• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רוצה לנסות לגדל חסה, עגבניות, מלפפון איך?

Generics

משתמש רגיל
דירוג
230
ברשותי 6 מ"ר רבוע בגינה, אני רוצה לנסות לגדל חסה, גבניות ומלפפונים, לא מבין בזה כלום, מישהו יכול לחלוק מידע \ קישור מומלץ שלדעתו שווה לשתף חוץ משלוח אותי לחפש בגוגל? תודה :)

אני הייתי בסדנת גינון שבו למדתי להכין עציץ פתיל. מאז הפכתי מרוצחת עציצים סדרתית למגדלת עגבניות ובזיליקום ומלונים לתפארת העם והארץ. לגבי הדלי, המדריכה המליצה להשיג אותו בפלאפליה הקרובה. לבקש מהם את המיכל של הטחינה שקנו. על פי רוב יתנו לך אותו בחינם או עבור הפיקדון. חשוב להשתמש רק במיכל שמיועד למזון ולא לחומרי ניקוי. בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
@זאב הוא איש הירקות שלנו כאן בפורום :)
שבוע טוב לכולנו.

אם אתה מגדל משהו במרכז הארץ, שווה לבדוק שאין זיהומי קרקע בסביבתך. יש לא מעט כאלה באזור גוש דן באזורים מיושבים, סליחה שאני אלרמיסט אבל למה לנסות לעשות טוב ולצאת רע מזה? תבדוק...

@זאב הוא איש הירקות שלנו כאן בפורום :)
מישהו קרא לי ?
הממ קראו לי הרבה דברים בחיים, אבל איש ירקות עדיין לא. אני אוהב את הכינוי הזה, תודה @Yellow

עכשיו לעניין שלנו @Generics אין לי מושג איך לגדל באדמה, את כל הגידולים שלי אני מגדל במערכת הידרופונית (הידרופוניקה = גידול במים ללא מצע אדמה).
במערכת הידרופונית הדבר החשוב הוא: חשיפה לאור שמש, איזון חומציות במים, וכמובן שמירה על כמות מים :)

שווה לבדוק שאין זיהומי קרקע בסביבתך.
זה למשל אחת מהסיבות למה אני מגדל את האוכל שלי במערכת הידרופונית (חלקו לפחות).

ברשותי 6 מ"ר רבוע בגינה, אני רוצה לנסות לגדל חסה, גבניות ומלפפונים, לא מבין בזה כלום, מישהו יכול לחלוק מידע \ קישור מומלץ שלדעתו שווה לשתף חוץ משלוח אותי לחפש בגוגל? תודה :)

אין לי גינה אבל התחלתי לגדל עגבניות שרי בעציץ במרפסת. הזמנתי מאיביי זרעים ב-1$ (למרות שאפשר לקנות במשתלה שתיל קטן בעלות שולית אבל רציתי דווקא להתחיל מזרעים...) שתלתי את הזרעים בגביעי אשל והנחתי על אדן החלון (מצע שתילה הכיל אדמה לשתילה יחד עם קומפוסט). לאחר שבועיים הופיעו שתילים קטנים. לאחר שהשתילים חזקים ניתן להעביר אותם החוצה. שתיל העגבניות גדל בקצב ואז צריך לשתול מחדש בעציץ גדול יותר. היום (לאחר חודשיים) יש כ-20 עגבניות שלהערכתי עוד שבועיים-שלושה יבשילו ויאדימו. הזמנתי עוד זרעים של מלפפון ותות שדה אותם אשתול בקרוב באותה השיטה. מאד קל לגדל לבד עגבניות צריך הרבה סבלנות וטיפול יומיומי.

אין לי גינה אבל התחלתי לגדל עגבניות שרי בעציץ במרפסת. הזמנתי מאיביי זרעים ב-1$ (למרות שאפשר לקנות במשתלה שתיל קטן בעלות שולית אבל רציתי דווקא להתחיל מזרעים...) שתלתי את הזרעים בגביעי אשל והנחתי על אדן החלון (מצע שתילה הכיל אדמה לשתילה יחד עם קומפוסט). לאחר שבועיים הופיעו שתילים קטנים. לאחר שהשתילים חזקים ניתן להעביר אותם החוצה. שתיל העגבניות גדל בקצב ואז צריך לשתול מחדש בעציץ גדול יותר. היום (לאחר חודשיים) יש כ-20 עגבניות שלהערכתי עוד שבועיים-שלושה יבשילו ויאדימו. הזמנתי עוד זרעים של מלפפון ותות שדה אותם אשתול בקרוב באותה השיטה. מאד קל לגדל לבד עגבניות צריך הרבה סבלנות וטיפול יומיומי.
בשביל לגדל עגבניות שרי אפילו לא צריך להזמין זרעים או שתילים. מספיק לפזר תוכן של עגבניית שרי מעל עציץ...ובתאבון D:

הזמנתי מאיביי זרעים ב-1$ (למרות שאפשר לקנות במשתלה שתיל קטן בעלות שולית אבל רציתי דווקא להתחיל מזרעים
שים לב שאסור באיסור חמור להכניס לארץ זרעים מחו״ל (במידה ובאי-ביי קנית מחו״ל). הסיבה היא שגידולים ממקום אחר עלולים להזיק בדרכים שונות לגידולים מקומיים ולכן צריך פיקוח של אנשי מקצוע חקלאי העוסקים בזנים. אל תקנו זרעים מחו״ל באינטרנט, זה יכול להוביל לבעיה אקולוגית רחבה.

שים לב שאסור באיסור חמור להכניס לארץ זרעים מחו״ל (במידה ובאי-ביי קנית מחו״ל). הסיבה היא שגידולים ממקום אחר עלולים להזיק בדרכים שונות לגידולים מקומיים ולכן צריך פיקוח של אנשי מקצוע חקלאי העוסקים בזנים. אל תקנו זרעים מחו״ל באינטרנט, זה יכול להוביל לבעיה אקולוגית רחבה.

זה נכון, נודע לי על זה אחרי שכבר קניתי ושתלתי. יותר לא אקנה זרעים מחו"ל ופשוט אלמד לזרוע מזרעים מפירות ירקות קיימים בארץ.

יש חנויות מצויינות בארץ שמספקות את כול הציוד וגם זרעים לגידול הידרופוני אל תסתבך עם הזמנות מחול.
צירפתי לך לינקים לשתי חנויות כאלו:

אלו נקראים - Growshop
יש להם את המערכות הידרופוניות הכי זולות שמצאתי בארץ וגם הדשנים שלהם מצויינים.
http://growshop.co.il

ויש גם את הידרומרקט באבן יהודה:
http://www.hydromarket.co.il/!hydronic-growing-guide/c9lf

יש עוד כמה חנויות כאלו אבל לי יצא לרכוש רק משני אלו.
מקווה שעזרתי.

גידול הידרופוני - הדשנים - מאוד לא סולידים .... כלומר מאוד יקרים...

אני גם מתלמד בתחום וזה תחביב ממש מדהים. לדעתי אפשר להתחיל משתילים מוכנים במשתלה. ירק ועשבי תיבול נקלטים בקלות יחסית ולא דורשים מאמץ רב. כמו כן הם לרוב רב עונתיים ודוחים מזיקים בניגוד לעגבניות ופלפלים וכו... דאג למקום שתילה עם חשיפה ישירה לשמש, ואם אתה בוחר להתנסות בירקות כמו עגבניות- שים לב לקיומם של מזיקים על גבי השתילים שאתה קונה... אני לא שמתי לב ואתמול הכחדתי שני שיחי עגבניות שהיו נגועים באקרית הקורים (מין עכבישים זעירים שעושים שמות בצמח ולבסוף הורגים אותו)

בסדנת הגינון שלקחתי הומלץ לנו לשתול עגבניות יחד עם בזיליקום להרחקת מזיקים. בנתיים, חמסה, חמסה, העגבניות גדלות לתפארת העם והארץ, והבזיליקום שצמח אף הוא למימדי ענק מגן עליה בחירוף נפש ממזיקים.

בסדנת הגינון שלקחתי הומלץ לנו לשתול עגבניות יחד עם בזיליקום להרחקת מזיקים. בנתיים, חמסה, חמסה, העגבניות גדלות לתפארת העם והארץ, והבזיליקום שצמח אף הוא למימדי ענק מגן עליה בחירוף נפש ממזיקים.
בהשראת התגובה שלך הצבתי אדנית בזיליקום ליד מה שנשאר מהשיחי עגבניות שלי ... ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ד בעיית "אני רוצה להביא את המכה" התפתחות אישית 147
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9
W רוצה להתחיל להשקיע במניות, שאלה בנוגע לברוקר שוק ההון 8
ב רוצה להשקיע (גר באירופה) שוק ההון 18
ו רוצה לשמוע את דעתכם לגבי תיק ההשקעות שוק ההון 28
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24

נושאים דומים

Back
למעלה