• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שמן זית טוב במחיר הגיוני ?

בא-ללמוד

משתמש סולידי
דירוג
10
מחירי שמן זית רק עולים
נתקלנו בליטר במחיר של 50 שקל שהגיע מטורקיה שהיה נראה הזייה
מצאתי מחיר טוב לפח שמן זית של 5 ליטר אבל חוששים שיתקלקל במשך תקופה של צריכה של חצי שנה / שנה
יש איזה מומחי שמן זית בקהל ?

קניתי מיצרן מקומי 2 פחים של 2 ליטר כל אחד מהמסיק האחרון, ככה שזה די טרי.
יצא 50 שקל לליטר עד הבית.
לא מבין גדול אבל קניתי 2 פחים קטנים כדי שלא יתחמצן מהר מדי כאשר אני פותח.

היתה חרא של שנה ביבול הזיתים. לא רק בארץ אלא ברוב מדינות אגן הים התיכון. הדברים נובעים הן ממשבר האקלים והן מעובדה שהזית סרוגי.
יכול להגיד שיש לי חברים שלא מסקו בשל מיעוט פרי (לא שווה להם).
המחירים טסו בהתאם.
הפתרון שלי: קניתי מראש כמות גדולה של שמן מהשנה שלפני כן (סוף 2022) ומשתדל לאחסן אותו בתנאים נאותים שיאפשרו לו לשרוד את השנתיים. עד עכשיו אין תלונות על טעם וצלילות.
לסבר את האוזן אנו צורכים כ-40 ליטר בשנה.

כמה נפשות?
אצלנו 3 נפשות בערך חצי מזה בכמות.
קונה פח של 18 ליטר ואחרי זה משלים בקבוק או שניים עד למסיק חדש
איך מתמודדים אופרטיבית עם 18 ליטר ?
אני מניח שהוא לא יושב במטבח על השייש

איך מתמודדים אופרטיבית עם 18 ליטר ?
אני מניח שהוא לא יושב במטבח על השייש
הכלל הוא כל עוד לא פותחים את פח השמן הוא שומר על מצבו מצויין בארון קריר.
ברגע שפותחים אותו ונכנס חמצן חדש הוא מתחיל להתנזק.
לכן השמן לא נשאר בפח, כשאני פותח את הפח אני מוזג אותו לבקבוקי זכוכית, כל אחד מהם כמה שיותר מלא כדי שלא ישאר מקום לאוויר, סוגר אותו טוב, רושם עליו את תאריך הייצור של השמן שרשום על הפח ואת התאריך שבקבקתי אותו, ומכניס לארון.

ברגע שפותחים אותו ונכנס חמצן חדש הוא מתחיל להתנזק.
טוב, אנחנו לא כאלה רגישים :)
למזלי, יש לי חבר טוב שהוא אחד המומחים בעולם לגידול זיתים. מה שטוב לו בנושא, טוב גם לי.
אנחנו קונים בפחים של 5 ליטר ויש לנו בקבוק אחד (שקיבלנו מהמגדל) שאותו ממלאים. כלומר, הפח שנפתח ומתחיל להתחמצן ישאר איתנו למשך 6 חודשים בערך.
אגב, הג'ריקנים של 18 ליטר - נדמה לי שקונים את זה רק בבתי בד ולא אצל המגדלים, נכון?

לא יודע אם רק בבתי בד, אבל אולי, לא ניסיתי לחפש מגדל ולקנות אצלו.
אין שום רע בבית בד, רק לדעת את ההבדלים. בית בד מקבל מכל מגדל שמפיק אצלו שמן, אחוז מסוים מהכמות. היות ויש הרבה זנים, אז בית הבד מוכר אותם מעורבבים בדרך כלל, למעט אולי זן סורי שיש לו קהל אוהד מהמגזר הערבי במיוחד. למי שלא רגיש לטעמי השמן, זה יכול להיות סבבה. בנוסף, יש בתי בד שמוכרים גם שמנים שעבר זמנם (נניח מהשנה הקודמת). היה לנו ניסיון אחד כזה והספיק לנו. אני לא אוהבת את הטעמים השתלטנים של חלק מהזנים, במיוחד כשמבשלת עם זה, אז מעדיפה לקנות זן ספציפי.

אין שום רע בבית בד, רק לדעת את ההבדלים. בית בד מקבל מכל מגדל שמפיק אצלו שמן, אחוז מסוים מהכמות. היות ויש הרבה זנים, אז בית הבד מוכר אותם מעורבבים בדרך כלל, למעט אולי זן סורי שיש לו קהל אוהד מהמגזר הערבי במיוחד. למי שלא רגיש לטעמי השמן, זה יכול להיות סבבה. בנוסף, יש בתי בד שמוכרים גם שמנים שעבר זמנם (נניח מהשנה הקודמת). היה לנו ניסיון אחד כזה והספיק לנו. אני לא אוהבת את הטעמים השתלטנים של חלק מהזנים, במיוחד כשמבשלת עם זה, אז מעדיפה לקנות זן ספציפי.
גם אני מעדיף זן ספציפי, במקרה שלי "ארבקינה", השנה הזמנתי מארץ גשור

גם אני מעדיף זן ספציפי, במקרה שלי "ארבקינה", השנה הזמנתי מארץ גשור
נכנסתי לאתר שלהם, לא הכרתי, ותפס לי את העין שהם מציינים שתוצרת מסיק 2023 תקף עד סוף 2025. כלומר שנתיים, ולא שנה כמו שכתבו כאן.
החבר שלי מדבר על שנה עד שנה וחצי. אנחנו פשוט קונים שיספיק עד למסיק של שנה הבאה.
*והזן הספציפי שלי הוא לצ'ינו

אנחנו כמו בני דודנו נאמנים לרוב לסורי (צורי). כשאבי מורי עוד היה בחיים הוא היה עושה מעצי הנבאלי שהיו לו בחצר. לרוב היה חריף ועפיץ יותר (גם מסק מוקדם). לצערי להניע את בני הבוגרים למסוק זו משימה אבודה ...
לגבי בתי בד: למעט הספציפיים שניתן לתת בהם אמון מלא, מעדיף לקנות ישירות מהמגדל. כך אני יודע בדיוק את מקור השמן.
מרגיש שיצא קצת פלצני, אבל זו לא הכוונה. פשוט אוהב שמן זית

אשמח הסבר להדיוט, האם ה750 מ״ל שאני קונה בסופר ב27 ש״ח של שמן זית מיובא מספרד זה עסקה טובה? עוד לא יצא לי לטעום אחד מול השני. נשמע שדווקא בפורום למינימליסטיות אני רואה שההמלצות הן יותר לכיוון שמני הספשיילטי

אשמח הסבר להדיוט, האם ה750 מ״ל שאני קונה בסופר ב27 ש״ח של שמן זית מיובא מספרד זה עסקה טובה? עוד לא יצא לי לטעום אחד מול השני. נשמע שדווקא בפורום למינימליסטיות אני רואה שההמלצות הן יותר לכיוון שמני הספשיילטי
אין פה הרבה מה להסביר, "תטעם תבין"
שמן ישראלי ושמן איטלקי הם לדעתי הכי טובים, הספרדי פחות והאחרים עוד פחות

וכמובן לכל זן יש טעם יחודי משלו

נשמע שדווקא בפורום למינימליסטיות אני רואה שההמלצות הן יותר לכיוון שמני הספשיילטי
שמן זית בכבישה קרה יכול להתעפש. אפשר גם למכור לך אותו כשהוא על סף העיפוש ולא תדע.
בהנחה שצריכת שמן הזית נובעת מרצון ליתר בריאות, תהיה כאן העדפת איכות על מחיר.
אם לא חשוב לך האיכות, אפשר לקנות שמנים מזוככים שאז אין סיכון לעיפוש, והם גם זולים בהרבה

אין פה הרבה מה להסביר, "תטעם תבין"
שמן ישראלי ושמן איטלקי הם לדעתי הכי טובים, הספרדי פחות והאחרים עוד פחות
זה לא צריך להעלות חשש לזיוף?
הרבה פרסומים היה בנידון.. לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G הבדלים בין שמן זית זול ליקר? אוף טופיק 12
T מה עושים עם בונוס שמן בדולרים? צרכנות פיננסית 20
L הובלת מקרר (חדש מהחנות) האם יש איזה עניין של המתנה (שמן?) לפני חיבורו אל החשמל? צרכנות פיננסית 2
yossik תרסיס שמן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
כ מתי נפתחות דירות חדשות במחיר למשתכן? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
פ דירה במחיר למשתכן - ללא משכנתא? נדל"ן 7
ה מקמ - מונפק במחיר נמוך? שוק ההון 8
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
O איך לחשב כדאיות זכייה במחיר למשתכן מול שכירות ? נדל"ן 9
ה זכיה במחיר מטרה נדל"ן 0
נ כדאיות זכיה במחיר למשתכן נדל"ן 3
א זכיתי במחיר למשתכן, האם זה שווה? נדל"ן 7
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
I הבדלים במשכנתא במחיר למשתכן לבין דירה רגילה נדל"ן 13
T האם ירידה בכמות העסקאות אמורה לגרור ירידה במחיר? נדל"ן 34
E זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 12
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
Shnizelia מימון ובחירה דירה במחיר למשתכן בתל אביב נדל"ן 197
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
ה קניית דירה נוספת לאחר זכייה במחיר למשתכן נדל"ן 25
1337justme מנקה במחיר סביר ומבלי לשבור את הראש צרכנות פיננסית 6
מ מדד תשומות במחיר למשתכן בת"א נדל"ן 6
H בית במחיר למשתכן . איך לממן? נדל"ן 59
ש קרן השתלמות ככסף "בטוח" לקניית דירה במחיר למשתכן נדל"ן 0
מ מיקרוסופט במחיר אפסי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ב פקודת LMT מחוץ לשעות המסחר, במחיר גבוה מאוד, שקולה לפקודת MKT ? פוסטים מאיכות נמוכה 21
M זכייה במחיר למשתכן לאחר רכישה בשוק החופשי נדל"ן 2
ע רכישת דירה להשקעה במחיר השוק בשכונה שרובה דירות מחיר למשתכן (יבנה) נדל"ן 7
S דירה במחיר למשתכן בדרום ללא משכנתא - לבטים נדל"ן 5
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רכישת דירה במחיר למשתכן ודירה נוספת - התייעצות נדל"ן 25
ס אגרות חוב - מכירה במחיר גבוה מהפארי שוק ההון 23
קאמי קפיצה מוזרה במחיר של cxse etf - ממה נובעת? שוק ההון 2
tomer111 האם העובדה ש-IWDA צובר דיבידנד מגולם במחיר כבר? נדל"ן 1
י "מכירת דירה" איך להכין את הדירה למכירה במחיר גבוה יותר. נדל"ן 12
פ התייעצות לפני בחירת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 22
פ התייעצות לפני בחירת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 1
liranviper אסטרטגיית כניסה במחיר שוק עם אופציות שוק ההון 52
Y מישהו יכול להסביר לי למה נפילה במחיר מניית דלק יכול לגרום לקריסה של החברה? שוק ההון 2
ס זכייה במחיר למשתכן בשכונת רוממה בירושלים נדל"ן 28
Res Cogitans דירה במחיר למשתכן בשכונת דקר ביפו נדל"ן 62
T "זכינו במחיר למשתכן" - האם כדאי להפר חוזה? נדל"ן 68
T קניית דירה במחיר למשתכן נדל"ן 9
נ התלבטות בנוגע לרכישת דירה במחיר למשתכן נדל"ן 4
D זכייה במחיר למשתכן בגליל ים בהרצליה נדל"ן 6
O במידה והייתם יכולים לקנות דירה במחיר למשתכן... נדל"ן 4

נושאים דומים

Back
למעלה