• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פקדונות - כן או לא או לא עכשיו

• פותח הנושא grmp
  • פורסם בתאריך
אני לא כזה בטוח. אחרי הכל, צריכים לשכנע איכשהו אנשים לשלם 50 ש"ח בחודש.
שום דבר לא בטוח ומי שרוצה תשובה בטוחה מוזמן לשאול אותם, אבל אם לשפוט מכל הפרסומים וההצהרות שלהם עד כה, ה50 שקל האלה הם בעיקר כדי לשלם על "הערך המוסף" שהם מציעים מבחינתם, שזה הדברים שציינתי.
פיקדון בבנק זה פיצ'ר בסיסי ולא משהו מיוחד ולא נראה לי סביר שהם יציעו ריביות שונות למסלולים שונים. במיוחד בהתחשב בכך שהם נתנו לכולם בחינם את המסלול בתשלום למספר חודשים, ואז מה יעשו לכל מי שסגר פיקדון ולא ירצה לשלם? יורידו לו את הריבית בינואר? ינזילו את הפיקדון? בספק.

שום דבר לא בטוח ומי שרוצה תשובה בטוחה מוזמן לשאול אותם
לפי אחד מהנציגים לא הוחלט עדיין.
אם לשפוט מכל הפרסומים וההצהרות שלהם עד כה, ה50 שקל האלה הם בעיקר כדי לשלם על "הערך המוסף" שהם מציעים מבחינתם, שזה הדברים שציינתי.
עובדה שחוץ מהקטע של הערך המוסף ע"י "בנקאות פרטית דיגיטלית", הם מציעים מגוון הטבות כספיות: אין דמי ניהול ני"ע, הטבות מט"ח, ערבות בנקאית ועוד.. אני לא ממש רואה מה ההבדל בין זה ובין ריביות טובות יותר בפיקדונות והלוואות.
פיקדון בבנק זה פיצ'ר בסיסי ולא משהו מיוחד ולא נראה לי סביר שהם יציעו ריביות שונות למסלולים שונים. במיוחד בהתחשב בכך שהם נתנו לכולם בחינם את המסלול בתשלום למספר חודשים, ואז מה יעשו לכל מי שסגר פיקדון ולא ירצה לשלם? יורידו לו את הריבית בינואר? ינזילו את הפיקדון? בספק.
פיקדונות והלוואות בכל מקרה יהיו, פיקדונות והלוואות עצמם זה בסיסי אבל פיקדונות והלוואות בריבית טובה זה לא. לגבי השינוי: כתוב במפורש על כל הפקדונות שהתנאים שלהם תקפים למשך שנה אחת. אחרי שהשנה הזו נגמרת, מי שמעוניין להמשיך, ממשיך בתנאים שיהיו באותו הזמן.

עובדה שחוץ מהקטע של הערך המוסף ע"י "בנקאות פרטית דיגיטלית", הם מציעים מגוון הטבות כספיות
לא אמרתי שהערך המוסף שהם מציעים מסתכם בבנקאות הפרטית הדיגיטלית, אמרתי שיש כלמיני דברים שהם מדגישים כ"ערך מוסף ששווה לשלם עבורו" ולא קיבלתי את הרושם מהתקשורת שלהם בשנה האחרונה שפקדונות בריביות מועדפות הן אחד מהם. יש כלמיני פיצ'רים שהגיוני לקשור למנוי חודשי ושיהיה אפשר לכבות ולהדליק אותם על בסיס חודשי, ריביות על פקדונות הם לא באמת משהו כזה. כי למשל במצב שבו
התנאים שלהם תקפים למשך שנה אחת
מה מונע ממני להפעיל מנוי לחודש בודד, לפתוח פיקדון בריבית משופרת, ואז לחזור למסלול חינמי עד הפעם הבאה שארצה פיקדון?

אם אתה אומר שלטענתם הם עוד לא סגורים לגבי הנקודה הזאת אני לא פוסל שהריביות הטובות שלהם אכן יהיו מוגבלות רק למסלולים בתשלום, אבל לדעתי האישית מדובר ביריה ברגל. לקוח שרוצה לפתוח אצלך חשבון בשביל פיקדון הוא לקוח אטרקטיבי שרק מביא לך גוש של כסף ומעבר לזה לא דורש ממך משאבים (ולא סתם הבנקים רבים על לקוחות כאלה או ממש משווקים פקדונות כמוצר נפרד), אתה לא אמור לשים לו חומת תשלום, בטח לא כבנק חדש וצעיר שממש חשוב לו לצבור לקוחות ונכסים.

יש כלמיני פיצ'רים שהגיוני לקשור למנוי חודשי ושיהיה אפשר לכבות ולהדליק אותם על בסיס חודשי, ריביות על פקדונות הם לא באמת משהו כזה.
אני לא ממש רואה אף פיצ'ר כזה, אני לא חושב שהם בונים בכלל על התנהגות כזו של כל הזמן לעבור בין מסלולים. אני גם לא חושב שיש כזה הרבה הבדל בין לא לשלם על ערבות בנקאית או לשלם ריבית מסוימת, ובין לשלם ריבית טובה יותר או פחות על הלוואה, למשל.
מה מונע ממני להפעיל מנוי לחודש בודד, לפתוח פיקדון בריבית משופרת, ואז לחזור למסלול חינמי עד הפעם הבאה שארצה פיקדון?
אני מניח שאם הם ירצו להציע ריביות שונות במסלולים שונים, הם יוסיפו לתנאים שמעבר מסלול מעדכן את הריבית לפי המסלול החדש.
אם אתה אומר שלטענתם הם עוד לא סגורים לגבי הנקודה הזאת אני לא פוסל שהריביות הטובות שלהם אכן יהיו מוגבלות רק למסלולים בתשלום, אבל לדעתי האישית מדובר ביריה ברגל. לקוח שרוצה לפתוח אצלך חשבון בשביל פיקדון הוא לקוח אטרקטיבי שרק מביא לך גוש של כסף ומעבר לזה לא דורש ממך משאבים (ולא סתם הבנקים רבים על לקוחות כאלה או ממש משווקים פקדונות כמוצר נפרד), אתה לא אמור לשים לו חומת תשלום, בטח לא כבנק חדש וצעיר שממש חשוב לו לצבור לקוחות ונכסים.
אני לא יודע אם הם באמת יעשו את זה, ממש לא בטוח בעניין, רק חושב שזו אפשרות שקיימת. גם אם יעשו אז לא בטוח בכלל שבזמן הקרוב.

ההצעה של לאומי לכסף חדש (כסף שנכנס לחשבון בשבעת הימים האחרונים) הוא כדלקמן:
4.37% לשנה, לתקופה של 14 חודשים ללא תחנות יציאה (6.6% אחוז לכל התקופה)
או
4.35% ל-25 חודשים, תחנת יציאה כל 5 חודשים (ריבית לחמשת החודשים הראשונים היא 2.9% ועולה ככל שחולף הזמן).
סה"כ ריבית לתקופת 9.2%
---
בנק פועלים מציע 8.7% לתקופה של 26 חודשים

אם אני מאמין שהדולר יתחזק.
יש לי (אזרח ישראלי) אפשרות לרכוש פקדון בארהב ?

(ואז להנות גם מהריבית וגם מפער המטח?)

מה עם אגחים קונצרניים?
יותר בטוחים ?

עריכה: אוקי עשיתי חיפוש ויש הרבה תוצאות:roll:

ההצעה של לאומי לכסף חדש (כסף שנכנס לחשבון בשבעת הימים האחרונים) הוא כדלקמן:
או
4.35% ל-25 חודשים, תחנת יציאה כל 5 חודשים (ריבית לחמשת החודשים הראשונים היא 2.9% ועולה ככל שחולף הזמן).
סה"כ ריבית לתקופת 9.2%
---
בנק פועלים מציע 8.7% לתקופה של 26 חודשים
יש אפשרות לקבל הצעה כזאת גם ללקוח קיים בבנק לאומי?
אם לא, מה ההצעה הכי טובה שלהם?

המספרים לא מסתדרים, ריבית שנתית של 4.37% שווה ל 5.08% על 14 חודשים.
אולי הפיקדון לתקופה של 18 חודשים?

לצערי, בשיחת טלפון מציגים מידע חלקי בלבד. למשל, הזכאות לקבלת %4.35 היא לסכום הגדול מחצי מיליון.
מתחת לכך הריבית היא 4.25%. למדתי את זה בדיעבד לצערי, לאחר שהופתעתי לראות את ה-4.25% בהפקדה שניה לאותו הפקדון כעבור יום.

לצערי, בשיחת טלפון מציגים מידע חלקי בלבד. למשל, הזכאות לקבלת %4.35 היא לסכום הגדול מחצי מיליון.
מתחת לכך הריבית היא 4.25%. למדתי את זה בדיעבד לצערי, לאחר שהופתעתי לראות את ה-4.25% בהפקדה שניה לאותו הפקדון כעבור יום.

korma

אתה מדבר על בנק לאומי? אתה בטוח שההבדל בין סכום של מעל חצי מיליון לסכום של מתחת חצי מיליון הוא בסך הכל 0.10 אחוז?
בבנק לאומי, על איזה סכום הם נתנו לך ריבית של 4.25 אחוז שנתית? לכמה זמן זה סגור? והאם זה עם נקודות יציאה?
תודה רבה!

היי, מחפש להחנות כ150K בנזילות גבוהה (רמה חודשית או יותר תכופה). מה הכי מומלץ? ONE ZERO צמוד פריים? (P-1.6%)

יש לי חשבונות במזרחי/לאומי/וואןזירו. הכסף במזרחי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
A מחזור פקדונות צמודים למדד – תוספת תשואה? צרכנות פיננסית 14
BittLover בנק יהב פקדונות שוק ההון 4
A התמחרות פקדונות צרכנות פיננסית 4
G סיכום פקדונות בנקים שוק ההון 5
S משיכת פקדונות לפני הזמן בוואן זירו צרכנות פיננסית 13
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
I פקדונות צמודי מדד שוק ההון 2
F פקדונות - הבנקים הפחות בולטים עם ריבית גבוהה יותר? שוק ההון 3
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
GeraltOfHaifa חוב למס הכנסה - האם אפשרי לקבל הלוואה גדולה ללא פקדונות? צרכנות פיננסית 21
ש שאלה לגבי פקדונות שוק ההון 1
Z ביטוח פקדונות שיקליים ib פוסטים מאיכות נמוכה 0
1337justme השוואת פקדונות צמודי מדד שוק ההון 9
קורא הדוק קיזוז מס רווחי הון על פקדונות בנקאיים מיסים 3
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
A פקדונות במטבעות/מדינות עם סביבת ריבית גבוהה שוק ההון 22
גרהם שאלה של כופר - מישהו מכיר פקדונות בנקאיים? שוק ההון 18
Mamaof פקדונות בנק מזרחי טפחות שוק ההון 49
T פקדונות בנקאיים - ריבית טובה יותר מהמוצעת שוק ההון 8
א פקדונות מובנים שוק ההון 4
מ מתלבטת איזה תואר ללמוד - איזה תואר בהנדסה או משהו אחר בכלל? התפתחות אישית 2
ש משיכת פיצויים מעל תקרת הטבות מס בהפקדה / קצבה מוכרת - בסיום העסקה או רק בפנסיה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
מ בקשה להחזר מס (דוח מקוצר) או דוח אישי מלא? מיסים 19
H מדעי המחשב או הנדסת חשמל - מתלבטת מאוד! התפתחות אישית 11
M מתלבט אם להשקיע בנדלן או לסגור את המשכנתא נדל"ן 3
ישראלי מצוי קנית דירה יד 2 בתקווה לתמ״א יום אחד או קניית דירה חדשה על הנייר נדל"ן 4
T להמשיך בגרייס או להתאמץ קצת? נדל"ן 0
ה הרהורי נדל"ן - למכור או לשמור? נדל"ן 25
B משכנתא- לשבור את החזיר או לקחת עם העו״ש? נדל"ן 3
E ריסק או הפקדה עצמית לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R אפקה או בראודה התפתחות אישית 3
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
M פחת על דירה כהוצאה מוכרת לעצמאי שעובד מהבית - רעיון טוב או לא? מיסים 7
H מכירת מניות או הלוואה צרכנות פיננסית 7
S אדריכל או מעצב פנים - עבור דירת קבלן אוף טופיק 14
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
M מטבע Base בחשבון IB - שקל או דולר? שוק ההון 5
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה