הצפויים, ואת הכסף לשכירות תביא לה קאש מיד עם הקנייה, או במקום משכנתא, תשלם לה כל חודש 7.5 אש''ח בשביל שכירות (תלוי במערכת היחסים וכו')
בהצלחה
אני חושב שעד עוד אופציה, שאחרי שיהיה תמא , היא תעדיף לבדוק איפה הכי כדאי לה להיות.. כי אם לא תהיה מרוצה מהתמא, היא תישאר בבניין הישן ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
Tsachi01 מתמודד עם חרדת טיסות - אשמח לטיפים מועילים אוף טופיק 52
נ רוצה להשקיע בשוק ההון האמריקאי אשמח לטיפים שוק ההון 3
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
לב מישקין קושי בעבודה עם קולגה - אשמח לתובנות אוף טופיק 32
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
E פיזור השקעות - הצד הסולידי. אשמח לדעתכם שוק ההון 10
R אשמח לחוות דעת על התיק שאני בונה שוק ההון 23
Y תיק השקעות למטרת פרישה מוקדמת (35) - אשמח לדעתכם. שוק ההון 34
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
א החלטות חשובות, אשמח לעזרה שוק ההון 20
Homer תיק סולידי חו"ל - אשמח להערות והארות שוק ההון 3
stamEhad קיבלתי הצעה למשכנתא - אשמח לדעתכם נדל"ן 34
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
F אשמח להתייעצויות בנושא עוסק אוף טופיק 9
deussex סוגיית צביעת דירה לפני יציאה/כניסת דייר - אשמח לתובנות נדל"ן 29
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
T מעבר מארה"ב לאירופה - אשמח להתייעצות שוק ההון 0
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
M אשמח לקישור או אפליקציה למערכת גרפים השוואתיים לקרנות וני"ע בארץ ובעולם שוק ההון 0
M 2 הצעות שקיבלתי לקרן הפנסיה, אשמח לדעתכם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S קרנות מחלקות/צוברות אשמח לעזרה בבקשה שוק ההון 28
ו הי, אשמח להפניה לפוסט של הסולידית עם הסבר על השקעות דרך בתי השקעות בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 0
O כדאיות ביטוחים, אשמח לשמוע את דעתכם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
C אשמח לעזרה התפתחות אישית 8
V התיק שלי - אשמח להערות שוק ההון 15
B אני אזרח אמריקאי והשקעתי בני״ע במיטב טרייד PFIC. אשמח לעזרה שוק ההון 8
O השקעה בנדלן מניב בישראל - אשמח לדעתכם נדל"ן 32
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
G לא יודע לאן מכאן - אשמח לדעתכם התפתחות אישית 21
לב מישקין קשיים בעבודה חדשה אשמח לתובנות אוף טופיק 14
V מספר הצעות שקיבלתי לקרן פנסיה מקיפה ומשלימה - אשמח לדעתכם לפני שאני בוחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
T אלוקציה בתיק השקעות פאסיבי --- אשמח לעזרה !! שוק ההון 4
R קרן IJR ו-VOO. אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 7
R התיק שלי לטווח הארוך (עשורים קדימה), אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 53
א אשמח לחוות דעתכם נדל"ן 5
D אשמח לביקורת על הצעת משכנתא שקיבלתי נדל"ן 7
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
Adrian אשמח אם מישהו יכול להסביר לי יותר לעומק שוק ההון 13
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
S צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Y התיק שלי(2.5 מיליון ש''ח)- אשמח להערות שוק ההון 15
O בדיקת כדאיות - מתלבט ברכישת דירה להשקעה לעומת המשך השקעה בשוק ההון - אשמח לפידבק על החישוב נדל"ן 6
R כמה דילמות לפני בנייה - אשמח לתובנות נדל"ן 7
R משכנתא או הון עצמי - אשמח לתובנות המקצוענים שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה