• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיווק רב שכבתי (שר"ש)

הייתי באחת החברות שהוזכרו כאן
שר"ש בכל מדינה אחרת זה מקצוע לגיטימי לחלוטין וממה שאני יודע יש בתי ספר שמלמדים את זה כמו כל מקצוע אחר.
לצערי רק בארץ הפכו זאת לקומבינה כמו כל דבר אחר ורק בארץ לא התייחסו למוצר/ים אלא רק ל"מגדל הקלפים" שדובר כאן או ל"פירמידה" בשפת העם.
יש דברים חיוביים - לומדים מיומנויות שלרוב לא תלמד בזכות עצמך. יש התפתחות אישית, יציאה מאזור הנוחות בהרבה דברים בכל שלב בתהליך.
אחרי תקופה של 2,3 שנים ON/OFF לבסוף החלטתי לוותר סופית ולא להמשיך. אנשים כל הזמן צועקים "פירמידה, פירמידה" כשבעבודה שלהם זה בדיוק אותו דבר שקורה - כעובד פשוט בחברה מסוימת כשאתה נמצא בתחתית ה"פירמידה" אתה עובד שעות בשביל "להרים" ולהניע עסק שבסופו הבעלים של אותו עסק קוצר את רוב רווחיו ואתה נשאר עם X נמוך מסויים.

לא מכיר אף אחד שהתעשר מסיפור כזה. מכיר לפחות שניים שלא התעשרו. לא יודע אם הפסידו כי עם משפחה לא חופרים על דברים כאלה. אבל אני לא רואה אותם עצמאיים כלכלית או משהו קרוב לזה.
אותי למדו דבר כזה: אין ארוחות חינם ואין כסף מהיר בשיטות שאתה לא מבין. אם בשביל עצמאות כלכלית אני צריך לעבוד ולחסוך 10 שנים, מה הסיכוי שיש קיצור דרך פלאי, נטול סיכון, שיביא אותי לשם תוך שנה? לכן, מי שמבטיח לי דבר כזה הוא או שרלטן או טיפש.
באופן פלאי בכל השיטות האלה מי שמבטיח לך הבטחות הוא בדיוק אותו אדם שרוצה ממך משהו, בדרך כלל כסף או זמן. הוא לא שם בשבילך, הוא שם בשביל עצמו.
אני מאמין אדוק של תיאוריית סיכון-סיכוי. אם מציגים לך סיכוי ללא סיכון, חפש את הקאץ'.
למי שכתב כאן שזה דומה במשהו לעבודה בתאגיד (אתה עובד ומישהו אחר מרוויח). זה רק דומה, אבל יש הבדלים גדולים.
קודם כל, בתור עובד אתה לא חולק את הסיכון עם הבעלים. מקסימום אתה מפוטר ולוקח חבילת פיצויים ועובר הלאה. הבעלים יכול לפשוט רגל ולהיות בחובות. באותו האופן אתה לא חולק איתה את הרווחים. חוזה העבודה מגן עליך בכל מני אופנים, ואתה למעשה מוכר את החירות והזמן שלך תמורת הביטחון של הכנסה קבועה וידועה מראש לתקופה ידועה. זו לא תמיד עסקה משתלמת, אבל לפחות ההגיון שלה ברור.
בשיטות הפירמידה למינהן זה בדיוק הפוך. אתה לוקח את הסיכון, משקיע כסף וזמן, אבל מישהו אחר מרוויח. מישהו אחר לוקח סיכון, ואתה מרוויח. כשהעסק קורס, ראש הפירמידה צוחק כל הדרך אל הבנק, ומי שבתחתית נשאר עם חובות. עולם הפוך.

מישהו ניסה את זה פעם? הצטרף? מכיר מישהו שהרוויח מזה?

פאקינג איי. הייתי שלשום בהרצאה כזאת במגדלי ב.ס.ר המפוארים ברמת גן.
היינו 60 אנשים צעירים באולם מפוצץ שמקשיבים להרצאה מפי "מצטיין דיקן שנה אחר שנה בבינתחומי". 50 דקות הוא רק אמר לנו שהגענו לכאן כי אין לנו שקל על התחת, שהוא גם חשב בעבר שכדאי ללמוד ולהוציא ציונים טובים אך אז קרא את ספר ההתעשרות של טראמפ וחייו השתנו. הוא ממש התמקד למכור את חלום ההתעשרות ואיך אנחנו יכולים לייצר הכנסה 24/7.
לאחר 50 דקות הוא סוף סוף הגיע לעניין ואמר שהפיתרון הוא "שיווק רשתי רב-שכבתי" . כאן הבנתי שאני נוטש את ההרצאה. הייתי היחיד מכל האולם. מאמין שהיו שם לא מעט שתולים. לא הבנתי איך לעזאזל הגעתי לשם.

ביציאה אפילו לקחו ממני את המדבקה מדש החולצה כדי שלא אוציא ראיות כנראה... נשמע לי כמו הונאה קלאסית (לכאורה). שוקל להעביר את הפרטים למשטרה.

מאמין שהיו שם לא מעט שתולים.
אם היו מלא צחוקים ומלא מחיאות כפיים סוערות, והכל באופן לא פרופורציונאלי, אז בטוח שכן. האמת, בטוח שכן, נקודה.
לא הבנתי איך לעזאזל הגעתי לשם.
האמת, חוויה. שוקל ללכת גם רק בשביל לצפות בפריק שואו הזה.

כעובד פשוט בחברה מסוימת כשאתה נמצא בתחתית ה"פירמידה" אתה עובד שעות בשביל "להרים" ולהניע עסק שבסופו הבעלים של אותו עסק קוצר את רוב רווחיו ואתה נשאר עם X נמוך מסויים.
אז לשיטתך כל עסק קיים הוא "פירמידה"?
יכול להיות שאני עובד שעות בשביל שהמנכ"ל יקצור את הפירות.
מצד שני, אם העסק יקרוס - ההפרשות הפנסיוניות שלי אמורות להיות קיימות והוא עלול להשאר אם החובות (אם לא כיסה את עצמו, כמו תשובה).

"פירמידה" זה מיידוף לדוגמה...
החבר'ה הראשונים קיבלו את הקופון שלהם, סיפרו לחברים והכניסו אותם גם. אתה יודע איך זה נגמר.
הרבלייף... דוגמה מעולה.
בוא תקנה ממני מוצרים, אני אסביר לך איך להמשיך למכור מוצרים ועל כל מוצר הפראיירים הבאים יקנו תקבל את ה-פיפס.
וממה שאני יודע יש בתי ספר שמלמדים את זה כמו כל מקצוע אחר.
מלמדים שיווק? ספציפית את המוצר שלהם?

פירמידה עסקית יהיה מבנה של 2~3 חברות שהחברה בראש למעשה "רק שותה" דיבידנדים מהחברות שמתחתיה בלי לתת ערך מוסך (חוץ מלבעליה) ולמעשה משתלטת על קופה גדולה על ידי רכישת "גרעין מזערי".
סופה של פירמידה עסקית לפול מכיוון ש"שדירת הניהול" הופכת ל"כבדה מידי".

מישהו ניסה את זה פעם? הצטרף? מכיר מישהו שהרוויח מזה?
פעם ניסיתי את זה לחודשיים כשהייתי צעיר וטיפש, הרבה כסף לא הפסדתי בזה, אבל יש רבים שמפסידים והפסידו.

בגדול אחוזי הכשלון העסקי הם בסדר הגודל של מה שמקובל בעולם הסטארט-אפים, רק שלמי שמצליח לא מחכה אקזיט של מליונים, אלא הכנסה פאסיבית צנועה יחסית. הייתי אומר שעדיף כבר להקים סטארט-אפ, שזה לא משתלם אבל לפחות זה שלך ויש איזה משהו אמיתי בקצה המנהרה שאפשר לחלום עליו.

מדיווחים של חברות ציבוריות כמו NUSKIN, שיעורי הנשירה הם מעל 90% מהמפיצים החדשים, יש עוד 7-8% בערך שמקרטעים ונשארים, ומשהו כמו 0.1% אכן מקבלים הכנסה פאסיבית משמעותית (לא נהיים מזה מליונרים אבל זה נחמד).

טיפה חישובים לסקרנים: http://www.pyramidschemealert.org/PSAMain/resources/Naughty_Nos.pdf

אז שכל אחד יעשה את השיקול שלו אם זה נראה לו משחק שכדאי לשחק.

הרבלייף... דוגמה מעולה.

הרבלייף זה פחות דוגמה טובה כי הם עובדים עם חברות ועסקים גדולים במשק(כדוגמת מכבי חיפה בכדורגל וכריסטיאנו רונאלדו שמפרסמים אותם) ויש להם משרדים בראשל"צ.

מלמדים שיווק? ספציפית את המוצר שלהם?

מלמדים איך לעשות שר"ש כמו שצריך, יש חברות שתכנית התגמולים שלהם בנויות נכון. ובשונה מעסק רגיל אם אתה תהיה "תחת" מישהו

ותעבוד יותר קשה ממנו - אתה תעשה יותר כסף. ויש חברות (תאמין או לא) שיש להם מוצרים טובים(לא מדבר ספציפית על "חברת התיירות" שדיברו עליה כאן בפוסט אחר)

בטוח שגם חלק מהחברות הרציניות(לא אלו שקיימות 5 שנים...) נסחרות בבורסה וקיימות מעל 15 שנים הם לא מסוג החברות ש"יברחו" לך.

ספציפית החברה שאני הייתי בה(לא מנסה משו, אני לא שם בכלל, רק לשם הדוגמה...) יש להם עשרות אם לא מאות מוצרים כשכל כמה שנים מוציאים מוצר חדש, יש להם מתחם של החברה בארה"ב עם מעבדות והכל, נסחרת בבורסה ככה שאפשר לראות עליהם הכל והם קיימים משנת 84', והרווחים(גם של החברה וגם של המפיצים) שם עולים מדי שנה(לפחות כשאני הייתי שם - שנתיים, 3 on/off).

, נסחרת בבורסה ככה שאפשר לראות עליהם הכל והם קיימים משנת 84',
נו...
אז תן שם חברה ונוכל להתחיל לחפור קצת.
הן אף פעם לא בורחות...
זה "אתה לא דוחף מספיק, לא קנית מספיק סחורה..."

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
א לימוד שיווק דיגיטלי התפתחות אישית 0
U שיווק שותפים (אפיליאט) אוף טופיק 0
אורי ג. שיווק אונליין / דיגיטלי אוף טופיק 2
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
F שיווק קרנות Blackrock בישראל שוק ההון 1282
צ שיווק ומכירה התפתחות אישית 5
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
נימוסין "מצאת זול" ועוד טכניקות שיווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
ג אשמח ללמד אותך שיווק דיגיטלי וורדפרס במקביל לעזרתך בהעשרת הידע והניסיון בשוק ההון התפתחות אישית 0
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
A מס חברות גלובלי של 15% על חברות רב לאומיות שוק ההון 9
G קושי רב במציאת עבודה אוף טופיק 17
C פיזור רב מדי שוק ההון 3
nick על תלאות כרטיס רב-קו אוף טופיק 80
T נרשמתי ללימודי תואר ראשון רב תחומי התפתחות אישית 81
א "כשהריביות בעולם עולות, כבר לא צריך להיפרד מהכסף לזמן רב כדי להרוויח" שוק ההון 2
A הזמנת מספר רב של כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 3
ס Mastermind Groups | קבוצת חשיבה | רב מוח התפתחות אישית 19

נושאים דומים

Back
למעלה