• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי

Wolfman

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכולם,
לאחר מחקר מעמיק, קיבלתי החלטה לפתוח תיק השקעות לטווח ארוך.
אני לא מעוניין להשקיע את כל חסכונותיי, אלא להתחיל "בקטן" ולאחר צבירת "בטחון" אני מתכוון להשקיע בכל רבעון סכומים משתנים של כמה אלפי שקלים בכל פעם, ופעם בשנה אבצע איזון בתיק.
לפני שאפרט מה יהיה הרכב התיק, כמה נקודות שחשוב לי להעלות:

*כיוון שאני צעיר יחסית (בן 27), אני חושב להקצות פלח גדול יחסית למניות, אך לא גדול מדי (חשבתי על 60 אחוז לטובת מניות ו40 אחוז אגרות חוב).
*אני מתכוון להשקיע דרך ברוקר ישראלי בלבד (ככל הנראה מיטב דש).
*סכום ההשקעה הראשוני יהיה כ-30 אש"ח, כאשר בכל רבעון, כפי שכבר ציינתי, אפקיד עוד כמה אלפי שקלים (בשאיפה להפקיד כל רבעון כ10 עד 15 אש"ח).
*אין לי קרן השתלמות, המעסיק לא פותח אחת ולכן כל כספי יופקד אחר ורק בחשבון ממוסה.
*אופק השקעה: טרם החלטתי אם אני מעוניין בפרישה מוקדמת או עבודה עד גיל פרישה, כך או כך, המטרה היא כרגע להנות מאפקט הריבית הדריבית, במקרה הכי קיצוני אגע בתיק ההשקעות בגיל הפרישה בלבד (לצערי-להסתמך רק על הקרן הפנסיונית בלבד לא יהיה מעשה חכם במיוחד).

נעבור להרכב התיק:
מניות:
iShares Core S&P 500 UCITS ETF-30%
10%-iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR-
20%
אג"ח:
40%-אג"ח חוב ממשלתית כלשהי לטווח של 2-5 שנים (נניח
5108857 - מיטב ד”ש - תכלית TTFי (00) ממשלתי שקלי ריבית קבועה 2-5 שנים
מח”מ ממוצע 3.03 )

הסבר על הרכב התיק:
החלטתי לקנות קרנות סל של בלאקרוק (איריות) ולא קרנות סל של וואנגארד משתי סיבות:
א. אני לא רוצה להיות חשוף למס ירושה אמריקאי (כן, אני יודע שמס ירושה רלוונטי למשקיעים מעל 60K בדולרים, אבל אני מניח שתוך כמה שנים אגיע לסכום כזה בתיק ההשקעות).
ב. אין בי רצון להמיר את השקלים שלי לדולרים ולקנות בהם קרנות של וואנגארד ועקב כך לשלם עמלת המרה דרקונית.

אשמח לשמוע את דעתכם ואת הערותיכם בנוגע לכל אשר נכתב כאן.

מנהלים, מישהו יכול לאשר את האשכול? הוא כבר 48 שעות בהמתנה לאישור

כיוון שאני צעיר יחסית (בן 27)
הלוואי. יש פה בני 18 שגורמים לנו להיראות זקנים.

חשבתי על 60 אחוז לטובת מניות ו40 אחוז אגרות חוב
אף אחד לא יכול להגיד לך אם זה מעט מדי או הרבה מדי כי זה קשור לשנאת סיכון אינדיווידואלית. רק אגיד שזה יחסית מעט מניות, בעיקר בהתחשב בגיל ואופק ההשקעה שלך. מה גם שאלה לא האחוזים האמיתיים, כי רוב התיק שלך הוא למעשה פלח מזומן:
אני לא מעוניין להשקיע את כל חסכונותיי, אלא להתחיל "בקטן"

לגבי החלוקה הפנימית:
מניות - מיותר 3 קרנות. היות שאני מניח שאין לך איזה הסבר ללמה דווקא 10% ולא 8% או 11%, אני מציע לך למצוא קרן אחת שמחקה את הכל. זה יחסוך לך בעמלות ובכאב ראש באיזונים.

חוץ מזה נראה אחלה. בהצלחה!

לגבי החלוקה הפנימית:
מניות - מיותר 3 קרנות. היות שאני מניח שאין לך איזה הסבר ללמה דווקא 10% ולא 8% או 11%, אני מציע לך למצוא קרן אחת שמחקה את הכל. זה יחסוך לך בעמלות ובכאב ראש באיזונים.

הוא הסביר שהוא רוצה קרנות איריות שנסחרות בארץ, וכדי לקבל את הכיסוי הנ"ל, אני לא חושב שיש לו ברירה אחרת.

הוא הסביר שהוא רוצה קרנות איריות שנסחרות בארץ, וכדי לקבל את הכיסוי הנ"ל, אני לא חושב שיש לו ברירה אחרת.
כן. אבל זו העדפה גמישה בעיניי. יכול להיות שהוא יגלה שנוח לו יותר קרן אירית זרה אחת ולהמיר מט"ח. זה לא שהקרן בארץ לא ממירה הרי (אם כי בהרבה יותר זול ממנו). יכול להיות שלא וזה התיק האידיאלי עבורו. אני רק מחווה דעה. זה סרבול שהוא בעיניי מיותר, בטח בסכומים כאלה (והאמת שבכלל).

סך הכל סביר...

הייתי אולי מחלק קצת אחרת

33 s&p500

ו 7% למתפתחות

אבל בסכומים כאילו זה פחות משמעותי...
בעיניי אישית 40% אגח זה פשוט המון...

אני בן 30 ואני לא רואה את עצמי קונה יותר מ 30%

היום אני על 5-10% bnd בערך

אבל כל אחד וסיבולת הסיכון שלו והטווח שלו

היסטורית, להחזיק אגח היה טוב אולי רק פסיכולוגית במשברים מבחינה כלכלית לטווח ארוך זה נזק טהור (היסטורית)

אתה מדגיש את הגיל הצעיר אז אני מניחמשזה לטווח ארוך בכל מקרה

***לא ממליץ***

תודה רבה למי שהגיב עד כה.
מה עם לקנות רק את SP500 האירית וVXUS האמריקאית (רעיונות אחרים יתקבלו בברכה)?
רכישת יחידות מקרן הסל VXUS תגרור המרת מט"ח כמדומני, לא?

למה לא לקנות את קרנות בלקרוק הישראליות וכך להימנע מעלויות המרת המט"ח בניגוד לאיריות?

למה לא לקנות את קרנות בלקרוק הישראליות וכך להימנע מעלויות המרת המט"ח בניגוד לאיריות?
האמת היא שהתכוונתי לקרנות בלאקרוק הישראליות, שמות הקרנות שציינתי נלקחו מפוסט שפורסם בבלוג אודות להשקת קרנות בלאקרוק בארץ (ארכוש את קרנות בלאקרוק המקבילות לקרנות האיריות שציינתי).

לא כזה מפחיד. בטח לא לטווח ארוך. זה קנס של חצי אחוז בקניה וחצי אחוז במכירה. אם זה ל20 שנה, חליק.

לא בטוח שההבדל בעלות כזה גדול, במיוחד אם אתה עובד עם IB.
אני מניח שהפרשי השער בארץ של הקרנות הללו יותר גדולים מאשר באירופה, מה שמקזז את עלות המרת המט"ח (אם לא יותר).
עוד חסרון בארץ שהמבחר מוגבל יחסית וקשה להגיע לפיזור עולמי טוב בקרנות זולות.

כל זה לא אומר כמובן שאין יתרון לקניה בארץ, סתם מציג את הצד שכנגד

תודה רבה למי שהגיב עד כה.
מה עם לקנות רק את SP500 האירית וVXUS האמריקאית (רעיונות אחרים יתקבלו בברכה)?

מצד שני יש לה נפח מסחר גדול מה שאומר שהמחיר יהיה יותר הוגן.. כנראה שקרן עם נפח מסחר קטן יותר אתה תקנה במחיר יקר יותר מהמחיר ההוגן לאותו רגע ובהפרש לא הוגן גדול יותר מאשר משהו עם נפח גדול כמו VXUS אז זה מתקזז קצת תוסיף לזה עלות נמוכה יותר ואולי זה אפילו יוצא זול יותר בחלק מהמקרים

מרוח הדברים שנכתבים כאן אני מסיק כי התיק שלי אמנם "בסדר", אבל אולי בכל זאת כדאי לי לשקול לרכוש את הקרנות הנפוצות ביותר בקרב חברי הפורום:שילוב של VTI וVXUS. אני מבין שאם, לדוגמא, אבחר להשקיע באמצעות ברוקר ישראלי בקרנות הסל האלו, היתרון העיקרי שאהנה ממנו יהיה בכך שאין לי צורך להתעסק עם מס הכנסה,אבל, אף על פי שאני משקיע באמצעות ברוקר ישראלי, אהיה חשוף למס ירושה אמריקאי אם סך שווי המניות האמריקאיות שלי יעבור את ה-60K$.
מכמה פוסטים שיצא לי לקרוא כאן, הבנתי שאין כל-כך טעם להתעסק עם השקעה דרך ברוקר זר (נניח IB) כשברצוני להשקיע סכומים קטנים יחסית. מישהו יכול להסביר לי מדוע? (או להפריך את הטענה הזו).

שלום לכולם,
לאחר מחקר מעמיק, קיבלתי החלטה לפתוח תיק השקעות לטווח ארוך.
אני לא מעוניין להשקיע את כל חסכונותיי, אלא להתחיל "בקטן" ולאחר צבירת "בטחון" אני מתכוון להשקיע בכל רבעון סכומים משתנים של כמה אלפי שקלים בכל פעם, ופעם בשנה אבצע איזון בתיק.
לפני שאפרט מה יהיה הרכב התיק, כמה נקודות שחשוב לי להעלות:

*כיוון שאני צעיר יחסית (בן 27), אני חושב להקצות פלח גדול יחסית למניות, אך לא גדול מדי (חשבתי על 60 אחוז לטובת מניות ו40 אחוז אגרות חוב).
*אני מתכוון להשקיע דרך ברוקר ישראלי בלבד (ככל הנראה מיטב דש).
*סכום ההשקעה הראשוני יהיה כ-30 אש"ח, כאשר בכל רבעון, כפי שכבר ציינתי, אפקיד עוד כמה אלפי שקלים (בשאיפה להפקיד כל רבעון כ10 עד 15 אש"ח).
*אין לי קרן השתלמות, המעסיק לא פותח אחת ולכן כל כספי יופקד אחר ורק בחשבון ממוסה.
*אופק השקעה: טרם החלטתי אם אני מעוניין בפרישה מוקדמת או עבודה עד גיל פרישה, כך או כך, המטרה היא כרגע להנות מאפקט הריבית הדריבית, במקרה הכי קיצוני אגע בתיק ההשקעות בגיל הפרישה בלבד (לצערי-להסתמך רק על הקרן הפנסיונית בלבד לא יהיה מעשה חכם במיוחד).

נעבור להרכב התיק:
מניות:
iShares Core S&P 500 UCITS ETF-30%
10%-iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR-
20%
אג"ח:
40%-אג"ח חוב ממשלתית כלשהי לטווח של 2-5 שנים (נניח
5108857 - מיטב ד”ש - תכלית TTFי (00) ממשלתי שקלי ריבית קבועה 2-5 שנים
מח”מ ממוצע 3.03 )

הסבר על הרכב התיק:
החלטתי לקנות קרנות סל של בלאקרוק (איריות) ולא קרנות סל של וואנגארד משתי סיבות:
א. אני לא רוצה להיות חשוף למס ירושה אמריקאי (כן, אני יודע שמס ירושה רלוונטי למשקיעים מעל 60K בדולרים, אבל אני מניח שתוך כמה שנים אגיע לסכום כזה בתיק ההשקעות).
ב. אין בי רצון להמיר את השקלים שלי לדולרים ולקנות בהם קרנות של וואנגארד ועקב כך לשלם עמלת המרה דרקונית.

אני עם תיק מאד דומה רק בחלוקת אג"ח מניות שונה.

אני החלטתי באופן אישי להשקיע באופן שלך כי לא הבנתי מספיק בהשקעה ניירות ערך זרים שלא נסחרים בארץ. הסכומים שלי דומים בסדר הגודל ולכן נראה לי קצת מגוחך להתעסק עם ייעוץ מס וברוקר זר.

לא יודע לומר אם זה עדיף.(וזה כנראה לא.. בגלל שלל סיבות ) אבל לדעתי עדיף היה להשקיע מאשר לחפש לעשות את האופטימיזציה המושלמת ובינתיים לשבת על הגדר.

עכשיו אחרי קריאה נוספת בפורום הבנתי הרבה יותר.

1. עדיף לקנות קרנות אמריקאית מחלקות עד לגובה סף מס ירושה (בהנחה שחוששים ממנו - האם יש עדויות שזה נגבה מאזרח זר פשוט?)

2. בקרנות האיריוץ יש את תמהיל ה 90:10 המפורסם. ההבדלים בינו לבין התמהיל שלך הם בכיסוי גיאוגרפי וגודל החברות. בגלל בשני המקרים היחס שלהם במדד קטן מאד, גם קפיצות גדולות ( עליות או ירידות ) לא אמורות להשפיע משמעותית על המחיר. את זה הבנתי על סמך השוואות ב portfolio visualizer.

אעקוב אחרי הדיון כדי ללמוד עוד.

וכמה תשלם בבית השקעות ישראלי (אם אתה קונה ני"ע אמריקאים)?

עמלת שימוש 10-15-20 ש"ח, עמלת מינימום לקנייה $7.5-8.5. אם אתה מתכוון לקנות פעם ברבעון או פעם בשנה, מן הסתם שיוצא לך זול יותר בבית השקעות ישראלי...

התחשבת גם בהמרת מט"ח?

שוב, אם הוא מתכנן לקנות פעם ברבעון לדעתי זה יוצא זול יותר. אני אישית משלם עמלת מט"ח 0.1%, אבל כמובן ממליץ לפות"ש לעשות מיני סימולציה שלו של הפקדות צפויות ולבדוק עלויות, אולי אני טועה ובסוף ההבדל כאן מסתכם ב20 ש"ח לטובת הישראלי, ובמצב כזה אולי הייתי מעדיף את הזר.

עמלת שימוש 10-15-20 ש"ח, עמלת מינימום לקנייה $7.5-8.5. אם אתה מתכוון לקנות פעם ברבעון או פעם בשנה, מן הסתם שיוצא לך זול יותר בבית השקעות ישראלי...
למה פעם ברבעון/שנה? כמה כסף אתה מפסיד מזה שהכסף שלך יושב בעו"ש ולא מושקע?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 16
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
ITS מכשיר להכנת שייקים - מבקש המלצה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
E בפתח הדרך, מבקש להתייעץ יומני מסע אישיים 27
F עצמאי, סוף שנה... מבקש הכוונה בבחירת קרן השתלמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ביולוג ירושלמי מבקש עזרה בהעלאת שיר של גבריאל בלחסן ל- YouTube. אוף טופיק 11
S מבקש עזרה/הכוונה עם השקעה ופנסיה שוק ההון 8
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
L מבקש עזרה בנושא משיכת הפנסיה צרכנות פיננסית 4
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
חדש בשוק מבקש קצת הסבר לגבי IB שוק ההון 32
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
O מבקש חוות דעת לגבי קולמקס. שוק ההון 45
אל ניניו כשהילד מבקש להתחיל להשקיע בעצמו.. אוף טופיק 37
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 17
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 0
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה