• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה אל זוגות ידועים בציבור

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
האם ערכתם איזשהי חגיגה סמלית?

בן הזוג היה רוצה להתחתן אבל אני פחות בגלל הבירוקרטיה המיותרת ושזה עלול לסבך אותי בעתיד הלא ניתן לצפייה (אנא חיסכו ממני את האמירות של "אם את חוששת מהעתיד אז כנראה זה לא זה", תודה מראש)

מצד שני, בגלל שברור לנו שזה זה, ומתכננים בעתיד הלא רחוק להקים משפחה, כן הייתי רוצה לחגוג את הזוגיות באירוע סמלי שכולל משפחה מורחבת וחברים קרובים בלבד.

אבל אני לא יודעת אם אירוע כזה, שהוא חתונה בלי חתונה/רבנות זה משהו הגיוני* ולכן אשמח לשמוע מנסיון של זוגות ידועים בציבור עם או בלי ילדים שיש כאן, האם בכל זאת חגגתם באופן כלשהו.

(*אז בעצם חתונה זאת חגיגה של שילוב בירוקרטי?)

אנחנו לא הרגשנו צורך ולא עשינו מסיבה
ההורים בהתחלה שיחקו אותה פולניה אבל אמרנו שנשמח לבוא למסיבה שהם יארגנו והסתבר שזה לא מספיק חשוב. צד אחד הזמין את המשפחה הקרובה (הקטנה) שלו לחצר באחד החגים "להכיר", צד שני התעקש על מסיבה גדולה יחסית (סבים ודודים שלנו וקצת חברים) כשהתינוקת נולדה.
גם אחותי לא עשתה מסיבת חתונה. היא עשתה מסיבה מאד מצומצמת (הורים אחים ומשפחותיהם) לכבוד התינוקת שלה.

אין קשר בין להיות ידוע בציבור לבין החגיגה.
אפשר לעשות חגיגה באולם עם רב ו-500 מוזמנים ולהוציא על זה מאות אלפי שקלים בכיף וכיף. אף אחד לא ידע גם שאתם לא נשואים דפקטו דרך הרבנות (אם אכפת לכם בכלל ממה שמישהו אחר ידע) כי לוקחים רב רפורמי והוא עושה טקס תפור לצרכים שלכם עם כל האלמנטים של חתונה רגילה.
אגב אם לסטות לרגע לנושא הנישואים לפי היהדות, גם בטקס רפורמי אם עושים את כל החלקים הנדרשים החתונה נחשבת תקפה לפי היהדות (רק לא לפי הרבנות שלקחו מונופול על הנושא ורק הרבנים שלהם מאפשרים את הרישום ברבנות ועל כן במשרד הפנים).

בכל אופן, אנחנו עשינו טקס מצומצם עם רב רפורמי ומשפחה קרובה בלבד בחצר של ההורים, ועשינו אירוע נפרד עם כל החברים בפארק על האש בכיף.

מכירה שני זוגות ידועים בציבור -
אחד זוג חברים שהם ביחד מהתיכון, חיים ביחד כבר שנים ארוכות וממש ממש לא מתכננים להתחתן. צריכים לעמוד בהרבה לחצים חברתיים (כלומר משפחתיים, בעיקר מהצד שלה), אבל יש להם אופי חזק. ולא, המשפחות לא למדו לקבל את זה עדיין וממשיכים להציק...
זוג אחר סלדו מהרבנות ומכל מה שקשור אליה, נרשמו כידועים בציבור בביטוח לאומי ואחר כך גם עשו אירוע דמוי-חתונה (אבא שלו חיתן אותם) בפורמט משפחתי / חברי מורחב.

בקיצור אין שום קשר בין היידוע בציבור לקיום אירוע, תעשו מה שמתאים לכם כזוג. למזלי מזוג נשים זה בכלל לא מצופה לעשות אירוע, אבל גם אם היה מצופה - אני ממש שונאת טקסים וזוגתי שונאת מסיבות, כלומר זה אירוע שהוא סבל לכל הצדדים, רק בתורות.
מה שכן גם אנחנו, כמו שאחרים ציינו פה, עשינו אירוע קטן לתינוק כי הסבים התעקשו....

''התחתנו'' ב''חתונה פסטפאריאנית המונית'' בכנס ICon כשהייתי בחודש שישי להריון. היה מצחיק, כולם נהנו. גם אנחנו עשינו חגיגה לכבוד התינוק החדש, לטעמי מיותר לחלוטין אבל הסבתא התעקשה.

@אנא-אל - ברכות! :)
לא רק לפני כמה חודשים דיברנו על בחור שברח בגלל הגובה שלך!?
שיהיה בשעה טובה ועד מאה כעשרים.
ידועים בציבור - עשינו טקס חתונה כדמו"י. בעיקר בשביל המשפחה, קצת בשביל החגיגה והחברים.
רוב האורחים לא יודעים כי אנחנו רק ידועים בציבור וכי הרב לא היה רב.

אין קשר בין להיות ידוע בציבור לבין החגיגה.
אפשר לעשות חגיגה באולם עם רב ו-500 מוזמנים ולהוציא על זה מאות אלפי שקלים בכיף וכיף. אף אחד לא ידע גם שאתם לא נשואים דפקטו דרך הרבנות (אם אכפת לכם בכלל ממה שמישהו אחר ידע) כי לוקחים רב רפורמי והוא עושה טקס תפור לצרכים שלכם עם כל האלמנטים של חתונה רגילה.
אגב אם לסטות לרגע לנושא הנישואים לפי היהדות, גם בטקס רפורמי אם עושים את כל החלקים הנדרשים החתונה נחשבת תקפה לפי היהדות (רק לא לפי הרבנות שלקחו מונופול על הנושא ורק הרבנים שלהם מאפשרים את הרישום ברבנות ועל כן במשרד הפנים).

בכל אופן, אנחנו עשינו טקס מצומצם עם רב רפורמי ומשפחה קרובה בלבד בחצר של ההורים, ועשינו אירוע נפרד עם כל החברים בפארק על האש בכיף.
ומוסיף על כך - אפשר להתחתן בחתונה חרדית עם הפרדה ולמנוע (כמעט) כל סיבוך אפשרי בעתיד בזכות הסכם ממון טוב ואפשר לא לעשות שום טקס ואם רוצים להפרד לאחר כמה שנים להגרר שנים בדיונים משפטיים.
למיטב ידיעתי מי שמתחתן בחו"ל ורוצה להתגרש חייב לעבור דרך הרבנות. לא יודע לגבי ידועים בציבור.

לא יודע לגבי ידועים בציבור.
ידועים בציבור לא צריכים להתגרש כי הם לא נשואים. אלא אם כן (באופן תאורטי לגמרי למיטב ידיעתי) מישהו "ילשין" עליהם לרבנות שתחליט שהם "נשואים על ידי ביאה" ותעשה להם בעיות בהמשך. לא שמעתי על מקרה כזה.

למנוע (כמעט) כל סיבוך אפשרי בעתיד בזכות הסכם ממון טוב
אפשר למנוע עגינות ומסורבות גט על ידי הסכם ממון טוב? אפשר למנוע את מרוץ הסמכויות בין הרבנות לבית דין לענייני משפחה?
(אני בטוחה שאי אפשר למנוע את הטקס המשפיל של הגירושין עצמם.)

@אנא-אל - אנחנו עשינו אירוע במסעדה כי רציתי שהמשפחה המורחבת תבין את החשיבות של הזוגיות שלנו עבורי, שזה לא סתם עוד "חבר שלי" אלא מישהו שצריך להתייחס אליו כחלק מהמשפחה. אבל בכל מקרה:
אני לא יודעת אם אירוע כזה, שהוא חתונה בלי חתונה/רבנות זה משהו הגיוני
הגיוני זה מה שאת מחליטה שהגיוני.

אנחנו עשינו טקס רפורמי שהיה מאוד נחמד באולם אירועים (בתקופה אסורה לפי היהדות כדי להוזיל עלויות) עם מספר מוזמנים יחסית קטן.
את האמת, עשינו את כל העניין בעיקר בגלל ההורים שלה אבל בסופו של דבר נהנינו.
לא חתמנו על הסכם ממון וזה לא היה ממש רלוונטי כי לא היה לנו ממון.

שלושה ילדים אחרי אנחנו עדיין לא בענין חגיגות. מצד שני ציון ארוע בחיק המשפחה הוא מאוד לענין.

לא חתמנו על הסכם ממון וזה לא היה ממש רלוונטי כי לא היה לנו ממון.
הסכם ממון מכסה לא רק ממון, אלא כל מה שקשור למשמורת על ילדים, אפוטרוסופות, חינוך, הליכי פרידה (בית דין רבני לעומת לענייני משפחה) וכן הלאה.

הסכם ממון מכסה לא רק ממון, אלא כל מה שקשור למשמורת על ילדים, אפוטרוסופות, חינוך, הליכי פרידה (בית דין רבני לעומת לענייני משפחה) וכן הלאה.
חשבתי שקוראים לזה הסכם טרום נישואין, מסתבר שזה אותו הדבר.
בכל מקרה, לא חתמנו גם על כזה היות ולמיטב הבנתי נושא המשמורת (שלי אישית הוא חשוב יותר מהכסף) אינו סופי ונתון לשיקול דעתו של בית המשפט.

אנחנו ידועים בציבור עם 2 ילדים. אחרי שהראשונה נולדה עשינו גיל חצי שנה חגיגת "לא חתונה" שהייתה שילוב של בת-מצווה חילונית והבהרה למשפחה שאנחנו זוג.
העסק אמנם היה באולם אבל כל המסביב היה DIY ויצא זול מאוד.
לפרטים נוספים ראי כאן http://inna-t.blogspot.co.il/2015/03/diy.html

ידועים בציבור לא צריכים להתגרש כי הם לא נשואים. אלא אם כן (באופן תאורטי לגמרי למיטב ידיעתי) מישהו "ילשין" עליהם לרבנות שתחליט שהם "נשואים על ידי ביאה" ותעשה להם בעיות בהמשך. לא שמעתי על מקרה כזה.

אפשר למנוע עגינות ומסורבות גט על ידי הסכם ממון טוב? אפשר למנוע את מרוץ הסמכויות בין הרבנות לבית דין לענייני משפחה?
(אני בטוחה שאי אפשר למנוע את הטקס המשפיל של הגירושין עצמם.)
שוב, שאלתי כי אני לא מומחה בעצמי.
היגיון ההדיוט (המשפטי) שלי אומר שחשוב מאד במי מדובר ובשורה התחתונה ההבדל קטן מאד, אם קיים. אותו אדם שמפר הסכם והולך לבית הדין הרבני למרות שהסכים לא לעשות כן גם יטען שיש צורך בגט לחומרה למרות שהצדדים לא התחתנו. באופן דומה, מי שיכבד את ההסכם ולא יגש לבית הדין הרבני גם לא ישאיר את זוגתו עגונה אם היה טקס נישואים. קשה לי להאמין שאם אדם יגש לבית הדין הרבני ויספר שיש לו ולזוגתו 3 ילדים והם רואים עצמם נשואים לכל דבר ועניין ובית הדין יגיד שאין לו סמכות כי הם לא טרחו להתחתן בקפריסין.

צר לי לאכזב, אך הסכם ממון, כשמו כן הוא הסכם שנועד להסדיר ענייני ממון. בלי להכנס יותר מידי לפרטים, לא ניתן להתנות את בית הדין וכל נושא הילדים נפסק ע"י עקרון טובת הילד, כך שכל התניה יכולה להפסל בקלות ע"י בית המשפט, ואם יש צורך לאשר את ההסכם בבית הדין (הסכם שלאחר תחילת הנישואים) יתכן שההסכם יפסל עד שלא יתוקן.
עדיין אתם יכולים להכניס את זה , זה בחינם, אבל לא יחזיק בבית משפט.

גרהם, הוא יצטרך להוכיח שהיתה כוונה להנשא כדת משה וישראל. עצם העובדה שיש ילדים לא מספיקה כי ילדים מרווקה לא הופכים את ההורים לזוג. ( חתונה אצל רב רפורמי או בחו״ל כן עשויים להתפרש ככוונה לחיות כזוג נשוי). אבל, נניח שהבעל הוא זבל של בן אדם שהלך לרבנות וחיפש ומצא את הדיין שיפסוק שחיבים גט לחומרה. מה אז? כל העניינים הרכושיים נדונים אך ורק בבית משפט חילוני ככתוב בהסכם הממון ( @אשר35- לכו תעשו הסכם. גם אם היום אין לכם כלום, מחר יהיה), ולעגינות אין משמעות אם היא במילה מעדיפה שלא להתחתן ברבנות. במקרה הכי גרוע הילדים מבן הזוג השני של האשה לא יוכלו להתחתן עם דתיים שלא יתגמשו. כלומר במקרה הכי גרוע היא תוותר על חתנים שמה שחשוב להם בבן זוג זה ה״כשרות״ של האמא -- לא סוף העולם.

--- וזאת בדיוק הסיבה שדיינים חכמים לא ימהרו לפסוק גרושים לחומרה, שעלולים להוביל לפיצול בעם. אחרי הכל, למי שאכפט מחוקי הדת זה לדיינים.

עקרון טובת הילד,
זוג חילוני שהצהיר שהוא לא רוצא את התערבות הרבנות, ומן הסתם גידל את הילד באוירה חילונית, איך עקרון טובת הילד יכול להפוך את הרבנות לרלוונטית ?

האם ערכתם איזשהי חגיגה סמלית?

בן הזוג היה רוצה להתחתן אבל אני פחות בגלל הבירוקרטיה המיותרת ושזה עלול לסבך אותי בעתיד הלא ניתן לצפייה (אנא חיסכו ממני את האמירות של "אם את חוששת מהעתיד אז כנראה זה לא זה", תודה מראש)

מצד שני, בגלל שברור לנו שזה זה, ומתכננים בעתיד הלא רחוק להקים משפחה, כן הייתי רוצה לחגוג את הזוגיות באירוע סמלי שכולל משפחה מורחבת וחברים קרובים בלבד.

אבל אני לא יודעת אם אירוע כזה, שהוא חתונה בלי חתונה/רבנות זה משהו הגיוני* ולכן אשמח לשמוע מנסיון של זוגות ידועים בציבור עם או בלי ילדים שיש כאן, האם בכל זאת חגגתם באופן כלשהו.

(*אז בעצם חתונה זאת חגיגה של שילוב בירוקרטי?)

כאב לשני בנים בוגרים, אני מקווה שיראו את הדברים כמוך, לדעתי החתונה מיותרת, עדיף להתמקד בזוגיות ובשותפות עצמה, להתמקד במהות, לטפח ולחזק את הקשר כדי להתמודד עם האתגרים שמצפים להם במהלך החיים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N שאלה על ארנונה מיסים 3
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
Odnight והפעם שאלה שונה לגמרי - האם לפרוע משכנתא? נדל"ן 14

נושאים דומים

Back
למעלה