• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קופת גמל ישנה לאזרחית אמריקאית

אמריקאית

משתמש רשום
דירוג
0
היי נעים מאוד, הודעה ראשונה :)

אני מכירה חלקית את חוקי ההשקעות הדרקוניים על אזרחים אמריקאיים (שמותר לקנות רק קרנות אמריקאיות).
בהיותי ילדה הפקידו עבורי בקופת גמל (הפקדות לפני 2008).
הצטבר שם סכום X שמושקע במסלול כללי, כיום אני מעוניינת:

1. להעביר את הקופה למסלול מחקה מדד מניות עולמי זול ככל הניתן.
2. אולי - עוד לא החלטתי, למשוך סכום כלשהו למען השקעה אחרת.

השאלות שלי הן בהתאם:
1. מה החוק האמריקאי בכלל אומר על קופות הגמל האלה? אני פטורה ממס לחלוטין או שהאמריקאים עלולים לרדוף אותי?
2. האם ניתן למשוך חלק מהסכום ועדיין להיות זכאית לפטור על שאר הסכום שנשאר בקופה?

תודה

מה החוק האמריקאי בכלל אומר על קופות הגמל האלה? אני פטורה ממס לחלוטין או שהאמריקאים עלולים לרדוף אותי?
בהכי יבש שיש זה PFIC. כלומר נתון למיסוי דרקוני.
האופציות שלך:
1. ברגע שיש פדיון לדווח כPFIC ולשלם המון מס.
2. לנסות ולדווח את הסכום כהכנסה מסוג שונה (ריבית למשל), ולקוות שלעולם לא יהיה ביקורת.

בגישה 1 את משלמת בשביל ודאות וסופיות.
בגישה 2 את לוקחת סיכון, אך שימי לב שאת מדווחת על הסכום ולכן זה לא משהו פלילי, אלא לכל היותר אם וכאשר יעשו ביקורת, יבקשו ממך לסווג את זה כPFIC ומלבד המס שתצטרכי לשלם יתווסף גם ריבית על הזמן שעבר.
ספציפית בPFIC הם ביטלו את ההתיישנות ולכן תיאורטית הם יכולים לעלות על זה שנים אחרי.

האם ניתן למשוך חלק מהסכום ועדיין להיות זכאית לפטור על שאר הסכום שנשאר בקופה?
בישראל, כן. אין חובה למשוך הכל במכה כדי לשמור על הפטור.

בהכי יבש שיש זה PFIC. כלומר נתון למיסוי דרקוני.
האופציות שלך:
1. ברגע שיש פדיון לדווח כPFIC ולשלם המון מס.
2. לנסות ולדווח את הסכום כהכנסה מסוג שונה (ריבית למשל), ולקוות שלעולם לא יהיה ביקורת.

בגישה 1 את משלמת בשביל ודאות וסופיות.
בגישה 2 את לוקחת סיכון, אך שימי לב שאת מדווחת על הסכום ולכן זה לא משהו פלילי, אלא לכל היותר אם וכאשר יעשו ביקורת, יבקשו ממך לסווג את זה כPFIC ומלבד המס שתצטרכי לשלם יתווסף גם ריבית על הזמן שעבר.
ספציפית בPFIC הם ביטלו את ההתיישנות ולכן תיאורטית הם יכולים לעלות על זה שנים אחרי.

בישראל, כן. אין חובה למשוך הכל במכה כדי לשמור על הפטור.

היי, תודה על התגובה!

1. למה בעצם זה PFIC, בגלל המכשיר (קופת גמל) או בגלל מה שהקופה מושקעת בה?
2. מה הכוונה דיווח ריבית? פשוט פודים את הקופה ומדווחים על זה כתוכנית חיסכון כלשהי?
3. בהמשך לסעיף 1 של הPFIC - אם הבעיה היא תכולת הקופה, אפשר להשקיע בקרן אמריקאית ולפטור את עצמי ממס?
4. סליחה על כל השאלות, אבל מה בדיוק עושים כל האזרחים האמריקאים בארץ? זה תקף גם לקרן השתלמות המצב הזה? (הרי גם היא פטורה ממס ומושקעת בכל מיני קרנות כנראה אסורות). מרגיש לי שמצד אחד יש חוקים מסוימים ומצד שני אף אחד לא עובד על פיהם.

תודה!

למה בעצם זה PFIC, בגלל המכשיר (קופת גמל) או בגלל מה שהקופה מושקעת בה?
בגלל שהיא מחזיקה PFIC.
תיאורטית היית צריכה למצוא כל תת-נכס בקופה, ולדווח עליה כPFIC, אבל אף אחד לא עושה את זה.

מה הכוונה דיווח ריבית? פשוט פודים את הקופה ומדווחים על זה כתוכנית חיסכון כלשהי?
כן.

בהמשך לסעיף 1 של הPFIC - אם הבעיה היא תכולת הקופה, אפשר להשקיע בקרן אמריקאית ולפטור את עצמי ממס?
עדיין יש את העניין שזו קופה עצמאית ולא בחסות מעסיק כלשהוא, ואז על פניו זה נאמנות זרה שדורשת דיווח 3520 על בסיס שנתי, ודיווח שנתי של הרווחים על הנייר.
עם זאת, אם תעבירי לIRA ותדווחי כל שנה על הדיבידנדים ואם תמכרי אז על רווחי הון, כאילו זה חשבון השקעות לכל דבר, אז יש סיכוי שזה יעבוד, אבל רק את יכולה להחליט עבור עצמך כמה סיכון זה מהווה.

סליחה על כל השאלות, אבל מה בדיוק עושים כל האזרחים האמריקאים בארץ?
הרבה כאלו ההורים שלהם הכניסו אותם למצב בעייתי.
אני חושב שאם המטרה להקטין סיבוכיות, אז האופציה של פדיון ודיווח כריבית היא סבירה. שהרי מטרת החוק מלכתחילה הייתה למנוע מאמריקאים מלהשקיע במוצרים דחויי מס.

זה תקף גם לקרן השתלמות המצב הזה?
לשכירים לא, לעצמאיים כן.

מרגיש לי שמצד אחד יש חוקים מסוימים ומצד שני אף אחד לא עובד על פיהם
בסוף יש לך רואי חשבון בשר ודם שכל אחד יכול לפרש את החוק כפי שירצה. יש גישות מקובלות יותר ומקובלות פחות. ותמיד יהיה את הרואה חשבון שיהיה מוכן לצייר קצת מחוץ לקווים, ובמקרה הצורך גם ללכת לבית משפט מיסוי על זה. אבל זה בסכומים של מיליונים. מעריך שזה לא המצב פה.

אני חושב שאם המטרה להקטין סיבוכיות, אז האופציה של פדיון ודיווח כריבית היא סבירה. שהרי מטרת החוק מלכתחילה הייתה למנוע מאמריקאים מלהשקיע במוצרים דחויי מס.

המטרה היא באמת להקטין סיבוכיות, אבל גם חשבתי לשנות את אופן ההשקעה.
אם אני משנה את ההשקעה למחקה מדד - יש משמעות האם אני בוחרת בחברה כלשהי שתשקיע עבורי (בית השקעות גנרי כלשהו בארץ, שזה בעצם המצב היום) או קונה למשל VT דרך חשבון IRA?

האם יש עדיפות לפדות כיום/בעוד 30 שנה?

ממש מבאס המצב הזה. מי אמר שאזרחות אמריקאית זה כזה כיף. :|

עוד פתרון שחשבתי עליו ואני מניחה שהוא לא אפשרי, אבל אולי בכל זאת: יש אפשרות להעברת בעלות של הקופות האלה בין אזרחים ישראלים?

עוד פתרון שחשבתי עליו ואני מניחה שהוא לא אפשרי, אבל אולי בכל זאת: יש אפשרות להעברת בעלות של הקופות האלה בין אזרחים ישראלים?
מלבד זה שזה לא מתאפשר ברמה הישראלית, גם המחוקק האמריקאי צפה שאנשים ינסו לעשות זאת והכריז שהעברה כזו דינה כמכירה.

אם אני משנה את ההשקעה למחקה מדד - יש משמעות האם אני בוחרת בחברה כלשהי שתשקיע עבורי (בית השקעות גנרי כלשהו בארץ, שזה בעצם המצב היום) או קונה למשל VT דרך חשבון IRA?
אין משמעות משפטית.
פרקטית כאמור יהיה קל למכור את זה פשוט כחשבון השקעות רגיל.
ועדיין זה לא פותר את המצב לגמרי.

האם יש עדיפות לפדות כיום/בעוד 30 שנה?
משהו שרק את יכולה לענות עליו

לאור זה שאני שואפת להחזיק חלק מהסכום לשימוש עתידי, חזרתי למשפט הזה:

עדיין יש את העניין שזו קופה עצמאית ולא בחסות מעסיק כלשהוא, ואז על פניו זה נאמנות זרה שדורשת דיווח 3520 על בסיס שנתי, ודיווח שנתי של הרווחים על הנייר.
עם זאת, אם תעבירי לIRA ותדווחי כל שנה על הדיבידנדים ואם תמכרי אז על רווחי הון, כאילו זה חשבון השקעות לכל דבר, אז יש סיכוי שזה יעבוד, אבל רק את יכולה להחליט עבור עצמך כמה סיכון זה מהווה

מה הבעייתיות בעצם בקופה עצמאית? גם השקעה לבד זה קופה עצמאית, לא? ומה זה דיווח 3520? ניסיתי לחפש על זה מידע ורק יצאתי יותר מבולבלת.

אגב, אם כל ההפקדות הן טרום 2008 והחוק pfic יצא ב2015, זה לא פוטר כלום? הרי בזמן ההפקדות לא ידעתי שזה יהיה המצב. הכל תקף רטרו?

תודה!!

מה הבעייתיות בעצם בקופה עצמאית?
הבעיה היא שזה ספק נאמנות לפי חלק מאנשי המקצוע, ונאמנות מובהקת לפי חלק מאנשי המקצוע.

נאמנות זרה מטופלת בצורה ייחודית לפי החוק האמריקאי.

ומה זה דיווח 3520?
הטופס לדיווח על אחזקה בנאמנות זרה

אגב, אם כל ההפקדות הן טרום 2008 והחוק pfic יצא ב2015, זה לא פוטר כלום? הרי בזמן ההפקדות לא ידעתי שזה יהיה המצב. הכל תקף רטרו?
חוק הPFIC חוקק בשנות ה70.
הוא עלה שוב לכותרות, אחרי שארה"ב כפתה על שאר העולם ב2015 הסכמי שיתוף מידע על חשבונות פיננסיים.

היי אמריקאית
עבר זמן מה מאז הפוסט שלך, אני במצב זהה לשלך
אשמח לשמוע מה בסוף עשית
תודה לך!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
M עזרו לי להבין, יש לי קופת גמל מעסיק ישנה, ללא הפקדות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y העברת קופת גמל ישנה (פיצויים) ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Michel קופת גמל ישנה + תיק השקעות לאדם מבוגר. איך לנהל את ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
פ קופת גמל ותיקה/ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
P מה לעשות עם קופת גמל ישנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M פסגות - קופת גמל ישנה / נזילה שוק ההון 0
U קופת גמל ישנה נזילה ניוד ל IRA וסקר שוק 2020 שוק ההון 53
L ניוד קופת גמל ישנה במעמד עצמאי לIRA שוק ההון 7
A קופת גמל ישנה שוק ההון 27
U ניוד קופת גמל ישנה לפני תיקון 3 - שמירה על תנאים שוק ההון 22
I קופת גמל ישנה צרכנות פיננסית 6
U קופת גמל ישנה צרכנות פיננסית 9
P קופת גמל ישנה נזילה: מה אפשר ואי אפשר לעשות? צרכנות פיננסית 7
E מה עושים עם קופת גמל ישנה צרכנות פיננסית 27
B התלבטות לגבי קופת גמל להשקעה והלוואה כנגדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
C קופת גמל IRA בפרישה ומשיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A קופת גמל להשקעה- אזרח אמריקאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M קופת גמל IRA לתושבי חוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J כדאיות קופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
S קופת גמל להשקעה עוקב סנופי VS השקעה בסנופי בחשבון מסחר עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
O קופת גמל IRA - אג״חים פוסטים מאיכות נמוכה 2
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
N האם עליי לשלם מס בפדיון קופת גמל לתגמולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O קופת גמל IRA בפרישה וקבלת קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y הבדלים בתשואות קופת גמל להשקעה עוקבות SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I קופת גמל במסלול מחקה מדד או IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N פתיחת קופת גמל להשקעה דרך מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N קופת גמל להשקעה מחקה מדד בגיל 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S האם יש הבדל מיסויי בין קופת גמל (לתגמולים) לקרן פנסיה בעת קבלת קצבת פנסיה? (לשכירים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א השקעה בs&p דרך etf או קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קופת גמל להשקעה - מקדם קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה