• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקדון בנקאי- מה וכמה

ננוש

משתמש רגיל
דירוג
159
שלום לכולם,
סליחה מראש על האורך- מעדיפה לתת את כל הםרטים מראש:

עקב ה_גדלת ההכנסה המשפחתית (תודה לאל)
אני מעוניינת להגדיל את הפרשותי לחיסכון, כלומר להפריש עוד בין 1000-2000 ש"ח לחודש קבוע.
מבנה תיק ההשקעות העכשוי שלי- בהיקף של 900 K :
80% מניות- חלקם בברוקר אמריקאי (כמעט רק VT, אחוזים בודדים VTI) וחלקם קרן השתלמות זמינה במסלול מחקה מדד S&P
10%- קופת גמל להשקעה במסלול אג"ח צמוד מדד.
10% - מזומן בחשבון הבנק (- בזמן הקרוב אשתמש בכמעט כל הסכום הנ"ל למטרה מסויימת)
פנסיה לא כלולה כאן. קרן חירום בסכום מספק, לא כלולה כאן.
בבעלותי דירה שאני מתגוררת בה, יש עליה משכנתא (שארית המשכנתא בערך 70 K, בריבית נמוכה מאד, תשלום חודשי נמוך).

התיק מיועד לטווח של כ- 15 שנה, ומטרתו: לסייע לילדיי בעתיד. שואפת להעניק לכל אחד מהם סכום גדול ככל האפשר בפתיחת חייו העצמאיים (לרכישת דירה או לכל מטרה חשובה אחרת)

כמו שכתבתי בתחילה,
כעת אני רוצה להפריש עוד 1000-2000 ש"ח חודשיים לחיסכון.
לא מעוניינת להשקיעם במניות- גם כך נראה לי שעברתי את סיבולת הסיכון שלי... מעדיפה להגדיל את החלק הסולידי.
מסיבות שונות (ביניהן אזרחותי האמריקאית והמגבלות שזה גורם לי בהשקעות) , חשבתי על הפקדה לפיקדון בנקאי.
מדובר על הפקדה לטווח ארוך.
חשוב לי תשואה גבוהה כל האפשר.

למישהו יש רעיון (כמובן לא לייעץ ולא להמליץ....)
לתת לי כיווני חשיבה לבדיקה?

ראיתי הרבה פרסומים של בנק ירושלים, קראתי כאן בפורום על פקדונות במזרחי טפחות...
מה יש לכם לומר?

ואם יש לכם רעיון אחר ולא פיקדון בנקאי... אשנח לשמוע.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
  • אהבתי
Reactions: d4c
לא מעוניינת להשקיעם במניות- גם כך נראה לי שעברתי את סיבולת הסיכון שלי... מעדיפה להגדיל את החלק הסולידי.
מסיבות שונות (ביניהן אזרחותי האמריקאית והמגבלות שזה גורם לי בהשקעות) , חשבתי על הפקדה לפיקדון בנקאי.
מדובר על הפקדה לטווח ארוך.
חשוב לי תשואה גבוהה כל האפשר.
בהתחשב בדברים שכתבת הגישה שלך דווקא מעלה מאד את הסיכון לאיבוד כח קנייה, ובסבירות גבוהה מאד התשואה שלך תהייה אפסית.

בדקי את הערך "אינפלציה".

לא ניתן לבקש להקטין סיכון ולהשיג תשואה גבוהה באותה נשימה.

בהתחשב בדברים שכתבת הגישה שלך דווקא מעלה מאד את הסיכון לאיבוד כח קנייה, ובסבירות גבוהה מאד התשואה שלך תהייה אפסית.

בדקי את הערך "אינפלציה".

הברירה שלי היא בין: להחזיק מזומן בעו"ש, פיקדון בנקאי, רכישת אג"ח מדינה. (או רעיון אחר אם יש לך?)

לגבי הריבית על פיקדון כזה-
איזה סוג ריבית אמור להגן מסיכון אינפלציה? (צמוד למדד אולי?)

לא ניתן לבקש להקטין סיכון ולהשיג תשואה גבוהה באותה נשימה.

מחפשת תשואה מקסימלית בשביל השקעה בסיכון נמוך...
יש לך רעיון אחר עבור השקעה בסכום 2000 בחודש (ללא הון התחלתי), בסיכון נמוך? אשמח.

הברירה שלי היא בין: להחזיק מזומן בעו"ש, פיקדון בנקאי, רכישת אג"ח מדינה. (או רעיון אחר אם יש לך?)
אבל למה, אם:
התיק מיועד לטווח של כ- 15 שנה

מה אכפת לך מנפילות שיהיו באמצע? פשוט אל תסתכלי.

איזה סוג ריבית אמור להגן מסיכון אינפלציה? (צמוד למדד אולי?)
קשה למצוא היום פקדונות צמודי מדד. אולי אם מוכנים לנעול את הכסף לזמן ממושך (אצלי בבנק התנאי היה 5 שנים).

מה אכפת לך מנפילות שיהיו באמצע? פשוט אל תסתכלי.

התיק שלי ספג ברבעון האחרון נפילות לא קלות.
ולמרות שלא מכרתי ולא משכתי (ואפילו קניתי במחירי רצפה...) - זה היה קשה.
ויש גם לחץ מצד בן הזוג, שהיה מאד איתי כל עוד היו עליות :) אבל כשהתחילו הנפילות...
זה קל לומר "אל תסתכלי" אבל במחשבה מפוכחת- נראה לי החלק המנייתי שלי גדול מדי.

קשה למצוא היום פקדונות צמודי מדד. אולי אם מוכנים לנעול את הכסף לזמן ממושך (אצלי בבנק התנאי היה 5 שנים)

אוקיי, זה תנאי שאני מוכנה לשאת.
היו להם תנאים גם לגבי סכום ההפקדה?

ושאלה נוספת: האם אני צריכה לחשוש להפקיד סכום גדול בבנק שהוא קטן יחסית, מבחינת הסיכון שלו ליהתמוטטות, פשיטת רגל ושאר קטסטרופות?

אני אישית מחזיק פיקדון צמוד מדד במזרחי, תתקשרי אליהם לראות מה הם מציעים.
עד לפני כמה חודשים הציעו את פיקדון 'קרמבולה' - מדד או ריבית קבועה מאוד נמוכה (הגבוה מבניהם), לדעתי כרגע הוא סגור להפקדות חדשות, אבל בטח יש אחד אחר.

ושאלה נוספת: האם אני צריכה לחשוש להפקיד סכום גדול בבנק שהוא קטן יחסית, מבחינת הסיכון שלו ליהתמוטטות, פשיטת רגל ושאר קטסטרופות?
הדעה שלי היא שכן, אבל מדיונים שהיו בעבר הרבה חברים פה לא מסכימים.
בראייתי, תשואה גבוהה יותר שיש בבנקים הקטנים חייבת לבוא במחיר של סיכון נוסף.

אני אישית מחזיק פיקדון צמוד מדד במזרחי, תתקשרי אליהם לראות מה הם מציעים.
עד לפני כמה חודשים הציעו את פיקדון 'קרמבולה' - מדד או ריבית קבועה מאוד נמוכה (הגבוה מבניהם), לדעתי כרגע הוא סגור להפקדות חדשות, אבל בטח יש אחד אחר.

אם אפשר לשאול... הם דרשו איזה סכום מינימום התחלתי / חודשי להצטרפות לפיקדון?
מנסה להבין האם אני בכלל בכיוון.

ושאלה נוספת, למי שמבין בתחום-
במקרה הצורך, האם הבנק מאפשר לקחת הלוואה כנגד הפיקדון (במקם לפרוע את הפיקדון בטרם הזמן)?

במקרה הצורך, האם הבנק מאפשר לקחת הלוואה כנגד הפיקדון (במקם לפרוע את הפיקדון בטרם הזמן)?
לא כתבת שעברת את סיבולת הסיכון שלך? נראה לי שאת לא מבינה את ההשלכות של ההצעות שאת מעלה.

לא כתבת שעברת את סיבולת הסיכון שלך? נראה לי שאת לא מבינה את ההשלכות של ההצעות שאת מעלה.
לא הלוואה לצורך השקעה,
אלא למקרה (הרחוק) שבכל זאת אצטרך את הסכום הנ"ל לצורך דחוף לפני תום מועד הפיקדון. במיוחד אם מדובר לנעילת הכסף למספר שנים
(זה לא אמור לקרות, כי אני מחזיקה סכום שאמור לספק לחירום + בלת"מים זמין בעו"ש, אבל אולי במקרה חירום... )

אם אפשר לשאול... הם דרשו איזה סכום מינימום התחלתי / חודשי להצטרפות לפיקדון?
מנסה להבין האם אני בכלל בכיוון.
לא זוכר, מניח שבאתר שלהם העמוד עדיין קיים ויש את כל הפרטים

כרגע ממה שבדקתי הפקדונות הכי טובים עם ריבית קבועה ו/או צמודה לפריים (לא למדד) הם בבנק ירושלים, הכל מופיע באתר שלהם. מזרחי אחריהם. יתכן הריביות יעלו יותר עקב העליה הצפויה בריבית בנק ישראל.

10%- קופת גמל להשקעה במסלול אג"ח צמוד מדד.
ענו לפני על רוב השאלות אז אני אטפל לנקודה הזאת. אני לא מבין למה קופגל"ה - בשביל מה לשלם דמי ניהול כשאפשר לקנות אג"ח או קרן אגח"ית באופן עצמאי.
יש מי שלא מעוניין להתעסק בניהול ההשקעות שלו ובוחר בזה מתוך נוחות. אבל יש לך תיק השקעות.
יש מי שמעוניין בהטבות המס (התועלת בהן מוטלת בספק) אבל במסלול אג"ח צמוד הרווח יהיה אפסי, וגם המס.

התיק מיועד לטווח של כ- 15 שנה, ומטרתו: לסייע לילדיי בעתיד. שואפת להעניק לכל אחד מהם סכום גדול ככל האפשר בפתיחת חייו העצמאיים (לרכישת דירה או לכל מטרה חשובה אחרת)
בני כמה הם יהיו בעוד 15 שנים? נשמע כאילו מדובר בטווח שארוך אפילו בהרבה מ-15 שנים אם יהיה בני בערך 20-30, במידה וילדיך יחכימו וימשיכו לתת לכסף להמשיך ולעבוד בשבילם.

יכול להיות שבעצם מדובר בהשקעה ל-35-45 שנה. כלומר, הפגיעה בתשואות במעבר לתיק פחות מסוכן פוגעות לך (לילדים) בצורה אדירה בתשואות עתידיות. מצד שני אם התנודות יגרמו לך למכור בפאניקה, אז אכן אין מנוס אלא לוותר על אותן תשואות.

נערך לאחרונה ב:
ענו לפני על רוב השאלות אז אני אטפל לנקודה הזאת. אני לא מבין למה קופגל"ה - בשביל מה לשלם דמי ניהול כשאפשר לקנות אג"ח או קרן אגח"ית באופן עצמאי.
יש מי שלא מעוניין להתעסק בניהול ההשקעות שלו ובוחר בזה מתוך נוחות. אבל יש לך תיק השקעות.
יש מי שמעוניין בהטבות המס (התועלת בהן מוטלת בספק) אבל במסלול אג"ח צמוד הרווח יהיה אפסי, וגם המס
דנתי בזה בפורום הרבה בעבר, אולי אפילו איתך...
זה משהו ישן, וקצת מסובך לי להיפטר ממנו (בין השאר בגלל אזרחותי האמריקאית והעובדה שזה מוגדר PFIC),
לכן כרגע זה נשאר ככה.

אגב כשפתחתי את זה זה היה במסלול S&P ועשה תשואות יפות מאד, ובכוונה העברתי את זה למסלול שבו התשואה תהיה אפסית (שוב- שלא יעבור את רף ה- 50K דולר שמחוייב בהצהרה על PFIC).

בני כמה הם יהיו בעוד 15 שנים? נשמע כאילו מדובר בטווח שארוך אפילו בהרבה מ-15 שנים אם יהיה בני בערך 20-30, במידה וילדיך יחכימו וימשיכו לתת לכסף להמשיך ולעבוד בשבילם.
יתכן בהחלט,
אם כי אני כן אכוון אותם לרכישת דירה למגורים בשלב מוקדם בחיים, למרות שמבחינה פיננסית- יש השקעות טובות יותר.
לדעתי לבעלות על הדירה שאתה מתגורר בה יש יתרונות רבים, גם אם מבחינה כספית השקעה אחרת תניב תוצאות טובות יותר.

יכול להיות שבעצם מדובר בהשקעה ל-35-45 שנה. כלומר, הפגיעה בתשואות במעבר לתיק פחות מסוכן פוגעות לך (לילדים) בצורה אדירה בתשואות עתידיות. מצד שני אם התנודות יגרמו לך למכור בפאניקה, אז אכן אין מנוס אלא לוותר על אותן תשואות.

אני עדיין מתכוונת להוסיף לחלק המנייתי שלי כספים נוספים בעתיד, שלא לדבר על קרן ההשתלמות שלי שאליה מוזרם מדי חודש סכום נוסף,
כלומר- החלק דל- הסיכון אכן יגדל יותר, אבל לא אתן לו לעבור את רף ה- 40% מהתיק לעומת 60% מנייתי (היחס היום 80/20)
ואאזן מדי פעם כשיהיה צריך.

אם המטרה היא בסופו של דבר לרכוש נדל"ן, למה למשל לא לשקול להשקיע את הכסף המיועד בקרנות ריט?
אני מנחש גם שבן הזוג פחות יתנגד לזה מאשר השקעה נוספת במניות כי רוב מתנגדי הבורסה מאמינים ש"נדל"ן תמיד עולה" ושזה דבר בטוח

זה רחוק מלהיות סולידי, אבל בגלל שמדובר בטווח השקעה ארוך, עם הפקדות קטנות ותכופות ניתן להיצמד למדד הנדל"ן, להתעלם משווי הנכס
(גם אם יירד, כמובן להמשיך לרכוש) ולהינות מהדיבידנדים ממש כמו אחזקה של דירות/משרדים זעירים
זה גם ייצור גיוון בתיק, וגם מהווה סוג של רכישת נדל"ן מוקדמת שיהיה מאוד לגיטימי בעתיד להמיר אותה בנכס פיזי

כמובן חשוב לציין את סוגיית המיסוי - שזה כבר תלוי הכנסה כוללת ולכן זה יכול להיות כדאי אולי רק בתיקים פטורים, או לפחות כאלה עם דחיית מס
וברגע שניתן יהיה לפתוח תיק על שם הילדים זה גם יכול להיות רעיון לא רע בגלל היעדר ההכנסה שלהם

אם המטרה היא בסופו של דבר לרכוש נדל"ן, למה למשל לא לשקול להשקיע את הכסף המיועד בקרנות ריט?
מדיונים קודמים בפורום, נשמע שאין קורלציה ברורה בין קרנות ריט עולמיות למחירי הדירות בישראל.

מדיונים קודמים בפורום, נשמע שאין קורלציה ברורה בין קרנות ריט עולמיות למחירי הדירות בישראל.
ומה בנוגע לקרנות ריט ישראליות שמתעסקות במגורים?

(בלי קשר לדיון) עשיתי קצת חושבים לגבי הכנסת נדל"ן לתיק כשיגיע לשווי יעד כלשהו,
והכיוון שחשבתי עליו הוא להתחיל בשלב הראשון עם 80% ריט מגורים בארץ, 20% ריט מסחרי בארץ
ובשלב הבא (יעד שווי מאוחר יותר) לרדת ל-40%, 10% בהתאמה ואת ה-50% הנותרים להשקיע דרך חברת ניהול כלשהי לפרויקטיי מגורים בארה"ב
הסיבה להטייה הגדולה והמפתיעה לארה"ב היא פשוט בגלל רף מינימום להשקעות מסוג זה, כך שהמספרים מתחברים בסימולציה שלי ועושים שכל בתמונה הכוללת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
shirbi האם יש סיבה להעדיף פיקדון בנקאי על פני אג"ח של אותו הבנק? שוק ההון 21
I ריבית על פיקדון בנקאי שוק ההון 11
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
ב לריבית מובטחת, פיקדון חודשי או מוצר אחר ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
Roi פיקדון פלוס דולרי עם הבטחת קרן בהתאם לשינוי מדד מניות הזהב GLD UP שוק ההון 8
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
ה לא מסכימים לשבור פיקדון צרכנות פיננסית 12
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
ג פיקדון שיקלי - כמליון ש"ח שוק ההון 2
B פיקדון ללירות שטרלינג צרכנות פיננסית 1
א פיקדון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
M פיקדון דולרי ב interactive brokers צרכנות פיננסית 7
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
C קביעת ריבית פיקדון מט״ח צרכנות פיננסית 2
S פיקדון שירות צבאי התפתחות אישית 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש פיקדון - 3 שנים 7.5% צרכנות פיננסית 21
א אג"ח מול פיקדון בבננק שוק ההון 8
ה פיקדון צמוד מדד שוק ההון 65
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
S משיכת פיקדון באמצע ריבעון שוק ההון 10
י פיקדון שמש בבנק ירושלים שוק ההון 6
ד פיקדון צמוד מדד עם ריבית משתנה-התלבטות שוק ההון 13