• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פידבק על תיק השקעות פוטנציאלי (70 אג"ח, 30 Small Cap)

dukat

משתמש רשום
דירוג
12
שלום לכולם,
אני בודק, חוקר ומנסה לבנות תיק שיתאים לצרכים שלי. אני בשלבי חיסכון ויכול לחסוך סכום קבוע בכל חודש. אופק ההשקעה שלי הוא ארוך פוטנציאלית, אך בפועל יש סבירות שאזדקק לרובו בעוד בערך כשלוש שנים.

מבנה התיק:
30% מניות US Small Cap (לדוגמא VISGX, VBK)
70% אג"ח ממשלתיות ארוכות (כאן נכנסת השאלה: ארה"ב או ישראל)

1. השוואה של התיק מול שני תיקים דומים ועם S&P 500 בתור בנצ'מארק (1 התיק הנוכחי, 2 שינוי המשקולות ל-50-50, 3 החלפת ה-US Small Cap בS&P 500).
2. שאלתי בעבר, ולצערי עדיין לא הצלחתי להבין עד הסוף, את ההשפעה של אג"ח ממשלתי ישראלי במקום ארה"ב (למרות ההודעה המפורטת של @TunaGolem)

אשמח לפידבק.

למה מניות קטנות? למה מניות צמיחה? ידוכ לך שמניות צמיחה הניבו פחות תשואה (עם פחות סיכון) ממניות ערך? ידוע לך שמניות קטנות הם יותר מסוכנות מרגילות?
מבנה התיק:
למה 30/70? ידוע לך ששבעים אחוז אג"ח ארוכות יגרום לתשואה נמוכה (התשואה עכשיו של אג"ח ארוכות היא נמוכה מאוד) ולקורלציה נמוכה מאוד עד שלילית לשוק?
אופק ההשקעה שלי הוא ארוך פוטנציאלית, אך בפועל יש סבירות שאזדקק לרובו בעוד בערך כשלוש שנים.
שלוש שנים זה זמן קצר מכדי להשקיע במניות וטווח ארוך (אני מתכוון ל20++ שנים) דורש השקעה הרבה יותר גדולה במניות (70/30 או 80/30 תלוי בסיבלות הסיכון שלך).
(נמחק)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
אם זה שלוש שנים אבל לא בוודאות, השאלה היא כמה אתה גמיש. נגיד עוברים שלוש שנים והתיק ירד קצת, אתה תוכל להמתין עוד (חודש/חצי שנה/שנה)?
(נמחק)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
למה מניות קטנות? למה מניות צמיחה? ידוכ לך שמניות צמיחה הניבו פחות תשואה (עם פחות סיכון) ממניות ערך? ידוע לך שמניות קטנות הם יותר מסוכנות מרגילות?
לא בהכרח מניות צמיחה. ידוע לי שמניות Small Cap הן מסוכנות יותר.
למה 30/70? ידוע לך ששבעים אחוז אג"ח ארוכות יגרום לתשואה נמוכה (התשואה עכשיו של אג"ח ארוכות היא נמוכה מאוד) ולקורלציה נמוכה מאוד עד שלילית לשוק?
אני לגמרי יכול להבין את הטיעון של אג"ח ארוכות בהינתן סביבת הריבית הנוכחית. אני מניח שההצעה היא אג"ח קצרות?
מדוע 30-70? הורדת התנודתיות וצמצום התקופות בהן התיק נמצא בירידה משמעותית.
שלוש שנים זה זמן קצר מכדי להשקיע במניות וטווח ארוך (אני מתכוון ל20++ שנים) דורש השקעה הרבה יותר גדולה במניות (70/30 או 80/30 תלוי בסיבלות הסיכון שלך). אולי כדי שתחלק את התיק לתיק דפנסיבי (שיחזיק רק אג"ח בינוני קצר) ותיק אגרסיבי עם הרבה מניות לטווח ארוך
זה בדיוק מה שניסיתי לעשות.

אם זה שלוש שנים אבל לא בוודאות, השאלה היא כמה אתה גמיש. נגיד עוברים שלוש שנים והתיק ירד קצת, אתה תוכל להמתין עוד (חודש/חצי שנה/שנה)?
אם כן, אז תשים קצת מניות (יש כאלה שממליצים 4٪ על כל שנה ליעד, אני אישית הולך על 5٪).
אם לא, הכל מזומן ואגח קצר.
יש גמישות מסויימת (חצי שנה, לצורך העניין).

זה בדיוק מה שניסיתי לעשות.
אני רואה רק תיק אחד
לא בהכרח מניות צמיחה
אז למה בסימולציה ריאתי מניות צמיחה קטנות ולא מניות קטנות?
אני לגמרי יכול להבין את הטיעון של אג"ח ארוכות בהינתן סביבת הריבית הנוכחית. אני מניח שההצעה היא אג"ח קצרות?
לא אלא ההצעה היא יותר מניות

נא לשים לב ולא להציע הקצאות וכד שנוגעות להשקעות של אדם אחר.

התיק שלך מזכיר את תיק מינימום זנבות שמנים (חפש באנגלית בגוגל).
בכל אופן, צריך להזהר מאד מסימולציות על מידע עבר. הדבר החשוב ביותר הוא היעדים שלך ולהתאים את הנכסים ליעדים הללו ע״ב הצפי מהם לעתיד.

הניתוח של התיק מבחינתי נעשה בעיקר של סימולציות עבר (על משמעותיהן המובנות לי) ולכן הנושא נפתח כאן, כי אני מרגיש שאני חסר בידע מדוע התוצאות כאלו, ומשמעות חלוקת נכסים שכזאת.
בלינק ההשוואה (הזאתי) בתחילת השרשור, ניתן לראות שמנתוני עבר, תיק 70% אג"ח 30% סנופי - "מנצח" את את הסנופי עצמו גם מבחינת תנודתיות, גם מבחינת אורך תקופת הירידות, וגם מבחינת שווי התיק היום. זה הפתיע אותי מאוד, ולאחר הסתכלות בתיק מינימום הזנבות השמנים של Larry Swedroe (מסתבר שקיים כאחד התיקים ה"מוכנים" ב-Portfolio Visualizer) מסתמן שהאג"ח הארוך הוא עיקר העניין.
אז כאן קיימת ההשוואה של התיק מתחילת השרשור, מול אותו התיק עם אג"ח בינוני וקצר. אני חייב להגיד שיש לי עוד המון שיעורי בית בנושא אג"ח, בטח שלגבי ההשפעה בהחלפת האג"ח לאג"ח ישראל.

זה הפתיע אותי מאוד,

קראתי על זה משהו לפני כמה ימים. מדובר בעיקר באנומליה לגבי האג"ח הארוכות מול הסנופי. זה נבע בעיקר עקב צמיחה נמוכה בארה"ב, שוק מניות דובי מ-2007 ועד 2009, ושוק שוורי של האג"ח מ-2006. אל תבנה על זה.
הפורום פה בעייתי עם קישורים (ההודעות נתקעות בתור עד שהן משוחררות), אז אני אשלח אותך לקרוא את זה - חפש בגוגל
Get this: bonds beat stocks after all
זה באתר של אינווסטופדיה.

נערך לאחרונה ב:
בהתחלה חשבתי שאתה מנסה להפחית אחוז מניות תוך שמירה על תוחלת תשואה דומה על ידי שימוש במניות קטנות. כנראה שעשית את זה חצי במודע.

כמה דברים כלליים מבלי לייעץ דבר:
1. מניות הן כלי לא מומלץ לטווח קצר (נניח פחות מחמש שנים).
2. בטווח ארוך, מניות יותר בטוחות מאגח מבחינת הנפילה שאתה יכול לספוג בערך התיק (בטווחים כאלו מניות לא מכזיבות, ואגחים לעיתים כן, וכל זאת תמורת תוחלת תשואה נמוכה יותר).
3. מניות ערך קטנות נותנות תשואה עודפת מוגברת ביחס לסתם מניות קטנות.

בעיני תיק השקעות טוב הוא תיק שייתן לך אחוז סביר של תשואה כמעט בכל סביבת שוק. אני חושב שכדי שתבדוק את התנהגות התיק בתקופות זמן רחבות יותר(כדי שלא תתאכזב) אני אישית אוהב להשתמש במונטה קרלו.

1. הסיכון למשיכה מוקדמת גורם לכך שעמלת ההמרה + סיכון המט"ח של האג"ח האמריקאיות גדל מאד.
  2. היתרון הגדול (אותו הראתי בקישור שהבאת) של אג"ח אמריקאיות על ישראליות, בא לידי ביטוי בתיק שרובו מנייתי, כך שהוא בגדול נע עם השוק האמריקאי. אם אתה מתכוון להחזיק רק 30% מניות, היתרון נגוז.
בלינק ההשוואה (הזאתי) בתחילת השרשור, ניתן לראות שמנתוני עבר, תיק 70% אג"ח 30% סנופי - "מנצח" את את הסנופי עצמו גם מבחינת תנודתיות, גם מבחינת אורך תקופת הירידות, וגם מבחינת שווי התיק היום. זה הפתיע אותי מאוד
אני חושב שגרף העקום היעיל מכיל יותר אינפורמציה על ההסטוריה בטווח הארוך יותר (מ1972). הוא גם מראה שאף אחד מהתיקים היעילים לא החזיק יותר מ50% אג"ח ארוכות.

מניות ערך קטנות נותנות תשואה עודפת מוגברת ביחס לסתם מניות קטנות.
נתְנו.

בעיני תיק השקעות טוב הוא תיק שייתן לך אחוז סביר של תשואה כמעט בכל סביבת שוק.
לא נשמע לי חכם לבנות תיק שיניב גם בתרחיש לא סביר. העלות של הגידור גדולה מתוחלת התועלת.

עדיין לא הצלחתי להגיע למסקנה בנושא האג"ח, אך כרגע זה נראה כך:
  1. 30% שווי שוק קטן. אפשרויות:
    1. VB ד"נ 0.08%
    2. SCHA ד"מ 0.07%
  2. 70% אג"ח ממשלתי ישראלי (שילוב שקלי וצמוד). אפשרויות:
    1. קסם KTF ממשלתי כללי (5113428) ד"נ 0%, אך מחזיקה בתעודת סל של קסם
    2. TFMM אג"ח ממשלתי (5121769) ד"נ 0%

עדיין לא הצלחתי להגיע למסקנה בנושא האג"ח, אך כרגע זה נראה כך:
  1. 30% שווי שוק קטן. אפשרויות:
    1. VB ד"נ 0.08%
    2. SCHA ד"מ 0.07%
  2. 70% אג"ח ממשלתי ישראלי (שילוב שקלי וצמוד). אפשרויות:
    1. קסם KTF ממשלתי כללי (5113428) ד"נ 0%, אך מחזיקה בתעודת סל של קסם
    2. TFMM אג"ח ממשלתי (5121769) ד"נ 0%
בארץ איפה שאין סיבה מיוחדת צריך להתרחק מתעודות סל

בארץ איפה שאין סיבה מיוחדת צריך להתרחק מתעודות סל
הקשר היחיד לתעודות סל הוא קרן הנאמנות של קסם שמשקיעה כ-10% מנכסיה בתעודת סל ע"מ להעלות את הכנסותיה בלי להעלות את דמי הניהול של הקרן עצמה. אני לגמרי מסכים שזה נשמע לא משהו :)

הייתי ממש שמח לקבל תגובות והערות על החלק האג"חי של התיק.

הייתי ממש שמח לקבל תגובות והערות על החלק האג"חי של התיק.
יש את מרכיב הסיכון מעבר לתשואה. לכן אני שמתי את כל האג"ח שלי בחו"ל כדי להימנע ממדינה קטנה ובעייתית בחלק המוסכן של העולם. ההבדל הכספי זניח, החלק הבטוח צריך להיות בטוח

• אהבתי
Reactions: ogi
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 17
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 0
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
ש בקשת פידבק בנוגע למבנה תיק השקעות חדש שוק ההון 24
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ש פידבק על מבנה תיק שוק ההון 44
Y פידבק על מבנה תיק שוק ההון 5
C פידבק לתיק השקעות מטרות משולבות שוק ההון 10
ה פידבק על קולגות בהיי טק אוף טופיק 3
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה