• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פיקדון דולרי בבנק ירושלים

מוסיקאי

משתמש רשום
דירוג
1
היי,

הייתי בבנק ירושלים והציעו לי 2% תשואה לפיקדון דולרי למשך שנה.
0.2% עמלת העברת מט״ח משקל לדולר.
אני רוצה את הכסף בסופו של דבר בדולרים, האם כדאי לי ללכת על זה? או שיש הצעות יותר טובות שאתם יודעים עליהן?
כמובן שאני מחפש משהו עם סיכון נמוך, את שאר הכסף אשקיע דרך בית השקעות כנראה בשוק ההון.

בנוסף ל 0.2% קח בחשבון עלות נוספת שמתבטאת בשער שבו אתה קונה. תבקש פטור מה 0.2% ואל תתפשר על יותר מ 0.1%. השער שבו תקנה יהיה גבוה בלפחות 1% מהשער הבין בנקאי באותה דקה שבה תרכוש את המט"ח אז אומנם תסיים את הסאגה עם דולרים בחשבון אבל בדרך יגלחו לך יותר ממחצית התשואה. כשאני בררתי לגבי הטבה בשער מסרו לי שהמקסימום שאפשר להגיע הוא ל 0.8% מעל הרציף (השער הבין בנקאי). כשאתה בודק אלטרנטיבות שקלל את עלויות ההמרה יחד עם הריבית. קראתי שמזרחי מציעים לשנתיים צמוד לדולר (ללא צורך בהמרה) 3.22. אם זה נכון ורלוונטי , שווה בדיקה, לדעתי ...

בנוסף ל 0.2% קח בחשבון עלות נוספת שמתבטאת בשער שבו אתה קונה. תבקש פטור מה 0.2% ואל תתפשר על יותר מ 0.1%. השער שבו תקנה יהיה גבוה בלפחות 1% מהשער הבין בנקאי באותה דקה שבה תרכוש את המט"ח אז אומנם תסיים את הסאגה עם דולרים בחשבון אבל בדרך יגלחו לך יותר ממחצית התשואה. כשאני בררתי לגבי הטבה בשער מסרו לי שהמקסימום שאפשר להגיע הוא ל 0.8% מעל הרציף (השער הבין בנקאי). כשאתה בודק אלטרנטיבות שקלל את עלויות ההמרה יחד עם הריבית. קראתי שמזרחי מציעים לשנתיים צמוד לדולר (ללא צורך בהמרה) 3.22. אם זה נכון ורלוונטי , שווה בדיקה, לדעתי ...
תודה רבה על המידע! עזרת לי מאד! הבנקאי שם לא פירט לי בכלל עמלות קנייה ומכירה למרות ששאלתי הוא התחמק וענה שזה תלוי פשוט באותו רגע של הקנייה ומכירה. אני מעדיף כן פיקדון שכולל המרה, כי אני צריך בסוף חשבון עם דולרים ולא שקלים לשימוש בחו״ל. כדאי להצמיד לדולר או להמיר כבר עכשיו לדעתך?

2% לשנה על דולרים (במיוחד אם זה סגור לשנה ולא נזיל) נשמע לי מעט.
אם אתה רוצה דולרים, למה לא להמיר דולרים ב IB ואז לקנות איתם אג"ח קצר בסגנון NEAR או MINT?
ההמרה בטוח תיהיה הרבה יותר זולה, ואאל"ט הריבית שתקבל היא דומה. מצד שני זה הרבה יותר נזיל ותוכל למכור מתי שבא לך.

*לא מחזיק, לא ממליץ וכו

אם אתה רוצה דולרים, למה לא להמיר דולרים ב IB ואז לקנות איתם אג"ח קצר בסגנון NEAR או MINT?
ההמרה בטוח תיהיה הרבה יותר זולה, ואאל"ט הריבית שתקבל היא דומה. מצד שני זה הרבה יותר נזיל ותוכל למכור מתי שבא לך.

*לא מחזיק, לא ממליץ וכו
היום אג'ח של ארה'ב לא אמור לתת תשואה יותר מ2%?

היום אג'ח של ארה'ב לא אמור לתת תשואה יותר מ2%?
זה תלוי איזה אג"ח בדיוק. לטווח קצר של שנה אג"ח ארוך עלול להיות תנודתי מידי.
אאל"ט mint, near ודומיהם נותנים סביב ה2%, אבל אני לא מעודכן (ולא מחזיק)

בכל מקרה, גם אם הוא נותן "רק" 2% זה כנראה עדיף על פקדון נעול לשנה באותם תנאים כי הוא הרבה יותר נזיל.
בנוסף הוא מושפע ישירות מהריבית בארה"ב שכנראה תעלה במהלך השנה הקרובה (אבל יכולה תאורטית גם לרדת), בניגוד לפיקדון בבנק.

אם אתה בכל זאת רוצה פיקדון למרות העצות כאן, אפשר להמיר העיקר שזה יהיה בשער טוב. אם זה סכום גבוה והבנק שלך נותן לך תנאים יותר טובים, אתה יכול להמיר במקום אחר ולהעביר את הכספים בהעברה בנקאית לירושלים. העמלה להעברה בנקאית אמורה להיות היא 10$ אם אתה מעביר בין שני חשבונות על שמך. אולי גם הבנק המקבל לוקח , לא בדקתי את זה בפועל.

*לא מחזיק, לא ממליץ וכו
אם אתה בכל זאת רוצה פיקדון למרות העצות כאן, אפשר להמיר העיקר שזה יהיה בשער טוב. אם זה סכום גבוה והבנק שלך נותן לך תנאים יותר טובים, אתה יכול להמיר במקום אחר ולהעביר את הכספים בהעברה בנקאית לירושלים. העמלה להעברה בנקאית אמורה להיות היא 10$ אם אתה מעביר בין שני חשבונות על שמך. אולי גם הבנק המקבל לוקח , לא בדקתי את זה בפועל.

אתם מדהימים! כמה שאתם עוזרים לי זה לא מובן מאליו!
יש לי שאלה.. מה נחשב פעולת קנייה / מכירה? נגיד שאני קונה 100 מניות מחברה אחת, ו-100 מניות מחברה שנייה, זה נחשב שתי פעולות?
ובנוסף, האם שווה לי לסחור בבורסה דרך הבנק בעמלת ק/מ של 18$ ודמי ניהול נמוכים מאד (וייעוץ מיועץ השקעות מה שאין לי בבית השקעות בחינם)?

יש לי שאלה.. מה נחשב פעולת קנייה / מכירה? נגיד שאני קונה 100 מניות מחברה אחת, ו-100 מניות מחברה שנייה, זה נחשב שתי פעולות?
בהנחה שאתה קונה את כל המניות במכה אחת זה יחשב ל2 פעולות, אחת לכל חברה שאתה קונה. (יכול להיות שהברוקר שלך יפצל את הקניה ליותר פעולות, אבל זה נדיר ולרוב לא ישפיע על העלות שלך).
ובנוסף, האם שווה לי לסחור בבורסה דרך הבנק בעמלת ק/מ של 18$ ודמי ניהול נמוכים מאד
לדעתי 18$ זה יקר יחסית לאלטרנטיבות.
סתם לדוגמא, דרך IB העמלה היא 1$ (ובנוסף עמלת המרת המט"ח זולה בכמה סדרי גודל מאשר בבנק).

(וייעוץ מיועץ השקעות מה שאין לי בבית השקעות בחינם)?
אם אתה לא משלם ליועץ, את טובת מי אתה חושב שהוא יעדיף - את טובתך או את טובת מי שמשלם לו את המשכורת?
קח בחשבון שמטרת הבנק להרוויח כמה שיותר, והמטרה שלך היא (בין הייתר) לשלם כמה שפחות...

זה תלוי איזה אג"ח בדיוק. לטווח קצר של שנה אג"ח ארוך עלול להיות תנודתי מידי.
אאל"ט mint, near ודומיהם נותנים סביב ה2%, אבל אני לא מעודכן (ולא מחזיק)

בכל מקרה, גם אם הוא נותן "רק" 2% זה כנראה עדיף על פקדון נעול לשנה באותם תנאים כי הוא הרבה יותר נזיל.
בנוסף הוא מושפע ישירות מהריבית בארה"ב שכנראה תעלה במהלך השנה הקרובה (אבל יכולה תאורטית גם לרדת), בניגוד לפיקדון בבנק.

לפי מה שאני רואה, התשואות של שניהם זה באיזור ה1.5 וזה לפני דמי ניהול של 0.25.
תקנו אותי אם אני טועה.
ואם להחסיר את הקנייה והמכירה אז זה יצא באיזור ה1 אחוז.
או שפספסתי משהו ?

לפי מה שאני רואה, התשואות של שניהם זה באיזור ה1.5 וזה לפני דמי ניהול של 0.25.
תקנו אותי אם אני טועה.
לפי מה שאני רואה זה באזור ה1.9% שנתי (לדעתי אחרי דמי ניהול). אל תשכח שהריבית עלתה לאחרונה, אז אתה צריך להסתכל על החודש האחרון ולהעלות בחזקת 12.
ואם להחסיר את הקנייה והמכירה אז זה יצא באיזור ה1 אחוז.
אם אלו הסכומים שאתה משלם על ק/מ תשקול לעבור ברוקר :).
המספרים שאני מכיר - עמלת המרת מט"ח 2$, עמלת קניה 1$ (אפילו פחות ב tired). ובסכומים גדולים מדובר על סד"ג של כ 0.001% או משהו בסגנון (יכול להיות ששכחתי עוד 0).

הסוחר ק' ציין שבתיק שלו הוא בלונג דולר באמצעות הנייר הבא אלה פיקדון אגח א. אגח ל 5 שנים שנותן 3.3% והוא מורכב מפיקדונות בבנקים (לאומי ופועלים). נשמע לכם מעניין ?
האגח צמוד ואין צורך לרכוש מט"ח.

הסוחר ק' ציין שבתיק שלו הוא בלונג דולר באמצעות הנייר הבא אלה פיקדון אגח א. אגח ל 5 שנים שנותן 3.3% והוא מורכב מפיקדונות בבנקים (לאומי ופועלים). נשמע לכם מעניין ?
האגח צמוד ואין צורך לרכוש מט"ח.
זה אג"ח קונצרני לא מדורג (לפחות אני לא הצלחתי למצוא את הדרוג).
בהנחה שהאינפלציה בארה"ב צפוייה להיות 2-3% או יותר, אין כאן פוטנציאל לרווח עצום עבור הסיכון.

תודה. "הפיקדונות יופקדו בשלושה בנקים ישראלים המדורגים AAA. פיקדון מקסימלי בבנק בודד יהיה פחות מ - 50% מקרן האג"ח". אמנם קונצרני אך מדובר למעשה בפיקדון מטח בבנקים לאומי, פועלים ומזרחי. הסיכון קטן מאוד. המטרה היא להוות תחליף לרכישת מט"ח ולא מחפשים כאן תשואה גבוהה אלא הצמדה לדולר + ריבית סבירה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N פיקדון דולרי 5.4% ריבית שוק ההון 10
A פיקדון דולרי == חלק סולידי ? שוק ההון 33
Roi פיקדון פלוס דולרי עם הבטחת קרן בהתאם לשינוי מדד מניות הזהב GLD UP שוק ההון 8
M פיקדון דולרי ב interactive brokers צרכנות פיננסית 7
N מה שיעור המס עבור פיקדון דולרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y פיקדון דולרי צרכנות פיננסית 4
B פיקדון דולרי בקנדה שוק ההון 12
H חוות דעת - תעודת סל פיקדון דולרי שוק ההון 6
R פיקדון מובנה $ צמוד אמזון - דעתכם? צרכנות פיננסית 32
yossik ריבית על פיקדון פריים שוק ההון 1
H להתמקח על אחוזים על פיקדון בבנק שוק ההון 18
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
S קרן כספית כנגד פיקדון בנקאי - במקרה של קריסת בנק שוק ההון 5
ב לריבית מובטחת, פיקדון חודשי או מוצר אחר ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K השקעה בטווח קצר - פיקדון בבנק? שוק ההון 10
מ התלבטות בין פיקדון בבנק לקרן מחקה אגח מיסים 0
Y קרן כספית? נקובה בדולר? פיקדון בבנק? - שאלות שיעזרו לי להבין. שוק ההון 3
D פיקדון או אג"ח - הצמדה למדד המחירים לצרכן שוק ההון 2
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
I פיקדון בנקאי/תיק השקעות מנוהל השקעות אלטרנטיביות 1
I ריבית ומס על פיקדון בנקאי שוק ההון 16
י מס על פיקדון בבנק שוק ההון 3
M טעות בהזנת נתוני פיקדון בנק - בוננזה או טעות נוראית? צרכנות פיננסית 12
ה לא מסכימים לשבור פיקדון צרכנות פיננסית 12
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
P פיקדון בנקאי ראשון - מיסוי ואופטימיזציה מיסים 3
ג פיקדון שיקלי - כמליון ש"ח שוק ההון 2
B פיקדון ללירות שטרלינג צרכנות פיננסית 1
א פיקדון בבנק לאומי צרכנות פיננסית 1
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
Y מיסוי על פיקדון צמוד מדד ללא שום תוספת ריבית מעבר שוק ההון 1
C קביעת ריבית פיקדון מט״ח צרכנות פיננסית 2
S פיקדון שירות צבאי התפתחות אישית 2
ש לעבור בנק כדי לפתוח פיקדון שוק ההון 17
ת פפר היום הודיעו באפליקציה, פיקדון עם ריבית של 5%. מישהו בדק פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש פיקדון - 3 שנים 7.5% צרכנות פיננסית 21
א אג"ח מול פיקדון בבננק שוק ההון 8
נ פיקדון בנקאי- מה וכמה שוק ההון 19
ה פיקדון צמוד מדד שוק ההון 65
Y פיקדון צמוד מדד - חלופה לקרמבולה של מזרחי שוק ההון 31
T היעלמותו המסתורית של פיקדון קרמבולה שוק ההון 3
R פיקדון בבנק גדול - מה הסיכונים פרט לחדלת פירעון של הבנק? שוק ההון 0
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C פיקדון קורונה למשתחררים משירות מ-2015 צרכנות פיננסית 3
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
S משיכת פיקדון באמצע ריבעון שוק ההון 10
י פיקדון שמש בבנק ירושלים שוק ההון 6