• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקדון דולרי == חלק סולידי ?

abondo

משתמש רשום
דירוג
4
אזרתי אומץ, ואני מחזיר לרשותי את הכספים המנוהלים על ידי אלטשולר ודומיו, ורוצה להשקיע אותם בפורמט ההגיוני, של חלק מדד עולמי וחלק סולידי.
מבלי להיכנס ליחסים של ההשקעה; חלק לא קטן מהכסף הוא בדולרים, והציעו לי פקדון דולרי שנתי ב 6.7. ברור לי שזה רק לשנה! אבל האם זה עונה על הקונספט של להפקיד חלק מההון באפיק סולידי?

כמו כן, יש לי הכנסה דולרית חודשית, וחשבתי שכל עוד שהפקדון הדולרי כזה גבוה, להמשיך ולהעביר אליו את החלק הסולידי.

ואולי זה כן פרמטר במשוואה, אני בן 60...
תודה על כל טיפ ועזרה.

בהמשך לשאלה שלי...שוטטתי קצת בפורום, אוצר מדהים!

מצאתי הפנייה לכתבה הזו..

אז כנראה חשוב להבין שהתיק נמצא בבעלות חברה בע"מ.
אני אתייעץ עם רואה החשבון שלי לגבי משמעות המיסוי

כן. מזומן (פקדון, מק"מ ודומיו) הוא אפיק השקעה לכל דבר ועניין , שעוזר להקטין סיכון (תנודתיות) בתיק השקעות.

אזרתי אומץ, ואני מחזיר לרשותי את הכספים המנוהלים על ידי אלטשולר ודומיו, ורוצה להשקיע אותם בפורמט ההגיוני, של חלק מדד עולמי וחלק סולידי.
מבלי להיכנס ליחסים של ההשקעה; חלק לא קטן מהכסף הוא בדולרים, והציעו לי פקדון דולרי שנתי ב 6.7. ברור לי שזה רק לשנה! אבל האם זה עונה על הקונספט של להפקיד חלק מההון באפיק סולידי?

כמו כן, יש לי הכנסה דולרית חודשית, וחשבתי שכל עוד שהפקדון הדולרי כזה גבוה, להמשיך ולהעביר אליו את החלק הסולידי.

תודה על כל טיפ ועזרה.
לגמרי.

כלי שאתה יכול להשתמש בו על מנת לקבל קריאת כוון לריבית אפשרית הוא הכלי של עקום הריבית של ארה"ב(מה הריבית שאתה יכול לקבל בנקודה מסויימת אם הייתה קונה את האג"ח של ארה"ב...הכי בטוח...ז"א התשואה הכי בטוחה ונמוכה שאתה יכול לקבל...אם אתה נגיד יכול לקבל 5.25% לשנה בקניית אג"ח ארה"ב...אז גוף כמו אלטשולר צריך להציע יותר, בנקים ישראלים צריכים להציע לך יותר וכו)
US Treasuries Yield Curve

בנוסף , אם יש לך דולרים זמינים ובוודאי כאלו שאתה מקבל באופן שוטף, אתה יכול להשקיע דרך הבנקים בקרנות כספיות דולריות נקובות ב $(ז"א משקיע דולרים ישירות בלי מעבר לשקלים) ולקבל תשואה שהיא מאד קרובה לתשואה של ה 3 שלושה חודשים של ארה"ב...עם נזילות יומית וללא כל עמלה ועלות מצידך.
כספית מט"חית
(רק תזהר לא לקנות קרנות עם שיעור הוספה).

חלק לא קטן מהכסף הוא בדולרים
חסר משמעות, אפשר להעביר לכל מטבע אחר. נכון, יש עמלת המרה חד פעמית שאפשר להתמקח עליה.

כל עוד שהפקדון הדולרי כזה גבוה
באופן כללי רצוי למדוד תשואה ריאלית ולא נומינלית. לדוגמה, אם האינפלציה הדולרית היא 10% אז הפקדון לא כזה מוצלח.

תודה על כל טיפ ועזרה.
פקדון דולרי זה הימור על הדולר
תזכור שלפני ההפיכה המשפטית והמלחמה היינו ב3.3, מאז עלינו ל4.1 וירדנו ל3.7
ז"א אתה עושה הימורי מט"ח בהנחה ואתה ממשיך לחיות בארץ

אתה יכול לקחת פק"מ של 5% בבנקים, בלי שום סיכון מטבע. לא יודע אם 1.7% נוספים שווים את ההימור

בהחלט סולידי.
אבל, קח בחשבון שקיים סיכון שבעוד שנה הסכום שישתחרר מהפיקדון יהיה נמוך מהסכום שיש לך היום נומינלית (הסכום בשקלים) או ריאלית (במונחי כוח קניה בישראל).

אני חי בישראל, מחזיק את החלק הסולידי במכשירים דומים כבר מספר שנים ומרגיש שזה תואם את צרכיי.

בעוד שנה הסכום שישתחרר מהפיקדון יהיה נמוך מהסכום שיש לך היום נומינלית (הסכום בשקלים) או ריאלית (במונחי כוח קניה בישראל).
איך זה מסתדר עם דעתך שזו עדיין השקעה סולידית?

ה! אבל האם זה עונה על הקונספט של להפקיד חלק מההון באפיק סולידי?
בהחלט כן.
הריבית שקיבלת מעולה, שים לב שזו אכן הריבית השנתית.

פיקדון דולרי, כשפותש חי בשקלים הוא פחות סולידי כי כפוף לסיכוני מטבע.
לא מכיר בן אדם אחד בישראל שחי רק לפי השקל. אתה טס לחו"ל , מזמין מחו"ל וחלק גדול מהקניות שלך הם מוצרים מיובאים שנמכרים בדולרים ומומרים בארץ לשקלים. הפיקדון הדולרי הוא רק חלק מהכסף שלו.

הסיכון הוא הפוך, מי שמחזיק רק שקלים כפוף לסיכוני מטבע.

איך זה מסתדר עם דעתך שזו עדיין השקעה סולידית?
1. הפירעון בטוח.
2. חלק מעלות המחיה בישראל היא דולרית גם אם התשלום בשקלים. למשל, מחיר כרטיסי טיסה ודלק צמוד לדולר ומוצרים אחרים מושפעים מאד משעח.
3. אני רוצה הגנה מקטסטרופה בישראל. עם קטסטרופה בארהב (גם בהנחה שלא תגלוש לישראל) אני מוכן להתמודד.
4. פיזור סיכונים. העבודה שלי בישראל, הנדל"ן בישראל. אני רוצה להוריד מעט את התלות בשקל.

הפוך. מי שיחזיק אגח צמוד מדד לא יפסיד מכוח הקניה שלו.
רק אם הוא לא נוסע לחו״ל או קונה ישירות בחו״ל למשל באמזון וכדומה. כלומר זה נכון רק אם כל הקניות וההוצאות של הבן אדם זה בשקלים.

בנוסף זה נכון רק אם המדד מבטא באמת את ההוצאות שלו. בדרך כלל המדד לא מבטא הוצאה ספציפית של משפחה מכיוון שהמדד אמור לבטא מיצוע של הוצאות לכלל האוכלוסיה.

תשובות מעולות היו פה.

מה דעתכם לגבי חלוקת החלק הסולידי לאפיק שקלי ודולרי? למצוא קרן כספית/פקדון בכל מטבע וכך להיות מגודר מ2 הכיוונים ולהמשיך לעשות תשואה.

כמובן שזה תלוי בנתונים של פותש (כמה שקלים וכמה דולרים יש כרגע, מה ההכנסה הדולרית החודשית, הוצאה חודשית וכו') אבל אולי זה יכול להוות פיתרון ראוי שמפזר סיכונים

מה דעתכם לגבי חלוקת החלק הסולידי לאפיק שקלי ודולרי? למצוא קרן כספית/פקדון בכל מטבע וכך להיות מגודר מ2 הכיוונים ולהמשיך לעשות תשואה.
אני עושה דבר דומה.

קרן כספית דולרית + אג"ח קצר צמוד.

מנצל לשאול האם מישהו מכיר קרן כספית של יורו או פקדון בריבית סבירה למי שמחזיק סכום לא קטן בבנק ולא מוכן להמיר לשקלים (קרוב משפחה מבוגר)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
Roi פיקדון פלוס דולרי עם הבטחת קרן בהתאם לשינוי מדד מניות הזהב GLD UP שוק ההון 8
M פיקדון דולרי ב interactive brokers צרכנות פיננסית 7
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y פיקדון דולרי צרכנות פיננסית 4
B פיקדון דולרי בקנדה שוק ההון 12
מ פיקדון דולרי בבנק ירושלים שוק ההון 13
H חוות דעת - תעודת סל פיקדון דולרי שוק ההון 6
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
ב לריבית מובטחת, פיקדון חודשי או מוצר אחר ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
ה לא מסכימים לשבור פיקדון צרכנות פיננסית 12
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
ג פיקדון שיקלי - כמליון ש"ח שוק ההון 2
B פיקדון ללירות שטרלינג צרכנות פיננסית 1
א פיקדון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
C קביעת ריבית פיקדון מט״ח צרכנות פיננסית 2
S פיקדון שירות צבאי התפתחות אישית 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש פיקדון - 3 שנים 7.5% צרכנות פיננסית 21
א אג"ח מול פיקדון בבננק שוק ההון 8
נ פיקדון בנקאי- מה וכמה שוק ההון 19
ה פיקדון צמוד מדד שוק ההון 65
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
S משיכת פיקדון באמצע ריבעון שוק ההון 10
י פיקדון שמש בבנק ירושלים שוק ההון 6