• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך
@ האזרח הקטן

yik - financial planner@

אבל עדיין לא ברור לי איך הקרן כספית הכי גבוהה נתנה לכאורה רק 0.7 אחוז מתחילת השנה, בעוד שהריבית כבר עלתה ב2.65 אחוז מ0.1 ל2.75....
איפה אתם רואים קורלציה בינהם מבחינת האחוזים?

@ האזרח הקטן

yik - financial planner@

אבל עדיין לא ברור לי איך הקרן כספית הכי גבוהה נתנה לכאורה רק 0.7 אחוז מתחילת השנה, בעוד שהריבית כבר עלתה ב2.65 אחוז מ0.1 ל2.75....
איפה אתם רואים קורלציה בינהם מבחינת האחוזים?
1. עד 11.4 (כ 100 ימים) הריבית הייתה 0.1%.
2. בין 11.4-23.5 (כ 42 ימים) הריבית הייתה 0.35%.
3. בין 23.5-4.7 (כ 42 יום) הריבית עמדה על 0.75%.
4. בין 4.7-22.8 (כ 49 יום) הריבית עמדה על 1.25%.
5. בין 22.8-3.10 (כ 43 יום) הריבית עמדה על 2%.
6. החל מ 3.10 (כ 22 יום) הריבית עומדת על 2.75%.

אם תחשב את הריבית היומית של כל תקופה כפול מספר הימים (החישוב פה זו לא הדרך הנכונה לחשוב ריבית תקופתית, אבל הקירוב מספיק טוב בשביל ההסבר):

תקופה 1: 0.1% חלקי 365 כפול 100 = 0.027%.
תקופה 2: 0.35% חלקי 365 כפול 42 = 0.04%.
תקופה 3: 0.75% חלקי 365 כפול 42 = 0.0863%.
תקופה 4: 1.25% חלקי 365 כפול 49 = 0.167%.
תקופה 5: 2% חלקי 365 כפול 43 = 0.235%.
תקופה 6: 2.75% חלקי 365 כפול 22 = 0.165%.

אם סוכמים את כל התקופות זה מסתכם ל0.72% - דומה מאוד ל0.7% שציינת.

1. עד 11.4 (כ 100 ימים) הריבית הייתה 0.1%.
2. בין 11.4-23.5 (כ 42 ימים) הריבית הייתה 0.35%.
3. בין 23.5-4.7 (כ 42 יום) הריבית עמדה על 0.75%.
4. בין 4.7-22.8 (כ 49 יום) הריבית עמדה על 1.25%.
5. בין 22.8-3.10 (כ 43 יום) הריבית עמדה על 2%.
6. החל מ 3.10 (כ 22 יום) הריבית עומדת על 2.75%.

אם תחשב את הריבית היומית של כל תקופה כפול מספר הימים (החישוב פה זו לא הדרך הנכונה לחשוב ריבית תקופתית, אבל הקירוב מספיק טוב בשביל ההסבר):

תקופה 1: 0.1% חלקי 365 כפול 100 = 0.027%.
תקופה 2: 0.35% חלקי 365 כפול 42 = 0.04%.
תקופה 3: 0.75% חלקי 365 כפול 42 = 0.0863%.
תקופה 4: 1.25% חלקי 365 כפול 49 = 0.167%.
תקופה 5: 2% חלקי 365 כפול 43 = 0.235%.
תקופה 6: 2.75% חלקי 365 כפול 22 = 0.165%.

אם סוכמים את כל התקופות זה מסתכם ל0.72% - דומה מאוד ל0.7% שציינת.
תודה רבה על ההסבר!!!
איך אני יודע איזה קרן כספית הכי כדאי אם אני מחפש קרן נזילה שאני יכול למשוך כל הזמן? איך בודקים מה ההבדל בין הקרנות הכספיות?
ואני גם תוהה אם זה כל כך טוב (בעיקר עניין המשיכה החופשית), אז למה יש כאלה ששמים פיקדון בבנק ולא שמים בקרן כספית (שנזילה)?

תודה רבה על ההסבר!!!
איך אני יודע איזה קרן כספית הכי כדאי אם אני מחפש קרן נזילה שאני יכול למשוך כל הזמן? איך בודקים מה ההבדל בין הקרנות הכספיות?
קרן כספית היא תמיד נזילה (אלא אם המון אנשים ימשכו את הכסף והקרן תיכנס לבעיית נזילות).
כדי לדעת מה ההבדל בין הקרנות השונות צריך להתחיל לקרוא את התשקיפים שלהן ולנסות להבין מה ההבדל בהשקעות של כל קרן.
ואני גם תוהה אם זה כל כך טוב (בעיקר עניין המשיכה החופשית), אז למה יש כאלה ששמים פיקדון בבנק ולא שמים בקרן כספית (שנזילה)?
כל אחד וסיבותיו. חלק שמים בפיקדון כי זה יותר קל להם, חלק כי זה מה שהם מכירים, חלק סומכים יותר על הבנק, חלק שמים בפיקדון כי זו ריבית מובטחת לעומת קרן כספית שבה התשואה אינה מובטחת, חלק שמים בפיקדון כי הם מעוניינים לסגור את הכסף לתקופה ארוכה יותר ולקבל ריבית גבוהה יותר.
כל אחד ושיקוליו.

נעזרתי רבות במידע שחלקו אנשים לגבי פקדונות והתנהלות עם הבנקים, נרשמתי סופסןף כדי לחלוק נסיון מבנק מזרחי -
בעקבות מה שסיפרו כאן, צלצלתי לבנקאי שלי בלאומי והציע לי 4.25 לפקדון 18 חודש ו 2.8 שעולה עד 4.2 ל25 חודש עם תחנות יציאה כל 5 חודשים. הציעו גם פריים מינוס 1.15 שלא מתאים לי.מדובר על הכנסת כסף חדש, כמה מאות אלפי ש״ח.
הלכתי שלשום (פיזית!) לבנק מזרחי, אחרי שאנשי הפקדונות לא הציעו משהו מעבר למה שיש באתר - אמרתי לבנקאי (בחור צעיר יעיל וציני) שאני מבקש להעביר 600k ללאומי, שאל מה הם נותנים והופתע מאד מהצעת 4.25. אמר שההפרש ממה שמזרחי מציע גדול אבל אם אני מוכן לחכות דקה ינסה לדבר עם מנהל הסניף. דיבר, חיכינו והוא הופתע כשאישרו להשוות תוך 3 דקות. סגרתי ל18 חודש אצלם. כששאלתי אם מספיק היה להתקשר, אמר שלדעתו המנהל היה מושך אותו ואם היה מאשר היה לוקח מספר ימים ושלדעתו העובדה שהגעתי, מוכן למשוך את הכסף מיידית, עזרה.
שלב הבא, בנק בינלאומי (אני לא אופטימי, בעיקר עבורם :) )
המון המון תודה לכל מי שחלק מנסיונו על ההתנהלות מול הבנקים ומה ניתן לקבל, עוזר מאד!!!

יש עכשיו פיקדון wow בפפר לשנתיים עם ריבית נחמדה של 3.25 אחוז. מה הקאצ? היא קבועה

יש עכשיו פיקדון wow בפפר לשנתיים עם ריבית נחמדה של 3.25 אחוז. מה הקאצ? היא קבועה

אגח ממשלתי לא צמוד לאוקטובר 2024 נותן 3.2% עם נזילות מלאה ובלי טובות של אף בנק

אגח ממשלתי לא צמוד לאוקטובר 2024 נותן 3.2% עם נזילות מלאה ובלי טובות של אף בנק
הסתכלתי עכשיו ועשיתי חישוב, אגח 1024 נותן 3.06% שנתי, וזה עוד לפני עמלת קניה.
(התשואה לאגחים קצרים שמופיעה בפורטלים ומערכות מסחר היא הרבה פעמים לא נכונה, תמיד כדאי לעשות חישוב עצמי)

האם בשביל להצטרף לפיקדון בONE זירו צריך לשלם 60 ש"ח עמלת בסיס כל חודש?
אני די בטוח שפקדונות זמינים גם במסלול החינמי שלהם (שטכנית עוד לא קיים) בלי הבדלה כלשהיא.
המסלול בתשלום הוא בשביל פיצ'רים שהם מגדירים כערך מוסף, כמו ה0 עמלות מט"ח או ה"בנקאי חכם".

מה ז"א?
שנתיים עם סגירה?
בין שזה סגירה לשנתיים ובין שזה פיקדון לשנתיים עם תחנה כל שנה - אין פה חידוש.
דיסקונט מציעים 3.5% לסגירה לשנה.
לאומי אם אני זוכר (לא רואה את זה כרגע באתר שלהם) נכון 4.29 אם אתה סוגר לשנה וחצי.

מזרחי מעניקים פיקדון ברירה (הגבוה מביניהם) של 3% לשנה או הצמדה למדד, כאן כבר הייתי שואל מה הקאצ' (כל האחרים שהצלחתי לבדוק מציעים לשנה הצמדה ללא שום הגנה, ואולי רק הפועלים וירושלים מציעים פיקדון ברירה של הצמדה, אבל עם ריביות נמוכות וסגירה לשנים).

נעזרתי רבות במידע שחלקו אנשים לגבי פקדונות והתנהלות עם הבנקים, נרשמתי סופסןף כדי לחלוק נסיון מבנק מזרחי -
בעקבות מה שסיפרו כאן, צלצלתי לבנקאי שלי בלאומי והציע לי 4.25 לפקדון 18 חודש ו 2.8 שעולה עד 4.2 ל25 חודש עם תחנות יציאה כל 5 חודשים. הציעו גם פריים מינוס 1.15 שלא מתאים לי.מדובר על הכנסת כסף חדש, כמה מאות אלפי ש״ח.
הלכתי שלשום (פיזית!) לבנק מזרחי, אחרי שאנשי הפקדונות לא הציעו משהו מעבר למה שיש באתר - אמרתי לבנקאי (בחור צעיר יעיל וציני) שאני מבקש להעביר 600k ללאומי, שאל מה הם נותנים והופתע מאד מהצעת 4.25. אמר שההפרש ממה שמזרחי מציע גדול אבל אם אני מוכן לחכות דקה ינסה לדבר עם מנהל הסניף. דיבר, חיכינו והוא הופתע כשאישרו להשוות תוך 3 דקות. סגרתי ל18 חודש אצלם. כששאלתי אם מספיק היה להתקשר, אמר שלדעתו המנהל היה מושך אותו ואם היה מאשר היה לוקח מספר ימים ושלדעתו העובדה שהגעתי, מוכן למשוך את הכסף מיידית, עזרה.
שלב הבא, בנק בינלאומי (אני לא אופטימי, בעיקר עבורם :) )
המון המון תודה לכל מי שחלק מנסיונו על ההתנהלות מול הבנקים ומה ניתן לקבל, עוזר מאד!!!
היי,
1. הציעו לך בלאומי 4.25 אחוז לפיקדון 18 חודש - 4.25 אחוז פיקדון שנתי? הכוונה היא סך הכל 6.375 אחוז ל18 חודשים?
2. על איזה סכום בערך בנק לאומי מסכימים לתת את ההצעה הזאת?

אני די בטוח שפקדונות זמינים גם במסלול החינמי שלהם (שטכנית עוד לא קיים) בלי הבדלה כלשהיא.
המסלול בתשלום הוא בשביל פיצ'רים שהם מגדירים כערך מוסף, כמו ה0 עמלות מט"ח או ה"בנקאי חכם".
מתי המסלול החינמי בבנק ONE ZERO אמור להיכנס לתוקף?

היי,
1. הציעו לך בלאומי 4.25 אחוז לפיקדון 18 חודש - 4.25 אחוז פיקדון שנתי? הכוונה היא סך הכל 6.375 אחוז ל18 חודשים?
2. על איזה סכום בערך בנק לאומי מסכימים לתת את ההצעה הזאת?
1)כן, 4.25 שנתי, גם הבנקאי במזרחי התפלא ושאל אם לא התבלבלתי ומדובר ל18 חודש..
2) אני חושב שמעל 200 אלף, לא בטוח. מדובר על כסף חדש שייכנס, ביקשתי שייתן את אותם תנאים גם על סכום נוסף שיש לי בלאומי , אחרת אוציא, והוא אמר שיבקש אבל הוא בכלל לא בטוח שיאשרו.

אני לא כזה בטוח. אחרי הכל, צריכים לשכנע איכשהו אנשים לשלם 50 ש"ח בחודש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
E ריסק או הפקדה עצמית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 6
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 20
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7

נושאים דומים

Back
למעלה